Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United - sezon 2011/2012
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #46
Re: United - sezon 2011/2012
A początkowe info nie było, że Vidić 2 tygodnie a Rio około 6??
Oby Smalling/Jones/Evans dawali rade przy Rio tak dobrze jak w tamtym sezonie Smalling.
19-08-2011 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #47
Re: United - sezon 2011/2012
SAF zapowiedział, że w meczu z Tottenhamem nasza obrona będzie grała w takim zestawieniu: Smalling- Jones- Evans- Evra.

Szkoda, że Fergie nie widzi w takiej sytuacji Fabio na prawej obronie, na której Brazylijczyk już wiele razy grał, a Chrisa na środku defensywy, czyli na jego nominalnej pozycji. W ostatnim meczu z WBA Small zaprezentował się przeciętnie na boku, a Tottki, to mocniejszy rywal. Trzeba też brać pod uwagę, że na środku nie będzie naszych dwóch podstawowych obrońców- Rio i Vidy.

Wolałbym takie zestawienie obrony: Fabio- Smalling- Evans- Evra. Ewentualnie za Irlandczyka widziałbym Jonesa.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
19-08-2011 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #48
Re: United - sezon 2011/2012
Evans po Evrze jest najlepszy obroncą i musi zagrać w środku. A ja np wolałbym Jonesa na prawej niż Smallinga i trochę na siłę go tam Fergie ustawia. Chyba, że Smalling będzie drugim Brownem, który od biedy będzie miał grać na boku zaś Jones to będzie drugi O'Shea.
19-08-2011 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sirius Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 424
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 3
Post: #49
Re: United - sezon 2011/2012
Smalling trochę średnio widzi mi się na prawej stronie. W meczu z MC pokazał się z dobrej strony i ogólnie radzi sobie lepiej niż przypuszczałem, ale trochę brakuje mu w grze do przodu. Z Chrisem na prawej stronie mamy dobrze zabezpieczone tyły ale za to mniejsze możliwości z przodu. Jeśli Evra będzie w formie i często będzie zapędzał się do przodu to takie ustawienie wydaje się odpowiednio wyważone.
19-08-2011 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #50
Re: United - sezon 2011/2012
No właśnie. Jak na obrońcę to lepiej, żeby miał za dużo do tyłu a za mało do przodu niż na odwrót.
19-08-2011 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sirius Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 424
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 3
Post: #51
Re: United - sezon 2011/2012
Z tyłu gra ok i tego mu nie odmawiam. Fajnie by jednak było gdyby w akcjach ofensywnych miał kto pomagać Naniemu na skrzydle. Chociażby w meczu z WBA, Fabio nie bał się grać do przodu i przekładało się to też na dobrą grę Younga.
19-08-2011 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #52
Re: United - sezon 2011/2012
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jakich zniszczeń potrafi dokonać nasza siła ofensywna :shock: i nie chodzi mi tylko o wczorajszy mecz tylko o te pierwsze 5 pierwszych kolejek: 21 bramek strzelonych i co warte podkreślenia, z jakimi drużynami.

Z drugiej zaś strony fenomenalna obrona (tylko 4 stracone bramki), która co istotne złożona jest obecnie z naszych młodych defensorów. Chyba żaden zespół z PL nie ma takiego komfortu w obronie: wypada dwóch podstawowych środkowych obrońców (jednych z najlepszych na świecie) a w ich miejsce wchodzą młodzi, którzy grają poezję. Czapki z głów.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
19-09-2011 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #53
Re: United - sezon 2011/2012
Lukas napisał(a):Z drugiej zaś strony fenomenalna obrona

Z tym bym się kłócił, fenomenalni to byli Ferdinand z Vidiciem w sezonie 2007/2008 chociażby. Młodzież rokuje świetnie, ale we wczorajszym meczu z Chelsea widać było brak doświadczenia, co oczywiście zostanie za jakiś czas nadrobione. Aczkolwiek na razie (szczególnie po tym meczu) uważałbym z takimi górnolotnymi epitetami w stosunku do naszej defensywy - pokora przede wszystkim. Ale na określenie "bardzo dobra" - chyba już sobie zasłużyła. Wink

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
19-09-2011 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #54
Re: United - sezon 2011/2012
Trzeba przyznać, że sporo szczęścia mieliśmy przy akcjach Ramiresa i Torresa, bo tak to mogło by nie być tak kolorowo. Jednak na pewno udowadniają, że mogą być jeszcze lepsi niż Vidic i Rio ze swoich najlepszych lat.
20-09-2011 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #55
Re: United - sezon 2011/2012
Tak samo jak Chelsea miała szczęście przy akcjach Rooneya (słupek), Berbatowa czy karnym Rooneya. Ten mecz mógł się skończyć każdym wynikiem. Na szczęście wykazaliśmy się lepszą skutecznością i udało się wygrać. Z resztą już samo wyjście w 4-4-2 było znakiem, że to może być otwarty mecz. Gdybyśmy wyszli w tym samym ustawieniu co Chelsea (4-3-3) to mecz pewnie byłby nudny i mógłby się zakończyć wynikiem 1:0 w obojętnie którą stronę. Zaryzykowaliśmy, poszliśmy na wymianę ciosów i jak widać opłaciło się. Nie ma co rozpatrywać błędów w obronie - Smalling, Jones i Evans są jeszcze młodzi, więc to naturalna kolej rzeczy. Cieszy natomiast, że ogrywają się w meczach na takim poziomie.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
20-09-2011 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #56
Re: United - sezon 2011/2012
Hubercik napisał(a):Jednak na pewno udowadniają, że mogą być jeszcze lepsi niż Vidic i Rio ze swoich najlepszych lat.
Jonny od nich lepszy raczej nie będzie, ale mnie to nie przeszkadza, bo lubię ten brytyjski styl gry Evansa. Przypomina mi lata 90'te.

A poza tym CFC w tym meczu naprawdę świetne wychodziła gra prostopadłym podaniem do napastnika.


Fan United od 1992 roku
20-09-2011 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #57
Re: United - sezon 2011/2012
Tak co racja to racja. Anelka kapitalnie zagrał do Torresa, to taka bramka, której uniknąc jest bardzo trudno bo i wejście Fernando i podanie Anelki były idealnie zrobione. A przecież akcja Ramiresa to też bodajże wycofanie piłki po wyjściu na prostopadłą. No ale tak jak Chelsea mogła czy powinna strzelić jeszcze 2 bramki tak United powinno minimum 3, więc wynik mógł być i 3-3 ale też 6-1.
20-09-2011 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #58
Re: United - sezon 2011/2012
Parę spraw, które mnie bolą.

Pat. Co się z nim dzieje, już myślałem po meczu ze Stoke, że wraca do formy, a tutaj wyglądało to na jednorazowy wyskok. W defensywie pewniejszy od Francuza byłby nawet O'Shea. Nie wiem, nie ma sił czy jak, ale Pat się w ogóle nie wraca do defensywy. Potem Evans głupieje, bo nie wie co ma robić, na środku obrony robi się dziura itd. W ataku niestety też ostatnimi czasy poza szumem nie robi nic konkretnego. Możliwe, że to przez brak konkurencji Evra trochę spuścił z tonu, bo co by nie zjebał, to i tak od tych paru lat jest nietykalny na lewej stronie. Musi się w końcu ogarnąć, bo blado to widzę.

Evans. Zaczynam w niego wątpić, a przynajmniej w to, że będą z niego ludzie na środku obrony. Czemu on się boi podejść pod rywala? Jak nie potrafi grać na dystans, to niech się wpierdala w przeciwnika, a tak to pozwala im przyjmować piłkę, a potem, to już często radzą sobie z nim bez problemu. Inna sprawa, że tak jak pisałem, Evra mu nie pomaga, a z Rio czy Vidą przy boku wyglądałby też dużo pewniej.

Valencia. Nie ogarniam, jak gracz United może bać się kopnąć piłkę słabszą nogą. Robi się to coraz bardziej irytujące. Tak samo jak to, że nie potrafi minąć rywala.

Anderson. Znowu słabo, czekam z niecierpliwością na powrót Toma, bo chcę zobaczyć, czy to po prostu słaba forma czy brak chemii między nim, a Fletchem. Wypadł z gry Tom, Ando przestał grać.

Tyle. 2 tygodnie przerwy na wyleczenie kontuzji i przygotowanie się do 3 cienszkich meczów. Dwa wyjazdy do Poolu i Shitty u siebie. Potem do stycznia mamy spokój z najgroźniejszymi rywalami.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
02-10-2011 09:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #59
Re: United - sezon 2011/2012
matys napisał(a):cienszkich

No offence, ale chyba Ci się wkradł błąd. No chyba, że to specjalnie tak napisałeś.
02-10-2011 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #60
Re: United - sezon 2011/2012
Widać, że nie znasz matysa Wink

Tak jak przy okazji tego tematu. Momentami brakuje nam jaj w środku, kogoś kto wejdzie, przyciśnie i zrobi ruch do przodu. Może by spróbować Jonesa jako DM'a? Chłopak ma niesamowity ciąg do przodu, a do tego świetnie się ustawia i co najważniejsze się nie pierdoli. W połączeniu z kreatywnym Giggsem czy Cleverleyem mogłoby wyjść coś naprawdę ciekawego i niezwykle skutecznego. Może jak wrócą Fabio, Rafał i Vidic to SAF spróbuje takie rozwiązanie?

A i jeszcze Fletcher. Widać, że ten cholerny wirus mocno go wymęczył, bo to póki co nawet w połowie nie jest taki Darren jakiego chcemy oglądać. Mam nadzieję, że z każdym meczem forma będzie szła w górę, bo niestety póki co jesteśmy bez defensywnie usposobionego zawodnika w formie.



Mój Blog: Pod presją czasu
02-10-2011 11:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości