Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #5102
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Styczniowe okno transferowe powoli zbliża się ku zamknięciu, a z United łączeni są kolejni zawodnicy. Osobiście podejrzewam, że więcej transfer do klubu już nie będzie. Co najwyżej możemy się z niektórymi zawodnikami rozstać, jednak nie o tym chciałem pisać.

w lecie zakupem priorytetowym będzie transfer środkowego obrońcy z doświadczeniem. Ten jeden transfer wydaje się być pewny niemal na 100%. Być może, trafi do nas także kolejny stoper - młody, z wielkim talentem i już niemałymi umiejętnościami. Jednak transfer tego drugiego w mojej opinii zależy od tego ilu z obecnych obrońców, usłyszy że musi sobie szukać nowego zespołu. O tym jednak też nie chce teraz pisać (poza tym to nieodpowiedni temat). Chciałem się skupić na kandydatach do gry w United.

1) Doświadczony stoper.
Godin i Hummels to dwa nazwiska, które notorycznie są wiązane z transferem na Old Trafford. O ile transfer Urugwajczyk byłby bardzo dobrym ruchem z naszej strony, o tyle transfer Niemca nie wydaje się najlepszą opcją. Dlaczego? Otóż Mats znany jest z tego, że ma sporo problemów zdrowotnych i w ostatnich miesiącach łapie dużo drobnych kontuzji, które powoduje że co jakiś czas musi przez 2-3 tygodnie pauzować. To wszystko odbija się na jego pewności siebie, a także na formie którą prezentuje. Taki zawodnik niemal na pewno z miejsca nie stanie fundamentem i podporą naszej defensywy. Co innego Godin, który od paru sezonów prezentuje bardzo wysoką i równą formę.

Kolejnym kandydatem jest zawodnik, o którym szczególnie dzisiaj było bardzo głośno - Nicolas Otamendi. Jeszcze za czasów gry w FC Porto Argentyńczyk był łączony z transferem do United. Ostatecznie do transferu nie doszło, a Nicolas za 12 mln euro trafił do Valencii. Przed sezonem wrócił z wypożyczenia do ligi brazylijskiej i w obecnym sezonie jest czołowym stoperem ligi. Przewodzi niemal we wszystkich statystykach defensorów z La Liga. Dzisiaj było głośno o naszej 35 milionowej (euro) ofercie za tego zawodnika niestety okazała się tylko plotką. Dlaczego niestety? Bo jest to silny, będący w idealnym wieku stoper, który ma niezły bagaż doświadczenia. 26 mln funtów to w dzisiejszych czasach nie jest dużo. Mimo wszystko warto poczekać i dalej obserwować poczynania Otamendiego.

Jeśli chodzi o doświadczonych stoperów to tylko w/w dwójka jest moim zdaniem odpowiednia. Oczywiście można pisać o Thiago Silvie czy Kompanym, ale na takie transfery nie ma co liczyć. Choć z drugiej strony skoro tak bardzo chcemy (Ed i reszta) spektakularnych transferów, to może warto sypnąć groszem i chociaż spróbować powalczyć o Silvę? Wink Wszystkie kandydatury typu Vlaar z miejsca odpadają. Nam trzeba realnego wzmocnienia, a nie półśrodka. Z grona potencjalnych kandydatów na razie wypadł Miranda, który doznał ciężkiej kontuzji.

2) Młody, wielki talent
Jak pisałem transfer młodego stopera zależny jest od tego których z obecnych stoperów odejdzie z Old Trafford. Jeśli odejdzie ktoś z dwójki Jones/Evans, a Blackett i Mc'Nair pójdą zdobywać doświadczenie na wypożyczeniach to zostają nam wtedy (przy założeniu kupna doświadczonego stopera): Godin/Otamendii, Smalling, Rojo, Jones/Evans. Jak pokazuje przeszłość, posiadanie tylko 4 stoperów w naszym przypadku jest bardzo ryzykowne.

Media wymieniły i wymieniają co chwilę kogoś innego. W ostatnim czasie modny jest Marquinhos... mam nadzieję, że to tylko zwykłe domysły prasy, ponieważ chłopak może i jakiś talent posiada, ale na pewno nie jest wart ryzyka i wykładania ponad 30 mln funtów. Tym bardziej skoro siedzi na ławce w PSG. Pojawił się także temat Gabriela Paulisty z Villarealu.

Jednak w mojej opinii, jest jedynie dwóch młodych stoperów, którzy mimo młodego wieku są w stanie wnieść nową, lepszą jakość do naszej gry. To Aymeric Laporte i Raphael Varane. Zdaje sobie sprawę, że sprowadzanie któregoś z nich będzie raz że kosztowane, a dwa bardzo trudne (szczególnie kupno Francuza) jednak jeśli tylko pojawi się możliwość transferu to będzie należało z niej skorzystać.

Pozostając w temacie obrońców ciekaw jestem kogo kupimy na prawą obronę. Obecnie na tę pozycję mamy łamliwego Rafaela i Valencie, który mimo że radzi sobie zaskakująco dobrze to chyba nie jest wystarczająco dobry by być numerem 1 na tej pozycji. W mediach, w kontekście transferu do United padają głównie dwa nazwiska - Nathaniel Clyne i Séamus Coleman. Obaj grają na równym, dobrym poziomie, jednak nie jestem w 100% przekonany czy to odpowiedni zawodnicy. Prawdę powiedziawszy, w chwili obecnej bardziej niż pytanie których z nich trafi do United, zastanawia mnie pytanie kto w razie ewentualnego transferu nowego prawego obrońcy będzie musiał odejść z Old Trafford. Wydaje mi się, że bliższy odejścia jest Rafael, który przez kontuzje zatrzymał się w rozwój niż dobrze grający od początku sezonu Valencia, który wyraźnie odżył po przyjściu LVG.

P.S. Wybaczcie, że tak Was zalałem takim długim postem, ale sesja się zbliża, więc trzeba się czymś zająć Big Grin

<ONE CLUB> <MANCHESTER UNITED> <ONE LOVE>


Mój Blog: Pod presją czasu
19-01-2015 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 19-01-2015 17:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości