Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #2206
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Tak. Jeśli wziąć pod uwagę kryteria którymi się kierujesz, to Sneijder pasuje do twojej koncepcji. Wytrzymały, a więc nie miałby problemów z grą od jednego do drugiego pola karnego, wybiegany, nie odpuszczający, ze zmysłem kombinacyjnym.
Tak to ja mogę powiedzieć, że są kosmici - ktoś ich tam kiedyś widział. Są zieloni, mają duże oczy, jajowate głowy i latają statkiem.

Cytat:Tak sobie czytam jakie wymogi musi spełniać zawodnik w Manchesterze United i wychodzi na to że United już nigdy nie przeprowadzi żadnego transferu Tongue
To wypada czytać uważniej.

Argument, że Snaijder jest tak fantastyczny, że dostosowałby się do każdej formacji do mnie nie trafia. To nie jest Messi, czy Ronaldo. Żaden piłkarski geniusz. Już niejeden lepszy zawodnik nie potrafił się odnaleźć po transferze do nowego klubu.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
06-01-2011 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amadi Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #2207
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
michal85 napisał(a):Argument, że Snaijder jest tak fantastyczny, że dostosowałby się do każdej formacji do mnie nie trafia. To nie jest Messi, czy Ronaldo. Żaden piłkarski geniusz. Już niejeden lepszy zawodnik nie potrafił się odnaleźć po transferze do nowego klubu.

Może to więc kwestia tego jak postrzegasz Snejidera? Ja go umieszczam w 5 najlepszych rozgrywających na świecie. Może się mylę ale jak dla mnie pasował by on do filozofii gry United. I argumenty, że gra zbyt do przodu do mnie nie trafiają bo widziałem jak grał, jego zaangażowanie na każdej pozycji. No ale jak tak bardzo przeszkadzają ci ofensywnie nastawieni gracze to sprzedajmy Cleverleya - on mi wygląda na kogoś kto za kilka lat będzie grał podobnie do Snejdiego.
06-01-2011 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #2208
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Wypada mi tylko zauważyć, że jak Messi gra na skrzydle w reprze, to gra piach. Ergo: nie jest geniuszem. A w zasadzie to jest. To jest czy nie jest? Pewnie, że każdy piłkarz ma swoją ulubioną pozycję. Ale podział na grajków, którzy potrafią grać absolutnie wszędzie, i na grajków, którzy umieją grać tylko na jednej pozycji IMO jest bez sensu. A Sneijder wg mnie i mojej skromnej opinii jest w stanie grać bardzo dobrze cofniętego playmakera - czyli to, co w tym momencie robi Scholesy. Ale tak jak mówię - nie kupiliśmy go jak była okazja, to teraz już na pewno go nie kupimy. VdV rzeczywiście nie mógłby raczej wracać się za piłką, bo to nie w jego stylu. Ale oglądając mecze Interu częstokroć widziałem Sneijdera, który grał za trójką Eto'o-Milito-Pandev, i to wcale nie grał znów na tak bardzo wysuniętej pozycji, jak niektórzy chcą nam wmawiać, i spisywał się świetnie. Rzecz jasna, że za jego plecami byli Cambiasso-Motta czy Cambiasso - Stankovic, ale u nas też mógłby mieć za plecami Fleczę z Carrickiem w 4-3-3. A w 4-4-2 też w moim mniemaniu miałby wielką szansę, żeby spisywać się tak samo jak gra Scholes w tym ustawieniu - czyli cofniętego playmakera.

Ale, jak podkreślam, było minęło - już go nie kupimy. Teraz trzeba się skupiać na tym co jest, a nie na tym, co mogło by być. Ja tam bym najchętniej widział Rodwella, którego w tym wieku (19 lat) można wg mnie ukształtować wedle potrzeb - jako cofniętego playmakera, jako box-to-boxa, jako def. pomocnika, jako standardowego środkowego pomocnika - skillsy ma na każdą z tych pozycji. I na wyciągnięciu tego pana bym się skupił w okienku LETNIM.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
07-01-2011 00:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #2209
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:No ale jak tak bardzo przeszkadzają ci ofensywnie nastawieni gracze to sprzedajmy Cleverleya - on mi wygląda na kogoś kto za kilka lat będzie grał podobnie do Snejdiego.

Po pierwsze - ręce opadają.

Po drugie - Cleverley 95% spotkań o punkty zagrał na skrzydle.

Po trzecie - gdzie ja napisałem, że przeszkadzają mi ofensywnie nastawieni gracze ?

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
07-01-2011 08:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amadi Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #2210
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Wątpię żeby Cleverley w przyszłości miał grać w United na skrzydle. A Tom jak już gra na skrzydle to bardzo często schodzi do środka - tak jak Sneijder, ktoś już o tym wspinał. No i w poprzednich wypowiedziach argumentujesz swoją niechęć do Snejdera w składzie tym, że gra zbyt doprzodu, ofensywnie. Piłkarz, który gra fenomenalnie w defensywie jak i ofensywie to piłkarz idealny, szukam takiego ale znaleźć nie mogę. Wydaje mi się, że twoje wymagania co do postawy defensywnej przyszłego środkowego pomocnika United są nieco wygórowane. Ja wolałbym żeby postać na tej pozycji miała profil takiego zawodnika jak Sneijder. Ale to moje zdanie, twoje może być inne, z chęcią go wysłucham i je uszanuje, a nawet o nim podyskutuje Smile Na koniec i tak zadecyduje Ferguson, oczywiście nie bacząc na nasze opinie xD

P.S. Uważam, że zmiany w United powinny być wprowadzone już teraz (a nie w wakacje). I to nie koniecznie kadrowe. Wg mnie piłkarze United, w PORÓWNANIU, do zeszłego sezonu, grają bardzo nierówno i często biegają jak kurczaki bez głów.
07-01-2011 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #2211
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Amadi napisał(a):Wątpię żeby Cleverley w przyszłości miał grać w United na skrzydle.
Bo?

Kwas napisał(a):Foster, ja się Ciebie pytam, ciekawi mnie twoja opinia na ten temat. Wmawiasz mi, że nie pasuje do filozofii Fergusona, to powiedz dlaczego ? Co u Holendra w kwestii budowania pomocy przez Fergiego nie trybi ?
Według mnie nie pasuje choćby dlatego, że to zawodnik, który skupia się głównie na ofensywie, a przy 4-4-2 pomocnik musi być i z przodu i z tyłu. Oczywiście można go cofnąć, tylko że dając takiemu zawodnikowi zdania defensywne, ograniczamy jego swobodę w ofensywie, przez co zawodnik ten traci swoje największe walory. Być może Ferguson tego się obawia. Albo po prostu z jakiś innych, bliżej nie znanych nam powodów nie chce tego zawodnika i tyle.



Mój Blog: Pod presją czasu
07-01-2011 17:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amadi Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #2212
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Nie wydaje mi się, że Ferguson nie kupił Snejdera dlatego, że go nie chce. Na pewno nie jest on najbardziej pożądanym przez Bossa zawodnikiem. Ale czy ktokolwiek wie jakie Ferguson ma cele transferowe (Kto się spodziewał Bebe? Nawet Sir Alex się go nie spodziewał xD)? Po za tym Ferguson nie kupował nikogo, bo jak sam mówił na ten temat, skład był wystarczająco dobry. No i, nikt z United nie chciał o tym mówić oficjalnie, zdaje się też, że kaski na spektakularne transfery nie posiadali. Teraz okazja na Sneijdera jest ( no ale wątpię, żeby ktoś z niej skorzystał). Jestem niezwykle przekonany, że jeżeli Ferguson nie kupuje holendra to nie z powodu jego cech piłkarskich, pokazywanych na boisku.

Cleverley nie jest typowym skrzydłowym, biegającym od bramki do bramki, z dużą prędkością, i magiczną nogą do dośrodkowań (jak Nani, Valencia). Z tego co widziałem i o nim słyszałem to raczej wygląda na zawodnik środka pola (tuż za napastnikami, może trochę dalej). Chociaż przyznam, że wielu meczy z nim nie widziałem (ale też okazji nie było). Przede wszystkim jednak kieruję się wypowiedziami Fergusona na jego temat. Chwalił go za grę właśnie na takiej pozycji. O jego grze na skrzydle też mówił, ale to nie był jego największy atut.
07-01-2011 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #2213
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Amadi to radzę samemu oglądać mecz, a nie sugerować się opiniami innych. Oglądałem Toma w Wigan bodaj w sześciu spotkaniach. Tylko w jednym z nich wystąpił w środku. Na tournee Cleverley również głównie grał na skrzydle, a tylko raz wystąpił w środku.



Mój Blog: Pod presją czasu
07-01-2011 18:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amadi Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #2214
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Wiem, że Cleverley gra w Wigan na skrzydle. Ale nominalnie jest środkowym pomocnikiem. Wg nowoczesnego nazewnictwa ofensywnym pomocnikiem, czyli może zagrać na skrzydle, w środku itp. Po za tym zawodnik gra tam gdzie jest potrzebny i gdzie go trener wystawi. Bale grał na lewej obronie, Rooney grał na skrzydle czasami itp. itd. Nawet całkiem niedawno Gibson wyszedł w podstawowym składzie na skrzydle, a nie grał jak nominalny skrzydłowy. No a Cleverley nawet jak gra na skrzydle to bardzo często schodzi do środka jako ofensywny pomocnik tuż za plecami napastników. Na tournee biegał z lewej na prawą, zbiegał z boku do środka i odwrotnie. Podobnie gra Sneijder w Interze.
A "opinia innych" to raczej złe stwierdzenie na wypowiedź Fergusona. To raczej stwierdzenie faktu, albo wyrok xD.
Jednak przyznam ci rację, choć nie w pełni. Sprawdziłem wypowiedzi Fergusona. Z tych co znalazłem to mówił o nim jako "wszechstronnym pomocniku, grający fantastycznie w środku pola oraz na skrzydłach. Widzi w nim następcę Scholesa." I to nie następcę w sensie duchowym , tylko na boisku. A wydaje mi się, że Scholes nie jest skrzydłowym.

Przyznam, że cała ta dyskusja trochę mnie odwiodła od pomysłu wepchnięcia Sneijdera na Old Trafford (chciaż nadal uważam, że by się naprawdę przydał). Uspokaja mnie fakt, że Cleverley wraca z wypożyczenia, a on mógłby wnieść podobne walory do zespołu co holender.
07-01-2011 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #2215
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Amadi napisał(a):A "opinia innych" to raczej złe stwierdzenie na wypowiedź Fergusona. To raczej stwierdzenie faktu, albo wyrok xD.

Szczególnie, gdy mówi, że w danym okienku "nie będzie transferów"

Gdzie jest Groszek?
07-01-2011 20:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amadi Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #2216
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Mówiłem raczej o wypowiedziach na temat konkretnych gracz Tongue No ale jak już wchodzimy na to pole Smile
07-01-2011 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #2217
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Celeverleya widziałem w rezerwach co najmniej kilkanaście razy, w Watford udało mi się kilka jego występów obejrzeć i śledziłem regularnie forum londyńczyków. W Wigan Toma również w miarę możliwości oglądam, nie mówiąc już o reprezentacji. Powiem, że jego występy na środku pomocy mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. Nie rozumiem skąd wniosek, że nominalnie jest środkowym pomocnikiem jak grywa tam (w każdym zespole w jakim mu przychodzi występować) niezwykle rzadko, albo i wcale.

Cytat:No a Cleverley nawet jak gra na skrzydle to bardzo często schodzi do środka jako ofensywny pomocnik tuż za plecami napastników. Na tournee biegał z lewej na prawą, zbiegał z boku do środka i odwrotnie. Podobnie gra Sneijder w Interze.
Bzdura, Sneijder nie grał w Interze na skrzydle.

Cleverley to podobny typ zawodnika co Park (a po cichu liczę na to, że Tom może u nas odgrywać podobną rolę co Nasri obecnie w AFC). Owszem, lubi zejść do środka, ale tak samo lubił to robić Ronaldo a nikt go nie nazywał środkowym pomocnikiem. Tom potrafi bardzo dobrze dośrodkować, jest dobrze wyszkolony technicznie, dynamiczny, a do tego świetnie potrafi odnaleźć się przed oraz w polu karnym. Nie jest to jednak zawodnik, który mógłby regulować tempo gry, rozrzucać piłkę na skrzydła itd.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
07-01-2011 21:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amadi Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #2218
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Bywało, że Sneijder wchodził na skrzydło (najcześciej za Eto).
Nasri na skrzydle nie gra, jak w zeszłym sezonie z powodu dużej ilości kontuzji musiał zagrać na skrzydle to ciągle narzekał, że nie lubi tam grać, woli zbiegać ze środka. Nawet Wenger się wypowiadał, że robi to tylko z musu (przesuwa go na bok). Ronaldo schodził do środka żeby móc strzelać.
A sugeruję się wypowiedzią Sir Alexa Fergusona na temat tego jakie funkcje powinien pełnić Cleverley w zespole i jakie am do tego atuty. Ale może powinienem posłuchać się ciebie, może rzeczywiście wiesz lepiej od niego. A może on po prostu nie widział tamtych meczy?
08-01-2011 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #2219
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Bywało, że Sneijder wchodził na skrzydło (najcześciej za Eto).
Tzn. wchodził z ławki czy w trakcie meczu jakoś się zmieniali? Mniejsza o to. Bywało, że Anderson grał na skrzydle. Bywało, że Fletcher grał na skrzydle. Bywało, że Rooney grał na skrzydle.

Cytat:Nasri na skrzydle nie gra, jak w zeszłym sezonie z powodu dużej ilości kontuzji musiał zagrać na skrzydle to ciągle narzekał, że nie lubi tam grać, woli zbiegać ze środka.
Ty w ogóle oglądasz mecze, czy opierasz się o to, co mówią trenerzy, czy też zawodnicy? Środek AFC stanowią Song, WIlshere i grający przed nimi Fabregas. Nasri czasami grywał w środku, ale to w sytuacji kiedy Fabregas był niedysponowany.
Cytat:A sugeruję się wypowiedzią Sir Alexa Fergusona na temat tego jakie funkcje powinien pełnić Cleverley w zespole i jakie am do tego atuty. Ale może powinienem posłuchać się ciebie, może rzeczywiście wiesz lepiej od niego. A może on po prostu nie widział tamtych meczy?
Ja jedynie mówię na jakiej pozycji Tom gra przez ostatnie 2 lata ze znakomitym skutkiem. Twoim jedynym argumentem jest to, że Fergie kiedyś coś tam mówił.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
08-01-2011 13:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #2220
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Sir Alex Ferguson has revealed he could make a single swoop in the transfer window to bolster his Manchester United resources.

The United boss stated last month that he would "definitely not" be dipping into the transfer market in January, insisting he was satisfied with his current line-up.

And Ferguson has performed a U-turn on his earlier comments by admitting United could make a solitary signing this month.

He told the Sunday People: "I'd like to get one player in during the transfer window if I could."

Hm hm HM, ciekawe, no nie? Chociaż ten tryb warunkowy użyty na końcu pozwala mi sądzić, że są na to szanse takie , ja wiem, trzydziestoprocentowe?

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
09-01-2011 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości