Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #211
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Co z regulaminem? Nie zmieniamy ptk d?


Fan United od 1992 roku
07-01-2011 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #212
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Takie zmiany nastąpiły w regulaminie.

d) Mecze rozgrywamy trzech przeciwko trzech, jeśli jednak drużyny nie jest w stanie się w pełni zebrać to grają w tylu zawodników ilu będzie.

f) W przypadku gdy jedna z ekip nie stawi się na oficjalnie ustalonym termin, drużyna która się stawiła wygrywa walkowerem.

Co do terminarza. Rozgrywamy pierwszą i drugą kolejkę do 16 stycznia by trzymać się terminu. Jeśli nie uda się do tego czasu tego rozegrać to ewentualnie się termin z powodu tych zmieszań przesunie, jednak tylko w ostateczności.
Grać i nie robić żadnych problemów.

Jeśli coś jeszcze w regulaminie nie pasuje to pisać.



Mój Blog: Pod presją czasu
07-01-2011 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wróg Arsenalu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 626
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #213
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Taka moja sugestia po pierwszych dniach.
Proponuję zmienić system rozgrywania meczów z tygodniowego na dzienny jak w NBA/NHL. A precyzując: gramy mecze kiedy będziemy chcieli, kiedy akurat uda zebrać się ludzi z dwóćh drużyn. Jak widać jest duży problem by dogadać się co do terminu spotkania (co mnie nie dziwi, bo musi zgrać się 6 osób, a w osłabieniu raczej nikt nie będzie chciał grać). Przykład z dzisiaj: zapytałem się w shoucie dwóch drużyn z którymi mój team miał grać w drugiej i trzeciej kolejce tj. Alkojka Team i Pijani Powietrzem o to czy byłoby możliwe rozegranie meczu wieczorem. Odpisał Kaka że od nich są wszyscy, u nas brakowało Czarego, który zjawił się kilkanaście minut później. I mecz zagraliśmy. (Viva Mata, nasz snajperze! Big Grin) Już drugi, bo wczoraj pyknęliśmy z Muchą, Wiewiórem i Sebosem. A warto dodać że niektórzy mają ograniczone możliwości wejścia (praca, mecz, sex, spotkania ze znajomymi itd) i dlatego jak już się pojawią na forum to warto by to wykorzystać by rozegrać mecz. (jeśli są pozostali)

Poza tym, nie wiem czy wszyscy będą mieć taki zapał do tej gry przez następne 14 tygodni. Mówię to opierając się na swoim przykładzie, bo od momentu kiedy poznałem tę grę (w święta) to nie było dnia żebym chociaż chwili nie popykał w haxa. Teraz chce mi się grać, w marcu czy kwietniu zapał będzie raczej mniejszy. I dlatego myślę że więcej meczów w lidze rozegramy systemem "dziennym" niż tygodniowym, bo osobiście wątpię by w ogóle udało się tę ligę skończyć. A lepiej rozgrywać takie mecze o stawkę, kiedy są jakieś emocje, pewne podniecenie niż sparingi. (bo i tak codziennie gramy, tylko że w różnych składach)

Tym samym proponuję założyć tematy dla wszystkich 14 kolejek (ewentualnie po prostu uzupełniać wyniki w temacie z terminarzem) i rozgrywać mecze jak się akurat trafi. Chodzi mi o to żeby nie pilnować się tak dokładnie terminarza, tylko jak akurat można zagrać spotkanie z np. 10. kolejki, to żeby do niego doszło. Oczywiście tutaj doradzam przynajmniej w pewnym stopniu iść po kolei (powiedzmy brać pod uwagę najbliższych trzech rywali). Każda drużyna sama by się pilnowała i organizowała sobie mecze.

Co do tabeli to przypuśćmy że byłaby ona aktualizowana co tydzień (np. w niedzielę wieczorem). Tu oczywiście trzeba zaznaczyć że liczba rozegranych meczów przez drużyny raczej - na pewno - będzie się różnić. Jedna będzie grać częściej, druga rzadziej i to będzie widoczne w tabeli. (co będzie też trochę świadczyć o zaangażowaniu w grę)

A i jestem za wprowadzeniem wybierania MVP po każdym meczu przez - obiektywnego - obserwatora. Na koniec oprócz strzelonych bramek zobaczylibyśmy też, kto ma najwięcej takich tytułów.

Sory za małą zwięzłość w poście, ale mam nadzieję że mnie zrozumieliście. Wink

Blog
08-01-2011 21:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #214
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Żadne MVP, może jeszcze sobie zrobimy najlepszą paradę, najlepszą asystę i najładniejszą bramkę? Bez sensu. Starczy tyle ile jest.

Co do kolej się zobaczy. Na razie są 3 i trzeba je rozegrać. Potem będziemy zakładać kolejne.

Jak zakładacie meczowy to zakładać na 8 osób. Jak się okazuje ilość osób ma znaczenie. Było nas 12 i był ping 200-300. Było nas 8 i był ping 80-120.



Mój Blog: Pod presją czasu
08-01-2011 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #215
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Ja myślę, że tak 5 kolejek mogłoby być aktywnych. Czyli teraz kolejka 1,2,3,4 i 5, a gdy np. pierwsza zostanie całkowicie rozegrana, dajemy 6, tak żeby cały czas te pięć było.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
08-01-2011 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Angelito Offline
Legenda Haxa :)
****

Liczba postów: 404
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 5
Post: #216
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Tutaj niektórzy nie potrafią dogadać pierwszego meczu a wy lecicie już tak daleko ... może olać najlepiej sprawę i kto nie zdążył rozegrać meczów 1 kolejki dać walkowery ? Chciałbym widzieć tabele jakąś po 1 rundzie a tak nie można jej zrobić ... teraz wiem że mamy gonić wasz zespół bo macie dużo bramek na + a później co - każdy będzie specjalnie wiele tematów otwierał i liczył bramki pkt ?? nie wydaje mi się żeby takiemu Kowalskiemu się chciało tyle "pierdzielić" z tym wszystkim
I proszę się nie obrażać takie jest moje zdanie nie każe nikomu przesiadywać tutaj nie wiadomo ile minut/godzin ta liga jest dla nas ... jest temat z ustalaniem terminów niech ludzie tam piszą ,że szukają starają się znaleźć dzień/godzinę
08-01-2011 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #217
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Ale w takiej sytuacji, jaką przedstawiłem wielu drużynom będzie dużo łatwiej dogadać się na jakikolwiek mecz. Załóżmy, że jest obecnie na forum drużyna A i B, ale nie jest napisane, że mają ze sobą grać w pierwszej kolejce i nie mogą tego zrobić, choć wtedy mieliby już ten jeden mecz. A może to właśnie była ta jedna okazja na milion i później nie uda im się umówić i będą musieli dostać walkowera? Oczywiście trochę przekoloryzowałem, ale z grubsza to tak wygląda. A żeby nie było kompletnej samowolki, to dać, że np. pierwsza kolejka ma być rozegrana do 14 stycznia. Bo w przeciwnym razie ludzie przestaliby się umawiać na te pierwszorzędne mecze, czyli te np. z pierwszej kolejki. Jeśli się nie uwiną do tej daty, to walkower. A jak się uda rozegrać im przez ten tydzień więcej meczów, to przecież nikt nie traci.

A co do gonienia tego bilansu bramkowego, to panie, proszę Cie... To tylko haxball, a nie Premier League, to tylko zabawa i chyba na każdy mecz wychodzi się z nastawieniem, aby wpierdolić, jak najwięcej bramek :mrgreen:

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
08-01-2011 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZasadKG Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 400
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
Post: #218
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Popieram Reda w caaaaaaaaaaaałej rozciągłości ;p

Glory, glory man united!

Totalna pustka, myśle i nic - za tą pustke szóstka - myśle i nic Smile
08-01-2011 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #219
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
To się piwo należy!

//Żartowałem Tongue

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
08-01-2011 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZasadKG Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 400
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
Post: #220
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
prosze :*

Glory, glory man united!

Totalna pustka, myśle i nic - za tą pustke szóstka - myśle i nic Smile
08-01-2011 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #221
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Tosz to manipulacja w czystej (głodnemu chleb na myśli) postaci.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
08-01-2011 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #222
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Pomysł Wroga ma dwie zasadnicze wady.

Po pierwsze dojdzie do sytuacji, gdzie w pewnym momencie parę drużyn będzie miało np 12 spotkań rozegranych, a jedna 4. I tak będziemy czekać do usranej śmierci, aż tamci zagrają, bo każdy chciałby w tej lidze być jakoś normalnie sklasyfikowany. Moim zdaniem po każdym tygodniu musi być wynik spotkania, żeby ogarnąć tabelę.

Po drugie co to za zabawa jak cała liga skończy się za 2-3 tygodnie. Ci co w gorącej wodzie kąpani zagrają po kilka gier dziennie i po tygodniu jedyne co im zostanie to mecze towarzyskie i jojczenie, że o nic nie grają.

Ja uważam, że mecz turniejowy ma się czymś różnić od zwykłego sparingu. Mam się do niego przygotować, a nie grać o północy, bo po piętnastu rozegranych sparach, nagle zebrała się szóstka to szybciutko zagramy w międzyczasie ligowy.
Ja przynajmniej umawiam się wcześniej, bo muszę mieć czas, żeby spokojnie wziąć dopalacze i się pomodlić przed grą. Tu nie ma miejsca na błędy.

btw. widzę, że Orły Adasia postanowiły nastraszyć trochę konkurencję swoją skutecznością.


Fan United od 1992 roku
09-01-2011 08:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #223
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
sebos_krk napisał(a):btw. widzę, że Orły Adasia postanowiły nastraszyć trochę konkurencję swoją skutecznością.

I szczelną obroną, prawda Adam?

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
09-01-2011 09:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #224
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Mam pytanie. Czy mecz Luroin FC - Alkojka Team traktujemy jako rozegrany awansem mecz trzeciej kolejki, czy jako mecz pierwszej kolejki zamieniony ze starciem z KSI Team?

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
09-01-2011 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #225
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
RedLucas napisał(a):I szczelną obroną, prawda Adam?
Obowiązkowo. Atak wygrywa pojedyncze mecze, obroną zdobywa się mistrzostwo.

PS. Dzięki Sebos za użyczenie dopalaczy.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
09-01-2011 11:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości