Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CS: Chelsea 1-3 Manchester United (08.08.2010)
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #1
CS: Chelsea 1-3 Manchester United (08.08.2010)
[Obrazek: 2nls6ly.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 1zn0jye.png]


8 sierpnia o godzinie 16.00 na słynnym londyńskim Wembley Mistrz Anglii Chelsea Londyn zmierzy się z Manchesterem United w meczu o Tarczę Wspólnoty. United sięgali po superpuchar 17-krotnie (w tym 4 razy dzielili trofeum z inną drużyną, gdy padał remis), The Blues zaś 4-krotnie.

W poprzednim sezonie Chelsea zdobyła mistrzostwo i Puchar Anglii, dzięki czemu United, które zajęło w lidze 2 miejsce jest ich rywalem w walce o Comunity Shield.

W meczu nie zobaczymy Andersona, Owena Hargreavesa, Michaela Owena i Rio Ferdinanda z Manchesteru, którzy są obecnie kontuzjowani. W zespole The Blues problemy zdrowotne ma Cech, Alex i Didier Drogba.

Kogo chcielibyście zobaczyć w wyjściowym składzie Czerwonych Diabłów? Czy Manchester odzyska utracone przed rokiem trofeum?
Zapraszam do dyskusji.


Dane pomeczowe:

Składy:

Chelsea: Hilario - Ferreira (79' Bruma), Ivanović, Terry, Cole (79' Zirkov) - Lampard, Mikel (60' Drogba), Essien - Kalou, Malouda (73' Benayoun) - Anelka (60' Anelka).

Manchester United: van der Sar - O'Shea, Evans, Vidić, Fabio (71' Smalling) - Valencia, Carrick (80' Giggs), Scholes (80' Fletcher), Park (46' Nani) - Rooney (46' Berbatow), Owen (46' Hernandez).

Ławki rezerwowych:

Manchester United: Kuszczak

Chelsea: Turnbull

Gole: Kalou 83' - Valencia 41', Hernandez 76', Berbatow 90'.

Kartki: brak

Sędzia: Andre Marriner

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
01-08-2010 12:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #2
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
W końcu! Wracamy do normalnych rozgrywek i meczu od stawkę, od kwietnia trochę czasu minęło i w sumie nie mogłem się już doczekać inauguracji rozgrywek Wink Zaczynamy meczem z tym samym rywalem co rok, temu i prawdopodobnie najpoważniejszym rywalem do tytułu, więc ewentualne zwycięstwo na pewno da niemałego kopa przed startem rozgrywek ligowych tydzień później.

Co do składów do dobrą wiadomością dla nas jest fakt, iż w drużynie the bluesa zabraknie kilku zawodników, szczególnie Cecha i Drogby, ich nieobecność to duże osłabienie odpowiednio dla obrony i ataku, niestety u nas pojedyncze problemy kadrowe. Najpoważniejszym brakiem jest oczywiście kontuzja Rio, ale z tego co wyczytałem to Jonny jest w naprawdę dobrej dyspozycji, więc miejmy nadzieję, że forma do przyszłego weekendu się utrzyma i Irlandczyk do spółki z Vidicem nie pozwolą na wiele napastnikom the Blues.

Wspomniałem Serba, który podobnie jak kilku innych naszych graczy brało udział w MŚ, początkowo SAF zapowiadał, że uczestnicy mundialu opuszczą kilka pierwszych spotkań, jak będzie w teorii? Mam nadzieję, że z Chelsea zagrają, bo brak Vidica i Evry z tyłu może być istotny, nie mówiąc już o Rooney'u, który mam nadzieję (pewnie jak wszyscy) po nieudanym mundialu odzyska właściwą dyspozycję.

Formacja na ten mecz to oczywiście 451, klasyk na mocnych rywali. W zależności od tego, czy tych kilku zagra to skład widziałbym tak:

Z uczestnikami MŚ:

Edwin
Neville/O'Shea-Vidic-Evans-Evra
Valencia-Carrick-Scholes/Park-Fletcher-Nani
Roo

Bez:
Edwin
Gary-Evans-Smalling/Brown-O'Shea/Fabio
Valencia-Carrick-Scholes-Fletcher-Nani
Berbatov

Nie wiem jak ze zdrowiem poszczególnych graczy, physioroom nic nie wspomina o wymienionych przeze mnie wyżej, więc mam nadzieję, że wszyscy będą gotowi do gry i oby ostatni mecz sparingowy nie przyniósł jakiegokolwiek urazu.

Mając w pamięci ostatni mecz tych drużyn to na pewno lekko nie będzie, mimo braków w składzie Chelsea, miejmy nadzieję, że zagrają uczestnicy mundialu, bo osamotniony z przodu Berbatov może mieć ciężko, on nie lubi tej roli, chyba że te 451 będzie płynnie przechodzić w 433, gdzie skrzydłowi będą go bardziej wspierać.
01-08-2010 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #3
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
Ja w szczególności nie mogę się doczekać tego meczu, gdyż po pierwsze jest to starcie otwierające nowy sezon, a po drugie zapewne ominą mnie pierwsze spotkania Diabełków w Premier League. Tak jak wspominał Tomek, Chelsea na to spotkanie (podobno) ma wyjść mocno osłabiona. U nas poza Ferdinandem wszyscy zdrowi i dobrze byłoby zacząć poważne granie od zwycięstwa, bo szansa jest naprawdę duża.

Skład na to spotkanie widziałbym taki:

VDS
Neville/Brown - Vidić - Evans - Evra
Valencia - Carrick - Scholes - Fletcher - Nani
Rooney

Tomek91 napisał(a):Bez:
Edwin
Gary-Evans-Smalling/Brown-O'Shea/Fabio
Valencia-Carrick-Scholes-Fletcher-Nani
Berbatov

Pan Michael był na mundialu :lol:

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
01-08-2010 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #4
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
Na Valencie bym nie liczył, przecież on jeszcze nie trenuje nawet. Przynajmniej go nie widziałem, na żadnych fotach z treningów. W piłkę też już trochę nie grał, więc wątpliwe, że mu w takim meczu SAF da pograć, a co dopiero od początku.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
01-08-2010 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #5
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
RedLucas napisał(a):Pan Michael był na mundialu :lol:

Być, a grać Wink Ferguson chyba nie dałby mu tyle czasu na regenerację za sam wypad do RPA i kilka treningów, lekka przesada by była Wink
01-08-2010 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #6
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
Valencia zaczął już treningi. Co do taktyki - jeśli mnie pamięć nie myli, to w zeszłym roku graliśmy 442, więc wcale się nie zdziwię jeśli taką formację i tym razem wybierze Fergie. Skłądu nie ośmielę się typować, nie teraz. Może po wizycie w Irlandii.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
01-08-2010 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #7
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
Uczestnicy MŚ mają być już do dyspozycji na mecz z irlandzką ligą. Pewnie więc pograją połowę meczu, aby 4 dni później byli w stanie zagrać pierwsze poważne spotkanie. Ja również teraz nie będę typował pierwszej 11. Ale obronę chyba będzie można przewidzieć bez kłopotów. Edwin - Neville, Evans, Vidic, Evra. Co do pomocy to chyba tylko Fletcher i Valencia są pewniakami, a w ataku Roo.

Chelsea bez Drogby i Cecha będzie tylko trochę osłabiona a brak Didiera rozłoży ataki "The Blues" na większą ilość zawodników. Wszystko jak zawsze będzie zależeć od pojedynku obu linii pomocy - stąd prawdopodobne ustawienie z piątką pomocników.
02-08-2010 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #8
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
Zmieńcie ten Londyn, bo aż bije po oczach.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
02-08-2010 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #9
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
allfanmu napisał(a):Chelsea bez Drogby i Cecha będzie tylko trochę osłabiona a brak Didiera rozłoży ataki "The Blues" na większą ilość zawodników.
Z tego co czytałem na stronie Chelsea to zarówno Cech jak i Drogba mają być gotowi na mecz z nami.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
02-08-2010 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #10
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
Mają być gotowi na pierwsze mecze ligowe, a z nami to jeszcze nie wiadomo i decyzja będzie podjęta na dzień/dwa przed meczem.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
02-08-2010 15:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zdzichu Offline
Member
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
Nie wiem jak z Cechem, ale Drogba pewnie zagra. Właśnie wszedł z ławki w meczu z HSV. :?
04-08-2010 18:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #12
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
Sędzią spotkania będzie Andre Marriner 8-)

Nieobecni:
Carrick (?), Hargreaves, Ferdinand, Anderson - Alex, Cech


United v CFC o CS:

97/98 1:1 k. 4:2
00/01 0:2
07/08 1:1 k. 3:0
09/10 2:2 k. 1:4


Ostatnie mecze Man United o CS:

09/10 v Chelsea 2:2 k. 1:4
08/09 v Portsmouth 0:0 k. 3:1
07/08 v Chelsea 1:1 k. 3:0
04/05 v Arsenal 1:3
03/04 v Arsenal 1:1 k. 4:3
01/02 v Liverpool 1:2
00/01 v Chelsea 0:2

Sparingi CFC:

v Crystal Palace 1:0
v Ajax 1:3
v Eintracht Frankfurt 1:2
v Hamburg 1:2

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
05-08-2010 12:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #13
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
Przecież sir Alex powiedział, że to nic takiego i traktuje to jako część przygotowań przedsezonowych. Bo właściwie co to za trofeum?

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
05-08-2010 14:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #14
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
Duża ładna blacha Wink
Czy cenne czy nie chyba proste, że zwycięstwo byłoby jednak przyjemniejsze.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
05-08-2010 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #15
Re: CS: Chelsea - Manchester United (08.08.2010)
Uaktualnienie sytuacji kadrowej przez Fergusona:
Ferdinand - nic nowego, wznawia treningi za kilka tygodni czyli dopiero na jesieni
Anderson - wraca do regularnego treningu dopiero za dwa tygodnie
Hargreaves - wciąż przebywa w Stanach
Obertan - leczy drobny uraz kostki
Carrick - nic poważnego, ale nie będzie grał przez 2 tygodnie
Rafael i Fabio - niepewny występ w najbliższą niedzielę, zatrucie pokarmowe - czy oni muszą nawet jeść to samo? Wink
Do tego sir Alex zapewnił, że w najbliższą niedzielę na pewno zagrają Rooney i Owen (co najmniej 45 minut) - więc prawdopodobnie to będzie nasz wyjściowy atak na spotkanie z "The Blues".

Tak więc wiemy już niemało i można się pokusić, jak ktoś lubi, o typy składu na niedzielne spotkanie o CS.

E: Także Patrice Evra nie będzie do dyspozycji w kadrze na mecz z Chelsea - dodatkowy tydzień urlopu.
06-08-2010 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości