Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #346
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Jestem za tym, by nowa liga miała mniej użytkowników, co przyczyniłoby się do lepszego zgrania i pozostania osób, które odpowiedzialnie podchodzą do tematu. A to na pewno wymagałoby zmian.

Okienko - dlaczego nie?

A co do systemu - myślę, że warto zróżnicować rundy - czytaj: jedna runda na classiku, druga na rounded (reszta boisk się nie nadaje do gry 3v3, chyba, że easy).

Gdzie jest Groszek?
08-03-2011 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #347
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Ja bym raczej był za tym, że jedna na classicu, a druga na BIGu Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
08-03-2011 18:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #348
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Bez sensu... albo tak albo tak.

Co do ilość. Zależeć będzie ona od tego jak wielu chętnych się zgłosi, jednak jeśli będą się zgłaszać ludzie, którzy dopiero co się zarejestrowali to takich nie będziemy przyjmować (no chyba, że będą regularnie się udzielać na forum czy na redlogu). Nie będziemy ludziom bronić jak będą chcieli grac.



Mój Blog: Pod presją czasu
08-03-2011 18:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #349
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Foster napisał(a):Bez sensu... albo tak albo tak.

Tu chodzi o to, żeby wyłonić mistrza nad mistrze, a nie mistrza classika lub rounded Smile Ale to tylko propozycja.

Gdzie jest Groszek?
08-03-2011 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #350
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Moim zdaniem można rozważyć zmianę formuły spotkań, gdzie grałoby się za jednym zamachem dwumecz, raz na classicu, raz na big. Rounded jest bardzo podobne do classica, więc nie widzę sensu.


Fan United od 1992 roku
08-03-2011 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #351
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
3 v 3 na Big to lipa będzie imo.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
08-03-2011 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #352
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Niekoniecznie. Jak gram w pokojach poza redcafe to ludziska często w ten sposób ustawiają i jest ok. Gra jest zupełnie inna, bardziej techniczna i zespołowa.


Fan United od 1992 roku
08-03-2011 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Angelito Offline
Legenda Haxa :)
****

Liczba postów: 404
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 5
Post: #353
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Propozycje na 2 edycję :
Gramy standardowo 10min/10bramek ,system punktowania 3 1 0 tylko boisko classic
Liga w formie dwumeczu (sbs pomysł) 10min /bez czasu dodatkowego (więc jeśli będzie remis obserwator przyznaje po 1 pkt) jeśli padnie gol w dodatkowym czasie bramka nie zostaje uznana np.10:01
Puchar (na wzór FA Cup) robimy losowanie live poplertv-kamerka żeby nikt nie mówił ,że coś jest ustawione / Spotkania 10min jeśli remis / gramy drugi mecz 10min+czas doliczony i musi ktoś już wygrać
Liga Mistrzów (losowanie grup też live) na dziś by to wyglądało tak 8 ekip 2 grupy wyjście np 1A-4B ,2A-3B itd Spotkania w formie dwumeczu tak jak wersja wyżej / Finał wiadomo
To jest pomysł tylko czekam na waszą opinię wszystko też będzie zależeć od tego ile ekip będzie w 2 edycji trzeba będzie ustalić kalendarz co i kiedy gramy
Wg mnie dodatkowe opcje w lidze dają szansę innym wywalczenia na innym froncie jakiegoś "pucharu" teraz mamy przykład nas (Joga Bonito) rozbijamy każdego a w pucharze może przytrafić się klops i silna drużyna ( ;] ) może odpaść na dzień dobry a może uda się komuś zdobyć potrójną koronę na koniec sezonu
10-03-2011 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #354
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
@up
1) Kurczę, upierałbym się przy tym, żeby jedną rundę w lidze zagrać na innym boisku, ale nie będę się o to rzucał.
2) Czas dodatkowy bym zostawił. Ale za zwycięstwo po czasie byłyby 2 punkty, a przegrany dostawałby 1. W czasie oczywiście 3-0.
3) Co do losowań - jakbyście potrzebowali kogoś z kamerą, to zgłaszam się na ochotnika Smile

Gdzie jest Groszek?
10-03-2011 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #355
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Kris1908 napisał(a):2) Czas dodatkowy bym zostawił. Ale za zwycięstwo po czasie byłyby 2 punkty, a przegrany dostawałby 1. W czasie oczywiście 3-0.

Idiotyczna zasada. Ona już istnieje, ale kompletnie mi się to nie podoba. Albo remis albo gramy dogrywkę i zwycięzca 3 pkt, a przegrany. Life is brutal.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
10-03-2011 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #356
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Jak dla mnie świetny pomysł z tym, żeby do ligi grać puchary. Tylko czy to wypali? Jak już wspominałem z rozgrywaniem ligi mamy problemy, a jak do tego dojdą kolejne mecze pucharowe, to... No może być ciężko.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
10-03-2011 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #357
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Wiewior napisał(a):Liga w formie dwumeczu (sbs pomysł) 10min /bez czasu dodatkowego (więc jeśli będzie remis obserwator przyznaje po 1 pkt) jeśli padnie gol w dodatkowym czasie bramka nie zostaje uznana np.10:01
Kris1908 napisał(a):1) Kurczę, upierałbym się przy tym, żeby jedną rundę w lidze zagrać na innym boisku, ale nie będę się o to rzucał.
Przecież mój zamysł był taki, żeby grać dwumecz, ale jedno na big, drugie na classic.
Z tymże ja myślałem o czymś takim, że gramy dwumecz za jednym razem, czyli w sumie w sezonie spotykamy się czterokrotnie. 2 gry w pierwszej i 2 w drugiej rundzie.


Fan United od 1992 roku
10-03-2011 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #358
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
@up
Tam Wiewior napisał, że tylko boisko classic. I tak to odebrałem. A co do ilości meczów - wydaje mi się, że to wszystko będzie zależeć od ilości chętnych. Do tego w maju matura, to przy granie ligi i dwóch pucharów będzie w moim (i chyba nie tylko) przypadku nieco uciążliwe...

Gdzie jest Groszek?
10-03-2011 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #359
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Najpierw to dograjmy tą edycję do końca. Wink

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
10-03-2011 23:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #360
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Liga + puchar + "liga mistrzów"? :lol: Jak teraz co niektórzy mają problem rozegrać 1 mecz w tygodniu to już widzę, jak to będzie wyglądało w przypadku takiej gry, także według mnie kategorycznie odpada. Poza tym do drugiej edycji (o ile ona będzie) zgłosi się z max 6 drużyn, a przy takiej liczby tylko rozgrywanie ligi ma sens.
Co do ligi, oba spotkania na tym samym boisku, także albo gramy albo big albo classic. Osobiście popieram classic gdyż 3 ludzi na big to za mało według mnie.
Co do kwestii punktowania to bez różnicy mi czy będzie 3 1 0, 3 0, czy 3 2 1 0.

A tak poza tym to:
Adis napisał(a):Najpierw to dograjmy tą edycję do końca. Wink



Mój Blog: Pod presją czasu
11-03-2011 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 21 gości