Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #4830
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Tak sobie analizuję, jak powinno wyglądać okienko transferowe w wykonaniu United.
Odejść według mnie powinni: Young, Nani, Valencia, Cleverley, Evra. Poza tym Bebe, Macheda czy Anderson, ale to wiadomo.
Zastanawiam się co z RVP i Rooney'em. Czy będzie dla nich obu miejsce w składzie, czy nowy trener to jakoś poukłada? A jeśli tak, to jak.... Roo na "10"? 4-4-2? Nie wiem i przez to ciężko mi myśleć o transferach na przyszły sezon. Zakładając jednak, że Roo pogra na "10" potrzeby prezentują się następująco:
-2 klasowych skrzydłowych - do Maty, Januzaja, Kagawy i ew. Welbecka. I co najmniej jeden musi się czuć dobrze na prawej stronie.
-2 klasowych środkowych pomocników - do Carricka, Fletchera i Fellainiego. I obaj muszą być zawodnikami pierwszego wyboru. Ałć.
-Środkowy obrońca
-Lewy obrońca

Jak tak patrzę na potencjalne wzmocnienia to takich widzę kandydatów.
1. Lewa Obrona
a) Shaw. Plusy to narodowość i młody wiek który daje nadzieję, że Luke z każdym rokiem będzie podnosił swoje umiejętności. Wada to z pewnością cena, bo za tego chłopaka trzeba będzie zapłacić absurdalne pieniądze.
b) Baines. Plusy to doświadczenie, stałe fragmenty gry. Jest sprawdzony, ograny i wydaje się, że mógłby z miejsca zastąpić Evrę. Minus to wiek, no i Everton może nie być skłonny sprzedać go nam. A nawet jeśli to pogra maksymalnie 3 lata na dobrym poziomie.
c) Felipe Luis. W ogóle z Atleti wyciągnąłbym pół składu, heh. Ale Brazylijczyk z polskimi korzeniami to naprawdę kawał piłkarza. Pokazuje to w LM, pokazuje to w La Liga. Doświadczenie jest, wiek całkiem niezły...
d) Fabio Coentrao. Podobno głupi jak but, ale obrońcą jest klasowym. W razie konieczności zagra na skrzydle. Miał do nas trafić rok temu i chyba każdy żałuje, że tak się nie stało. Ostatnio jednak dużo gra w Realu, do tego przyjaźni się z Ronaldo. Ciężko żeby teraz chciał odejść.

2. Środek obrony
a) Matts Hummels. Na plus oczywiście wysokie umiejętności. Ciągle w świetnym wieku, wskoczyłby do składu z miejsca. Problem w tym, że Borussia tanio nie sprzedaje, o ile w ogóle sprzedaje. Stracą Lewego, więc zapewne na większą wyprzedaż nie ma co liczyć
b) Garay. Mało go oglądałem, nie licząc Ligi Europejskiej no i na tle europejskich średniaków robi dobre wrażenie. Strzela trochę goli, wiek ma taki akurat. Nie za stary, ale nie jest młokosem. Cena myślę, że znośna. Na pewno taniej od Hummelsa.
c) Diego Godin. W zasadzie nie ma co się rozpisywać. Można przeczytać to co przy Felipe Luisie. Pytanie, czy sprawdziłby się pod skrzydłami kogo innego niż Simeone.
d) Jan Verthongen. Levy oczywiście tanio by go nie sprzedał, ale Janek to stoper który umie wyprowadzić piłkę, może zagrać na lewej obronie. Ja uważam go za czołowego obrońcę na wyspach.
e) No i na koniec Mangala. Zachwalany ze wszystkich stron, młody stoper FC Porto. Niestety Porto raczej tanio nie sprzedaje, więc Mangala to byłby naprawdę duży wydatek. A biorąc pod uwagę, że chrapkę na niego ma ponoć City...

3. Środek pomocy
a) William Carvalho. Podobno spory talent, tyle że ja go w akcji nie widziałem. Doświadczenie nie wielkie, a słysząc jakie ceny padają w kontekście tego pomocnika to aż się człowiek łapie za głowę. Nie jestem przekonany.
b) Toni Kroos. W zasadzie marzenie każdego fana Diabów. Nie ma co gadać, czołówka europejskich pomocników, świetny wiek, doświadczenie. Cena oczywiście byłaby wysoka ale w tej sytuacji... warto wydać każdego pensa.
c) Fernando. Niedawno przedłużył kontrakt z Porto. Jeśli jest na podobnym poziomie co Fernandinho to raczej nie żałowalibyśmy tego transferu. Oglądałem go w tym sezonie tylko kilka razy, mi się podobał ale nie ośmielę się stwierdzić, że to super gracz. Za mało mam danych.
d) Cesc Fabregas. Mało prawdopodobne, pewnie. Ale jako, że znam masę kibiców Barcy(w tym Cules czy tam Socios... w każdym razie takich dość hardkorowych, jeżdżących po kilka razy w roku na Camp Nou) to słyszę jak Cesc jest w tym sezonie krytykowany. Podobno obok trenera główny winowajca złych wyników. Może jeśli atmosfera w okół niego jest tak gęsta, to wróciłby do Premier League?
e) Steven Gerrard. Żartowałem.
f) Raul Meireles. Jak pamiętam go z Chelsea, to jest raczej dobrym zawodnikiem. Traci czas w Fenerbache, latek trochę ma, ale może skusiłby się na grę w United? Chociaż sam nie wiem czy jest o wiele lepszy od Fletchera na przykład...

Skrzydła
a) Marco Reus. Geniusz, piłkarzy wybitny, jak go widzę to czuję się jakbym oglądał fajną brunetkę. Jego transfer do United byłby spełnieniem marzeń. Nie ma co się rozpisywać w sumie, koń, znaczy Marco jaki jest to każdy widzi.
b) Koke. Kreatywny pomocnik, może grać na wszystkich 3 pozycjach. Nie wiem, czy sprawdziłby się w Anglii ale w Atleti pokazuje naprawdę duże umiejętności.
c) Pedro Rodriguez. Podobno chce odejść z Barcelony, nie jest zadowolony i chciałby więcej grać. Bramkostrzelny, przebojowy... Jeśli byłaby okazja to ja bym się nie zastanawiał.
d) Kevin Mirallas. Sprawdzony w Premier League, czołowa postać rewelacyjnego przez większość sezonu Evertonu. Wiek niezły, idealny wręcz, aby zrobić krok naprzód i dołączyć do United.


Wariant optymalny i dosyć realistyczny to jak dla mnie: Felipe Luis(10-15 M), Garay(15-20M), Kroos(35M), Carvalho(20M), Reus(35M), Mirallas(15M). Wychodzi 140M. Ze sprzedaży Valenci, Younga, Naniego, Cleverley'a, Andersona może się uda uzyskać jakieś 30M, zatem 110 trzeba zainwestować. Jest na to kasa, biorąc pod uwagę, że ostatnie 3 lata w LM były bardzo chude? Czy klub ma takie pieniądze?

Kadra wyglądałaby tak:
GK: De Gea, Lindegaard, Amos(?)
RB: Rafael + Jones/Smalling w razie potrzeby
CB: Smalling, Garay
CB: Evans, Jones + Ferdinand
LB: Felipe Luis, Buttner
DM: Carvalho, Carrick
CM: Kroos, Fletcher, Fellaini
RM: Mata, Mirallas
AM: Rooney, Kagawa
LM: Reus, Januzaj
ST: RVP, Chicarito, Welbeck

De Gea
Rafael-Jones-Garay-Felipe Luis
Carvalho-Kroos
Mata-Rooney-Reus
RVP

Kadra która spokojnie jest w stanie wygrać Premier League.
No i ostatnie pytanie.... dlaczego ja nie śpię??

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2014 05:06 przez Under.)
02-05-2014 05:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 02-05-2014 05:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości