Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
misza Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 0
Post: #3771
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Długo byłem zdania, że prawa obrona jest pozycją, na którą najbardziej potrzebujemy wzmocnienia, bo moim odczuciu, ani Jones, ani Smalling, nigdy nie będą nowoczesnymi prawymi obrońcami. Pisząc 'nowoczesnymi' mam na myśli tych, którzy potrafią się podłączyć pod akcję ofensywną (genialnie robi to Rafael) i robią to praktycznie w każej akcji, dzięki czemu drużyna buduje przewagę na skrzydle. Obu Anglikom wychodzi to mocno średnio. Jednak po głębszym przemyśleniu, doszedłem do wniosku, iż bardzo dobrze się stało, że Jones (bo to raczej on przymierzany na prawą stronę) prezentuje inny styl od Brazylijczyka. Dzięki temu Ferguson może przygotować taktykę pod daną drużynę (np. w takim meczu z Barceloną lepiej wystawić Anglika, a np. w starciu z Chelsea bardziej wartościowy będzie Rafael). IMO, jeżeli kontujze nie będą problemem, prawą obronę mamy na lata.

Przewinął się też temat lewej strony defensywy. Nie jest bowiem tajemnicą, że Evra jest aż nadmiernie eksplatowany, co odbijało się na jego formie. Jako dubler został ściągnięty Buttner, który, jak na razie (poza debiutem) zawodzi. Ja jednak myślę, że Holender nie jest ani aż tak dobry, jak to pokazał w występie przeciewko Wigan, ani aż tak słaby jak zagrał np. przeciwko Chelsea w Carling Cup. Myślę, że, po prostu, potrzebuje kilku spotkań, aby się w to wszystko wrkręcić. Fajerwerków się jednak nie spodziewam. Ot, solidny dubler, jakich u nas w zespole było wiele.

Ciekawi mnie natomiast sprawa skrzydłowych. Zimą bądź po sezonie opuści nas Nani i zostaniemy z duetem Young/Valencia, a i w rezerwach próżno kogoś szukać (znacznie lepiej wygląda to na innych pozycjach), więc tu transfer wydaje się być niezbędny. W ostatnim czasie sporo mówiło się o pozyskaniu Walcotta. Transfer niby wydaje się mało prawdopodobny, ale z RvP było podobnie. Niektóre media wspominały jeszcze o Sterlingu, który nie chce przedłużyć kontraktu ze Scouserami.
19-12-2012 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - misza - 19-12-2012 14:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości