Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy i porady komputerowe
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #196
Re: Problemy i porady komputerowe
Jak ktoś pomoże mi z tym problemem to stawiam prawdziwe piwo Wink

Sprawa wygląda tak, u mnie w domu do neta podłączone są komp, laptop naprzemiennie z PS3. Używam switcha i kabli. W piątek nie mogę się podłączyć do sieci na konsoli, na lapotopie pokazuje, że jest połączenie, ale nic nie działa. Myślę sobie, że to przez kabel, wymieniam końcówkę, bo faktycznie coś w niej odpadło. W sklepie mówią, że wymieniona, sprawdzona, więc ok. W domu sprawdzam, a tam tak samo. Próbowałem różnych kombinacji, także omijając switcha i od razu wpinając w modem, nic. Myślę sobie, że to pewnie kabel pękł, nic z tych rzeczy, jak podłączyłem kompa do neta tym kablem to wszytko było ok. Zero pomysłów, to nie kabel, bo komp dał radę, switch też działa bez zarzutu, a żeby konsola i laptop jednocześnie rozwalone miały wejścia na kabel nie wierzę. Dodam, że kilka dni wcześniej laptop był konfigurowany z siecią bezprzewodową daleko od domu.

Ma ktoś jakiś pomysł? <ściana>
03-10-2010 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jov Offline
Member
***

Liczba postów: 71
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #197
Re: Problemy i porady komputerowe
Mam następujący problem : Od kilku dni mam nowego kompa (po wielu,wielu latach) ,więc zaraz pożyczyłem wiedźmina i cioram. Oczywiście nie mogło być tak dobrze. Otóż po jakimś czasie grania gra się wyłącza (10-15min i wywala do windy). Sprawdzałem inne gry i po jakimś czasie robi sie to samo .
Co może powodowac w/w problem i jak sobie z nim poradzić?
Sprzęt : karta - NVIDIA GeForce GT 220, procek -AMD Athlon ™ II X4 640, 3GHz, ram - 3.00GB
( Mogłem coś pomieszać, bo ciemny w tych sprawach jestem :kox: )
16-10-2010 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #198
Re: Problemy i porady komputerowe
Możliwe, że komputer się za bardzo grzeje i kaput, trzeba by sprawdzić temperatury, np Everestem. Może być też tak, że zasilacz jest marniutki i nie wydala, choć wtedy by się chyba cały komp wyłączał. Jeśli to komputer z supermarketu wszystko jest możliwe.


Fan United od 1992 roku
16-10-2010 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #199
Re: Problemy i porady komputerowe
Jako, że informatyk ze mnie żaden mam pytanie.
Czy i jak można ręcznie zmienić pojemność dysku? Posiadam 3 dyski, C, D, E. D jest ojca, E jest mój. Obaj mamy ok 100 GB, ale C ma tylko 20. A jako że tam są wszystkie pierdoły systemowe i inne pierdoły powoli nie ma miejsca.
Z gór dzięki za odp.



Mój Blog: Pod presją czasu
13-11-2010 10:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #200
Re: Problemy i porady komputerowe
Cytat:Zmiana rozmiaru partycji, partycjonowanie.
O tym musisz poczytać w googlach, albo obejrzeć jakiś tutorial.
Całą operację wykonasz albo za pomocą płatnego (jak poszukasz to bez problemu znajdziesz wersję full za darmo) Partition Magic 8 albo za pomocą darmowego GParted.


Fan United od 1992 roku
13-11-2010 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #201
Re: Problemy i porady komputerowe
Zrób formata, pousuwaj partycje i założ je od nowa i wtedy wpisujesz sobie jaki chcesz mieć ich rozmiar Tongue Chyba, że format nie wchodzi w grę to trzeba poszukac na forach instrukcji jak to zrobić. Na forum programosy albo dobreprogramy powinno coś być.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
13-11-2010 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #202
Re: Problemy i porady komputerowe
Formatować mi się nie chce, za dużo roboty z przywracaniem wszystkiego. Poza tym nie mam na to ochoty i czasu.
Dzięki sebos Wink



Mój Blog: Pod presją czasu
13-11-2010 12:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #203
Re: Problemy i porady komputerowe
Pany mam pytanie!
Ściągnąłem nowszą wersje BitCometa (miałem 1,23, teraz mam 1,25) i nie mam już tego malutkiego okienka, które mnie informowało z jaką prędkością ściągam. Jak zrobisz żeby ono było? A może w tej wersji już tego nie ma?



Mój Blog: Pod presją czasu
12-12-2010 19:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #204
Re: Problemy i porady komputerowe
Panowie lub Panie, mam pytanie takiej treści: czy ktoś z Was rejestrował już może kiedyś swoją domenę? Tworzył własną stronę www? ma na tym polu jakieś doświadczenie i potrafi mi coś doradzić? Za wszelką pomoc będę wdzięcznySmile Najlepiej wiadomości na pw.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
02-01-2011 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #205
Re: Problemy i porady komputerowe
Wal pytania na PW

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
02-01-2011 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #206
Re: Problemy i porady komputerowe
Bardzo proszę o podanie na PW instalki do Microsoft Office 2007. Za 2003 też będę wdzięczny.
Kto wyśle działającą stawiam piwo ofkors.

//sprawdź pw /Adis

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
05-01-2011 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #207
Re: Problemy i porady komputerowe
I jak tam, śmiga?

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
06-01-2011 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #208
Re: Problemy i porady komputerowe
Powie mi ktoś jak to jest możliwe, że wczoraj miałem na dysku C 5 GB wolne (wyczyściłem rejestr) a dziś nagle już nie ma miejsca? A byłem tylko w necie i zmieniałem format piosenek w conventerze?
Druga sprawa, to jak zrobię format dysku C tam gdzie mam pliki systemowe, to utrace też wszystkie rzeczy które ma mój ociec na D i ja na E?



Mój Blog: Pod presją czasu
14-02-2011 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #209
Re: Problemy i porady komputerowe
Foster napisał(a):Druga sprawa, to jak zrobię format dysku C tam gdzie mam pliki systemowe, to utrace też wszystkie rzeczy które ma mój ociec na D i ja na E?
Nie

Foster napisał(a):zmieniałem format piosenek w conventerze?
Dużo było tych piosenek? Może program do konwersji zarchiwizował gdzieś ich kopie albo siedzą w plikach tymczasowych.


Fan United od 1992 roku
14-02-2011 14:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #210
Re: Problemy i porady komputerowe
Trzeba zainwestować w nowy komputer :lol:

A tak na poważnie, to możliwe, że zmieniłeś na format, który zajmuje więcej miejsca + może masz dużo tych piosenek i 5 GB znikło.

// piwo za pierwszą część posta, uprzedziłeś mnie :lol: / Adis

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
14-02-2011 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości