Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dimitar Berbatov
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #226
Re: Dimitar Berbatov
Cytat:Sir Alex Ferguson przyznał, że nadal ufa umiejętnościom Dymitara Berbatowa. Szkot dodał również, iż nie ma wątpliwości co do tego, że Bułgar zasługuje na miejsce w składzie Manchesteru United.

Berbatow rozpoczął ostatni mecz klubu z Old Trafford przeciwko Bayernowi Monachium na ławce rezerwowych. To spowodowało wiele pytań na temat przyszłości napastnika i jego przydatności dla zespołu. Jednak Ferguson jest przekonany, że Bułgar odegra znaczącą rolę jeszcze w tym sezonie i w przyszłości.

- Tak, ciągle mu ufam. Jest dobrym piłkarzem i nie ma absolutnie powodu, by w to wątpić - przyznaje menedżer Manchesteru United.

- Dymitar dobrze sobie radził w wielu meczach ostatnio, ale my preferowaliśmy grę jednym napastnikiem.
http://mufc.pl/aktualnosci/14453/fergus ... -zaufanie/

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
09-04-2010 14:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #227
Re: Dimitar Berbatov
Ferguson po raz kolejny wyraża swoje zdanie na temat Bułgara. Zdanie jak najbardziej prawdziwe.
Berbatow jest zawodnikiem, który zasługuje na grę dla United. Nie mam wątpliwości. Ma nieco inny styl aniżeli Roo czy Tevez, ale czy to musi być główny wyznacznik? Jako drugi napastnik wg mnie spisuje się naprawdę dobrze. Faktem jest gdy wchodzi z ławki gdy trzeba gonić wynik to niestety, ale Bułgar wtedy nie sprawdza się za bardzo.

Oczywiście, są mecze, w których mógł zaprezentować się lepiej, ale są też takie gdzie był jedną z najjaśniejszych postaci na boisku.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
09-04-2010 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Syriusz Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #228
Re: Dimitar Berbatov
Lukas napisał(a):Jako drugi napastnik wg mnie spisuje się naprawdę dobrze. Faktem jest gdy wchodzi z ławki gdy trzeba gonić wynik to niestety, ale Bułgar wtedy nie sprawdza się za bardzo.

Jak dla mnie to to jest sprzeczne.
W 433 i przy zdrowym Roo Berba ma szanse na gre w 10 meczach w sezonie na szpicy. Jak wchodzi to jego powolność nie pozwala mu zrobić różnicy. Po co nam taki człowiek ?

Jego powolność sprawia, że jest bezużyteczny na skrzydle a jako ofensywny pomocnik za wolno idzie za akcja. Po co nam taki gracz ?

Można pokazać statystyki, że niby dużo biega, ma odbiory, celne podania, ale on do cholery ma robić różnicę z przodu a jej nie robi. Tak samo jak z Carrickiem, też był broniony statami, że cichy bohater, a dziś już i jego etatowi obrońcy mówią, że gra po prostu słabo.

Jak dla mnie jest na wylocie i tyle, gdyby tak nie było to SAF nie kupowałby Meksykanina, mając jeszcze Kiko, DW i Dioufa w odwodzie.
A to, że mówi, że mu ufa - Becks też miał nie odchodzić, Veron też, SAF mówił o tym na dni przed ogłoszeniem ich transferów...
10-04-2010 08:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #229
Re: Dimitar Berbatov
Cytat:Jak dla mnie to to jest sprzeczne.
W 433 i przy zdrowym Roo Berba ma szanse na gre w 10 meczach w sezonie na szpicy. Jak wchodzi to jego powolność nie pozwala mu zrobić różnicy. Po co nam taki człowiek ?
Zapewne chodziło to, że drugi napastnik w systemie 442.

Cytat:Można pokazać statystyki, że niby dużo biega, ma odbiory, celne podania, ale on do cholery ma robić różnicę z przodu a jej nie robi. Tak samo jak z Carrickiem, też był broniony statami, że cichy bohater, a dziś już i jego etatowi obrońcy mówią, że gra po prostu słabo.
Bo MIAŁ duży wkład w sukcesy. Teraz gra słabo, więc się o tym również mówi.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
10-04-2010 09:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #230
Re: Dimitar Berbatov
michal85 napisał(a):Bo MIAŁ duży wkład w sukcesy. Teraz gra słabo, więc się o tym również mówi.

Wygrał on nam jakiś znaczący mecz? z taką czelski czy innym arsenalem bułgar w składzie jest przecież osłabieniem zespołu...

Berba to dobry piłkarz ale nie dla United, złotej piłki to on w tym klubie nie zdobędzie

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
10-04-2010 09:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #231
Re: Dimitar Berbatov
Mogłem podkreślić - mówiłem o Carricku.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
10-04-2010 09:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #232
Re: Dimitar Berbatov
A kto oczekuje by Bułgar zdobył Złotą Piłkę?

Tak jak już zostało wcześniej napisane, Berbatov jest świetny uzupełnieniem ataku. Gra nieco z tyłu, potrafi przetrzymać piłkę, zrobić coś niekonwencjonalnego, idealnie wypuścić kolegę z zespołu, strzela. 12 bramek w lidze na kolana nie powala, jednak Rooney jakiś czas temu też był na takim poziomie i nikt go sprzedawać nie chciał... Poza tym mając takiego Rooneya, który strzela bramkę za bramką i Dymitara, który dokłada również kilkanaście swoich trafień wyglądamy naprawdę dobrze.



Mój Blog: Pod presją czasu
10-04-2010 11:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #233
Re: Dimitar Berbatov
Berbatov przechodząc do United twierdził, że będzie mu łatwiej zdobyć w tym klubie złotą piłkę niż we wcześniejszych Tongue

Foster napisał(a):Tak jak już zostało wcześniej napisane, Berbatov jest świetny uzupełnieniem ataku. Gra nieco z tyłu, potrafi przetrzymać piłkę, zrobić coś niekonwencjonalnego, idealnie wypuścić kolegę z zespołu, strzela. 12 bramek w lidze na kolana nie powala, jednak Rooney jakiś czas temu też był na takim poziomie i nikt go sprzedawać nie chciał... Poza tym mając takiego Rooneya, który strzela bramkę za bramką i Dymitara, który dokłada również kilkanaście swoich trafień wyglądamy naprawdę dobrze.

Fajnie piszesz, pięknie ale co się dzieje gdy Roo wylatuje ze składu. Nie mamy wtedy napastnika klasowego, który potrafiłby zrobić różnicę. Jak sam Fergi postąpił w rewanżu z Bayernem - wolał posadzić Bułgara na ławie, a desygnował do gry Roo - dalekiego od optymalnej dyspozycji. Chyba coś to znaczy, co nie ? : >


Berba jest dobry ale na max Aston Ville czy Tottenham.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
10-04-2010 11:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #234
Re: Dimitar Berbatov
No nie wiem czy wyglądamy dobrze, bo nie ma Rooneya i jest po prostu chuj. Wcześniej Ronaldo strzelał, więcej bramek to nikt do Rooneya nie miał pretensji o bramki. Tylko że jak Cristiano nie dawał rady, to był Rooney, był Tevez i Berbatov.

A teraz, jesteśmy gdzie jesteśmy, niestety mimo że udało nam się podnieść po odejsciu dwóch wielkich piłkarzy, bez transferów udało nam się podtrzymać tempo. Jednak to jest za mało. Nie możemy liczyć na Rooneya że będzie wygrywał nam wszystkie mecze. Bułgar nie jest słabym zawodnikiem, ale nie można na niego liczyć w decydujących momentach, nie jest on stworzony by być w centrum uwagi, i trzeba się z tym pogodzić. Bo tego Berba nam, nie da. On jest uzupełnieniem, ale nie będzie tworzył ataku.

I tak mi się wydaje, że jak Berbatow był wart 30 milionów, to Tevez tym bardziej..
10-04-2010 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #235
Re: Dimitar Berbatov
Znaczy i każdy wie co. Nie od dziś wiadomo, że Berbatov jako osamotniony napastnik sobie nie radzi. Nie radzi sobie nie z racji tego, że jest słabym zawodnikiem, tylko z powodu tego, że jego styl i szereg boiskowych zachowań przystosowany jest do innego grania, do innej formacji.
Nie zapominajmy, że Rooney jeszcze jakiś czas temu podobnie jak teraz Dymitar nie radził sobie jako osamotniony napastnik i podobnie jak Bułgar nie radził nie z powodu, że jest za słaby, tylko po prostu przyzwyczajony był do innego grania. Z czasem przystosował się do nowej roli i myślę, że gdyby Berbatov został zmuszony do tego poprzez sytuację w klubie, podobnie jak Wayne po jakimś czasie, po iluś tam meczach przystosowałby się do tej sytuacji.

Pisanie, że Berbatov jest zawodnikiem "max na Aston Ville czy Tottenham" jest śmieszne, gdyż radzi sobie tak samo jak w swym poprzednim klubie, którym był Tottenham. Grając w zespole Kogutów, Dymitar strzelał średnio 15 bramek na sezon w lidze i u nas jest podobnie, także nie wiem w czym problem.
Cytat:I tak mi się wydaje, że jak Berbatow był wart 30 milionów, to Tevez tym bardziej..
Był czy nie był, co to za różnica? Dostał kontrakt? Dostał. A co zrobił i kim się okazał wszyscy wiemy. Tyle w tym temacie.



Mój Blog: Pod presją czasu
10-04-2010 11:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Syriusz Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #236
Re: Dimitar Berbatov
Cytat:Berbatov jest świetny uzupełnieniem ataku. Gra nieco z tyłu, potrafi przetrzymać piłkę, zrobić coś niekonwencjonalnego, idealnie wypuścić kolegę z zespołu, strzela. 12 bramek w lidze na kolana nie powala, jednak Rooney jakiś czas temu też był na takim poziomie i nikt go sprzedawać nie chciał

Jak wyżej zostało zauważone, ładnie to czasem wygląda, ale tego jest tak mało i tak niewiele z tego wynika, że trudno tym bronić Bułgara.

Przypomina się obrona Carricka w zeszłym roku - wszyscy widzieli, że gra piach, ale jego zwolennicy ładnie pisali o jego inteligencji, kilometrach, niewidocznej robocie.

Roo strzelał 12 goli jak miał biegać po skrzydle, harować w obronie i grać na Ronaldo.
10-04-2010 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #237
Re: Dimitar Berbatov
Carrick w tamtym sezonie grał piach? Marnuję chyba tutaj czas niestety.

Z gry Berbatova wynika więcej niż z gry Teveza w tamtym sezonie, który był przez wielu wielbiony.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
10-04-2010 12:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #238
Re: Dimitar Berbatov
Carrick był jednym z niewielu pozytywów, podczas tych wymęczonych jedenzerowych meczów. Wspaniałe podania i w ogóle, lider pomocy.
michal85 napisał(a):Z gry Berbatova wynika więcej niż z gry Teveza w tamtym sezonie, który był przez wielu wielbiony.
Bo Tevez walczył! Waleczny był, a to się liczy, bo walczył, był z niego walczak, a Berba nie walczył, bo nie biegał jak debil. Takie właśnie miałem wrażenie jak oglądałem Teveza, że leci jak dzieciak na podwórku, byle za piłką.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
10-04-2010 12:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #239
Re: Dimitar Berbatov
Foster napisał(a):Pisanie, że Berbatov jest zawodnikiem "max na Aston Ville czy Tottenham" jest śmieszne, gdyż radzi sobie tak samo jak w swym poprzednim klubie, którym był Tottenham. Grając w zespole Kogutów, Dymitar strzelał średnio 15 bramek na sezon w lidze i u nas jest podobnie, także nie wiem w czym problem.

Nie oto mi chodziło, nie sprecyzowałem dokładnie, ale w związku z dzisiejszymi wydarzeniami nie ma się co dziwić.

Więc po kolei. Nie miałem namyśli gry Bebry jako piłkarza Tottków czy też AV, ale jako zawodnika Manchesteru United grającego przeciwko tym zespołom. Nie są to jacyś słabi rywale, trzymają określony poziom i cały czas dają się we znaki faworytom. Bez zastanowienia Fergi desygnuje do gry formacje z dwoma napastnikami w której Bułgar jak najbardziej odnajduje się. Raz gra lepiej, raz gorzej ale każdy jest zadowolony, nie można szukać na siłę minusów. Problemy zaczynają się gdy stawka spotkania diametralnie rośnie. Zagęszczenie środku pola, żelazna obrona, kontrataki etc

Foster napisał(a):Nie zapominajmy, że Rooney jeszcze jakiś czas temu podobnie jak teraz Dymitar nie radził sobie jako osamotniony napastnik i podobnie jak Bułgar nie radził nie z powodu, że jest za słaby, tylko po prostu przyzwyczajony był do innego grania. Z czasem przystosował się do nowej roli i myślę, że gdyby Berbatov został zmuszony do tego poprzez sytuację w klubie, podobnie jak Wayne po jakimś czasie, po iluś tam meczach przystosowałby się do tej sytuacji.

Wszystko się zgadza, ale jest znacząca różnica pomiędzy tymi dwoma piłkarzami. Roo jest wielce uniwersalnym zawodnikiem. Skrzydłowy, wysunięty napastnik, za czasów RvN cofnięty napastnik, nawet na prawej obronie dałby radę nadrabiając braki w destrukcji szybkością, walką i całkowitym poświęceniem.
Berbatow ma już swoje lata, jest piłkarzem w pełni ukształtowanym. Nie mamy czasu aby eksperymentować z nim i na siłę probować zrobić z niego lisa pola karnego, którym i tak nigdy nie będzie.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
10-04-2010 12:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #240
Re: Dimitar Berbatov
Syriusz napisał(a):Jak wyżej zostało zauważone, ładnie to czasem wygląda, ale tego jest tak mało i tak niewiele z tego wynika, że trudno tym bronić Bułgara.
Drużyna gra fajną piłkę - rzeczywiście mało z tego wynika.
Berbatov rzadko rozgrywka fenomenalne mecze, a jeszcze rzadziej gra bardzo słabo. Zazwyczaj są to dobre występy, które raz w mniejszy a raz w większym stopniu pomagają drużynie osiągnąć korzystny rezultat. A jeśli dla Ciebie dobra gra to zbyt mało by bronić zawodnika, to nie mamy chyba o czym rozmawiać...

Cytat:Problemy zaczynają się gdy stawka spotkania diametralnie rośnie. Zagęszczenie środku pola, żelazna obrona, kontrataki etc
A problemy zaczynają się dlatego, że przy meczach o większą stawkę gramy systemem 4-5-1 i jak Berbatov gra, to nie gra na swojej ulubionej pozycji i nie może pokazać wszystkich swych walorów. Szkoda, że nie mamy okazać przekonać jak Bułgar prezentowałby się z silniejszym rywalami w systemie 4-4-2. Może jedynie gdybać, ale to nie ma sensu...

Mateusz, wiem że Berbatov jest już ukształtowanym zawodnikiem, jednak jak to się mówi "człowiek uczy się przez całe życie", także gdyby tylko miał możliwość w miarę regularnego grania na szpicy to w końcu pewnie by się przystosował. Jednak i w tym przypadku to tylko gdybanie, które nie ma najmniejszego sensu.

Dyskusję na temat Carricka proszę prowadzić w odpowiednim temacie! Każdy następny post dotyczący tego zawodnika będzie usuwany!



Mój Blog: Pod presją czasu
10-04-2010 13:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości