Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostki
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #256
Re: Ciekawostki
http://euro2008.blox.pl/2011/07/Smierc- ... wideo.html :cry:

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
08-07-2011 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #257
Re: Ciekawostki
http://allegro.pl/oryginalne-gumy-turbo-...ml#gallery

8-)

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
14-07-2011 09:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #258
Re: Ciekawostki
355 zł za paczkę gum? :shock: Ja bym się nie powstrzymał żeby kilku nie odpakować

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
14-07-2011 09:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #259
Re: Ciekawostki
Cytat:Najstarszy na świecie podręcznik z zasadami gry w piłkę nożną należący do pierwszego w historii klubu, Sheffield FC, został sprzedany na aukcji za kwotę 881,250 funtów.

Odręcznie sporządzone notatki z roku 1857 uważane są za jedne z pierwszych instrukcji. Zawierają między innymi zasady gry w piłkę nożną, które nadal istnieją, m.in. wykonywanie rzutów wolnych i rożnych.

Najwyższą ofertę za broszurę zaproponował anonimowy "Sotheby". Sheffield FC zlicytowało podręcznik, aby uzbierać pieniądze na rzecz klubu.

żródło: anglia.goal.pl

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
15-07-2011 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #260
Re: Ciekawostki
Cytat:Oglądanie meczu jak w Avatarze! Podobno kwesta czasu...

Pierwsi na ten pomysł wpadli chyba Japończycy, którzy zgłaszając swoją kandydaturę do organizacji mistrzostw świata w 2022 roku zapewniali, że dzięki zmieniającej się technologii doświadczanie meczu piłkarskiego przed telewizorem zmieni się nie do poznania. Tą drogą che pójść Premier League.

- Widzowie będą mogli wybrać punkt oglądania ze środka boiska lub z pozycji bramkarza albo sędziego - mówił Yuichiro Nakajima, zachwalając japońską ofertę zanim FIFA zdecydowała, kto zorganizuje mundial. Dodawał, że system nagłośnienia będzie tak dobry, że kibice usłyszą oddech piłkarza. - Można manipulować perspektywą, więc będzie to jeszcze bardziej osobisty odbiór - podkreślał.

Wciąż trudno sobie wyobrazić takie podejście do transmitowania piłkarskiego czy w ogóle sportowego wydarzenia, ale prace z tym związane nie ustają. Podobny projekt spróbują zrealizować władze Premier League. Poczyniły już w tym kierunku pewne starania zacieśniając współpracę firmą Sony oraz Electronic Arts. Założenia są niemal identyczne, jak te o których kilka miesięcy temu mówił szef japońskich starań o organizację mundialu.

Dyrektor wykonawczy Premier League Richard Scudamore przekonuje: - Myślę, że wprowadzenie tej technologii to kwestia dwóch, trzech lat. Może się to wydawać "bujaniem w obłokach", ale tak nie jest. To się z całą pewnością wydarzy za czasów mojej pracy.

Scudamore zastrzega, że w tym momencie testowana jest tzw. technologia zanurzenia.- Możesz usiąść ze słuchawkami na uszach przed ekranem i poczuć się tak, jakbyś był na stadionie. Możesz zadzwonić do swoich kolegów, żeby obok ciebie usiedli i możesz z nimi rozmawiać. Jeśli odwrócisz głowę w lewą stronę, będzie patrzeć na lewą bramkę, jeśli w prawno to na prawą. Teraz odbywają się testy beta.

- Będziesz mógł zdecydować, gdzie chcesz usiąść. Mieszkasz w Hong Kongu, ale decydujesz sobie, czy o 15. brytyjskiego czasu usiądziesz na Kop na Anfield czy na Holte End w Aston Villi. Rozsuwane menu pozwoli wybrać sobie miejsce. Coś w stylu Avatara w twoim własnym domu. To może brzmieć jak bajki, ale tak nie jest. Ta wirtualna rzeczywistość już jest gotowa.

Sony zobowiązało się dostarczyć superszeroki panoramiczny ekran, który będzie przekazywać obraz z kilku kamer. Zdjęcia zostaną złączone ze sobą, a widz wybierze sam, czy chce oglądać spotkanie z perspektywy chorągiewki narożnika, z ławki rezerwowych, loży honorowej, a nawet boksu dyrektorów.

Zadanie EA jest zupełnie inne. Ten producent gier komputerowych ma przygotować pakiet graficzny 3D, który telewizja Sky wykorzysta do ulepszenia analiz w sezonie 2012/2013. Firma znana głównie z tego, że sprzedała 100 milionów kopii legendarnej gry FIFA, stworzy hologramy 3D z różnych faz meczu. Abonenci usługi będą mogli przeanalizować za pomocą aplikacji, co dokładnie wydarzyło się na murawie. Ma to być dostępne w czasie rzeczywistym.

- Widzę tę wizję i widzę, że może być zrealizowana. Jestem tym podekscytowany i jest coś, czym powinniśmy się zająć. Rozmawialiśmy z kilkoma firmami nad rozwijanie produktu - podkreślił Richard Scudamore.

Aż nie chce się w to wierzyć, ale szef Premier League jest całkiem zdecydowany w swoich stwierdzeniach. Pożyjemy, zobaczymy.

źródło: eurosport.pl

:-D

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
03-08-2011 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rav10 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 582
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #261
Re: Ciekawostki
To ja się jeszcze zastanowie czy kupować tą cyfrę+ na nowy sezon...
03-08-2011 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #262
Re: Ciekawostki
Kupuj kupuj Smile
Jakby nie było dostaniesz full ligę polską a do tego włoska, francuska no i hiszpańska.
03-08-2011 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #263
Re: Ciekawostki
[flash=425,333]http://www.youtube.com/v/s4tT2Uf2hkg[/flash]

Tyle gdybania a odpowiedź jest tu.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
11-08-2011 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #264
Re: Ciekawostki
To dla każdego, któremu wydaje się, że misia polarnego to nic, tylko przytulić:

http://przewodnik.onet.pl/foto/3-zywiol ... -duze.html

Gdzie jest Groszek?
25-08-2011 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #265
Boziu coś Polskę dziadami obdarzyła...
Cytat:Ludzie koczujący nocą pod drzwiami wejściowymi, kilometrowe kolejki, przepychanki, rękoczyny i kłótnie - to nie opis poważnego konfliktu zbrojnego tylko typowa relacja z otwarcia dużej galerii handlowej. Kuszeni możliwościami kupienia atrakcyjnych towarów za bezcen pokazujemy swoje drugie, niekoniecznie chlubne oblicze. Zobaczcie, co się dzieje, gdy w mieście otwierają nowy hipermarket

Powodów może być wiele: tęsknota za PRL, gdzie wielokilometrowe kolejki były na porządku dziennym, chęć sprawdzenia własnych łokci czy poznanie nowych osób i zawiązanie przyjaźni, bo jednak kilka godzin stania obok siebie sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. Najważniejszy powód zawiera się chyba jednak w dwóch słowach: ''gratis'' i ''promocja'', bo Polacy uwielbiają dostawać rzeczy za darmo lub kupować po okazyjnych cenach (kto nie lubi?) nawet wtedy, jeśli nikt im takich prezentów nie obieca. A dla otrzymania gratisa jesteśmy w stanie dokonać wielkich poświęceń.

''Wśród tych, którzy przyszli na otwarcie największego toruńskiego marketu, dominowali emeryci. Czoło kolejki zaczęło się ustawiać jeszcze we wtorkowy wieczór. Jak powiedzieli nam ochroniarze, pierwsi chętni pojawili się około 22.00. - Słyszałam, że dla stu pierwszych będą prezenty - powiedziała naszemu reporterowi Janina Słodkowska z czołówki kolejki.

Inni kolejkowicze mówili nam, że przyciągnęły ich informacje o rewelacyjnych cenach. - Podobno są telewizory po 200 zł - mówił starszy mężczyzna z niecierpliwością przestępujący z nogi na nogę. Większość przyszła jednak "z ciekawości". I jak się okazało po otwarciu, ci ostatni mieli rację. Nie było ani prezentów, ani telewizorów po 200 zł. Dyżurujące przy przeszło 50 kasach panie doczekały się pierwszego klienta po około pięciu minutach. Mężczyzna, który stanął w kolejce o 8.30, kupił... gumę do żucia. Następni mieli już zapełnione kosze. - Normalne ceny towarów nie są specjalnie rewelacyjne, w toruńskich sklepach widziałem już niższe - powiedział nam jeden z klientów Marek Radtke. - Natomiast te promocyjne są rzeczywiście warte grzechu. No bo gdzie pan kupi piwo za 1,29 zł?'' - czytamy w relacji ''Gazety Wyborczej'' z otwarcia hipermarketu Geant w Toruniu we wrześniu 1999 roku.
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... ceny_.html

Byłem w tym roku świadkiem czegoś co mnie jeszcze bardziej zdziwiło.

Tak się składa, że tata mojej kobiety pracuje w dużej fabryce w Krakowie i co roku firma organizuje piknik dla pracowników i ich rodzin. Zawsze jest również jakiś koncert.

No, a że akurat miałem wolne popołudnie to sobie podjechałem tam, impreza jest zamknięta, koncert będą grać Lady Pank.

Ludzi około 1500-2000.

Ale nie o tym. Każdy kto miał wejściówkę dostawał talon na dwa darmowe piwa, colę, kiełbaskę, golonkę i hot - doga.
Organizacja była ok, dużo stanowisk wydawania napojów, kolejek nie było, ale coś się im pokiełbasiło i hot dogi wydawała taka mała budka, gdzieś z boku imprezy.
Przypadkiem tamtędy przechodziłem, a tam ze 400-tu osobowa kolejka, na półtorej godziny stania do darmowej bułki z parówką.

Ja pewnych ludzi nie rozumiem, sorry nie jestem może tolerancyjny, może bym ich wszystkich rozjechał czołgiem, ale jak Boga kocham powiedźcie mi o co niektórym chodzi? To nie była darmowa jadłodajnia organizowana przez pomoc społeczną, ludzie stali, bo szkoda im było stracić kuponu, chyba dla zasady, choćby mieli zwymiotować to wszystko na co dostali talony.

No cóż jak zgłodniałem to poszedłem 100 metrów dalej na stację i za 4 zeta kupiłem sobie lepszego hot-doga.


Fan United od 1992 roku
26-08-2011 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #266
Re: Ciekawostki
sebos_krk napisał(a):poszedłem 100 metrów dalej na stację i za 4 zeta kupiłem sobie lepszego hot-doga.

Oż Ty burżuju jeden ! Smile

To jest tak zwana mentalność komuny i to jest wielokrotnie udowadniane. Darmowe długopisy, ołówki, cokolwiek - Polak weźmie jak najwięcej, chociażby na ch... mu to było potrzebne. Bo ONI dają - to MY bierzemy. Dla zasady.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
26-08-2011 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #267
Re: Ciekawostki
Mubinio napisał(a):To jest tak zwana mentalność komuny i to jest wielokrotnie udowadniane. Darmowe długopisy, ołówki, cokolwiek - Polak weźmie jak najwięcej, chociażby na ch... mu to było potrzebne. Bo ONI dają - to MY bierzemy. Dla zasady.

Już tu nie chodzi nawet o Polaka. To jest kwestia całego bloku wschodniego i zwierzęcia o nazwie naukowej Homo Sovieticus.

Zresztą współczesne trendy, że tak nazwę socjalne, powodują podobną mentalność nie tylko w tym miejscu na Ziemi.

Gdzie jest Groszek?
26-08-2011 20:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #268
Re: Ciekawostki
Cytat:Montenegro v #eng programme lists: Lejton Bejns, Geri Kejhil, Esli Kol, Fil Dzons, Kajl Voker, Dzon Teri, Teo Volkot, Endi Kerol, Geret Beri, Esli Jang, Fil Dzagielka, Skot Karson, Stjuart Dauning, Deni Velbeck & Frank Lampard & Vejn Runi

Ciekawie wyglądają nazwiska angielskich kadrowiczów wg Czarnogórców Smile

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
06-10-2011 11:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #269
Re: Ciekawostki
http://www.sport.pl/pilka/1,65080,10421 ... owany.html

Afera z ojcem Rooneya, korupcja i przekręty są wszędzie.

Teraz dodatkowo kolejny kuzyn aresztowany. Z tyloma pięniedzmi Rooneya jeszcze potrzebują ustawiać mecze.Debile.
06-10-2011 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #270
Re: Ciekawostki
No właśnie jak to jest. Ja tego nie rozumiem. Mają życie o jakim każdy marzy, a się okazuje, że matka bodajże Terrego kradnie jak wszystko może sobie kupić. Ojciec oprowadza po stadionie zarabiając na czarno. To przechodzi pojęcie ludzkie. Niech jeszcze wyjdzie z tego, że Rooney też w to zamieszany jest i powtórka z poprzedniego sezonu...
06-10-2011 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości