Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: FC Barcelona 3-1 Manchester United (28.05.2011)
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #16
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
Jeśli przegrają, to zwalą na antyfutbol.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
21-05-2011 15:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #17
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
Cytat:Po wygraniu Premier League Manchester United potwierdził swoją klasę w tym sezonie. Wciąż jednak znajdują się malkontenci którzy twierdzą, że Czerwone Diabły będą dla Katalończyków chłopcami do bicia w finale LM na Wembley. Takiego zdania jest były napastnik hiszpańskiej drużyny – Christo Stoiczkow.

Bułgar, który sięgnął po Puchar Europy wraz z Barceloną w 1992 roku czuje, że podopieczni Pepa Guardioli zafundują Manchesterowi powtórkę z finału w Rzymie, gdzie na Stadio Olimpico Anglicy przegrali 2-0.

”To będzie spacer dla Barcelony. Oni są stworzeni do wygrywania takich meczów dzięki piłkarzom takim jak Messi i Iniesta. Ponadto, niepowtarzalny styl Katalończyków powinien być dla Anglików zbyt ciężki do rozgryzienia.”

”Podstawą będzie też odpowiednia motywacja. Pod tym względem Pep Guardiola robi świetną robotę. Nie raz sam grał w arcyważnych pojedynkach i z pewnością wyciągnął z nich odpowiednie wnioski.”

”Ta drużyna łamie wszelkie granice dzięki piłkarzom jakich ma w składzie. Barça ma wszystkie atuty aby odnieść historyczne zwycięstwo” zakończył Stoiczkow.

manusite.pl

<świr>
Wiecie co z nim zrobić 8-)

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
21-05-2011 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
MPH Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #18
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
panopticum napisał(a):Jeśli przegrają, to zwalą na antyfutbol.
Jak ktoś nazwie grę United antyfutbolem to osobiście pojadę z jajowodów im sznurówki zrobić. I nie, nie pomyliłem z nasieniowodami.
Szymcio napisał(a):Wiecie co z nim zrobić
On chyba nie może przeboleć, że pan z Twojego avatara ma więcej bramek zdobytych dla reprezentacji.
21-05-2011 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futbolski Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #19
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
MPH napisał(a):Jeżeli chodzi o Barcę, cieszą mnie dwie zmiany w porównaniu z Rzymem. Brak Eto'o i naszego dobrego znajomego z Premiership Henry'go, który lubił sobie doprowadzić United do płaczu. Z dzisiejszą formą Villi i Pedro uważam, że tamten atak był przynajmniej 2 razy lepszy. No i jeszcze o Barcelonie - bardzo cieszy mnie, że nie ma żadnych kontuzji. Wyjdą najsilniejszym ustawieniem, na sędziów nie mogą zwalać bo to by kpina z ich strony była. Więc... na co do cholery zwalą swoją porażkę?

Forma Villi jest kiepska i jego "przełamanie" sprzed kilku kolejek i gol po dośrodkowaniu Jeffrena, gdzie Villa "jedynie" wyprzedził obrońcę i skierował piłkę do siatki, tylko to potwierdza. Część kibiców Barcelony widzi Eto'o jako lepszą "9", część nie; kwestia zdań czy może sentymentów; bo Kameruńczyk miał i ma serce do walki niczym kapitan Barcy, Puyol, a zalety "psychiczne" Villi są po prostu inne. Co do Pedro, jego forma zdecydowanie wzrosła. Postawa tego Pedro, nie mam złudzeń, może być kluczowa dla Barcy; na miarę postawy Messiego. I fakt, Barca wyjdzie w najsilniejszym składzie. Ale czy Barca coś "zwali" na sędziego? To już przesada. Jestem pewien, że po wygraniu United gracze Barcy powiedzą, zresztą trener też, że po prostu wygrali lepsi; wystarczy spojrzeć na wypowiedzi Katalończyków, którzy podchodzą z wielkim respektem do tego meczu. Reasumując, nie dopisywałbym pychy do cech Barcy. Atmosfera jej meczów z Realem była inna. Tam chodziło o te tzw. prowokacje (lekkie kopnięcia, odepchnięcia), których na 100% nie ujrzymy na Wembley. Po prostu jak znam futbolowy typ Manchesteru i Barcelony od blisko dwóch dekad, i prawdziwie szlachetną mentalność Fergusona i Guardioli jako szkoleniowców, możemy oczekiwać "zwykłego" futbolu, bez żadnych gierek. Zresztą Sir Alex jest też pokorny i też przyzna Barcelonie, że była lepsza, jeżeli oczywiście wygra Duma Katalonii. Tak więc tutaj, przynajmniej dla mnie, pod każdym względem szykuje się "finał marzeń". Obydwie ekipy grają piękny futbol. To będzie spektakl!
21-05-2011 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
MPH Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #20
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
Futbolski napisał(a):Część kibiców Barcelony widzi Eto'o jako lepszą "9", część nie;
Mój dobry kumpel kibicuje od lat Barcelonie (oczywiście ponownie obejrzę z nim finał, kolejny powód, dla którego musimy wygrać) i twierdzi, że Villa przy Eto'o to pikuś. Ja nie twierdzę, że regularnie ich obserwuję, bo mam gdzieś całą La Liga i nie wiem, jak sobie na stałe radził Eto'o czy radzi Villa, ale ze skrótów, meczów LM i co ciekawszych meczów ligowych wydaje mi się, że Kameruńczyk to klasa więcej od Hiszpana. Swoją drogą miałem ogromną nadzieję na jego transfer jak było wiadome, że odchodzi z Barcy.
Futbolski napisał(a):Reasumując, nie dopisywałbym pychy do cech Barcy.
Kibice + Pique = tworzenie sobie świadomie stereotypów. Swoją drogą dla mnie chore jest, że my Pique przygarnęliśmy, nauczyliśmy wiele, daliśmy mu warunki na rozwój, puściliśmy za psie pieniądze żeby spełnił marzenia, a on nam na twitterze życzył porażki (rozumiem, że chciał słabszego rywala w finale, ale kurde...) i używa formy Manchester United.
Futbolski napisał(a):Tak więc tutaj, przynajmniej dla mnie, pod każdym względem szykuje się "finał marzeń".
W Rzymie miał być finał marzeń i było jak było. WIem, że mecz meczowi nierówny, ale po prostu chciałbym zauważyć, że te wszystkie "mecze marzeń" często bywają baaardzo słabymi spektaklami.

Ps. Ja nie chcę pięknego futbolu, musi polać się krew :twisted: .
21-05-2011 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futbolski Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #21
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
MPH napisał(a):Swoją drogą dla mnie chore jest, że my Pique przygarnęliśmy, nauczyliśmy wiele, daliśmy mu warunki na rozwój, puściliśmy za psie pieniądze żeby spełnił marzenia, a on nam na twitterze życzył porażki (rozumiem, że chciał słabszego rywala w finale, ale kurde...) i używa formy Manchester United.

Z tą wypowiedzią Pique to nie wiedziałem. Nie chodzi mi już o Gerarda, ale w ogóle "życzenie porażki" komukolwiek o nikim dobrze nie świadczy. A czy go Manchester puścił za "psie pieniądze" to tu wyrażę votum separatum: 5 mln funtów

http://www.guardian.co.uk/football/2009 ... ons-league

to były pieniądze nawet wysokie jak na ówczesnego Pique, bo w sezonie 2007/08 zagrał w United zaledwie 9 meczów w lidze. W kolejnym sezonie w Barcelonie, już 25 i zdobył gola. Jak sobie przypominam, to po trudnościach przez pierwsze miesiące, gdzie był wskazywany jako stały rezerwowy, potem wskoczył do pierwszej jedenastki i "pochwalił" się świetną formą, i od tego czasu cały czas gra jako stoper przy Puyolu, bo cały czas jego forma błyszczy; jedynie kilka tygodni temu miał większą, znaczniejszą zniżkę formy. Tak więc 5 mln funtów to była cena w sam raz, a że się poprawił w swym fachu, tego nie dało się przewidzieć na 100%, acz każdy z nas widział w nim pewien potencjał od najmłodszych lat (no i ta sytuacja z Cesciem, który rozwinął skrzydła w Anglii też robiła swoje). Rocznik 1987 w canterze Barcy to przecież i Messi, i Cesc, i Pique. I, dodam jako ciekawostkę, Victor Vazquez, o którym Messi mówił, gdy grali razem, że "on jest najlepszy"; tylko, że karierę Vazqueza zniszczyły kontuzje...
21-05-2011 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaceks_21 Offline
Member
***

Liczba postów: 200
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 1
Post: #22
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/89In1gNAnVg&feature=channel_video_title[/flash]

by Jacek
21-05-2011 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #23
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
Chciałem Ci urwać łeb za te 20 sekund z Rzymu. Ale potem kompilka zrobiła się fajna, no i Rio podnoszący za fraki. To Cię uratowało. I świetny dobór podkładu muzycznego. Dobra rzecz.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
21-05-2011 20:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomasson Offline
Member
***

Liczba postów: 207
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #24
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
Cytat:Chciałem Ci urwać łeb za te 20 sekund z Rzymu

W przeciwieństwie do kolegi początek bardzo mi się podobał. Osobiście lubię, kiedy wprowadza się taki przygnębiający nastrój, aby potem przyszło pierdolnięcie w postaci wspaniałych momentów chwały. Ładnie pokazany jest tu odrodzony Manchester United, który stracił koronę, ale mimo to walczył dalej i odzyskał tron w Anglii, a teraz żądny zemsty jedzie na Wembley.

Wspaniale się to zapowiada.

Nie chce mi się z Tobą gadać.
21-05-2011 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #25
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
Dla mnie po prostu zajebiste (po raz kolejny zresztą) :twisted:

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
22-05-2011 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomasson Offline
Member
***

Liczba postów: 207
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #26
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
Czy ktoś zna jakiś racjonalny powód, dla którego Barcelona znów zagra w domowych? Jakieś losowanie było?

W takich kitsach wybiegną nasi:

[Obrazek: mufc-93157.jpg?width=400&height=400&quality=95]

Nie chce mi się z Tobą gadać.
23-05-2011 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #27
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
Nie wiem, ale na wyjazdach nie straciliśmy ani jednego gola, co napawa optymizmem.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
23-05-2011 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sadzio Offline
Member
***

Liczba postów: 137
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #28
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
Jak jest losowanie par 1/8 finału to po nim jest losowanie kolejnych rund i również tego kto (która strona drabinki) będzie gospodarzem finału i wyszło na nich.

Glory Glory MANCHESTER UNITED!
United fan since 1996
23-05-2011 23:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
santi Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #29
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
Tomasson napisał(a):Czy ktoś zna jakiś racjonalny powód, dla którego Barcelona znów zagra w domowych? Jakieś losowanie było?

Tak. Już przy losowaniu 1/8 wypadło, że Barcelona będzie "gospodarzem", a my "gośćmi".

Mam nadzieję, że nasi piłkarze nie zwrócą na to uwagi i zagrają jak u siebie. Jednak w tym sezonie średnio bywało na wyjazdach Wink

You told us to come back when we've won 18. We are back.
23-05-2011 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #30
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
A czy mnie ktoś może powiedzieć, dlaczego finał jest w... sobotę?

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
23-05-2011 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości