Ankieta: Która z wymienionych kapel jest według Ciebie najważniesza?
Black Sabbath
Led Zeppelin
Ac/Dc
Metallica
Iron Maiden
Nirvana
The Beatles
Guns N'Roses
Slayer
Pantera
Deep Purple
Alice in Chains
Pink Floyd
The Doors
Inne
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka ciężka
Szeszu Offline
Member
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #16
Re: Muzyka ciężka
pawlo napisał(a):Tylko co maja Beatlesi czy Pink Floyd do muzyki ciężkiej?
Mieliśmy z Crockiem dylemat, czy w ankiecie będą uwzględniane tylko kapele stricte hardrockowe/metalowe, czy również takie będące prekursorami rocka, które nie mają raczej dużo wspólnego z ciężkim (czyt.metalowym) graniem. Myślimy, że ta druga opcja jest mimo wszystko ciekawsza.

Hate your enemies
Save, save your friends
Find, find your place
Speak, speak the truth
29-01-2008 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #17
Re: Muzyka ciężka
Jeżeli chodzi o kwestię "wniesienia do muzyki" to tak po prawdzie tacy GNS nie zrobili nic nowego, trochę melodii z solówkami i piskliwym głosem Axela.

Z całej tej grupy podwalinami rocka w/g mnie są
The Doors -> muzyka rockowo-bluesowa
Led Zeppelin -> współczesny rock, solówki
Black Sabbath -> prekursorzy ciężkiego grania ( w tym Grungu jak np. Alice in Chains )

I brakuje tylko wśród nich, prekursorów progresywnego rocka, wizrtuozerskiego, ciężkiego a równocześnie zabójczo melodyjnego. Prekursorów utworów 10-minutowych z zaskakującą budową piosenek. Zespołu z którego pełnymi garściami czerpie chyba najlepsza obecnie istniejąca grupa czyli Tool. Brakuje King Crimson a to moim zdaniem poważny brak w ankiecie.

Reszta to bardziej lub mniej udane połączenia ich stylów lub próba ich rozwinięcia
I z tej czwórki + Beatels i Pink Floyd, można wybierać najważniejszą kapelę. A głos będzie z pewnością odzwierciedleniem tego co się lubi, jeden woli rock inny hard rock. Z braku KC głosuje na Led Zepplin

A jeśli szukać zespołu, który dał początek nowemu gatunkowi w bliższej przeszłości to nasuwa się Kyuss pionier stoner rock'a.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
29-01-2008 19:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawlo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #18
Re: Muzyka ciężka
No King Crimson to już w żaden sposób nie można zakwalifikować do tego tematu. Bo jak KC to już wszystko inne też.

50 years ago, our team lay in the snow.
Battered and bloodied some of them died,
Some of them survived.
Charlton and Matt Busby,
They took us to Wembley.
And we beaten Benfica and we won the cup,
all those years ago.
29-01-2008 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Freds Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #19
Re: Muzyka ciężka
Ja zagłosowałem na inne, nie ma Hendrixa, nawet nie wspomnieliście o nim w innych. W innych padł np. Nightwish, czy Vader, a wydaje mi się, takie Ten Years After, czy też wspomniany wcześniej Hendrix miał większy wpływ na historię muzyki niż te dwie kapele.
29-01-2008 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crock Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #20
Re: Muzyka ciężka
Matko święta Freds, gdybyśmy mieli wypisać wszystkie, ba - nawet połowę kapel, które wywarły wpływ na historię muzyki siedzielibyśmy nad tym kilka ładnych godzin. Ja z Szeszem nie jesteśmy wikipedią o_O ...
29-01-2008 19:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #21
Re: Muzyka ciężka
Crock napisał(a):Matko święta Freds, gdybyśmy mieli wypisać wszystkie, ba - nawet połowę kapel, które wywarły wpływ na historię muzyki siedzielibyśmy nad tym kilka ładnych godzin. Ja z Szeszem nie jesteśmy wikipedią o_O ...

Ale wywiązała się za to bardzo ciekawa dyskusja... Heh szczerze mówiąc to Kula mnie teraz zagiął z tym King Crimson - nigdy nie słyszałem :oops: , ale to chyba nie moje klimaty...

No a sondę zawsze można lekko zmodyfikować, albo wziąć pod powtarzające się kandydatury, które są zawierane w postach ;-).

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
29-01-2008 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #22
Re: Muzyka ciężka
Wyrzucam cię z last.fm i wyłączam internet Smile. Tu chyba najbardziej znany ich kawałek - http://pl.youtube.com/watch?v=gpX71RZeev4 chociaż wcale nie najbardziej "charakterystyczny", a tu ta sama płyta i juz inaczej : http://pl.youtube.com/watch?v=sS3TmqQjx3o


grupa podróżowała muzycznie przez wiele galaktyk :
Cytat:King Crimson - brytyjska supergrupa z kręgu progresywnego rocka, która bodaj najdalej rozciągnęła granice gatunku. Wskutek licznych zmian personalnych, grupa nigdy nie wykształciła stałego brzmienia. Założycielem grupy i jej jedynym stałym członkiem jest Robert Fripp, wirtuoz gitary i melotronu. Muzyka King Crimson czerpie wiele inspiracji z muzyki klasycznej i współczesnej, także z awangardowego jazzu i jazz rocka. Jej złożoność i rożnorodność poszczególnych wcieleń zespołu nie pozwala na jednolitą analizę dokonań grupy

A zapomniałem dodać, to jedyny zespół z tej grupy, który łamał klasyczny schemat piosenki , zwrotka-refren-zwrotka.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
29-01-2008 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Luki Offline
Member
***

Liczba postów: 221
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #23
Re: Muzyka ciężka
Właśnie zauważyłem że brakuje Rolling Stonesów i to nie w ankiecie, ale w ogóle na liście. imo powinni być, to już żywa legenda 8-)
29-01-2008 19:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anirin Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 373
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #24
Re: Muzyka ciężka
Luki napisał(a):Właśnie zauważyłem że brakuje Rolling Stonesów i to nie w ankiecie, ale w ogóle na liście. imo powinni być, to już żywa legenda 8-)

Nie trawię Rolling Stonesów...

"Everybody should believe in something - I believe I'll have another drink"
29-01-2008 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawlo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #25
Re: Muzyka ciężka
radzio napisał(a):Ale wywiązała się za to bardzo ciekawa dyskusja... Heh szczerze mówiąc to Kula mnie teraz zagiął z tym King Crimson - nigdy nie słyszałem :oops: , ale to chyba nie moje klimaty...

Nie no, takie kompromitacje to sobie możesz darować publicznie Tongue

50 years ago, our team lay in the snow.
Battered and bloodied some of them died,
Some of them survived.
Charlton and Matt Busby,
They took us to Wembley.
And we beaten Benfica and we won the cup,
all those years ago.
29-01-2008 20:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crock Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #26
Re: Muzyka ciężka
Luki napisał(a):Właśnie zauważyłem że brakuje Rolling Stonesów i to nie w ankiecie, ale w ogóle na liście. imo powinni być, to już żywa legenda 8-)

Patrz mój post do Fredsa ^^

Anirin: ja też nie Tongue
29-01-2008 20:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #27
Re: Muzyka ciężka
pawlo napisał(a):Nie no, takie kompromitacje to sobie możesz darować publicznie Tongue

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina ;D

Kula napisał(a):Wyrzucam cię z last.fm i wyłączam internet Smile. Tu chyba najbardziej znany ich kawałek - http://pl.youtube.com/watch?v=gpX71RZeev4 chociaż wcale nie najbardziej "charakterystyczny", a tu ta sama płyta i juz inaczej : http://pl.youtube.com/watch?v=sS3TmqQjx3o

Zapoznam się dogłębniej z tą grupą, bo obiecująco się zaczyna...

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
29-01-2008 20:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Freds Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #28
Re: Muzyka ciężka
No, tak jeszcze zapomniałem, pominęliście w ogóle hippisów, jakby nigdy nie istnieli. Hippisi byli do rocka i pochodnych bardzo ważnym ruchem, bo wtedy zaczęły się długie włosy i pierwsze koncerty na otwartym powietrzu. A w tej ankiecie coś powstaje np. 1960 to potem już są same po 1970. Trzeba było wybrać po kilka zespołów z każdej epoki, a tak to jest dziura, nikt nie tworzył w między czasie.

To ostatnia moja uwaga co do ankiety.
29-01-2008 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szeszu Offline
Member
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #29
Re: Muzyka ciężka
Czy Wy ludzie kurde, nie możecie zrozumieć, że mieliśmy ograniczone możliwości.Wybraliśmy NASZYM zdaniem najważniejsze kapele, jeśli komuś się ankieta nie podoba to odznacza "Inne" i pisze, która kapela nie umieszczona w ankiecie jest jego zdaniem najlepsza.Nie znamy z Crockiem każdej kapeli, zresztą w kategorii Inne znajdują się wszystkie te, które nie są umieszczone w ankiecie.

Ktoś wspominał o Kyussie.Jest przecież ta kapela w Innych, ich wkład w muzykę jest duży, bo utworzyli nowy gatunek-stoner rock.Ale jeśli mielibyśmy tutaj dawać każdą kapelę, która jest pionierem jakiegoś gatunku zapewne 100 opcji by nam nie starczyło. Wink

Hate your enemies
Save, save your friends
Find, find your place
Speak, speak the truth
29-01-2008 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #30
Re: Muzyka ciężka
Ale spokojnie. Nikt Wam nie każe skopiować tu listy wszystkich zespołów z tak szerokich nurtów, bo musielibyście pewnie nad tym siedzieć ze trzy dni Smile
Jak ktoś chce, niech po prostu dorzuca swoje propozycje i już. Po co od razu fochy stroić? Tongue

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
29-01-2008 20:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości