Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #31
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
Mecz oglądałem na małym ekranie ze sporymi przerwami ze względu na rozjebany komputer.

O czym warto wspomnieć? O beznadziejnej taktyce z jakimś 4-3-1-2, w której nie mieliśmy skrzydłowych. Rozumiem można tak grać jak się ma kozaków na bokach obrony. Fabio jeszcze sobie jakoś radził, ale co taki O'Shea mógł zrobić sam nie mając wsparcia ze strony Obertana, który motał się gdzieś w środku.

Jak przeszliśmy na klasyczne 4-4-2 wyglądało to w końcu lepiej. Każdy znał swoją pozycję, wiedział co ma robić. Nie da się jednak ukryć, że nie wszystko można zwalić na taktykę. Gibson i Anderson pod względem podań zaprezentowali totalne dno, mnóstwo niecelnych podań. Ogółem tragedia. Scholes jest wyjątkowy i choć w tym spotkaniu nie rzucił na kolana, pokazał, że jak on się nie weźmie za rozegranie tej piłki, to nikt tego nie zrobi. No i Chicharito znowu się fajnie ustawiał, ale z tak dysponowanymi partnerami nie miał co liczyć na dobre podania. Do czasu kiedy na boisku pojawił się Giggs Wink

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
29-01-2011 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #32
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
Kiedy zobaczyłem skład i nasze ustawienie od razu wiedziałem, że będzie chujowo. I było. Sam Ferguson przyznał, że dał plamę z ustawieniem zespołu, więc mam nadzieję, że już więcej czegoś takiego oglądać nie będę musiał. Zamiast od razu wyjść w ustawieniu 4-4-2, to SAF-owi zachciało się próbować jakichś diamentów. Jak Michniewicz kiedyś w Zagłębiu Smile

Co do ocen, to jedynie na plus wczoraj zagrali Giggs, Owen i Chicharito.

Wiedziałem, że wystawienie Smallinga wraz z Evansem będzie bardzo ryzykowne i nie myliłem się. To przez błąd tej dwójki wczoraj straciliśmy gola.

Kolejny "świetny" mecz rozegrał Gibson. Chłopak był królem środka pola, a te jego strzały z dystansu... Poprzeczka ledwo co wytrzymała ten mecz. Dzisiaj podobno muszą w Southampton ustawiać nowe bramki, bo te stare już się nie nadają do użytku po jego strzałach.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
30-01-2011 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kojot Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 674
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 3
Post: #33
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
Mecz słaby i to bardzo . Rezerwowi gracze mają okazję się pokazać , to zamiast spróbować wziąść grę na siebie , to boją się i podają w tył tylko . Zapierdalać trzeba. Taktyka była jeszcze gorsza niż nasza gra . Po wejściu Giggsa i Naniego nasza gra się zmieniła na lepsze , Ryan to , to jakiś cyborg jest ! Jak można tak grać ? Świetny jest .

I cannot put my finger on it now
The child is grown
The dream is gone
And I have become comfortably numb.
30-01-2011 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Angelito Offline
Legenda Haxa :)
****

Liczba postów: 404
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 5
Post: #34
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
a ja z innej beczki co do tego meczu ... no jak się niemiaszek na DSF chyba to był Uwe Morawe cieszył jak nam Southampton strzeliło bramkę no jakby chłopaki mistrzostwo świata zdobyli albo złotego gola :-D
przy naszych dwóch bramkach już tak żywiołowo nie reagował pewno jakiś looserpoolczyk albo inny cwelsik
Pozdrawiam
31-01-2011 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #35
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
Nie DSF tylko Sport1 w gwoli ścisłości. To samo pomyślałem podczas meczu. Przy bramce gospodarzy o mało orgazmu nie dostał.



Mój Blog: Pod presją czasu
31-01-2011 22:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #36
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
Trzeba było włączyć Sportklub - facet nie przepada za United, ma dość nikłą wiedzę, a jego komentarze były tak lakoniczne i puste, że się rzygać chciało: " O i gol dla Manchesteru United". W ogóle Sportklub to beznadziejna stacja - problemy z komentatorami, usterki techniczne i słabe programy. Tęsknię za czasami, gdy FA Cup leciało na C+ - Nahorny i Twarowski to dla mnie duet wszechczasów.

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
01-02-2011 00:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #37
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
Ja z kolei jak jakiś czas temu oglądałam mecz na Sportklubie komentator emocjonował się tak jakby to był finał LM Wink
ale też piepszył głupoty.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
01-02-2011 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
premislav Offline
Member
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #38
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
sportklub ma najgorszych po telewizji n komentatorów w polsce, na niczym się nie znają, irytujący głos i całkowity brak profesjonalizmu. kilka ostatnich meczów na sportklubie oduczyło mnie oglądania z polskim komentarzem.
Ja oglądałem powtórkę. Jedyne co mogę powiedzieć to szkoda że nie postawiłem przegrana do przerwy/wygrana w meczu, bo ostatnio nad wyraz często takie wyniki i takie thrillery otrzymujemy. Smile ważne że wygrane, ale gra nie zachwyciła...lekko mówiąc.

M.U.F.C.
Not arrogant
Just better...
01-02-2011 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #39
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
Ferguson w tym meczy chciał spróbować nieco innej taktyki, ale jak widać było nie przynosiła ona odpowiednich rezultatów (niektórzy zawodnicy nie bardzo wiedzieli jak mają się zachować i jak rozgrywać piłkę a i aż zanadto widoczny był brak skrzydłowych) i całe szczęście że doszło do przejścia na ulubione 442 co przyniosło oczekiwane skutki.
Całe szczęście że w obwodzie byli Giggs i Nani którzy ożywili naszą grę i poprowadzili nas do zwycięstwa. Nie będę pisał o poszczególnych zawodnikach bo nie chcę sobie psuć humoru, ale po raz kolejny trzeba pochwalić tego młodzieniaszka Giggsa- szaleje niesamowicie 8-)

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
01-02-2011 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #40
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
kojot napisał(a):Mecz słaby i to bardzo . Rezerwowi gracze mają okazję się pokazać , to zamiast spróbować wziąść grę na siebie , to boją się i podają w tył tylko . Zapierdalać trzeba.
Zdenerwowałeś mnie tym. Kto się bał, kto srał w gacie, no proszę, wymień kogoś takiego. Obertanowi praktycznie nic nie wychodziło, ale nie można mu zarzucić braku ciągnięcia gry do przodu, bo szukał dryblingu, akcji zaczepnych. Z czasem zaczęliśmy grać praktycznie tylko stroną Naniego, to i Francuz zniknął z pola widzenia. Fabio bardzo ofensywny, Owen mnie osobiście nie rzucił na kolana, ale starań mu odmówić nie możesz, Gibson przyzwyczaił nas ostatnio do lepszych występów, lecz nie podawał tylko do tyłu, jak sugerujesz.

Zapierdalać trzeba powiadasz. Stał ktoś, przeszedł obok meczu ? Zejdź na ziemie.

RedLucas napisał(a):Po raz kolejny, gdy młodzi/niegrający regularnie dostają szansę, to tak naprawdę nie robią nic, aby się pokazać.
Piszę to człowiek, który występ na plus ocenił młodego Fabio i niegrającego regularnie Owena.
01-02-2011 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #41
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
<ściana> Jednostki szansę wykorzystały, za to ilu ten mecz spierdoliło? Obertan, Gibson, Anderson... Wymieniać dalej?

Generalnie chyba oglądałeś inny mecz. Obertan nie bał się spróbować akcji indywidualnej mimo, że ma do tego predyspozycje? No proszę Cię, chyba od bodajże 65 minuty. Andi też się chował po kątach. A kiedy już jakiś bohater odważył się przejąć kontrolę nad piłką oddawaj ją do najbliższego, a zazwyczaj nawet do tyłu (vive Obertan, Gibson, Andi). Jak w taki sposób można zaskoczyć rywala?

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
01-02-2011 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #42
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
Anderson to stały bywalec pierwszego składu, także moja wypowiedź nie odnosiła się do niego.

Ktoś się nie starał, ktoś miał w dupie ten mecz ? Nie, a to sugerowałeś. A to, że Obertan, czy Gibson spisali się słabo pod względem piłkarskim to inna sprawa. Tego przecież nie neguję.

RedLucas napisał(a):Obertan nie bał się spróbować akcji indywidualnej mimo, że ma do tego predyspozycje? No proszę Cię, chyba od bodajże 65 minuty.
Odniosłem wrażenie, że im dalej w las, tym mnie go było, a tym samych jego dryblingów.
01-02-2011 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #43
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
Kwas napisał(a):
RedLucas napisał(a):Obertan nie bał się spróbować akcji indywidualnej mimo, że ma do tego predyspozycje? No proszę Cię, chyba od bodajże 65 minuty.
Odniosłem wrażenie, że im dalej w las, tym mnie go było, a tym samych jego dryblingów.

:shock: Cóż, mam inne zdanie.

A co do tego, czy mieli w dupie, czy nie, to może rzeczywiście nie było to trafne określenie. Jednak napisanie, że bali się wziąć na siebie grę, spróbować czegoś niekonwencjonalnego uważam za słuszne.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
01-02-2011 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #44
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
Niekonwencjonalnego, czyli czego ? Przestawiania sto razy nóg nad piłką ? Obertan przecież to robił. Ciekawe po kim takich rzeczy się podziewałeś, zresztą to nie było w ogóle potrzebne. Wystarczy, aby zrobili coś dobrego dla zespołu i akurat Gabriel to zrobił, aczkolwiek zaliczył kiepawy występ, z czego w pewnym sensie można go usprawiedliwić. Graj sobie raz na 5, 10 spotkań i pokaż klase.
01-02-2011 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #45
Re: FA: Southampton 1-2 Manchester United (29.01.2011)
Niekonwencjonalnego, czyli wejścia z piłką między dwóch, poszukania jakiegoś podania w uliczkę. A nie przestawiania sto razy nóg nad piłką. Tak jak powiedziałeś Gabi to robił, a ja wcześniej pisałem, że ZABRAKŁO mi niekonwencjonalnych zagrań m.in. z jego strony.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
01-02-2011 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości