Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #4816
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cepilek napisał(a):O właśnie, pierwszy sezon w bardzo dobrym klubie, 21 lat i odrazu podporzadkowuje sobie druga linie bsrdzo mocnego klubu.

Czy bardzo mocnego to można się spierać, to że pokonał paru pionków ze Sportingu w walce o miejsce w składzie i bryluje w lidzie portugalskiej gdzie poza Benifką, Porto i właśnie Sportingiem grają same ogórki nie znaczy, że wejdzie z marszu do United, chociaż nie twierdzę, że to niemożliwe, bo stan 2giej linii w zespole jest dość marny.

Cepilek napisał(a):To że obserwowaliśmy go w ~20 meczach nie swiadczy o dobrej prasie ale o skali talentu.

To świadczy o tym, że Sporting mógł sobie podbijać cenę, bardzo o to mi chodziło. Ostatecznie grajek na pewno nam się przyda. Mam nadzieję, że ten transfer dojdzie do skutku, może akurat okaże się strzałem w 10tkę, ale póki co nie jestem tym chłopakiem jakoś mocno podjarany, ot i wszystko.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
16-04-2014 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #4817
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cepilek napisał(a):O właśnie, pierwszy sezon w bardzo dobrym klubie, 21 lat i odrazu podporzadkowuje sobie druga linie bsrdzo mocnego klubu.
Równie dobrze mogło go kupić Cardiff City i tam również byłby wielką niewiadomą. Gdzie Sporting, gdzie PL. Zmierzam do tego, że ja traktowałbym ten transfer jako zakup bardzo perspektywicznego piłkarza do środka pola, który może decydować o obliczu naszej gry, ale na początku będzie się przemieszczał między murawą, a ławką rezerwowych.
Jako pierwszy wśród nowych nabytków ok, ale wciąż potrzebujemy wymiataczy, którzy stworzą nowe United i z miejsca mogą prowadzić ten zespół do mistrzostwa.


Fan United od 1992 roku
16-04-2014 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #4818
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Warto nadmienić, że Sporting ma duże problemy finansowe, więc kwota za jaką kupimy Portugalczyk może być niższa niż klauzula zawarta w jego kontrakcie. Choć z tego co piszą media to musimy się spieszyć, ponieważ Real i inni coraz mocniej zaczynają się nim interesować.

To, że chłopak dopiero teraz wskoczył do pierwszego składu tak naprawdę o niczym nie świadczy. Faktem jest jednak to, że młody raz po raz jest wybierany zawodnikiem miesiąca w lidze. W najbliższych tygodniach zamierzam bliżej przyjrzeć się temu zawodnikowi, ale z tego co piszą inni to jest to naprawdę bardzo obiecujący zawodnik. Na skysports jest bardzo fajny opis tego zawodnika (Link)

Ciężko stwierdzić czy jest to zawodnik, który z miejsca będzie stanowił o sile naszego zespołu czy dopiero z czasem, jednak moim zdaniem grzech będzie nie kupienie tego zawodnika. Na chwilę obecną jest jeszcze Carrick, Fletcher i Fellaini, także w razie gdy młody z początku będzie miał problemy to mamy kim grać.

Z całą pewnością jego transfer nie wyklucza transferu jakiegoś Kroosa czy innego ofensywnie usposobionego pomocnika. Pytanie tylko kto jeśli nie Niemiec? Dla mnie Verrati, a jak nie to można raz jeszcze przemyśleć Andera.



Mój Blog: Pod presją czasu
16-04-2014 11:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #4819
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Tylko gdzie znalezc tego wymiatacza tego typu ktory jest mozliwy do zakupienia?

Sam Sporting jest mocnym klubem i wybijanie sie ponad cala reszte w wieku 21 lat jako srodkowy pomocnik musi mowic o klasie pilkarza.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2014 13:33 przez Cepilek.)
16-04-2014 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #4820
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
może wymiana Fellainiego na Carvalho bezgotówkowa byłaby najlepszaWink
16-04-2014 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #4821
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
A może Dembele? Nie powinien być drogi a pomocnikiem jest świetnym.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
16-04-2014 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #4822
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
TOTTKI i nie drogo? Big Grin
16-04-2014 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #4823
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Jakoś jestem dziwnie spokojny o to okienko. Co jak co, ale w zimie Ed pokazał, że jak tylko potrzebny gracz jest dostępny i do wzięcia, to United jest w stanie go kupić.

Ten Carvalho - dobrze prawicie, że lepiej dać klubowi więcej hajsu, a chłopowi mniejszą tygodniówkę, niż na odwrót. Poza tym kto wie, czy zainteresowanie nim jest aż takie, że trzeba będzie płacić całą klauzulę.

Shaw - tutaj bym licytował w ciemno do oporu. Deficyt na rynku lewych obrońców jest widoczny, a to jest dodatkowo Angol, więc tutaj pewnie zabulimy trochę - ale będzie warto.

No i jakieś skrzydło - ja bym brał rzeczywiście tego Reusa, o ile starczy nam hajsiwa. Pasowałby do nowej taktyki (o ile nowa taktyka się utrzyma po powrocie RvP).

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
17-04-2014 07:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #4824
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Ja za to nie jestem o transfery spokojny wcale i mam obawy, że znowu coś pójdzie nie tak. Ed Woodward w chwili obecnej najbardziej kojarzy mi się z jednym z najbardziej nieudolnych okienek transferowych w ostatnich 10-20 latach, cały piłkarski świat cisną z tego bekę. Jestem zdania, że w transferze Maty mocno maczał palce Gill, a może i sam Ferguson, który jak wiadomo ma ogromny szacunek u Mourinho, więc bardzo możliwe, że Edek dostał Hiszpana jak na tacy. W ogóle duet Moyes + Woodward do spółki zafundowali nam koszmarny sezon i brak choćby LM w kolejnym. Z bólem, ale jakoś przeszedłem z tym do porządku dziennego co nie znaczy, że prędko im to zapomnę, szczególnie jeśli scouserzy, którym nie udało się nawet urwać JAKICHKOLWIEK punktów zdobędą mistrzostwo. To okienko obaj panowie mają kurwa obowiązek przeprowadzić jak wirtuozi swojego fachu, wzmacniając skład 3-4 zawodnikami, którzy będą stanowili o sile zespołu na lata i powrocie do LM. Nic innego nie będzie wystarczające. Przyznaje jednak, że Carvhallo i Shaw to dobry początek, zakładając że coś w ogóle z tego wyjdzie.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
17-04-2014 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #4825
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Nie róbmy już takich teori spiskowych, poprostu za nic też by tej posady nie dostał Big Grin
17-04-2014 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #4826
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Te powtarzające się doniesienia o Cavanim zaczynają mnie już bawić... Obrona w rozsypce, środka nie ma, skrzydła też szczególnie nie funkcjonują, ale co tam! zróbmy artykuł, że United szuka napastnika! Big Grin

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2014 09:22 przez Silvan.)
24-04-2014 09:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #4827
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Ej no miałem dzisiaj właśnie coś o tym napisać. Tylko, że mnie to zaczyna przerażać, co prawda z grubsza brzmi zabawnie, ale jeśli to się okaże prawdą !? xd Nie no dobra, wciąż wierzę w ludzki rozsądek...

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
24-04-2014 09:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #4828
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Z transferami ruszymy zapewne dopiero jak przyjdzie van Gaal*. Nie będziemy przecież nowemu trenerowi kupować zawodników po omacku. Pismakom się nudzi.
Dobrze, że naszym grajkom przynajmniej się przestanie nudzić jak tylko weźmie ich nowa miotła za dupę. Szybko zatęsknią za wakacyjną przygodą z Moyesem Smile

*bo przyjdzie, prawda?


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2014 10:14 przez sebos_krk.)
24-04-2014 10:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #4829
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Z tym Cavanim to faktycznie absurd nieprzeciętny. I jeszcze kwoty które padają, 60mln euro... Jedna z najgłupszych plotek w tym roku.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
24-04-2014 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #4830
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Tak sobie analizuję, jak powinno wyglądać okienko transferowe w wykonaniu United.
Odejść według mnie powinni: Young, Nani, Valencia, Cleverley, Evra. Poza tym Bebe, Macheda czy Anderson, ale to wiadomo.
Zastanawiam się co z RVP i Rooney'em. Czy będzie dla nich obu miejsce w składzie, czy nowy trener to jakoś poukłada? A jeśli tak, to jak.... Roo na "10"? 4-4-2? Nie wiem i przez to ciężko mi myśleć o transferach na przyszły sezon. Zakładając jednak, że Roo pogra na "10" potrzeby prezentują się następująco:
-2 klasowych skrzydłowych - do Maty, Januzaja, Kagawy i ew. Welbecka. I co najmniej jeden musi się czuć dobrze na prawej stronie.
-2 klasowych środkowych pomocników - do Carricka, Fletchera i Fellainiego. I obaj muszą być zawodnikami pierwszego wyboru. Ałć.
-Środkowy obrońca
-Lewy obrońca

Jak tak patrzę na potencjalne wzmocnienia to takich widzę kandydatów.
1. Lewa Obrona
a) Shaw. Plusy to narodowość i młody wiek który daje nadzieję, że Luke z każdym rokiem będzie podnosił swoje umiejętności. Wada to z pewnością cena, bo za tego chłopaka trzeba będzie zapłacić absurdalne pieniądze.
b) Baines. Plusy to doświadczenie, stałe fragmenty gry. Jest sprawdzony, ograny i wydaje się, że mógłby z miejsca zastąpić Evrę. Minus to wiek, no i Everton może nie być skłonny sprzedać go nam. A nawet jeśli to pogra maksymalnie 3 lata na dobrym poziomie.
c) Felipe Luis. W ogóle z Atleti wyciągnąłbym pół składu, heh. Ale Brazylijczyk z polskimi korzeniami to naprawdę kawał piłkarza. Pokazuje to w LM, pokazuje to w La Liga. Doświadczenie jest, wiek całkiem niezły...
d) Fabio Coentrao. Podobno głupi jak but, ale obrońcą jest klasowym. W razie konieczności zagra na skrzydle. Miał do nas trafić rok temu i chyba każdy żałuje, że tak się nie stało. Ostatnio jednak dużo gra w Realu, do tego przyjaźni się z Ronaldo. Ciężko żeby teraz chciał odejść.

2. Środek obrony
a) Matts Hummels. Na plus oczywiście wysokie umiejętności. Ciągle w świetnym wieku, wskoczyłby do składu z miejsca. Problem w tym, że Borussia tanio nie sprzedaje, o ile w ogóle sprzedaje. Stracą Lewego, więc zapewne na większą wyprzedaż nie ma co liczyć
b) Garay. Mało go oglądałem, nie licząc Ligi Europejskiej no i na tle europejskich średniaków robi dobre wrażenie. Strzela trochę goli, wiek ma taki akurat. Nie za stary, ale nie jest młokosem. Cena myślę, że znośna. Na pewno taniej od Hummelsa.
c) Diego Godin. W zasadzie nie ma co się rozpisywać. Można przeczytać to co przy Felipe Luisie. Pytanie, czy sprawdziłby się pod skrzydłami kogo innego niż Simeone.
d) Jan Verthongen. Levy oczywiście tanio by go nie sprzedał, ale Janek to stoper który umie wyprowadzić piłkę, może zagrać na lewej obronie. Ja uważam go za czołowego obrońcę na wyspach.
e) No i na koniec Mangala. Zachwalany ze wszystkich stron, młody stoper FC Porto. Niestety Porto raczej tanio nie sprzedaje, więc Mangala to byłby naprawdę duży wydatek. A biorąc pod uwagę, że chrapkę na niego ma ponoć City...

3. Środek pomocy
a) William Carvalho. Podobno spory talent, tyle że ja go w akcji nie widziałem. Doświadczenie nie wielkie, a słysząc jakie ceny padają w kontekście tego pomocnika to aż się człowiek łapie za głowę. Nie jestem przekonany.
b) Toni Kroos. W zasadzie marzenie każdego fana Diabów. Nie ma co gadać, czołówka europejskich pomocników, świetny wiek, doświadczenie. Cena oczywiście byłaby wysoka ale w tej sytuacji... warto wydać każdego pensa.
c) Fernando. Niedawno przedłużył kontrakt z Porto. Jeśli jest na podobnym poziomie co Fernandinho to raczej nie żałowalibyśmy tego transferu. Oglądałem go w tym sezonie tylko kilka razy, mi się podobał ale nie ośmielę się stwierdzić, że to super gracz. Za mało mam danych.
d) Cesc Fabregas. Mało prawdopodobne, pewnie. Ale jako, że znam masę kibiców Barcy(w tym Cules czy tam Socios... w każdym razie takich dość hardkorowych, jeżdżących po kilka razy w roku na Camp Nou) to słyszę jak Cesc jest w tym sezonie krytykowany. Podobno obok trenera główny winowajca złych wyników. Może jeśli atmosfera w okół niego jest tak gęsta, to wróciłby do Premier League?
e) Steven Gerrard. Żartowałem.
f) Raul Meireles. Jak pamiętam go z Chelsea, to jest raczej dobrym zawodnikiem. Traci czas w Fenerbache, latek trochę ma, ale może skusiłby się na grę w United? Chociaż sam nie wiem czy jest o wiele lepszy od Fletchera na przykład...

Skrzydła
a) Marco Reus. Geniusz, piłkarzy wybitny, jak go widzę to czuję się jakbym oglądał fajną brunetkę. Jego transfer do United byłby spełnieniem marzeń. Nie ma co się rozpisywać w sumie, koń, znaczy Marco jaki jest to każdy widzi.
b) Koke. Kreatywny pomocnik, może grać na wszystkich 3 pozycjach. Nie wiem, czy sprawdziłby się w Anglii ale w Atleti pokazuje naprawdę duże umiejętności.
c) Pedro Rodriguez. Podobno chce odejść z Barcelony, nie jest zadowolony i chciałby więcej grać. Bramkostrzelny, przebojowy... Jeśli byłaby okazja to ja bym się nie zastanawiał.
d) Kevin Mirallas. Sprawdzony w Premier League, czołowa postać rewelacyjnego przez większość sezonu Evertonu. Wiek niezły, idealny wręcz, aby zrobić krok naprzód i dołączyć do United.


Wariant optymalny i dosyć realistyczny to jak dla mnie: Felipe Luis(10-15 M), Garay(15-20M), Kroos(35M), Carvalho(20M), Reus(35M), Mirallas(15M). Wychodzi 140M. Ze sprzedaży Valenci, Younga, Naniego, Cleverley'a, Andersona może się uda uzyskać jakieś 30M, zatem 110 trzeba zainwestować. Jest na to kasa, biorąc pod uwagę, że ostatnie 3 lata w LM były bardzo chude? Czy klub ma takie pieniądze?

Kadra wyglądałaby tak:
GK: De Gea, Lindegaard, Amos(?)
RB: Rafael + Jones/Smalling w razie potrzeby
CB: Smalling, Garay
CB: Evans, Jones + Ferdinand
LB: Felipe Luis, Buttner
DM: Carvalho, Carrick
CM: Kroos, Fletcher, Fellaini
RM: Mata, Mirallas
AM: Rooney, Kagawa
LM: Reus, Januzaj
ST: RVP, Chicarito, Welbeck

De Gea
Rafael-Jones-Garay-Felipe Luis
Carvalho-Kroos
Mata-Rooney-Reus
RVP

Kadra która spokojnie jest w stanie wygrać Premier League.
No i ostatnie pytanie.... dlaczego ja nie śpię??

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2014 05:06 przez Under.)
02-05-2014 05:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości