paolo
Posting Freak
    
Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
|
PL: Manchester United 2-1 Manchester City (12.01.2011)
![[Obrazek: 1zn0jye.png]](http://i34.tinypic.com/1zn0jye.png) ![[Obrazek: m9rm0p.png]](http://i38.tinypic.com/m9rm0p.png) ![[Obrazek: 2uhmtjq.png]](http://i48.tinypic.com/2uhmtjq.png)
Manchester United vs Manchester City
Barclays Premier League
12.02.2011; 13:45
Old Trafford, Manchester
Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. W ramach 28. kolejki Barclays Premier League na Old Trafford odbędą się derby Manchesteru - tym razem United podejmuje City.
W ostatniej kolejce Manchester United doznał pierwszej ligowej porażki, natomiast rywale zza miedzi pokonali West Bromwich Albion 3-0, w tym dwa karne.
Nasi przeciwnicy zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 49 punktów i jednym meczem w zapasie. Udało im się wygrać 14 spotkań, 7 zremisowali i 5 przegrali. Najlepszym strzelcem w drużynie The Citizens jest Carlos Tevez (tfu!), który ma na swoim koncie 17 strzelonych bramek.
City dysponuje najlepszą defensywą w lidze. Piłkę z siatki wyciągali tylko 22 razy (o dwa mniej niż United), a poza tym aż 12-krotnie zachowywali czyste konto. Mają też za to najbrutalniejszych zawodników, którzy w bieżących rozgrywkach zdążyli już uzbierać 51 żółtych i 5 czerwonych kartek. Prym w tej kategorii wiodą Zabaleta (7 ż, 1 cz) i De Jong (7, 0). Co ciekawe, Zabaleta na taką kolekcję potrzebował "tylko" 24 fauli. Ofensywę napędzają jedni z najniższych ludzi w Premier League - Wright-Philips (166 cm), Carlos Tevez (168 cm) i David Silva (170 cm).
Manchester City od 35 lat nie sięgnął po żadne trofeum i w tym sezonie liczą na przerwanie tej passy zwłaszcza, że od ostatniego sukcesu The Citizens w 1976 roku ich fani musieli spoglądać z zazdrością na drugą stronę Manchesteru, gdzie w tym czasie przywożono różnego rodzaju puchary aż 26-krotnie (11 mistrzostw Anglii, 2 razy Puchar Europy, 8-krotnie FA Cup, 4 razy Puchar Ligi Angielskiej oraz po razie Puchar Zdobywców Pucharów i Klubowe Mistrzostwo Świata).
Ostatni raz obie drużyny spotkały się w 12. kolejce Premier League obecnego sezonu. Na City of Manchester Stadium padł bezbramkowy remis mimo, że Man Utd wielokrotnie miał okazje na wywiezienie trzech cennych punktów.
Odkąd w 1986 roku Sir Alex Ferguson został managerem Manchesteru United w City szkoleniowców zmieniano aż trzynastokrotnie i żaden z nich nie potrafił zdominować Czerwonych Diabłów. Teraz przed takim wyzwaniem staje Roberto Mancini, który ma za sobą świetne statystyki we Włoszech, gdzie przez siedem lat zdobył 3 tytuły mistrzowskie z Interem oraz czterokrotnie sięgał po Coppa Italia. Wcześniej podobne sukcesy świętował jako zawodnik.
Spotkania obu drużyn
• To będą 157. derby Manchesteru licząc mecze we wszystkich rozgrywkach. Bilans dotychczasowych meczów to 64 zwycięstwa United, 42 City i 50 remisów;
• Manchester United nie przegrał czterech ostatnich spotkań ligowych z Manchesterem City. W lutym 2008 roku "Czerwone Diabły" przegrały na Old Trafford 1:2.
Ostatnie dziewięć spotkań:
07/08: PL MCity - MU 1:0
07/08: PL MU - MCity 1:2
08/09: PL MCity - MU 0:1
08/09: PL MU - MCity 2:0
09/10: PL MU - MCity 4:3
09/10: CC MCity - MU 2:1
09/10: CC MU - MCity 3:1
09/10: PL MCity - MU 0:1
10/11: PL MCity - MU 0:0
Waszym zdaniem - mecz na CoMS (10.11.10)
MOTM - Nemanja Vidic (13 głosów w ankiecie, 48%)
RedLucas napisał(a):Zagraliśmy naprawdę dobrze. Przede wszystkim fenomenalnie środek pola oraz obrona. Niestety, brakło nam argumentów w ofensywie. Nani bezproduktywny, Park jakiś zagubiony, a na Berbę szkoda słów. A to co już mnie najbardziej wkurwiło, to jak miał zejść z boiska, to nie mógł się pospieszyć, musiał pokazać, jaki to jest obrażony. Generalnie, wynik nie jest zły, ale bez wątpienia spory niedosyt pozostaje.
Szymcio napisał(a):Tym meczem Carrick zamknął mordy chyba wszystkim jego hejterom. Rozpierdolił system i właściwie w pojedynkę zdominował centralę. Taki Barry to mu może trzewiki nosić, a De Jong je pucować.
daniel napisał(a):Dobry mecz, dużo walki, dużo biegania, derby więc testosteron kipiał. Gdybyśmy mieli więcej argumentów w ofensywie kończylibyśmy mecz na COMS jako drużyna wygrana, a tak po prostu byliśmy lepsi i zabrakło tej kropki nad 'i'. Nie wiem jak niektórzy mogą pisać, że mecz był nudny? Bo co bramki nie padły? Sam Rafael wczoraj dobitnie pokazał, że zaczyna łapać czym są derby Manchesteru.
O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!
Ostatnie spotkanie:
Manchester City - Manchester United 0:0 ; 10.11.2010 Barclays Premier League
Ciekawostka o rywalu:
Cytat:A co w nich ciekawego? Kasa misiu, kasa.
Dane pomeczowe:
Składy:
Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Vidic, Smalling, Evra - Scholes (Carrick 79'), Anderson (Berbatow 67'), Fletcher - Nani, Rooney, Giggs
Manchester City: Hart - Richards, Kolarov (Wright-Philips 52'), Lescott, Zabaleta - Barry, Kompany, Yaya Toure - Milner (Dzeko 60'), Tevez, Silva
Gole: Nani 41', Rooney 78' - Silva 65'
Kartki: Scholes, Giggs (ż) - Kompany, Milner (ż)
Sędzia: Andre Marriner
Który ze mną w konkury na mój słowotok?
|
|