Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #4173
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Tak sobie czytam te plotki i czytam i...

Osobiście mam nadzieję, że Rooney odejdzie, najlepiej poza Anglię. Najlepiej do PSG, bo od nich jesteśmy w stanie wyciągnąć najwięcej. No chyba, że Wayne chciałby uczestniczyć w "projekcie" AS Monaco to od nich też może równie dużo wyciągnąć. Najważniejsze jednak żeby sprzedać, jestem pewien że wszystkim wyjdzie to na dobre. Poza tym, osobiście nie wyobrażam sobie by Rooney po swoich wyczynach dalej grał w United.

Nie widzę potrzeby by w takim przypadku wzmacniać atak. Chicharito w końcu dostanie tyle szans na ile zasługuje, a Welbeck w końcu będzie mógł w pełni rozwinąć skrzydła. Danny potrzebuje gry jako napastnik, on musi mieć dobre okazję by móc się nabrać rutyny i strzelać sporo bramek. Talentu mu odmówić nie można, po prostu brakuje doświadczenia i opanowania.

Z pieniędzy za Rooneya + tego co na transfery przeznaczone jest możemy śmiało kupić dwóch, trzech zawodników. Fajną opcją wydaje się być Thiago z Barcelony. Młody Hiszpan ma w kontrakcie klauzule która wynosi śmieszne 18 mln (było 90 mln, ale że nie rozegrał odpowiedniej ilości spotkań, spadła ona do owych 18). Alcantra i Kagawa walczyliby o miejsce za plecami napastnika, a także od czasu do czasu mogliby zagrać na innych pozycjach. W niektórych meczach Thiago mógłby grać obok Carricka (ofensywna wersja ustawienia, ale i czasem tak trzeba zagrać) a Shinji od czasu do czasu skoczyłby na skrzydło. Poza tym w sezonie mamy ok. 60/70 spotkań, także swoje się nabiegają. Do tego Fellaini/Strootman. Najlepiej byłoby kupić obu, jednak na to nie ma co liczyć. A jak już kupimy obu to wtedy na pewno nie trafi do nas Thiago i taka opcja również jest fajna. Bo Belg co pokazał w tym sezonie również bardzo dobrze radzi sobie za napastnikiem, choć sam powtarza że najlepiej czuje się na pozycji "6" i "8". Wtedy nasza druga linia wyglądałby naprawdę dobrze: Carrick, Fellaini, Strootman, Cleverley, Powell.

Dużo mówiło się, że Moyes będzie chciał Bainesa, jednak jego transfer na Old Trafford nie ma sensu. Mamy inne priorytety, a Anglik swoje lata już ma, a i kosztować trochę też będzie. Jest Evra, który gra raz lepiej raz gorzej, ale po dłuższej chwili słabości wrócił i gra dobrze. Do tego wróci Fabio, który pewnie niejednokrotnie będzie zastępował też brata. Jeśli mamy kogoś brać z Evertonu to tylko Marouane. Z kolei jeśli mamy kupić jakiegoś lewego obrońce to fajną opcją wydaje się Luke Shaw. Młody Anglik i z pewnością będzie kosztował mniej niż Baines.

Podsumowując, sprzedać Rooneya za jak największą kwotę i dokonać dwóch, trzech rozsądnych transferów. Thiago/Strootman (ewentualnie Capoue bądź Schneiderlin), Fellaini oraz ewentualnie Shaw i jesteśmy ustawieni. Zagadką pozostaną skrzydła, jednak tam nie spodziewam się roszad. Liczę, że Nani nie będzie marudził na tygodniówkę i podpisze nowy kontrakt. Wtedy będziemy mieli na skrzydłach takich graczy: Giggs, Nani, Zaha, Valencia (liczę, iż udowodni że jeszcze grać potrafi), Young (kilka spotkań na przyzwoitym poziomie zawsze rozegra), a także Welbeck i Kagawa.

Najbardziej ciekawi mnie jednak jakim systemem będzie chciał grać David. Mam nadzieję, że na stałe odejdziemy od przestarzałego już i coraz mniej efektywnego 4-4-2.

<ONE CLUB> <MANCHESTER UNITED> <ONE LOVE>


Mój Blog: Pod presją czasu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2013 21:55 przez Foster.)
22-05-2013 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 22-05-2013 21:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości