Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #3211
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
mucha napisał(a):Fabio się nadaje na prawą obronę. Nie rozumiem stwierdzenia, że bardziej pasuje mu lewa flanka. Przecież jest prawonożny.
Fabio równie dobrze co prawa radzi sobie lewą, więc dla niego w sumie bez różnicy (chyba). Faktem jest jednak, że nominalnie jest lewym obrońcą.

Wraca Rafałek, Vidic łapie formę, Jones ciągle zachwyca. Fryers powoli wchodzi do zespołu, z dobrym poziomem, więc możliwe, że o prawe bić się będą bliźniaki, a młody będzie odciążał Evre, który ewidentnie jest wypalony. Pech chce, że w lecie znów sobie nie odpocznie bo będzie grał na EURO. A jeśli już jesteśmy przy temacie lewego obrońcy to kogo by wziąć? Jakieś ciekawe propozycje?



Mój Blog: Pod presją czasu
30-10-2011 16:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #3212
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Z tego co wiem, to akurat Fabio jest prawonożny, ale że w młodości lewą sobie radził lepiej niż Rafael, a ich trenerzy w Brazylii chcieli móc wystawiać obu... W każdym razie, został lewym obrońcą, ale skoro między prawą a lewą obroną jedyna różnica tkwi w używanej nodze, daje radę na obu flankach.

Natomiast co do kandydatów na zastępców Evry - głośno było o Izaguirre (25 lat, do wyciągnięcia pewnie za około 10 milionów, może 8) z Celticu swego czasu, ale nie widziałem go w akcji. Dobrze za to wyglądał na Gold Cup Juarez (24 lata, też z Celticu), z tym, że to jest prawy obrońca. Enrique byłby idealny, ale już go Dalglish zdążył ściągnąć. Baines jest starszy (27 lat) od poprzedników, ale prezentuje najwyższy poziom spośród nich. Jest jeszcze Ward z Wolves, w tym samym wieku co Baines, ale sporo tańszy zapewne.

Poza tym, mamy jeszcze de Laeta na wypożyczeniu, a on ogarnia także lewą obronę. Krótko mówiąc - mamy kilka alternatyw dla Evry już u siebie, natomiast, jeśli chcielibyśmy kogoś kupić, to wybór jest, i to nawet spory.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
30-10-2011 16:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #3213
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Wspomniałeś o de Laecie. Pamiętam, jak ten chłopak grał w 09/10, gdy był obok Evry jedynym zdrowym obrońcą. Wtedy rzeczywiście było fajnie, ale to był chyba szczyt jego możliwości.

Gdzie jest Groszek?
30-10-2011 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #3214
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
De Leat ostatnio nawet nie łapie się do pierwszego składu w Norwich, więc o czym my tu mówimy. Początek miał rzeczywiście całkiem fajny, ale potem już było znacznie gorzej. To już lepiej na Ezekiela stawiać bo widać, że chłopak ma potencjał i może zostać naprawdę solidnym grajkiem, a że to chłopak urodzony w Manchesterze, to fajnie by go było mieć w drużynie.



Mój Blog: Pod presją czasu
30-10-2011 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #3215
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Trzeba jasno postawić sprawę. Stan obrony na dzień dzisiejszy jest taki:
- prawa obrona: Rafael,
- lewa obrona: Evra, Fabio, Fryers,
- środek obrony: Vidic, Jones, Smalling, Evans, Ferdinand.
Oznacza to, że gdyby Fabio przesunąć na prawą obronę i założyć, że de Laet jest z nami, powstałby wręcz podręcznikowy zestaw defensywy: 5 środkowych, 2 prawych, 2 lewych, 1 zapchajdziura.
- prawa obrona: Rafael, Fabio,
- lewa obrona: Evra, Fryers,
- środek obrony: Vidic, Jones, Smalling, Evans, Ferdinand,
- zapchajdziura: de Laet.
Skoro jednak de Laeta sprzedajemy (bo co innego moglibyśmy zrobić z nieprzydatnym 23-latkiem), zostajemy z jedną luką w składzie. Dodatkowo, Ferdinand, jakby to rzec, nie jest pierwszej młodości i powoli trzeba szukać nowego stopera w jego miejsce - z zadaniem tym poradzi sobie zapewne Tom Thorpe z rezerw, w którym pokładane są spore nadzieje. Poza tym, nie jest jedynym utalentowanym obrońcą naszych młodych (Keane, Brown, Fornasier czy McGinty także się dobrze zapowiadają, ale aż tak obeznany nie jestem). Najmłodsi nie są także Vidic i Evra - Patrice wykazuje i tak spadek formy, a Nemanja trzyma się mocno i ciągle niemożliwym byłby chyba zakup kogoś lepszego na środek obrony (na świecie są pewnie lepsi, ale niekoniecznie chętni na transfer do nas). Sytuacja rysuje się więc tak:
- prawa obrona: Rafael, Fabio,
- lewa obrona: Evra, Fryers,
- środek obrony: Vidic, Jones, Smalling, Evans, Thorpe,
- zapchajdziura: któryś z młodych, wchodzących do składu,
przy czym zwłaszcza za Evrę wypadałoby znaleźć alternatywę. Dlatego jak na mój gust obok środka pomocy to bok (którykolwiek, skoro Fabio da radę na obu flankach) obrony jest pierwszą luką do załatania. Nie musi być to zawodnik młody - jakiś 27-latek będzie w sam raz. Idealny wiek dla obrońcy - nie będzie przez całą karierę blokował miejsca innym, a umiejętności będzie miał spore (nie kupimy chyba byle słabiaka albo innego Wawrzyniaka) i to przy zachowaniu kilku lat kariery.
Dlatego widziałbym u nas Bainesa, jeśli przeżywający kryzys od przynajmniej półtora roku Evra nagle się nie opamięta. Anglik, wiek zgodny z wymaganiami, umiejętności pozwalające uznawać go za jednego z najlepszych na świecie. Poza tym, chwilowo idzie mu trochę gorzej, to może i cena będzie niższa niż zwykle. Jedyna wada to to, że gra w tym samym klubie, co Barkley/Rodwell (którego tam wolimy w środku, jeśli nie udałoby się wcześniej zakupić Martineza/Banegi/M'Vili/Martina/kogo tam innego chcemy) - jak tu wobec tego zakupić obu, jeśli zagniemy parol na Rossa?
Marzy mi się taka oferta: 25 milionów, de Laet i Gibson za Barkleya i Bainesa. Bliskiemu bankructwa Evertonowi kasa się przyda, a przyzwoitych zastępców dostaną już od razu. My natomiast zapewnimy sobie spokój i stabilizację na wszystkich cierpiących pozycjach.

Chyba, że jednak Evra to geniusz i cały misternie tkany plan jest bez sensu.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
30-10-2011 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #3216
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Intel napisał(a):zostajemy z jedną luką w składzie.
Czyli tak, jak Tottenham :-D

A tak na serio. Myślałem o Bainesie, nie byłaby to zła opcja, ale pod warunkiem rozsądnej ceny. Everton potrzebuje kasy, ale tym bardziej się będą targować. A za gościa, któremu dużo bliżej do trzydziestki niż dwudziestki wybitnie dużo dać nie można.
Natomiast na papierze wygląda to wszystko fajnie, dlaczego inaczej jest w praktyce? Bo Evans wciąż nie może się ogarnąć, bo Rio się sypie, da Silvy są szklani. Na razie ekstra spisują się Jones i Smalling, ale za wcześnie by ogłaszać ich nowym Vidą i Rio. Naprawdę dużo zależy od zdrowia trzech rzeczonych zawodników, bo w najgorszym przypadku za jakiś czas wyleci nam Rio, a Rafał z Fabianem będą mało użyteczni.

Gdzie jest Groszek?
30-10-2011 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #3217
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Pytanie tylko co jest nam potrzebne. Bo na prawą obronę to w zasadzie póki nie grał Rafael to był tylko Gary Neville, bo O'Shea i Brown byli bardziej środkowymi.

To nie lewego a prawego obrońcy nam brakuje, no bo jak napisał Intel:

Intel napisał(a):- prawa obrona: Rafael,
- lewa obrona: Evra, Fabio, Fryers,
- środek obrony: Vidic, Jones, Smalling, Evans, Ferdinand.

No chyba, że Jones albo Smalling mają być nowym Brownem a Evans nowym O'Shea lub Silvestrem.

Widać na pewno, że jest pewna różnica. Jak był Brown, Evans, O'Shea a nie było jeszcze Smallinga i Jonesa to Rio i Vida grali non stop. Teraz nawet jak Rio i Vida są zdrowi to rotacja na obronie jest wysoka *szkoda, że w ataku takiej nie ma*. Albo stawiamy, że drugim prawym obrońcą ma być na przemiennie Smalling z Jonesem albo kupujemy kogoś tam. Pytanie jest też takie. Po co mamy kupować kogoś na lewą obronę, skoro jest Fabio, który pokazał, że może spokojnie na tym boku grać. W zanadrzu jest ten niezły Fryers. Zwłaszcza, że Evra bądź co bądź jest klasowym obrońcą i jest dwóch młodych.

Na prawej kogo byśmy nie postawili to nie ma tam klasowego zawodnika, który da pewny poziom. Bo ani Rafael ani Phil czy Chris takimi zawodnikami jeszcze nie są.

P.S. tak jeszcze propo Evansa. Gość w sumie poza meczem z City to nie gra już takiej padaki jak w tamtym sezonie. Trochę mu jeszcze brakuje do najlepszych swoich czasów, ale to co się rzuca w oczy to fakt, że daje kapitalne długie gały. I to obiema nogami. Pod tym względem kapitalnie wygląda.
30-10-2011 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #3218
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
A ja tam bym obstawał przy Philu na prawej stronie, z jego ciągiem do przodu może ten pomysł wypalić. W środku mamy 4 graczy poza Jonesem. Vidic, Rio, Smalling i Evans, jeżeli nie będzie katastrofy z kontuzjami to spokojnie Phil może występować na prawej stronie, w najbliższym czasie nie będzie jakiś strasznie ciężkich meczów, więc będzie można zweryfikować ten pomysł.

A na lewej? Ktoś wspomniał, że Fabio niech się skupi na prawej, a Fryers będzie zmiennikiem Evry. Nieco za wcześnie na to, chłopak zaliczył raptem 2 (?) spotkania w pierwszym zespole i pojawia się trudne pytanie - zaufać mu i faktycznie za jakiś czas zacząć mu dawać coraz więcej szans, żeby rywalizował z Patem (choć na dzień dzisiejszy nie ma porównania), czy poszukać kogoś. Foster pytałeś kogo - ja bym nazwiska nie podawał, bo nie zdziwiłbym się gdyby i tym razem Ferguson wyłowił anonimowego gracza, który okaże się strzałem w dziesiątkę. Jeśli faktycznie ktoś zostałby kupiony to Fryers mógłby pójść na wypożyczenie.
30-10-2011 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #3219
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Strasznie jestem wkurwiony na Ferga, jak widzę tego Rooneya ustawionego, jako środkowy pomocnik. Tak, to jest zajebisty gracz i poradzi sobie także na tej pozycji, ale dużo więcej zyskalibyśmy, gdyby mógł grać na swojej nominalnej pozycji. A czemu nie może? A no w środku pola jest jedna wielka sraka, bo nie pomyślało się o tym latem.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
05-11-2011 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #3220
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
RedLucas napisał(a):bo nie pomyślało się o tym latem.

Ja myślałem :lol:
Ale i tak wystarczy poczekać na Cleverleya, on nas pociągnie w tym sezonie. Bo jak nie on, to kto...

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
05-11-2011 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #3221
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Rooney przesunięty do środka robi jedno miejsce w ataku, a atak mamy zdecydowanie lepiej obsadzony niż środek pomocy. Nie grając na swojej nominalnej pozycji i tak był najlepszy na boisku. Z resztą na dzień dzisiejszy to Rooney mógłby grać na każdej pozycji, a i tak byłby naszym najlepszym piłkarzem. Uważam, że winy za słabą grę nie ponosi środek pomocy tylko fatalnie grające skrzydła. Fletcher zagrał dzisiaj przyzwoicie, a Rooney był najlepszy na boisku. W ataku się nie kleiło, bo współpraca skrzydłowych i napastników wyglądała żenująco.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
05-11-2011 18:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #3222
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
mucha napisał(a):a atak mamy zdecydowanie lepiej obsadzony niż środek pomocy.

Ale tylko czysto teoretycznie. Welbeck jest niewidoczny, gdy gra, Chicha nawet nie może sobie ułożyć piłki do oddania strzału, Berba wydaje się być w najlepszej formie, ale za to on nie dostaje realnej szansy. Oczywiście nie zaprzeczam, skrzydła grają piach, ale tu nam brakuje jednego ważnego grajka - Younga. W środku pola wszyscy są zdrowi (Giggsa nie liczę, bo to i tak pewnie jego ostatni sezon).

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
05-11-2011 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #3223
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
RedLucas napisał(a):W środku pola wszyscy są zdrowi

No nie wszyscy są zdrowi... o_O

@down: Heh :-D ale i tak masz rację Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
05-11-2011 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #3224
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
robaldo napisał(a):
RedLucas napisał(a):W środku pola wszyscy są zdrowi

No nie wszyscy są zdrowi... o_O

Dobra, chujowy argument, ciężko mi się teraz myśli.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
05-11-2011 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #3225
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Bardzo chujowy argument Wink
Tom kontuzjowany, Carrick dopiero wrócił po kontuzji, Anderson kontuzjowany, Giggs kontuzjowany. Owszem środek pola wygląda jak wygląda, jednak gdy wrócą ci zawodnicy to tragedii nie będzie.



Mój Blog: Pod presją czasu
05-11-2011 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości