Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EURO 2012
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #61
Re: EURO 2012
To niech stadiony zarabiają na siebie w inny sposób. Koncerty, imprezy masowe. Postawić kina, centra handlowe i będzie dobrze.
Ja się cieszyłem z faktu przyznania nam Euro nie dlatego, że zobaczę gwiazdy w Polsce, bo je mogę zobaczyć gdziekolwiek jak pojadę na mecz za granicę. Nie dlatego, że cała Europa będzie na nas patrzeć.
Cieszyłem się z pięknych stadionów, że wreszcie Polacy nie będą musieli się wstydzić jak przyjeżdża drużyna z zachodu grać mecz w Europejskich Pucharach. No ludzie z takich stadionów jak obecnie mamy to co najwyżej w Azerbejdżanie byliby dumni. A wy chcecie porozbierać wszystko jak cyrk wyjedzie. Bezsensu.
Autostrad też wszystkich nie zdążą zrobić. Zamiast hoteli niech ludzie nocują w namiotach. I nagle się okaże, że nie mamy żadnej korzyści z organizacji tego turnieju.


Fan United od 1992 roku
07-02-2009 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sir_matt Offline
Member
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #62
Re: EURO 2012
sebos_krk napisał(a):No ludzie z takich stadionów jak obecnie mamy to co najwyżej w Azerbejdżanie byliby dumni. A wy chcecie porozbierać wszystko jak cyrk wyjedzie. Bezsensu.
nikt z nas nie powiedzial, ze chce rozbiorki stadionow. ja tez bym sie cieszyl jesli choc w tym elemencie bysmy dorownywali innym ligom europejskim. ale taka moze byc polska rzeczywistosc jezeli ktos nie wymysli sposobu na utrzymanie tych obiektow. moze masz racje z tymi koncertami i innymi imprezami, ale zobaczymy co bedzie po tym jak uslyszymy ostatni gwizdek na EURO 2012.

What a friend we have in Jesus ?
He's a saviour from afar
What a friend we have in Jesus ?
And his name is Cantona
07-02-2009 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #63
Re: EURO 2012
Niestety jest tak, że sa chętni do reformowania tego co sie w piłce dzieje, nawet kasa by się znalazła, ale trzebaby zaorać całą współczesną władzę w tym sporcie, by można było coś zrobić. I przede wszystkim należało nie starac sie o Euro na narazie, a własnie zając się tym co się dzieje na polskich stadionach(i poza nimi). Ale głową muru nie przebijesz, jak to mówią :roll:

Co do koncertów to nie ma ich tylu i nie na taką skalę by stadion się zwracał. TO naprawde jest wyliczone i to nei jest takie proste, że będzie jak stadion dużo i impreza sportowa, to wzroście popularnosc piłki itp. To nie działa tak, tylko na odwrót - najpierw jest zainteresowanie sportem, warunki do treningu, małe ale porządnie utrzymane stadioniki, programy szkolenia modzieży i popularyzacji sportu, bezpieczeństwo na stadionach itp. Na Dolnym Śląsku na szczeście się zaczęło coś dziać w kwestii szkolenia młodziezy i warunków jakie sie im stwarza, ale to wciąż początki same i przez cholerne Euro brak na to kasy.
I nie jest to takie proste, że po euro sie kasa znajdzie i że nagle miliony dzieci będą chcialy trenowac piłkę, a dorośli chodzic na mecze jako kibice.
Co do stadionu jeszcze - trzeba by tam rozgrywać inne sporty, by miało to jakikolwiek sens - przede wszytskim lekką atletykę. Ale na to nie ma kasy, by stadion do tego przystosować(chyba, że zdaży się cud i coś sie zmieni). Stadion będzie gorszy niz miał byc i jeszcze do niczego nie przystosowany. Nie mówię tego by narzekać - tylko mówię jak jest i na co są pieniądze i że od początku dla wielu ludzi było to wiadome, że tak będzie - ale ich nie sluchano. I od 2013 będziemy mieć "piękny obiekt", który będzie sie zapełniał może 3-4 razy do roku.

Aha i przede wszystkim - nasze stadiony wyglądają strasznie. Ale naprawde nie potrzeba nam 40tysięczników. Nam przydałoby się kilka stadionów na 15-20 tys max, tak jak w Anglii w 1 i 2 lidze to wygląda. Po co nam coś większego, skoro u nas nie ma takiego zainteresowania piłką(a nawet jak jest to nie ma choćby rozwiazanego problemu bezpieczeństwa na stadionach)? To nie tak się powinno odbywać, że budujemy wielkie obiekty i się cieszymy, że mamy wizytówkę. Nas nie stac jak Angoli do dokładania do Wembley.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
07-02-2009 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pawlak92 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #64
Re: EURO 2012
Znalazłem nową wiadomość na temat EURO2012 Smile

Cytat:Pomiędzy Polską a Niemcami trwają intensywne kuluarowe rozmowy o możliwości włączenia Berlina i Lipska w organizację piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - informują we wtorek niemieckie media.

Jak podało berlińskie radio RBB rozmowy te są "bardziej intensywne niż się przypuszcza".

"Za kulisami odbywa się znacznie więcej, niż możemy sobie wyobrazić" - powiedział RBB dyrektor Polsko-Niemieckiej Izby Handlowej Lars Bosse.

Radio zwraca uwagę na problemy gospodarcze i polityczne Ukrainy, która wraz z Polską ma być gospodarzem Euro 2012.

Cytowany przez RBB wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki ocenił, że największym problemem jest "polityczna niestabilność Ukrainy". "Wygląda to trochę tak, że dziś rozmawiamy z kimś o sprawie, za którą po chwili odpowiedzialny jest kto inny i wszystko znów zmienia" - powiedział Rapacki.

Burmistrz Berlina Klaus Wowereit potwierdził jedynie, że prowadzi rozmowy z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. "Rozmawialiśmy, ale tylko o tym, jak możemy pomóc Polsce zorganizować mistrzostwa" - powiedział, cytowany przez dziennik "Berliner Kurier".

Jak pisze, Polska opowiada się za tym, by Ukrainę wykluczyć z organizacji Euro 2012. Wówczas mecze odbywałyby się w sześciu zamiast w czterech polskich miastach oraz w Berlinie i Lipsku.
10-02-2009 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #65
Re: EURO 2012
Ostatnio nasz minister sportu Pan Drzewiecki zaznaczył, że Polska nie zrobi EURO z nikim innym jak z Ukrainą, więc myślę, że ten artykuł to tylko niemieckie naciski i chęci na EURO, osobiście na naszą organizację EURO z Niemcami myślę "o takiego hu...!" :evil:

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
10-02-2009 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Vego4 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 42
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #66
Re: EURO 2012
Jeśli Anglicy budowali Wembley przez ponad 5 lat, to ja naprawdę nie wiem ile nm zajmie wybudowanie kilku stadionów, o ile je wybudujemy .Jeśli chodzi o stadiony to coś wreszcie ruszyło-wreszcie, a jeśli chodzi o infrastrukturę to pewnie kibice będą musieli chodzić przez las na stadiony :twisted:

Nie widzę potrzeby, ani sensu wklejania takich obrazków w postach// matys
14-02-2009 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #67
Re: EURO 2012
Vego4 napisał(a):Jeśli Anglicy budowali Wembley przez ponad 5 lat, to ja naprawdę nie wiem ile nm zajmie wybudowanie kilku stadionów, o ile je wybudujemy
Spakojna. Wembley nie sposób porównywać do żadnej z aren tych mistrzostw. Zupełnie inna bajka. Poza tym w Londynie były poważne problemy bodajże z konstrukcją dachu i spowodowało to niemałą obsuwę.
Budowa naszych stadionów ma ruszyć w 2010 chyba.


Fan United od 1992 roku
14-02-2009 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #68
Re: EURO 2012
No to trzeba się strzeszczać. Te stadiony mają być chyba przed zawodami przez rok w użytku? Jak oglądałem dokument o budowaniu Allianz Arena to tak było. No, to były MŚ a nie ME, ale chyba zasady co do tego są takie same?

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
15-02-2009 04:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #69
Re: EURO 2012
Gdy ME były w Portugalii to na pewno nie były testowane przez rok, nie wiem ile dokładnie były testowane, ale wydaje mi się, że ten okres nie przekraczał 3 miesięcy, no góra pół roku.
A co do Euro u nas, to czytałem dziś w gazecie, że UEFA ma przygotowany plan B a nawet plan C. Plan B to organizacja ME z Niemcami w razie gdyby Ukraina nie zdążyła, a plan C to całkowita organizacja ME w Anglii.
Tak się trochę ironicznie zastanawiam dlaczego w Anglii, może się obawiają, że znów się nie dostaną

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
16-02-2009 07:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #70
Re: EURO 2012
Żart byłby jak najbardziej na miejscu, gdyby Anglia zgłosiła się do organizacji ME w planie awaryjnym, ale to UEFA sama z siebie wpadła na pomysł, aby to Anglia była awaryjna Tongue Ale co by tu dużo mówić... Anglia mogłaby tą imprezę zorganizować już jutrro.

Na Euro potrzebnych jest 8 stadionów, a więc:
Manchester, Londyn, Liverpool, Newcastle, Sunderland, Leeds - to tylko sześć miast, w których można już jutro robić Euro. Znalazłoby się pewnie więcej miast, ale nie chce mi się myśleć nad tym Big Grin A nie zapominajmy, że w Manchesterze i Liverpoolu (choć stadion Evertonu raczej w rachubę by nei wchodził, ale niech tam) są dwa stadiony europejskiego formatu. Na upartego nawet sam Londyn może starać sięo organizację ME! :lol: Brzmi to śmiesznie, ale taka prawda...

O Niemcach nawet nie zamierzam pisać, bo 2,5 roku temu były tam świetne MŚ, na które przygotowali 10 stadionów...

Oczywiście w obu tych państwach autostrad i hoteli mają na pęczki, więc to nie stanowi żadnego problemu. To świadczy o tym, że UEFA dała nam i Ukraińcom ogromną szansę na to, żeby podnieść się piłkarsko (choć Ukraińcy regularnie rają w LM i PU i nie są chłopcami do bicia). Nie możemy tego spaprać. To oczywista oczywistość, ale stadiony we Wrocławiu i Gdańsku wciąż są tylko na makietach...

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
17-02-2009 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sir_matt Offline
Member
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #71
Re: EURO 2012
Anglikom to by nawet pasowalo Smile Najpierw EURO, a kilka tygodni pozniej Olimpiada. Spory zastrzyk kasy te wakacje by im przyniosly Smile

What a friend we have in Jesus ?
He's a saviour from afar
What a friend we have in Jesus ?
And his name is Cantona
17-02-2009 18:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #72
Re: EURO 2012
maju napisał(a):ale stadiony we Wrocławiu i Gdańsku wciąż są tylko na makietach...

I to jest największy problem. Dopóki nie zobaczę jak te stadiony stoją zbudowane to na pewno nie będe spokojny o to EURO. To samo sie tyczy stadionu narodowego w Warszawie. Wszystko ładnie pięknie na planie ale żeby zobaczyć ten stadion w pełni ukończony to jeszcze daleka droga.
Do tego hotele, autostrady, których w Polsce nie ma zbyt dużo.
Przyznanie nam organizacji tego turnieju to jest właśnie świetna okazja żeby sie w to wszystko zaopatrzyć. Ale jak to wszystko nam wyjdzie okaże sie bliżej 2012 roku.

Co do Anglii to rzeczywiście nie mieliby większego problemów z organizacją. Bo wiemy że pełno jest świetnych stadionów. Autostrad i hoteli też nie brakuje. I do tego nie musieliby grać w eliminacjach i obawiać sie o awans.
17-02-2009 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #73
Re: EURO 2012
fredziul napisał(a):Do tego hotele, autostrady, których w Polsce nie ma zbyt dużo.
Po kiego chuja te dwa ostatnie słowa w tym zdaniu?

Niby te wszystkie inspekcje UEFA dają ocenę pozytywną, niby coraz mniej czerwonego i żółtego, ale to wszystko tyczy się stadionów. W europejskiej centrali ciągle przecież ubolewają nad naszą infrastukturą. Na szczęście jest ten cholerny kryzys (o ironio!) i tym możemy się usprawiedliwiać w razie nieidealnej imprezy.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
18-02-2009 16:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #74
Re: EURO 2012
Ale konwersacja... wg mnie pieprzenie kto zorganizuje EURO jest bezpodstawne. Anglicy mają IO w Londynie i to jest ich docelowa impreza. Mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce i na Ukrainie. IMO ostatnie dni EURO liczą się najbardziej to wtedy trzeba dać wszystko co najlepsze tym ludziom w wyższych szczebli FIFA ^^.
18-02-2009 16:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sir_matt Offline
Member
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #75
Re: EURO 2012
Wszystko ładnie, pięknie. Z budową stadionów prawdopodobnie zdążymy, ale kibice będą chyba mieszkać w namiotach. Poza tym samochody, to lepiej im będzie zostawić w domu, bo sobie tylko uszkodzą zawieszenie na tych tysiącach kilometrów "nibyautostrad". Oj, będzie straszna lipa jak nie podciągniemy infrastruktury, a wypowiedzi na ten temat sekretarza generalnego UEFA raczej nie mają charakteru pochwał. Powinniśmy zacząć tych Chińczyków sprowadzać żeby miał kto budować Wink

What a friend we have in Jesus ?
He's a saviour from afar
What a friend we have in Jesus ?
And his name is Cantona
07-03-2009 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości