Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Blackpool 2-3 Manchester United (25.01.2010)
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
PL: Blackpool 2-3 Manchester United (25.01.2010)
[Obrazek: Blackpool_fc_logo-150x150.png?1294590355][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 1zn0jye.png]

Blackpool FC vs Manchester United
Barclays Premier League
25.01.2011; 20:30
Bloomfield Road, Blackpool


Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. W ramach 25. kolejki Barclays Premier League na Bloomfield Road, Blackpool zmierzy się z Manchesterem United.

Nasi przeciwnicy zajmują jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Udało im się wygrać 8 spotkań, 4 zremisowali i 10 przegrali. Najlepszym strzelcem w drużynie The Seasiders jest Dudley Campbell, który ma na swoim koncie 7 strzelonych bramek.

Piłkarze Blackpool średnio strzelają 1,45 bramki na mecz. Tragicznie radzą sobie na własnym boisku - pod tym względem zajmują ostatnie miejsce w lidze. U siebie zdobyli tylko 11 punktów, jednakże rozegrali tam tylko 9 meczów. Dla porównania United w 12 meczach zdobył 34 punkty. W tabeli spotkań na wyjeździe The Pool jest na 3. pozycji. Są również bardzo zdyscyplinowaną drużyną, tylko jedna czerwień i 28 żółtych kartek. Mają najmniejszą frekwencję na stadionie, ale jest to spowodowane najmniejszym ligowym stadionem (16100 miejsc).

Najbardziej agresywnymi zawodnikami są Charlie Adam i David Vaughan - uzbierali razem 13 żółtych kartek, czyli niemal połowę ze statystyki całej kadry. Do aniołów nie należy również Luke Varney, który 41 razy faulował przeciwników.

Drużyny spotkają się po raz pierwszy w obecnym sezonie, ponieważ spotkanie zaplanowane na początek grudnia zostało przełożone z powodu obfitych opadów śniegu. Co ciekawe, przed zaplanowanym regulaminowo meczem Manchester United rozgromił Blackburn 7-1, a również teraz Mandarynki trafiają na Czerwone Diabły w żywiole, bowiem w ostatniej kolejce pokonały Birmingham 5-0.

Spotkania obu drużyn
Oba zespoły ostatnim razem zagrały ze sobą w sezonie 1974/75. Zarówno Manchester United jak i Blackpool rozgrywał mecze w drugiej lidze, "Czerwone Diabły" wygrały 3-0 oraz 4-0 i awansowały do najwyższej ligi angielskiej.

Obie drużyny zagrają ze sobą po 35 latach przerwy;

"Czerwone Diabły" wygrały ostatnie osiem z dziesięciu spotkań przeciwko Blackpool.;

"Mandarynki" z Manchesterem United ostatni raz wygrały w lidze w 1963 roku.

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
Manchester United - Blackpool 4:0 ; 1975 First Division

Ciekawostka o rywalu:
Cytat:W barwach Blackpool występuję dwóch ex Diabłów - Paul Rachubka oraz Craig Cathcart.

Dane pomeczowe:

Składy:

Blackpool FC: Kingson - Eardley, Evatt, Cathcart, Baptiste - Taylor-Fletcher (Harewood 74'), Grandin, Adam, Vaughan - Varney (Phillips 68'), Campbell

Manchester United: Van der Sar - Rafael (Anderson 80'), Smalling, Vidić, Evra - Scholes, Gibson (Giggs 46'), Fletcher - Nani, Rooney (Hernandez 66'), Berbatow

Gole: Cathcart 15', Campbell 44' - Berbatow 72' 88', Hernandez 74'

Kartki: Adam (ż) - Gibson, Scholes (ż)

Sędzia: Peter Walton

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
23-01-2011 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #2
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
Mecz cholernie ważny. Wygrywając to spotkanie odskoczymy rywalom w walce o tytuł. Wczoraj rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie i jesteśmy w dobrych nastrojach, jednak jak znam United i naszą grę na wyjazdach w tym sezonie to wiem czego można się po tym spotkaniu spodziewać.

Edwin
Rafael - Smalling - Vidic - Evra
Nani - Scholes - Fletcher - Giggs
Rooney - Berbatov

Carrick kontuzjowany i nie mamy wyjścia, musi zagrać słaby Fletcher. Anderson rozegrał w sobotę 90 min, więc spodziewam się Paula w jego miejsca. Do tego wraca Rafael. Reszta pewnie bez zmian, choć nie zdziwi mnie obecności Chicharito w pierwszym składzie.

Nie ważne jak, nie ważne ile, ale trzy punkty muszą być nasze.



Mój Blog: Pod presją czasu
23-01-2011 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #3
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
Taki skład jak podał Foster i jazda. Druga linia wygląda na mocną, jedynie co do Fletchera można mieć wątpliwości. W końcu liczę na to, że zagra Scholes, bo brakuje nam spokoju w drugiej linii. Szkoda, że nie ma Carricka. Na pewno lepiej byłoby z nim niż z Fletcherem. Nani, Giggs, Rooney i Berba niech utrzymają formę z meczu z Birmingham i będzie git.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
23-01-2011 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #4
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
Musi być Scholes z kimś kto dużo biega - raczej Fletcher. Charlie Adam w ost meczu grał kosmos IMO i nie można pozwolić, żeby zawłaszczył sobie środek pola. Ten koleś mi bardzo stylem gry przypomina Scholesa właśnie, ale pytanie brzmi: czy w wieku 25 lat jest już tak ukształtowanym piłkarzem, żeby np. ManUtd go kupił? Bo jak nie jest - to już raczej nie zostanie. Niemniej trzeba na niego uważać, bo ten mecz = obowiązkowe 3 punkty. Ciekawe czy znów Giggsy zagra, czy zrobimy jakieś 4-3-3 z Rooneyem, który i tak z przodu teraz nie biega za często, po lewej. Chociaż na Blackpool to może akurat niekoniecznie. I przekażcie Owenowi, że jak już wchodzi na boisko, to mógłby chociaż dotknąć piłki. Big Grin

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
24-01-2011 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #5
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
Hehe. Do niedawna niewielu nawet wspominało o Adamie, a teraz wyrasta na gwiazdę ligi Smile A przez ostatnie tygodnie wiele się nie zmieniło, Adam klasę pokazuje od początku sezonu. 25 lat to nic, powiedziałbym, że dopiero w tym wieku środkowy pomocnik zaczyna pokazywać swoją wartość.

Blackpoolowi na pewno bliżej do WBA, które potrafiło nas pokonać w drugiej linii, niż do Birmingham, które to unika gry piłką w środkowej formacji. Trzeba tym razem znacznie lepiej zaprezentować się w tym rejonie boiska, żeby zgarnąć jakże potrzebne 3 punkty. Boisko jest tam małe, dużo miejsca na spokojne rozegranie nie będzie, więc postawiłbym chyba na szybkiego Andersona, któremu partnerowałby Fletcher. Reszta raczej wiadoma.

Cytat:I przekażcie Owenowi, że jak już wchodzi na boisko, to mógłby chociaż dotknąć piłki.
Najwidoczniej ktoś Cię ubiegł, bo Michael zaliczył z Birmingham 19 podań 8-)

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
24-01-2011 12:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #6
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
Otóż to. Michał dobrze mówi, ba Adam nieprzeciętny talent pokazywał już za czasów gry w Rangersach (szkoda tylko, że często grał na skrzydle) i w drugiej lidze. W tym sezonie świetny i nie wierzę, żeby kolejny sezon spędził w Blackpool.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
24-01-2011 19:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #7
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
No sorry żer jestem takim kretynem i nie oglądam SPL i Championship - ja o gościu usłyszałem 1. raz w tym sezonie, a że nie oglądam jakoś specjalnie meczów Blackpool, bo zwykle są ciekawsze mecze w kolejce, na własne oczy obejrzałem Adama 1. raz w ostatnim meczu dopiero, i pozytywnie mnie zaskoczył. Szkoda by go było do Looserpoolu. Sad A na małej przestrzeni bardziej ufam Scholesowi niż Andersonowi... póki co.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
25-01-2011 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #8
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
Gramy dzisiaj z zespołem, który u siebie prezentuje się najgorzej ze wszystkich drużyn w Premiership, więc nie zaakceptuję innego wyniku niż nasze zwycięstwo. Chciałbym zobaczyć takie United, jak w poprzednim meczu, ale... No właśnie. Gramy na wyjeździe, a to dużo zmienia.

Co do składu to chciałbym zobaczyć coś takiego:

---------------- VDS-----------------

Rafael-- Smalling-- Vidić---- Evra

Nani--- Anderson--Fletcher- Giggs

--------Berbatov-- Rooney-----------

Być może Giggs zasiądzie na ławce rezerwowych, wtedy chciałbym zobaczyć Obertana.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
25-01-2011 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #9
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
Foster napisał(a):Edwin
Rafael - Smalling - Vidic - Evra
Nani - Scholes - Fletcher - Giggs
Rooney - Berbatov

To jest to.Tylko powiedzcie mi co jest z Rio, bo chyba coś mnie ominęło.Czy może nic nie wiadomo
A jeszcze co do składu to pomyślałbym o Ando jeśli Scholes nie jest w najwyższej dyspozycji.Zresztą tak myśle, to chyba w ogóle lepszy byłby Brazylijczyk na to spotkanie.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
25-01-2011 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #10
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
Dzisiaj trzeba dopełnić formalności i wygrać zaległe spotkanie z Blackpool. Jak już zauważył kolega wyżej gramy z zespołem, który najgorzej prezentuje się na swoim stadionie spośród wszystkich drużyn w PL i to niewątpliwie jest optymistyczną wiadomością, ale trzeba też pamiętać o naszej dyspozycji na wyjazdach w tym sezonie... Niemniej oczekuję, że ostatnie okazałe zwycięstwo nakręci naszych piłkarzy pozytywnie i zdobędą 3 punkty, które powiększą naszą przewagę nad kolejnymi zespołami.
Co do składu to obstawiałbym taki jaki przedstawił Foster- nie wiem tylko czy Ferguson postawi znowu od początku na Giggsa czy może da szansę na pokazanie się Obertanowi.
Trzeba wygrać to spotkanie.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
25-01-2011 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kojot Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 674
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 3
Post: #11
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
Wygrana i nic innego . Mam nadzieję , że zagramy skupieni do 90 + minuty , bo nie możemy tracić bramki pod koniec spotkania, ba, w ogóle nie możemy tracić bramki z takimi ogórkami :roll: .

Skład :

Van Der Sar
Rafael- Smaling- Vidić- Evra
Nani- Ando- Fletcher- Giggs/ Obertan
Rooney- Berbatov

I cannot put my finger on it now
The child is grown
The dream is gone
And I have become comfortably numb.
25-01-2011 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ZasadKG Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 400
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
Post: #12
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
kojot napisał(a):z takimi ogórkami
:roll:

Glory, glory man united!

Totalna pustka, myśle i nic - za tą pustke szóstka - myśle i nic Smile
25-01-2011 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #13
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
Za dużo Blackpool nie widziałem, ale jeśli prawdą jest, iż atakują bez opamiętania, to nam, jako klasowej i doświadczonej drużynie nie pozostaje nic innego jak wypunktowanie przeciwnika.

michal85 napisał(a):Boisko jest tam małe, dużo miejsca na spokojne rozegranie nie będzie, więc postawiłbym chyba na szybkiego Andersona
W takiej sytuacji wolę chłodniejszy umysł Scholes'ego.
25-01-2011 18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kojot Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 674
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 3
Post: #14
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
ZasadKG napisał(a):
kojot napisał(a):z takimi ogórkami
:roll:
Cytat:z takimi ogórkami :roll: .

I cannot put my finger on it now
The child is grown
The dream is gone
And I have become comfortably numb.
25-01-2011 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ZasadKG Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 400
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
Post: #15
Re: PL: Blackpool - Manchester United (25.01.2010; 20:30)
Ale jakie Blackpool to ogórki? Wink widziałeś jakiś ich mecz w tym sezonie?Smile

Glory, glory man united!

Totalna pustka, myśle i nic - za tą pustke szóstka - myśle i nic Smile
25-01-2011 19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości