Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Liverpool 3-1 Manchester United (06.03.2011)
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #1
PL: Liverpool 3-1 Manchester United (06.03.2011)
[Obrazek: 2qjzujb.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 53nupx.png]

Liverpool vs Manchester United
Barclays Premier League
06.03.2011; 14:30
Anfield Road, Liverpool


Już w niedzielę 6 marca w ramach 29 kolejki Barclays Premier League Liverpool podejmować będzie na własnym stadionie lidera obecnych rozgrywek - Manchester United. Choć The Reds nie liczą się już w walce o mistrzostwo Anglii z pewnością będą chcieli pokonać Czerwone Diabły, by nie zdobyły one kolejnego trofeum.

W obecnym sezonie, podobnie jak w poprzednim Liverpool zawodzi. Z dorobkiem 39 punktów po 28 spotkaniach zajmuje 6 miejsce. Do miejsca premiowanego udziałem w kwalifikacjach Ligi Mistrzów brakuje im 9 punktów. Jednak Chelsea, która zajmuję tę pozycją ma rozegrany jeden mecz mniej zespół z Merseyside.

Bilans spotkań między United i Liverpoolem wygląda następująco: obie drużyny rozegrały ze sobą 155 ligowych spotkań – 60 razy wygrywał Manchester, 43 razy zespoły dzieliły się punktami, a 52 razy Diabły musiały uznać wyższość Liverpoolu. Manchester strzelił 216 bramek w pojedynkach ligowych, tracąc 203 goli.

Niedzielny mecz będzie zarazem 51 pojedynkiem Sir Aleksa Fergusona z Liverpoolem od momentu zostania menedżerem klubu z Old Trafford w 1986 roku. Szkot wygrał 23 z nich, 11 razy jego zespół dzielił się punktami z The Reds, a 16 razy musiał uznać wyższość zespołu z Merseyside.

Waszym zdaniem - mecz na Old Trafford (09.01.2011)
MOTM - Ryan Giggs (14 głosów w ankiecie, 63%)

branka napisał(a):Ciesze się, że wygraliśmy, szkoda że tylko 1:0, ale graliśmy z Liverpoolem, więc najważniejszy jest fakt zwycięstwa, a nie to iloma bramkami. Bałam się wyniku tego meczu szczerze mówiąc.

Foster napisał(a):Mecz bez historii. Żałuję, że wygrany tylko różnicą jednej bramki. Jednak najważniejsze jest zwycięstwo i awans do kolejne rundy w FA CUP. Mecz dobry w naszym wykonaniu. Owszem były momenty gdzie goście na nas siedli, jednak trwały one krótko, a defensywa nasza spisywała się bardzo dobrze.

michal85 napisał(a):Mecz jak kilka poprzednich. Bez rewelacji, ale dobrze wykonana robota i końcowe zwycięstwo. To na pewno musi cieszyć.

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
Manchester United 1-0 Liverpool; 09.01.2011 FA Cup

Ciekawostka o rywalu:
Cytat:Drużyna bywa często, szczególnie w Polsce mylnie określana jako FC Liverpool, podczas gdy pełna nazwa drużyny brzmi Liverpool Football Club, a więc Liverpool FC.

Dane pomeczowe:

Składy:

Liverpool: Reina - Johnson, Carragher, Skrtel, Aurelio (Kyrgiakos 24') - Gerrard, Lucas, Meireles (Carroll 74'), Maxi, Suarez (Cole 90') - Kuyt.

Manchester United: Van Der Sar - Rafael (O'Shea 76'), Smalling, Brown, Evra - Nani (Hernandez 45'), Carrick, Scholes (Fletcher 84'), Giggs - Berbatow, Rooney.

Ławki rezerwowych:

Liverpool: Gulacsi, Spearing, Poulsen, Ngog

Manchester United: Kuszczak, Fabio, Gibson, Obertan

Gole: Kuyt 34' 39' 65' - Hernandez 90.

Kartki: Carragher, Skrtel (ż) - van der Sar, Rafael, Scholes (ż)

Sędzia: Phil Dowd



Mój Blog: Pod presją czasu
02-03-2011 18:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Krzychu71 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #2
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
Po ostatnich wzmocnieniach Liverpoolu, na pewno nie czeka nas spacerek. W dodatku bez Vidica oraz osłabioną linią pomocy (kontuzje Andersona i Parka będziemy mieli pełne ręce roboty.
02-03-2011 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #3
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
Nie mamy wyjścia, musimy to spotkanie wygrać. Zakładając, że Arsenal wygra zaległe spotkania nasza przewaga nad nimi będzie wynosiła zaledwie jedno oczko. Mam nadzieję, że w niedziele nasi pokażą piłkarską złość bo porażce z Chelsea.
Problemy zdrowotne i zawieszenia naszych zawodników z pewnością zadania nam nie ułatwiają. Nie ma jednak co narzekać, po to mamy szeroką kadrę by radzić sobie w takich sytuacjach.

Edwin
Rafael - Smalling - Brown - Evra
Nani - Scholes/Fletcher - Carrick - Giggs
Rooney - Berbatov

Mecz z Chelsea, a raczej jego pierwsza połowa pokazała, że wcale nie musimy grać z tymi najlepszymi systemem 4-5-1, także liczę, że podobnie jak we wtorek zagramy 4-4-2.
Co do obsady bramki to oczywiście nie ma żadnych wątpliwości.
Jeśli zaś chodzi o obronę to niestety mamy bardzo wąskie pole manewru. W meczu z The Blues brakło nam, szczególnie w drugiej połowie ofensywnych wejść prawego obrońcy, także liczę, że SAF w końcu zdecyduje się posłać do boju Rafałka. Jeśli chodzi o parę to stoperów to chyba innej możliwości niż Smalling - Brown nie mamy. Na lewej stronie mam nadzieję zagra Evra, oby kontuzja odniesiona we wtorek nie była zbyt groźna.
W środku pola para Scholes - Carrick. Może i Paul formą na kolana nie powala, jednak to najlepsze co mamy w środku. Rudy w meczu z Chelsea zszedł w drugiej połowie, także nie widzę żadnych przeciwwskazań. O Michaela się nie boję, ostatnio gra naprawdę dobrze. Na skrzydłach Nani i Giggs - tu podobnie jak w obronie nie mamy innych możliwości.
W ataku Rooney i Berbatov. Mam nadzieję, że SAF w końcu da pograć Bułgarowi, bo śmieszny jest fakt, że najlepszy strzelec ligi, ostatnio ciągle przesiaduje na ławce. Liczę bardzo na Bułgara, jednak obawiam się, że ciągłe przesiadywanie na ławce mogło mieć zły wpływ na jego formę. Jego partnerem Rooney. Chicharito niech zasiądzie na ławce i gdy będzie taka potrzeba to wejdzie w drugiej połowie i zrobi co trzeba.

Liczę na 3 punkty i mam nadzieję, że po tym spotkaniu nie wydłuży się lista niedostępnych zawodników.



Mój Blog: Pod presją czasu
03-03-2011 16:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #4
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
Cóż, po jednym ciężkim meczu, czeka nas kolejny, równie ciężki. Tym razem jedziemy na Anfield Road na mecz z LFC.

Jedziemy tam w minorowych nastrojach po bardzo ważnym przegranym spotkaniu. Z Liverpoolem zagramy osłabieni i na środku naszej obrony zagra super duet Smalling- Brown. Na prawej obronie niestety SAF pewnie znów wystawi O'Shea, zamiast lepszego Rafaela.

Co do linii pomocy, to myślę, że Ferguson wystawi pięciu pomocników, aby zagęścić środek pola. Na prawej stronie pewnie zagra Nani, w środku będzie Scholes, Carrick oraz Fletcher. Na lewej flance pewnie od początku zagra Giggs.

Wysuniętym napastnikiem będzie zapewne Rooney, który ostatnio zaczął trochę lepiej grać oraz zaczął strzelać.

----------------------- VDS----------------------

O'Shea----------- Brown---------- Smalling------- Evra

Nani------ Fletcher---- Carrick---- Scholes----- Giggs

-------------------------- Rooney-------------------------


Po ostatnim meczu z Chelsea, jakoś nie mam ciśnienia na ten mecz.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
03-03-2011 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #5
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
Spodziewam się, że na Anfield jest spore ciśnienie, bo jeśli wygrają to ograniczą nasze szanse na mistrzostwo. Tym samym byłby to ich największy sukces w tym sezonie.


Fan United od 1992 roku
04-03-2011 08:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #6
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
sebos_krk napisał(a):Spodziewam się, że na Anfield jest spore ciśnienie, bo jeśli wygrają to ograniczą nasze szanse na mistrzostwo. Tym samym byłby to ich największy sukces w tym sezonie.

Jaki klub takie sukcesy :-D

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
04-03-2011 09:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #7
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
Przed nami kolejne spotkanie w ramach PL i po raz kolejny czeka nas ciężki i trudny mecz na wyjeździe. Tym razem nie będzie to zwykły mecz o 3 punkty, bo pojedynki z Liverpoolem nigdy nie są wyłącznie o punkty przewidziane w regulaminie. Tu chodzi o siłę i prestiż i choć oba kluby dzieli spora różnica punktowa to dzisiejszy mecz będzie bardzo zacięty. Mierzą się dwa najbardziej utytułowane zespoły w Anglii i każdy piłkarz zrobi wszystko co w jego mocy by nie zejść z boiska pokonanym.

W chwili obecnej mamy 3 punkty przewagi nad drugim zespołem i teoretycznie możemy sobie pozwolić na porażkę, ale sezon jest jeszcze długi i warto do końca budować swoją przewagę zwłaszcza, że już w tym sezonie straciliśmy zdecydowanie za dużo ważnych punktów w spotkaniach w których powinniśmy odnieść zwycięstwa, dlatego nie możemy dzisiaj przegrać, powiem więcej, chcę zwycięstwa i liczę że tak się dzisiaj stanie.

Odnośnie składu to nie mamy zbyt wielu możliwości jeśli chodzi o obronę, ale myślę że wyjdziemy Rafael-Smalling-Brown-Evra. Nie wiem jaki wariant Ferguson dzisiaj zastosuje 442 czy 433 z jednym Roo z przodu, czy może będzie partnerował mu Berbatow- dobrze byłoby zobaczyć wreszcie Bułgara nieco dłużej, żeby nie zapomniał jak się gra a kto wie może znowu pokusi się o taki wyczyn jak wtedy gdy ostatnio graliśmy z L'poolem

Mecz z Chelsea co prawda przegraliśmy ale mimo to pokazaliśmy kawał dobrej gry i to dość optymistycznie nastawia mnie przed tym spotkaniem. Stawiam 2-1 dla nas.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
06-03-2011 12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kojot Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 674
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 3
Post: #8
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
Jedno z najtrudniejszych spotkań w sezonie. Do tego dochodzi to , że nie jest to jakiś mecz tylko mecz z L'poolem, a więc atmosfera będzie nieziemska .

Jak już Foster napisał , nie musimy grać 451 z najlepszymi , więc także liczę na 422.
Nad obsadą bramki nie ma co się długo zastanawiać wiadomo , że będzie bronił Edwin, obrona Rafael , który będzie szarżował w ofensywie, środek nie ma innego wyjścia jak Smalling z Brownem, a prawa strona należy do Evry. Pomoc to oczywiście Nani na prawej , Fletcher lub Scholes i Carrick, a na lewej Giggs, na ataku Roo z Berbatovem .

VDS
Rafael-Smalling-Brown-Evra
Nani-Scholes/Fletcher-Carrick-Giggs
Roo-Berbatov

I cannot put my finger on it now
The child is grown
The dream is gone
And I have become comfortably numb.
06-03-2011 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #9
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
JEBAĆ TE PIZDY, KTÓRE "SĘDZIUJĄ" W ANGLII!

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
06-03-2011 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kojot Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 674
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 3
Post: #10
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
l'pool nas zjadł , a my zagraliśmy jak cioty, dziękuję.

I cannot put my finger on it now
The child is grown
The dream is gone
And I have become comfortably numb.
06-03-2011 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomasson Offline
Member
***

Liczba postów: 207
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #11
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
Dziękuję naszym za wylany pot. Boli serce, ale jesteśmy pieprzonym United i trzeba to przyjąć na klatę.

Nie chce mi się z Tobą gadać.
06-03-2011 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #12
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
Moje 7 konkluzji po meczu:

1. JEBAĆ TYCH CWELI Z TEGO KLUBU CO TO MISTROSTWA NIE ZDOBYLI OD DWÓCH STULECI.
2. Te cioty mając w chuj przeciętny środek pomocy zdominowali naszą żałosną pomoc.
3. Carager to lama, jedna z większych lam jakie przyszło mi oglądać w życiu.
4. Sędziowie jak wspomniał już Redlucas to jakiś kurwa ponury żart.
5. Uwielbiam ofensywne zmiany Fergusona w tym sezonie.
6. Mamy w chuj mocną ławkę, aha.
7. PO STOKROĆ NIENAWIŚĆ DO TYCH PIZD Z LIVERPULU!!!

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
06-03-2011 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #13
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
Chwila radości dla Liverpoolu, niech im osłodzi kolejne 20 lat bez mistrzostwa.

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
06-03-2011 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #14
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
O tak, to przez sędziów tak gramy na wyjazdach. Wszystko się wyjaśniło.

Trzeba pogratulować piłkarzom Liverpoolu, bo dali swoim kibicom radochę, jakiej dawno nie mieli. Co prawda urwać nam punkty u siebie potrafiłby nawet zespół szkolnych cheerleaderek z Hartlepool, ale jednak co zwycięstwo, to zwycięstwo. Byli lepsi.


Fan United od 1992 roku
06-03-2011 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #15
Re: PL: Liverpool - Manchester United (06.03.2011)
No i niech sie kurwa teraz odezwią te osoby co pisały po meczu z Wigan, że jest tak zejebiście.No czekam.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
06-03-2011 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości