Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #4666
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Póki będzie grał dobrze nieważne jakie są jego motywacje. Najważniejsze, żeby pomógł wydostać nas z nieciekawej ligowej pozycji.

Zastanawia mnie tylko ta cena. 40 milionów za niechcianego gracza, któremu wiele czasu do końca kontraktu nie zostało. Serio? Hmmm... Nie moje pieniądze, patrz akapit pierwszy.
21-01-2014 19:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #4667
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Jeden z najlepszych [Top3 sadze] zawodnikow poprzedniego sezonu, mistrz swiata i europy, zwyciezca Ligi Mistrzów...sadze, ze cena adekwatna. Wink
21-01-2014 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #4668
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
(21-01-2014 21:49)Pchela napisał(a):  Jeden z najlepszych [Top3 sadze] zawodnikow poprzedniego sezonu, mistrz swiata i europy, zwyciezca Ligi Mistrzów...sadze, ze cena adekwatna. Wink

Tylko pierwszy element ma wymierne znaczenie.

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
21-01-2014 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #4669
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Mata to w moim odczuciu turbo kozak i dziwię się, że Chelsea wstępnie zgodziła się go sprzedać. Poważne źródła donoszą, że już praktycznie osiągnięto porozumienie między klubami, oczywiście czekamy do oficjalki, ale cholera... jakoś tak za gładko to idzie... Mam wrażenie, że Chelsea wcale nie jest taka bezinteresowna i przyjaźń pomiędzy Mourinho a Fergusonem nie jest czynnikiem decydującym. Nie chodzi też o to, że w tym sezonie odpada aspekt walki z United o mistrzostwo. Wietrzę że orzeknięto coś na kształt dżentelmeńskiej umowy pomiędzy Mou, a Fergusonem i Moyesem na mocy której, jeżeli w lecie Rooney nadal będzie chciał odejść to klub nie będzie już blokował jego transferu na Stamford Bridge. Przy czym Rooney mógł już się określić i wszystko jest klepnięte.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2014 13:43 przez Silvan.)
22-01-2014 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #4670
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Może nieco za bardzo wybiegam w przyszłość, ale z racji tego, że jest coraz głośniej o rzekomym transferze Maty do United to tak się zastanawiam jakby to miało wyglądać po przyjściu Hiszpana? Czyżby Moyes szykował się na zmianę stylu gry i odejścia od 442/4411 i przejście na grę fałszywymi skrzydłowymi? Rozumiem, że Juan byłby pewniakiem do gry, wobec tego co z resztą, patrząc na kadrę którą mamy? Mam wrażenie, że przyjście Hiszpana oznaczałoby koniec dla Shinjego.
Z resztą w tej kwestii podzielam zdanie Neville'a i nie jestem przekonany o tym, że Mata to właśnie ten zawodnik, którego potrzebujemy. Bardziej skłonny byłbym na to by dać szansę dla Kagawy, Roo pewnie odejdzie, więc kasę za niego spożytkowałbym na jakieś porządne skrzydło i jakiegoś kreatywnego zadziora do środka.
Generalnie mam nadzieję, że Moyes wie co robi i nie chce po prostu kupić kogoś by kupić i zadowolić kibiców- wszystko powinno mieć swoje miejsce i być zgodne z filozofią gry, którą zamierza stosować.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
22-01-2014 19:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #4671
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Jedno nie wyklucza drugiego. W ustawieniu 4-2-3-1 za plecami van Persiego/Welbecka mogliby zagrać Kagawa/Januzaj - Roo - Mata. W przypadku odejścia Wayne`a ktokolwiek z tej trójki wskakuje w jego miejsce. Wymienność pozycji jest. Fałszywi skrzydłowi są.

Ale żeby nie okazało się, że w ostatecznym rozrachunku zamienimy Kagawę, który skrzydłowym nie jest na Matę, który generalnie reprezentuje podobną pozycję. Pytanie właśnie czy Moyes ma na to jakiś pomysł czy trafiła mu się okazja (ponad 30 milionów funtów, taaa..) i postanowił z niej skorzystać w myśl zasady "jakoś to będzie".
22-01-2014 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #4672
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Nie wierzę... po prostu nie wierzę, że Moyes kupuje Matę, żeby wsadzić go na skrzydło w systemie 4-4-2. Gołym okiem widać, że Mata nie nadaje się na klasycznego skrzydłowego, jest trochę za wolny, nie ma nawyków twardej gry obronnej i nie nadaje się do zapierdzielania ciągle wzdłuż boiska przy linii bocznej. Podzielam zdanie, że 4-2-3-1 to generalnie coś do czego ten zespół powinien dążyć, a pozyskanie Maty byłoby (będzie?) OGROMNYM krokiem w tym kierunku. Rooney co prawda nie do końca pasuje mi na kreatywną dyszkę, ale lubi się cofać więc jeżeli Januzaj z Matą popracują nad wymiennością pozycji to może być strzał w 10tkę i początek nowego unikalnego stylu United. Brak jedynie pomocnika z prawdziwego zdarzenia...

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
22-01-2014 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #4673
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Ja jestem 100% na tak. Nie rozumiem tych "ale", ja nie mam żadnych. Nie dziwi też mnie zdanie Neville'a, bo to zawsze był konserwatysta, który do dziś by grał, tak jak się grało, gdy zaczynał karierę.

Musimy iść w stronę nowoczesnej piłki. Na rynku klasyczni skrzydłowi to już rzadkość. Dlatego trzeba brać takich ludzi jak Mata. Gość jest zajebisty też na pseudo skrzydle. Ale i tak moim skromnym zdaniem pogra tam tylko pół roku, a latem w końcu pożegnamy się z Rooneyem. Nie mogę się doczekać oficjalnego info w tej sprawie! United nigdy nie przyzwyczajało do sprowadzania takich "gwiazd", więc jaram się jak dziecko. Oby znów nie skończyło się fiaskiem.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
22-01-2014 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #4674
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Silvan od kiedy my gramy dwoma tradycyjnymi skrzydlowymi lol
23-01-2014 11:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #4675
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Silvan napisał(a):Trzeba mieć nadzieję, że w takich warunkach Moyes na prawdę dostanie górę złota na transfery.

To nie będzie miało żadnego znaczenia skoro nikt nie będzie chciał do nas dołączyć...
Ehh, a nie tak dawno było paru graczy do wyciągnięcia za dobre pieniądze, tylko że wtedy byli tacy nieocenieni gracze (Antonio i Young) że nie było pewnie miejsca nawet na ławce dla nowych...
23-01-2014 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #4676
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Ale mi nie o to chodzi, po prostu Silvan mówi że gramy klasycznym 4-4-2 co jest nieprawdą.

Czyste 4-4-2 to chyba ostatni raz było za Ronaldo. Epizodów ze skrzydłami Antek- Young nie licze.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2014 17:43 przez Cepilek.)
23-01-2014 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #4677
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
A to dlaczego Mata idzie do United Big Grin




"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
23-01-2014 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #4678
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cepilek napisał(a):Ale mi nie o to chodzi, po prostu Silvan mówi że gramy klasycznym 4-4-2 co jest nieprawdą. Czyste 4-4-2 to chyba ostatni raz było za Ronaldo

Gdzie napisałem, że gramy "klasycznym" tudzież "czystym" 4-4-2 bo jakoś sobie nie przypominam? Klasyczna, lub czysta, to jest w tym przypadku Twoja nadinterpretacja. To co próbuje grać United generalnie w swojej formie BARDZIEJ PRZYPOMINA 4-4-2 niż cokolwiek innego, chociaż spotykałem się z twierdzeniem, że to ustawienie jest bliższe 4-2-3-1, z czym się osobiście nie zgadzam.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2014 22:45 przez Silvan.)
23-01-2014 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #4679
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Graliśmy częstokroć 4-4-2 za Fergusona (pod koniec kariery zaczął kombinować z ustawieniem, wiadomka). Teraz gramy IMO ustawieniem dziwnym, nie umiem go ściśle zaklasyfikować. Gołym okiem ostatnio widać, że nawet LAV dostaje zadania nie biegania stricte po skrzydle, ale schodzenia do środka. Plus nawet jak Moyes wystawia dwóch napastników to także ciężko przeoczyć, że jeden z nich biega bardziej z tyłu. Można więc powiedzieć, że jest to jakieś przejściowe 4-4-2 łamane na 4-2-3-1. Moyes powoli to przestawia, ale nie ma ku temu zawodników. Nani, LAV, Young, czy nawet Zaha - bardziej nadają się do 4-4-2 niż do 4-2-3-1.

Przychodzi Mata, odchodzi Young i Nani w lecie (chociaż ja bym wolał szczerze mówiąc sprzedać LAVa, niż Naniego - ale pewnie tak się nie stanie). W każdym razie wydaje się, że zmiana ustawienia stanie się faktem.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
24-01-2014 05:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #4680
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Mowiac ze Mata nie da rady na klasycznym skrzydlowym uznalem ze wskazales na to ze gramy zwyklym 4 4 2 kiedy nasze lewe skrzydlo jest na pewno dalekie od klasycznego.

Jesli nam do czegos blizej to do 4 2 3 1
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2014 07:58 przez Cepilek.)
24-01-2014 07:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości