Ankieta: Która z wymienionych kapel jest według Ciebie najważniesza?
Black Sabbath
Led Zeppelin
Ac/Dc
Metallica
Iron Maiden
Nirvana
The Beatles
Guns N'Roses
Slayer
Pantera
Deep Purple
Alice in Chains
Pink Floyd
The Doors
Inne
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka ciężka
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #31
Re: Muzyka ciężka
Panowie wyluzujcie ;-), don't be evil. Szeszu i Crock wybrali 14 kapel, jak nie Waszego typu głosujecie na "Inne" dajecie w poście brakującą kandydaturę i gotowe. Więc panowie idźcie po piwku sobie strzelić i już Big Grin. Poadorujcie się Big Grin

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
29-01-2008 21:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #32
Re: Muzyka ciężka
Nie no ankieta jest ok, bardzo dobrze że nie dotyczy "najlepszego zespołu" bo wtedy byłby kompletny bałagan. Cel osiągnięty - radzio wpadł Smile

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
29-01-2008 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawlo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #33
Re: Muzyka ciężka
Weźcie zmieńcie nazwę tematu, bo z muzyką ciężką to tutaj większość nie ma nic wspólnego.

50 years ago, our team lay in the snow.
Battered and bloodied some of them died,
Some of them survived.
Charlton and Matt Busby,
They took us to Wembley.
And we beaten Benfica and we won the cup,
all those years ago.
29-01-2008 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dybek Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #34
Re: Muzyka ciężka
Jak tak patrze na półkę z płytami to moja iście subiektywna ankieta wyglądałaby tak:

Kat, Samael, Christ Agony, Lux Occulta, Deicide, Cannibal Corpse, Vader, Behemoth, Brujeria, Venom, Type O Negative, Obituary, Morbid Angel, Immortal, Emperor, Mayhem, Celtic Frost, Slayer, Metallica, Sepultura, Pantera, Neurosis, Sick Of It All, Agnostic Front, Madball, S.O.D., Acid Drinkers, Dimmu Borgir, Cradle Of Filth, Danzig, Damnation, Profanum, Tool, Pandemonium, Trauma, Different State, Moonspell, Corruption, Destruction, Kobong, NYIA, Sweet Noise, Imperator, Entombed, Satyricon, Paradise Lost, Death, Bathory, My Dying Bride, Kreator, Violent Dirge, Geisha Goner, Unleashed, Suffocation, Napalm Death, Therion, Apshyx, Sarcofago, Blasphemy, Cianide, Bolt Thrower, Sparagmos, Armagedon, Darkthrone, Impaled Nazarene, Down, Pro-Pain, Biohazard, Sinister, Voivod, Nile, Akercocke, Yattering, Hatebreed, Fear Factory, Psychotron... no z tych ważniejszych... już mi się nie chce pisać.

Ale pawlo ma rację jeżeli to ma być temat o muzyce ciężkiej to nie ma tu miejsca na dyskusje o Nirvanie, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors czy The Beatles...
30-01-2008 00:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawlo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #35
Re: Muzyka ciężka
No w takim gronie nie zmieścił ci się Testament. Aż uwierzyć nie mogę :]

50 years ago, our team lay in the snow.
Battered and bloodied some of them died,
Some of them survived.
Charlton and Matt Busby,
They took us to Wembley.
And we beaten Benfica and we won the cup,
all those years ago.
30-01-2008 00:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dybek Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #36
Re: Muzyka ciężka
zapomniałem :oops:
zapomniałem też wspomnieć o: Aborted, Atomizer, Decapitated, Grave, Hate, Kataklysm, Machine Head, Immolation, Marduk, Diabolic, Krisiun, Malevolent Creation, Meshuggah, Zyklon, Straping Young Lad, Nokturnal Mortum, Superjoint Ritual, Misfits, Toady Is The Day, Fantomas, Flapjack, 1349, Arcturus, Dark Angel, Gorefest, Damnable, Necrophil, Infernal War, Isengard, Temnozor i pewnie jeszcze o czymś Wink
30-01-2008 01:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karin Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #37
Re: Muzyka ciężka
Zastanawiam się, czemu jeszcze nikt się nie przyczepił do tego, że pierwszą pozycją na liście "inne" jest Elvis?!^^ jak sobie porównam "boskiego króla" w obcisłych białych spodniach, który sam nie wiedział czego w życiu chce i kim jest (i jaką muzykę gra?) do takich ironów to aż mi się śmiać chce, jak mogli znaleźć się w tej samej ankiecie? xD

W ogóle to nazwa tematu powinna być "muzyka dawna", poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wszystkie kapele powstały w poprzednim tysiącleciu?

I jeśli już ktoś uparł się, żeby wcisnąć tu Nightwish (aghrrrrTongue) to znacznie lepszym przedstawicielem delikatnego rocka z kobiecym wokalem imho jest Evanescence.

Godsmack? takie nu do ciężkiej muzyki? Aaałć, moje oczy xD

Gdyby na głównej liście był Kat, głos poszedłby bez wątpienia na niego.

Głos oddałam na Iron Maiden, chociaż miałam ogromny problem między wyborem Metallica/Alice in chains/ Iron Maiden/Slayer. chociaż zamiast tego ostatniego imho powinien znaleźć się Vader^^

Cóż, wygrał sentyment (Iron Iron Iron! żałuję, że nie jestem z 20 lat starsza, jeździłabym na wszystkie koncerty xD), to dzięki nim 7 lat temu zaczęłam się w ogóle interesować tego typu muzyką xD stworzyli jakby nurt "optymistycznego metalu" o ile coś takiego istnieje^^.

PS.
A gdzie Gorgoroth?
30-01-2008 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawlo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #38
Re: Muzyka ciężka
Karin napisał(a):W ogóle to nazwa tematu powinna być "muzyka dawna", poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wszystkie kapele powstały w poprzednim tysiącleciu?

Ale to nie ma co się dziwić. Teraz jest całkowicie inna kultura i nie sprzyja ona powstawaniu zespołom. Jeżeli już coś nowego się kroi, co prezentuje odpowiedni poziom, to są to muzycy, którzy już dawno grywali w innych zespołach.

Oczywiście trafiają się i będą się trafiały perełki. No ale, jeżeli chce się wybrać naj zespół w historii, to nie mogą to być jakieś młodziaki, co grają od 3 lat Wink

Karin napisał(a):Godsmack? takie nu do ciężkiej muzyki? Aaałć, moje oczy xD
No bez przesady. Godsmacka to mogę bronić do upadłego. Jeżeli to temat o muzyce ciężkiej, to Sully i spółka jak najbardziej dobrze trafili.

50 years ago, our team lay in the snow.
Battered and bloodied some of them died,
Some of them survived.
Charlton and Matt Busby,
They took us to Wembley.
And we beaten Benfica and we won the cup,
all those years ago.
30-01-2008 11:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szeszu Offline
Member
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #39
Re: Muzyka ciężka
Ale temat ankiety brzmi : Która z wymienionych kapel jest według Ciebie najważniesza?. Czyli chodzi o pionierów różnych gatunków!!! I tutaj właśnie umieściliśmy pionierów rocka, hard rocka, heavy metalu, grunge i trash metal.Zresztą ankieta a temat to dwie różne sprawy, przecież możecie tutaj pisać o innych wykonawcach, o swoich ulubionych kapelach metalowych, recenzje płyt, koncertów itp.

I znowu powtarzam, jeśli uważacie że ankieta ssie, to zaznaczacie Inne i piszecie jaka według Was kapela jest najważniejsza.


Karin napisał(a):PS.
A gdzie Gorgoroth?
Nie mam nic do panów z białymi mordami i siekierami, ale usadowienie ich obok takich legend jak Iron Maiden, Slayer czy Led Zeppelin, byłoby raczej śmieszne. Wink

Hate your enemies
Save, save your friends
Find, find your place
Speak, speak the truth
30-01-2008 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawlo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #40
Re: Muzyka ciężka
Mnie się zdaje, że tę ankietę można sobie darować. Bo co człowiek to inne gusta. Skupić sie po prostu na temacie, a to czy ważniejsi byli Roling Stones, czy może Black Sabbatch to nie ma sensu porównywać. Bo na półce z genialnymi kapelami jest miejsce i dla jednych i dla drugich, a nawet dla 30 innych wykonawców.

A bez poważnych podstaw teoretycznych, a takich nikt tu nie ma raczej (sorry jak kogoś nie doceniłem), to będzie tylko wybór który zespół bardziej wolę. Dlatego fani cięższej muzy będą się dopominać rzeźników, a wy będziecie tutaj wklejać Nirvanę, która powoduje na naszych ustach uśmiech Wink

50 years ago, our team lay in the snow.
Battered and bloodied some of them died,
Some of them survived.
Charlton and Matt Busby,
They took us to Wembley.
And we beaten Benfica and we won the cup,
all those years ago.
30-01-2008 12:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dybek Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #41
Re: Muzyka ciężka
Karin napisał(a):PS.
A gdzie Gorgoroth?

Żorżorot ? Kłócą się o prawa do nazwy Wink Więc mamy na razie dwa żorżoroty - jeden Infernusa a drugi Kinga i Gaahla... A pewnie w przerwach między nagrywaniem płyt i koncertami, któryś z panów trafi do pierdla... Wink

A Seszu nie pomijaj black metalu. Ku wojnie!
30-01-2008 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #42
Re: Muzyka ciężka
Jak już jesteśmy przy nazwie, to w Śródziemiu, w Mordorze, był Płaskowyż Gorgoroth Tongue

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
30-01-2008 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crock Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #43
Re: Muzyka ciężka
Swoją drogą, może jednak warto podzielić tematy na punk, rock, grunge, metal. Chyba jednak wyszłoby to na dobre. Tylko wtedy tę ankietę sru do śmietasa. Chyba, żeby zmienić na coś w stylu "Twój ulubiony rockowy/metalowy zespół wszechczasów" albo coś takiego :roll:
30-01-2008 19:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stiven Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #44
Re: Muzyka ciężka
btw. dybek Gaahl wygrał już chyba te prawa do nazwy zespołu ;> czytałem o tym gdzieś nie dawno. Oficjalnie wygrał to w sądzie, ale mi to śmierdzi jakąś walką w klatce, muehehe Big Grin

Nawet nie głosowałem w tej ankiecie bo to mija się z celem. Dlaczego? zostało to już tutaj napisane. Osobiście proponowałbym ankietę typu "Która płyta zapoczątkowała thrash?" czy coś w tym stylu. imho na pewno ciekawsze dyskusje by się wywiązały, chociaż wiadomo są gusta... ale o nich mimo wszystko powinno się dyskutować, a takie argumenty że o takowych się nie dyskutuje to zwyczajny brak argumentów Smile
A te Elvisy nie Elvisy wyjebać bo to szczyt już żeby dawać takie coś w muzyce ciężkiej :|
31-01-2008 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dybek Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #45
Re: Muzyka ciężka
Gaahl dostał werdykt urzędu patentowego na swoją korzyść ale Infernus wraz z Regain Records złożyli apelację od tego wyroku więc sprawa nadal się ciągnie... zresztą co mnie to obchodzi, nie słucham Gorgoroth...wolę Mayhem, Emperor i Immortal Smile
31-01-2008 18:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości