Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #4694
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Mata jest już nasz, więc karuzela transferowa ruszyła na nowo.

W zimę nie spodziewam się już wielkiego transferu. Może jeszcze kogoś się uda wyciągnąć, ale na pewno nie będzie to zawodnik na takim poziomie jak Mata. Dużo mówi się obecnie o naszej ofercie za Luka Shaw'a. We władzach Southampton nie dzieje się obecnie najlepiej, więc może uda się wykorzystać ten czas.
Shaw jest bardzo młodym zawodnikiem z ogromnym talentem. Na jego korzyść przemawia fakt, że mimo młodego wieku gra regularnie na boiskach Premier League. Minusem tego transferu jest bez wątpienie ryzyko, które wiąże się z rozwojem zawodnikiem. Nikt nie dam nam pewność, że Luke wykorzysta swój potencjał i stanie się jednym z najlepszych lewych obrońców. Jednak moim zdaniem jest to piłkarz wart takiego ryzyka. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem w kwestii lewej obrony, jest zakup młodego Anglika i przedłużenie kontraktu z Evrą. Shaw byłby pierwszym wyborem, a Pat stanowiłby dla niego podporę i wkraczałby do akcji, gdy młody miałby chwile słabości (a tak będzie na pewno).

w lecie, obowiązkowo środkowy pomocnik z prawdziwego zdarzenia. Idealny byłby Modrić bądź Fabregas, ale nie ma szans na ich pozyskanie. Innymi kandydatami są Herrera, Koke, Gundogan czy Kroos. Dla mnie najlepszą opcją jest Niemiec. Mam wrażenie, że przez obecność wielu gwiazd w Bayernie, jest mocno niedoceniany. Jeśli do lata nie przedłuży kontraktu, to w letnim okienku będzie należało zrobić wszystko co w naszej mocy by go przekonać do transferu na Old Trafford. Będzie miał wtedy rok do końca kontraktu, czyli nie powinien kosztować więcej niż 25 mln euro.

Kogo jeszcze? Wszystko zależy od tego kto odejdzie.
Jeśli Rio zakończy karierę, a Vidic zechce grać gdzie indziej, to będzie trzeba się rozejrzeć za jakimś młodym stoperem. Smalling, Evans i Jones - oni spokojnie mogą stanowić o sile naszej defensywy. Kupić jakiś młody talent, tak jak swego czasu zrobił SAF z Philem czy Chrisem.
Jeśli jesteśmy w temacie obrońców, to można by się zastanowić nad kupnem rywala dla Rafaela. Można dać szansę, któremuś z młodych chłopaków - Janko bądź Varela.

O pomocnikach już pisałem. Trzeba kogoś ofensywnie usposobionego. Tych defensywnych już mamy - Carrick, Fellaini i Fletcher. Jeśli dojdzie ktoś nowy wtedy będzie Tom + nowy, co da nam liczbę 5 zawodników na dwie pozycje - czyli optymalnie.

Kolejnym problemem są skrzydłowi. Na chwile obecną na pierwszy skład jest Januzaj i Mata. Najpóźniej w lecie, odejść powinien Young. Raz, że gra słabo, a dwa zarabia krocie. Jeśli chodzi o Valencie to jako alternatywa dla podstawowych może zostać, jednak nie będę miał nic przeciwko jego odejściu. Problem jest z Nanim. Sezon zaczął przyzwoicie, a później Moyes odsunął go od składu. Teraz po przyjściu Maty, Portugalczyk znów nie będzie miał szans na regularną grę, więc wydaje mi się, że w lecie Nani odejdzie z Old Trafford. Jeśli chodzi o Zahę to mądrzejsi będziemy za pół roku jak wróci z wypożyczenie (o ile ostatecznie do niego dojdzie). W przypadku Lingarda wiele wskazuje na to, że młody opuści United. Kończy mu się kontrakt, a jeśli Moyes nie da mu szansy na którą sobie chłopak zasłużył to Jesse odejdzie. Wychodzi więc na to, że potrzebujemy również skrzydłowego. Nie mam tutaj żadnych faworytów - najważniejsze by był to ktoś, kto będzie grał bardzo dobrze.

Ciekaw jestem co będzie z Kagawa. Ostatnio Japończyk złapał formę, mimo to Moyes na niego nie stawia. Teraz gdy do zdrowia wracają Rooney i van Persie, Shinji raczej nie będzie miał wiele okazji do gry. Tym bardziej, że doszedł Mata. Moim zdaniem Japończyk powinien zostać. Po letnich roszadach może w końcu zaczniemy grać jak większość europejskich potęg. Wtedy Kagawa w końcu miałby warunki by pokazać pełnię swoich umiejętności.

W ataku mamy komfort. Jak pisałem w innym temacie. Jeśli Rooney przedłuży kontrakt, to będzie trzeba nieco uszczuplić kadrę napastników. Mam nadzieję, że Moyes w końcu pójdzie po rozum i zacznie odchodzić o gry dwoma napastnikami. Jak pisałem widzę dwie opcje:
1) sprzedać van Persiego - wiem, że mimo wieku Robin wciąż jest klasowym zawodnikiem, jednak ile on jeszcze pogra? Przy jego problemach zdrowotnych, które znów dają o sobie znać, jest to ostatnich moment by na jego odejściu zarobi sporo pieniędzy. Barcelona z pewnością chętnie by go przygarnęła a my moglibyśmy wykorzystać sytuację i w zamian za Holendra wyrwać od nich któregoś ze skrzydłowych - Sanchez bądź Pedro.
2) sprzedać Chicharito - w przypadku tego rozwiązania należałoby stopniowo ograniczać rolę van Persiego.

Z pewnością będzie to gorące lato. Czeka nas sporo zmian. Mam nadzieję, że Moyes i Ed załatwią wszystkie formalność jeszcze przed MŚ, tak byśmy później nie musieli płacić kroci za zawodników po udanym występie na turnieju w Brazylii.

<ONE CLUB> <MANCHESTER UNITED> <ONE LOVE>


Mój Blog: Pod presją czasu
25-01-2014 17:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 25-01-2014 17:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości