Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #3653
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Sir Alex: "Będą kolejne transfery"

Sir Alex Ferguson po raz kolejny wyjawił, że po transferze Shinjiego Kagawy i Nicka Powella, do Manchesteru United mogą trafić kolejni, nowi zawodnicy.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na której szkocki trener oficjalnie przedstawił nowe nabytki, menedżer Manchesteru United przyznał: "Do naszego klubu może trafić jeszcze jeden, lub dwaj piłkarze. Kiedy pojawiają się jakieś międzynarodowe turnieje, na rynku transferowym jest lekkie opóźnienie. Tak też było w przypadku Mistrzostw Europy, ale one się już zakończyły, dlatego też staramy się pozyskać kolejnego zawodnika".

"Zawsze dobrze pracujemy w zakresie kupowania zawodników pod koniec sezonu, zamiast czekać całe lato. W przypadku Kagawy, było trochę negocjacji, dlatego to trwało kilka tygodni. Co do Powella, znaliśmy się z Dario Gradim (dyrektor do spraw futbollu w Crewe Alexandra - przyp.red.), dlatego ten transfer poszedł nam o wiele szybciej."

Sir Alex przedyskutował z Gradim najlepszą pozycję dla Powella, bowiem widział go w Crewe grającego jako głęboko cofniętego napastnika.

"Zapytałem Dario, czy Nick może grać jako środkowy pomocnik. Dario powiedział, że to jego pozycja i Nick sobie poradzi, dlatego doszliśmy do porozumienia. Mamy nadzieję, że będzie środkowym pomocnikiem i to będzie ta pozycja, w której będzie się prawidłowo rozwijał."

Ferguson wypowiedział się też co do roli Kagawy: "On będzie grać trochę dalej w przodzie (niż Powell - przyp.red.). Nie powinniśmy patrzeć na jednego zawodnika, jak na tego, który może zmienić naszą grę, ale Shinji może robić różnicę. On może nam dawać przewagę w strefie pola karnego przeciwnika. Jeżeli utrzyma swój instynkt strzelecki, może być jednym z naszych najlepszych zawodników."

Kagawa był drugim najlepszym strzelcem minionego sezonu w Borussi Dortmund, a po udanej kampanii w lidze niemieckiej, pomocnik jest gotowy na przygodę w Anglii.

"Shinji jedzie z nami do Afryki, a potem do Chin, więc myślę, że bardzo szybko ocenimy jego grę. Kiedy już się przystosuje i pozna kilka zasad, które nasi gracze stosują, on również zacznie je stosować. Pierwszy mecz ligowy może mu przyjść z łatwością. Nie mam z tym problemów."

Powell może na swój debiut czekać trochę dłużej, ale on również jedzie z zespołem na tournée.

"Myślę, że w przypadku Nicka, on ma trochę więcej pracy w przypadku rozwoju fizycznego, bo ma dopiero 18 lat. Ale będzie zawodnikiem pierwszej drużyny i będzie codziennie z nami trenował."

"Piłka nożna rzuca wiele możliwości młodym zawodnikom, a my dajemy szansę gry tej młodzieży przez cały czas" - zakończył boss.

manusite.pl

Chyba najciekawszy wywiad SAFa w tym okienku, powiedział gdzie widzi Nicka, na środku pomocy oraz że Kagawa będzie grał wyżej. Dobrze nie musimy się martwić że stanie się z nim to co z Andersonem.

Pogrubiony prze zemnie fragment jest najważniejszy.
12-07-2012 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Cepilek - 12-07-2012 14:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości