Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #4081
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Serio ma dla kogokolwiek znaczenie za ile przychodzi do nas dany piłkarz?

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
10-05-2013 09:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #4082
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
(10-05-2013 08:55)Krix napisał(a):  Akurat Cepilek teraz ty mylisz pojęcie. Under mówił o kwocie bezwzględnej - nie w rpzeliczeniu na klasę piłkarza, ale samej cenie, ilości hajsu. 24mln rok temu << 30 mln przy ściąganiu Berby.

Cepilek z tego, co ja rozumiem też mówi o kwocie bezwzględnej. I jeśli dalej również poprawnie dedukuję, to również nie mam pojęcia dlaczego 24 mln to jeszcze mała kasa, a 30 mln to już duża. Granica jest na 29 mln, czy jeszcze gdzieś indziej?

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
10-05-2013 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #4083
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
daniel napisał(a):Serio ma dla kogokolwiek znaczenie za ile przychodzi do nas dany piłkarz?
Przeczytaj proszę kontekst dyskusji. Chodzi o KASĘ, KTÓRA ZOSTAJE WYŁOŻONA PRZEZ GLAZERÓW. Tam liczy się, ile kasy zostaje wyłożone.

robaldo napisał(a):I jeśli dalej również poprawnie dedukuję, to również nie mam pojęcia dlaczego 24 mln to jeszcze mała kasa, a 30 mln to już duża. Granica jest na 29 mln, czy jeszcze gdzieś indziej?
Patrz i czytaj.
Krix napisał(a):Wszystko kwestia tego, czy się uprzemy nań. 30 mln na Berbę, nie mówiąc o kasie na Verona to, biorąc pod uwagę poprawkę współczesnych transferom realiów, takie 40-50 za Bale'a.

Gdzie jest Groszek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2013 16:57 przez Kosma.)
10-05-2013 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #4084
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
No czyli nie dużo, tak? Bo 40-50 mln za Bale'a nie uważam za coś bardzo ogromnego. Chyba, że dalej mówimy o samych bezwzględnych kwotach, to wtedy powiedziałbym, że to znaczne przeszacowanie jak na mój gust.

E: Aaa i ten trzeci cytat to nie jest raczej mój Big Grin - Pardon, jak zwykle przy kopiowaniu tego kodu się machnąłem. K.

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2013 16:58 przez Kosma.)
10-05-2013 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #4085
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
(10-05-2013 16:51)robaldo napisał(a):  No czyli nie dużo, tak? Bo 40-50 mln za Bale'a nie uważam za coś bardzo ogromnego. Chyba, że dalej mówimy o samych bezwzględnych kwotach, to wtedy powiedziałbym, że to znaczne przeszacowanie jak na mój gust.
Według mnie 20 milionów funtów to już jest całkiem dużo. Tongue

A Levy za mniej niż ~55 milionów funtów swojej gwiazdy nie puści.
10-05-2013 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #4086
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
robaldo napisał(a):No czyli nie dużo, tak? Bo 40-50 mln za Bale'a nie uważam za coś bardzo ogromnego. Chyba, że dalej mówimy o samych bezwzględnych kwotach, to wtedy powiedziałbym, że to znaczne przeszacowanie jak na mój gust.
Doprecyzuję, bo użyłem nie do końca trafnego słowa.

Bezwzględna kasa == kasa do wyłożenia z własnej niejako kieszeni niezależnie od klasy zawodnika, ale zależnie od czasów, w których się to wydarzyło.

Czyli: kluby średnio więcej wydają teraz niż X lat temu, bo średnio mają Y więcej hajsu, więc wydatek X lat temu kwoty Z jest tak samo odczuwalny przez właścicieli jak dziś wydanie Y*Z.

Gdzie jest Groszek?
10-05-2013 17:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #4087
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Ok, tak też rozumiałem bezwzględne kwoty i właśnie z tego powodu uważam, że porównywanie 30 mln z 2008 roku do 40 mln, a tym bardziej 50 mln z roku obecnego, to mimo wszystko przeszacowywanie. Ale to jest of course tylko mój luźny szacunek Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2013 17:07 przez robaldo.)
10-05-2013 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #4088
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Od tego czasu na rynek weszło z buta Citeh, pokazała się Anży, a także z United przeszedł Ronaldo za te 80 melonów Smile W 2008 takiej kwoty za np. Hazarda byś nie uświadczył Smile

Gdzie jest Groszek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2013 22:55 przez Kosma.)
10-05-2013 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #4089
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Wszystko prawda, tylko, że nikt o zdrowych zmysłach nie może pozwolić sobie na konkurowanie z kasą szejków. Manchester United całe szczęście wciąż może oferować coś więcej niż tylko pieniądze Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
11-05-2013 11:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #4090
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
robaldo napisał(a):Manchester United całe szczęście wciąż może oferować coś więcej niż tylko pieniądze
Rooney coś wie na ten temat Big Grin
11-05-2013 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #4091
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Baines niepotrzebny, wraca Fabio, czas dać chłopakowi realną szanse.
Dalej, Fellainiego od zawsze bardzo chciałem, idealnie mi do nas pasuje i teraz myśle, że 20 mln funtów zalatwiłoby sprawę.
Rooney niech spierdala za 40 mln, niech wraca Cris i nawet Moyes coś z tego zrobi Wink
Krótki post i 3 bzdury... Rooney rozegrał bardzo dobry sezon, gdyby nie kontuzja jego statystyki byłyby o wiele bardziej okazałe. Pomijam fakt, że wypychasz z klubu zawodnika który w sezonie 11/12 był jedynym zawodnikiem który w każdym meczu zapierdalał i dawał z siebie wszystko.
Fellaini nijak nie pasuje do United a Fabio właśnie spadł z ligi z QPR wcale nie grając tam wielkiej piłki.
11-05-2013 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #4092
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
@up Krótki post i 3 bzdury....

Undermine napisał(a):Rooney rozegrał bardzo dobry sezon, gdyby nie kontuzja jego statystyki byłyby o wiele bardziej okazałe.

To dlaczego Fergie wolał Welbza w najważniejszym meczu sezonu? Dlaczego w najważniejszych meczach sezonu Rooney zawodził? Tak sobei teraz myślę i myślę i myślę i dochodzę do wniosku że Rooney nigdy u nas nie miał lwiego wpływu na wygranie czegoś tak jak dziś Robin czy kiedyś Ronaldo. Co z tego że biegał kiedyś tam w sezonie w którym nic nie wygraliśmy( Rooney najlepsze sezony miał kiedy mistrzostwo nas omijało XD) skoro DZIŚ kopie się nogą po czole macha rękami i pokazuje swoje braki taktyczne i technicznie w stosunku do innych piłkarzy. Roo jest dziś zapchajdziurą, gra tam gdzie go potrzeba, jednocześnie wszędzie ktoś jest w stanie ugrać coś lepiej. Nie ma sensu utrzymywać 200k/tydzień piłkarza który nie ma dużego wpływu na klub, można na nim zarobić sporo pieniędzy i kupić zawodnika który będzie bardziej pożyteczny i będzie równie dobrym produktem marketingowym.

Undermine napisał(a):Fabio właśnie spadł z ligi z QPR wcale nie grając tam wielkiej piłki.

Fabio w wielu meczach był wyróżniającą się postacią, znalazł się w złym towarzystwie piłkarzy kupywanych z łapanki pod wodzą takich "fachowców" jak Hughes czy Arry. Pokazywał umiejętności technicznie i poprawił się pod względem taktycznym.

Undermine napisał(a):Fellaini nijak nie pasuje do United

Niby czemu? Jako kolejna opcja wygląda super ponieważ otwiera przed nami nowe możliwości, my nie gramy jedną takyką(tak może gra tylko Barcelona, reszcie się to raczej nie udaje) my zawsze dostosujemy taktykę tak wybyło najłatwiej więc Mop byłby ciekawym elementem układanki. Jego braki taktyczne zamaskowałby Carrick a Belg mógłby się skupić na tym co umie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2013 17:21 przez Cepilek.)
11-05-2013 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #4093
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Fellaini z tego sezonu średnio, ale ten zabijaka cofnięty z wcześniejszych sezonów, KOKS.
11-05-2013 17:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #4094
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cepilek napisał(a):To dlaczego Fergie wolał Welbza w najważniejszym meczu sezonu? Dlaczego w najważniejszych meczach sezonu Rooney zawodził? Tak sobei teraz myślę i myślę i myślę i dochodzę do wniosku że Rooney nigdy u nas nie miał lwiego wpływu na wygranie czegoś tak jak dziś Robin czy kiedyś Ronaldo. Co z tego że biegał kiedyś tam w sezonie w którym nic nie wygraliśmy( Rooney najlepsze sezony miał kiedy mistrzostwo nas omijało XD) skoro DZIŚ kopie się nogą po czole macha rękami i pokazuje swoje braki taktyczne i technicznie w stosunku do innych piłkarzy. Roo jest dziś zapchajdziurą, gra tam gdzie go potrzeba, jednocześnie wszędzie ktoś jest w stanie ugrać coś lepiej. Nie ma sensu utrzymywać 200k/tydzień piłkarza który nie ma dużego wpływu na klub, można na nim zarobić sporo pieniędzy i kupić zawodnika który będzie bardziej pożyteczny i będzie równie dobrym produktem marketingowym.

Ja pierdolę, to jest takie krótkie podsumowanie głupot jakie wypisuję tu już niestety coraz więcej osób. Zerknijcie na jego statystyki, może to trochę da wam do myślenia.Więcej nie chce mi się nawet pisać jak czytam o Rooneyu zapchajdziurze z brakami TAKTYCZNYMI i technicznymi.
Ten sezon jest w jego wykonaniu dobry (może nie bardzo dobry, jak wskazują statystyki, ale na pewno nie słaby), po odejściu Ronaldo miał sezony genialne, a w erze Ronaldo sezony bardzo dobre, świetne.Widocznie wy wymagacie od niego 30 bramek w sezonie, no to rzeczywiście, waszych wymagań nie spełnia.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
11-05-2013 17:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #4095
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:To dlaczego Fergie wolał Welbza w najważniejszym meczu sezonu?
I jak to się skończyło?
Cytat: Fabio w wielu meczach był wyróżniającą się postacią, znalazł się w złym towarzystwie piłkarzy kupywanych z łapanki pod wodzą takich "fachowców" jak Hughes czy Arry. Pokazywał umiejętności technicznie i poprawił się pod względem taktycznym.
Na podstawie których meczów to stwierdzasz? Jak dla mnie Fabio jest niestety o wiele słabszy od brata.
11-05-2013 18:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości