Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
David de Gea
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #61
Re: David de Gea
Zaryzykowałbym i dałbym teraz pograć na dłużej Duńczykowi, ale teraz czeka nas ciężki mecz z Newcastle, a już na rozkładzie pojawia się mecz z City, później z Arsenalem, Stoke, LFC, Chelsea, a Linda w takich meczach nie grał jeszcze i nie wiadomo jak sobie poradziłby. Mogłoby okazać się, że zagrałby w tych meczach jeszcze gorzej od Hiszpana i wpadlibyśmy z deszczu pod rynnę. Poza tym to na pewno Hiszpanowi nie pomoże. Kiedy w takim razie ma nabrać pewności siebie, w końcu dopracować komunikację z obroną, jak nie w meczach :?: Z ławki rezerwowych tego nie uczyni.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
31-12-2011 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #62
Re: David de Gea
Ale dlaczego część ludzi tutaj za dogmat uznaje to, że De Gea musi być naszym numerem 1? A może to Lindegaard udowodni, że jest lepszy od kolegi droższego od niego o kilkanaście melonów?

A co do postu Jaroldza - na moje większym ryzykiem jest wystawianie De Gei niż Lindy Smile

Gdzie jest Groszek?
31-12-2011 19:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sirius Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 424
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 3
Post: #63
Re: David de Gea
Ja bym wcale nie był jeszcze taki pewny Lindegaarda. Zagrał dobre mecze z Fulham i Wigan, ale szczerze mówiąc nie miał tam praktycznie zbyt wiele do roboty. Przed nami mecze z trudnymi przeciwnikami i trzeba dobrze się zastanowić czy taka rotacja nie jest zbyt ryzykowna. Na pewno ucierpi na tym De Gea, przed sezonem dużo mówiło się o kredycie zaufania dla niego i teraz trzeba się zastanowić czy na pewno on już się wyczerpał. Z drugiej strony wszyscy widzą jak to wygląda na boisku. Lindegaard, kiedy już dostaje szansę to prezentuje się dobrze i widać w nim dużą pewność siebie.

Może rzeczywiście warto teraz zaryzykować, bo wydaje się, że to ostatni moment na taki ruch. Po styczniowych meczach może już być za późno na takie eksperymenty.
01-01-2012 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #64
Re: David de Gea
W sumie, to wszystko, co mam do powiedzenia na ten temat:
:arrow: http://redlog.pl/2012/01/02/jak-dwoch-b ... i-machalo/

Mógłbym przekleić tekst, ale link mniej zajmuje ;]

Gdzie jest Groszek?
02-01-2012 15:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #65
Re: David de Gea
Zawiódł David mnie ogromnie, ale co zrobić. Myślę, że w końcu da radę. I pomimo tego, że nie jestem zwolennikiem Duńczyka, jestem ZA wystawianiem go w najbliższych meczach. W jakiś sposób na to po prostu zasłużył.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
02-01-2012 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mat.ka Offline
oj.cieć
****

Liczba postów: 324
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 5
Post: #66
Re: David de Gea
Mubinio napisał(a):W jakiś sposób na to po prostu zasłużył.

Wprost imperialnie zasłużył. Więcej w tym wkładu Hiszpana, ale niech Duńczyk gra. Jakoś pewniej się czuję widząc w bramce kogoś innego niż wychudzonego typa ze śmiesznym wąsem, w dodatku bez brzucha.

to nie może tak być
ja sobie sam wybiorę wroga
02-01-2012 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #67
Re: David de Gea
Na Blackburn zgolił wąsa i wyglądał jeszcze śmieszniej.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
02-01-2012 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kojot Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 674
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 3
Post: #68
Re: David de Gea
Cytat:Hiszpański talent szczerze oświadczył, że popełnił mnóstwo pomyłek na początku swojego pobytu w Anglii i to nie tylko na boisku, ale także poza nim.

Bramkarz Manchesteru United nie ma łatwych początków w swoim nowym klubie – to prawda o jakiej de Gea przekonał się na własnej skórze. Po niezbyt pewnych występach i zaliczeniu kilku wpadek młody Hiszpan znalazł się pod ostrym ostrzałem. Krytyka zmalała nieco gdy David zaczął bronić na miarę swojego talentu i zasłużenie zdobył tytuł Piłkarza Miesiąca w listopadzie.

Gdy wydawało się, że pozyskany w lecie piłkarz w końcu zyskał pewność siebie, przyszedł mecz z Blackburn w którym David popełnił koszmarny błąd, przez który Czerwone Diabły straciły szansę objęcia 1. miejsca w tabeli. Gol, któremu młody Hiszpan jest winny, padł po klasycznej dla stylu angielskiej Premier League sytuacji, gdzie bramkarz musi mierzyć się z fizycznie mocniejszymi rywalami. Po tej wpadce de Gea zdecydował się zabrać głos i przyznać, że wciąż czeka go wiele pracy.

”La Liga i Premier League to dwie najlepsze ligi na Świecie, ale to chyba jedyne podobieństwo pomiędzy nimi. W Anglii styl gry jest całkiem inny – dużo bardziej fizyczny. Poza tym jako bramkarz musisz być skupiony na 100 % przez cały mecz. Czasami strzały padają z niezwykłych pozycji na boisku i musisz być na to przygotowany cały czas.”

”Na Wyspach jest też więcej dośrodkowań oraz gry górnymi piłkami z którą wiąże się mnóstwo walki w powietrzu. Trzeba mieć się na baczności i starać się wyłapywać piłki zanim ktoś zdecyduje się na oddanie strzału.”

”Przychodząc do United byłem świadomy, że tutaj gra się inaczej i byłem gotów na to wyzwanie. Teraz wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy. Zamierzam podwoić wysiłek aby sprostać oczekiwaniom i udowodnić, że jestem godny barw, które mam zaszczyt nosić.”

Podczas gdy wielu dziennikarzy i kibiców wypomina mu błędy, które popełnił, de Gea podchodzi do sprawy z dystansem i wiarą w swoje umiejętności.

”Wszyscy bramkarze popełniają błędy od czasu do czasu i żaden z nich nie jest szczęśliwy gdy to się stanie. Jestem świadom swoich pomyłek, ale muszę mieć wiarę w swoje umiejętności. Ogromnie pomagają mi koledzy z drużyny, którzy nieustannie mnie wspierają.”
źródło manusite.


W sumie cieszę się, że dał taki wywiad, cieszy mnie to, że nie podda się i będzie dalej walczył, chłopak ma talent, tylko mało ogrania i masy jak na PL. Jednak konsekwencje musi ponieść, dlatego na następny mecz widzę Linde i czekam aż znów David odzyska poparcie kibiców swoją dobrą grą.

I cannot put my finger on it now
The child is grown
The dream is gone
And I have become comfortably numb.
03-01-2012 15:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #69
Re: David de Gea
No i super. Wie, że spartolił, wie chyba, że w nieskończoność na niego stawiać nie będą, wie, że musi się poprawić. Bardzo fajnie.

Gdzie jest Groszek?
03-01-2012 18:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #70
Re: David de Gea
Nie wiem czy i na ile to dla Was nowość, bo to ze sport.pl (a oni refleks ostatnio mają mocno opóźniony) ale może ktoś nie czytał:

Cytat:David de Gea jest dalekowidzem i gra w soczewkach kontaktowych. Po zakończeniu sezonu bramkarz Manchesteru United będzie musiał przejść operację wzroku.
Ukryty tekst:
W letnim oknie transferowym 2011 De Gea przeszedł do Manchesteru United za ponad 18 milionów funtów z Atletico Madryt. Póki co swojego debiutanckiego sezonu nie może zaliczyć do udanych.

Młody golkiper popełniał wiele błędów i stracił miejsce w bramce na rzecz Andersa Lindegaarda. W ostatnich trzech meczach menedżer MU, Sir Alex Ferguson stawiał właśnie na Duńczyka.

Podczas pierwszych pięciu miesięcy pobytu w Manchesterze De Gea zawinił przy dziewięciu golach. 21-latek pokazywał się też z dobrej strony, ale niepewna gra na przedpolu i kiepskie warunki fizyczne sprawiają, że jego przyszłość budzi wątpliwości.

Mimo to Czerwone Diabły wciąż wierzą, że De Gea może być godnym następcą Edwina van der Sara, który w ubiegłym roku zakończył karierę.

Kupując Hiszpana Ferguson wiedział o jego problemach ze wzrokiem. De Gea miał przejść operację w marcu 2011 roku, gdy był jeszcze piłkarzem Atletico, ale usłyszał, że musi poczekać przynajmniej sześć miesięcy, aby jego wada wzroku była ustabilizowana.

Przez większość życia De Gea nosił okulary. Operację dalekowzroczności ma przejść w czerwcu, już po zakończeniu bieżącego sezonu. Bramkarz MU będzie miał wtedy czas na 4-dniową rehabilitację. Potem może liczyć na powołanie do składu reprezentacji Hiszpanii na Igrzyska Olimpijskie. Faworytami do wyjazdu na Euro 2012 są inni golkiperzy - Iker Casillas, Pepe Reina i Victor Valdes.

źródło

Ja tam bym się chyba dwa razy zastanowił wjeżdżając w angielski młyn podbramkowy z soczewkami...
Sam jako czterooki weteran pooperacyjny życzę mu udanego zabiegu.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
20-01-2012 10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #71
Re: David de Gea
Sobie wyobraziłem, jak wypada mu soczewka i wszyscy jej szukają w polu karnym. :-D

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
20-01-2012 10:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #72
Re: David de Gea
Nieraz widziałem to na parkietach NBA, a co dopiero w trawie czy błotku Smile


Fan United od 1992 roku
20-01-2012 10:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #73
Re: David de Gea
No i wyjaśniły się mrugajace tiki Hiszpana. Pełne wsparcie dla niego, sam noszę soczewki, więc wiem, że musi mu to cholernie przeszkadzać na boisku.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
20-01-2012 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #74
Re: David de Gea
Skoro po takim zabiegu będzie musiał odpoczywać tylko parę dni, to nie można przeprowadzić zabiegu w czasie sezonu? Na przykład, jak mieliśmy dłuższą przerwę na grę w CC.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
20-01-2012 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #75
Re: David de Gea
Jaroldz napisał(a):Skoro po takim zabiegu będzie musiał odpoczywać tylko parę dni, to nie można przeprowadzić zabiegu w czasie sezonu? Na przykład, jak mieliśmy dłuższą przerwę na grę w CC.
Owszem, po zabiegu, teoretycznie człowiek powinien być zdolny do normalnego egzystowania ale bycie bramkarzem w EPL, nie łapie się na "normalne egzystowanie". Dlatego żaden odpowiedzialny lekarz nie dałby mu przyzwolenia na bijatykę w polu karnym po operacji.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
20-01-2012 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości