Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shinji Kagawa
Cutter Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #16
Re: Shinji Kagawa
Dosyć dziwne to zestawienie, świetny sezon Raula, w LE przecież strzelał (np. Athletic Bilbao), a ledwo klasa ligowa. Cóż, cieszy przynajmniej, że Kagawa na czele, niech to jeszcze w Manchesterze potwierdzi.
11-07-2012 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomas Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #17
Re: Shinji Kagawa
A gdzie jest Huntelaar? Nie był przypadkiem królem strzelców Bundesligi?
11-07-2012 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #18
Re: Shinji Kagawa
Cytat:Kicker sporządził zestawienie najlepszych ofensywnych pomocników Bundesligi w rundzie rewanżowej sezonu 2011/2012. Na czele znalazł się Shinji Kagawa, który został umieszczony w klasie światowej.
11-07-2012 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomas Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #19
Re: Shinji Kagawa
W takim razie co tam robi Raul? :>

Dobra, kij w to.
11-07-2012 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #20
Re: Shinji Kagawa
Bo Raul w Schalke grał właśnie jako ofensywny pomocnik. Często się wracał i pomagał w rozgrywaniu. Oczywiście spokojnie mógł być klasyfikowany wśród napastników, jednak taka klasyfikacja jest jak najbardziej prawdziwa.

Jaroldz napisał(a):Jak dla mnie Kroos i Mueller mimo wszystko powinni być zaliczeni do "Klasy Międzynarodowej".
Dokładnie jak pisał Cepilek. Mueller w poprzednim sezonie prezentował się bardzo średnio. Co do Kroosa to jest to zawodnik z ogromnym potencjałem, jednak żeby go wykorzystać potrzebuje regularnej gry. Szkoda, że Bayern go nie puścić, dla nas byłby jak znalazł.

Wracają jednak do samego Kagawy, to zasłużenie znalazł się na samym szczycie, gdyż w drugiej części sezon nie miał sobie równych i grał po prostu kapitalnie. Martwią mnie jednak jego przestoje, on potrafi grać przez pewien czas znakomicie, by później przez kilka, kilkanaście meczy grać bardzo słabo. Mam nadzieję, że SAF nad tym popracuje, a co najważniejsze mam nadzieję, że Shinji będzie grał na swojej pozycji, a nie będzie rzucany na skrzydłach czy ustawiany obok Carricka w 4-4-2.



Mój Blog: Pod presją czasu
12-07-2012 09:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #21
Re: Shinji Kagawa
Owszem, Mueller miał słabszy poprzedni sezon, ale uważam, że zaliczanie go do zaledwie klasy ligowej, to lekka przesada. Przecież to wciąż piłkarz, którego chciałoby mieć u siebie wiele klubów ze światowej czołówki. Co do Kroosa, to chłopak świetnie się rozwija i już niedługo może naprawdę fajnie grać.

Ale temat jest o Kagawie, więc nie warto go więcej rozmywać. Ja także mam nadzieję, że SAF nie będzie wystawiał Japończyka w systemie 4-4-2, tylko da mu grać wyżej.

Pojawiły się też informacje, że Kagawa ma już pierwszy trening za sobą, co może oznaczać, że w końcu dotarły na Wyspy Brytyjskie wszystkie dokumenty z Filipin i Shinji może skupić się już tylko na grze Wink

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
12-07-2012 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #22
Re: Shinji Kagawa
To zestawienie nie patrzy na umiejętności ale na poziom gry względem oczekiwań.

Rio nawet napisał że Kagawa ma swoją szafkę obok niego i musi nauczyć się Japońskiego Smile
12-07-2012 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #23
Re: Shinji Kagawa
Dla tych według których Kagawa jest Parkiem v 2.0 polecam filmik, inna pozycja, inny styl gry, inna praca w defensywie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G2iWXqO3UYk[/youtube]

Jak na pierwszy "prawdziwy" mecz po rozpoczęciu treningów prezentował się naprawdę dobrze, jego współpraca z Carrickiem i Paulem wygląda co najmniej fajnie jak na początek ich wspólnej gry.
22-07-2012 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #24
RE: Shinji Kagawa
Cytat:Shinji Kagawa wypada z gry na około miesiąc, po tym jak nabawił się kontuzji kolana w spotkaniu ze Spartą Braga w ramach Ligi Mistrzów. Japończyk zszedł z boiska w połowie meczu z powodu bólu.

Oznacza to, że letni nabytek drużyny sir Aleksa Fergusona nie pomoże Czerwonym Diabłom w dwóch starciach z Chelsea oraz jednym z Arsenalem.

"To uraz kolana bardzo podobny do tego, z którym borykał się Ashley Young" - powiedział Ferguson. "Myślę, że gra do końca połowy z kontuzją mu nie pomogła. Shinji jest teraz bardzo rozczarowany."

Mamy jednak pozytywne wieści z Old Trafford. Phil Jones i Chris Smalling coraz ciężej trenują i już niebawem ujrzymy ich na boisku.

"Smalling trenuje już normalnie z piłką. Jones treningi z piłką zacznie najprawdopodobniej w poniedziałek. To dla nas bardzo dobre wieści, że kadra coraz bardziej się powiększa."

Z kolei Anders Lindegaard na pewno nie wystąpi przeciwko Chelsea z powodu urazu kciuka.

manusite.pl

Normalnie załamka... Kolejny zawodnik wypada z gry na kilka tygodni. SAF wspomina, że uraz Kagawy jest podobny do tego, który odniósł Young, czyli można oczekiwać, że jednak na Japończyka poczekamy dłużej niż ten zapowiadany miesiąc. Czekają nas teraz ważne mecze z Chelsea i Arsenalem i wypada nam tak ważny piłkarz...

P.S. Tak swoją drogą to SAF już kiedy zapowiadał, że Smalling jest gotowy do gry, a tu dzisiaj mówi, że niebawem zobaczymy go na boisku... To po co wtedy gadał głupoty?!

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
26-10-2012 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #25
RE: Shinji Kagawa
Ja bym nie przesadzał tak z jego przydatnością. Owszem dał kapitalną asystę przy 1 golu Chicharito we wtorek, ale jednak nie wkomponował się do drużyny tak dobrze jak chociażby van Persie. Ostatnie mecze nie były jakimiś wybitnymi i mimo, że zrobił parę fajnych akcji to nie przesadzajmy, że to jakieś bardzo duże osłabienie przynajmniej na ten moment.
26-10-2012 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #26
RE: Shinji Kagawa
Ostatnio nie był przydatny tak bardzo, bo SAF w diamencie źle go ustawiał. Zamiast dać Rooneya do ataku z RVP i Kagawę na pozycję AM, to kazał biegać Japończykowi gdzieś w okolicach prawej strony boiska, czyli tam, gdzie nie czuje się najlepiej.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
26-10-2012 11:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #27
RE: Shinji Kagawa
Swoją drogą, patrzysz na to wszystko i masz wrażenie, że masz do czynienia z jakimś zespołem z okręgówki. Pomijając już to, że coś nie gra w przygotowaniu fizycznym przed sezonem, z odnową biologiczną po meczach treningach, ze sztabem medycznym, to jesteśmy po prostu idiotami. Gość sygnalizował, że jest problem już w 25 minucie. Nie wiem, może ktoś mądry mi powie, na chuj go trzymaliśmy do końca połowy? To był ostatni mecz sezonu, finał LM? Chyba nie...

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
26-10-2012 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #28
RE: Shinji Kagawa
Nie wiem już kto odpowiada za to, że mamy aż tyle kontuzji w sezonie, że nasi piłkarze są tak podatni na urazy. Może to wina sztabu medycznego, może szkoleniowego z SAF-em włącznie, którzy w czasie przygotowań do sezonu coś robią źle? Albo dają zbyt duże obciążenia treningowe lub zbyt lekkie? Naprawdę ciężka sprawa. Inne zespoły nie mają tego problemu.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
26-10-2012 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #29
RE: Shinji Kagawa
Jaroldz napisał(a):Ostatnio nie był przydatny tak bardzo, bo SAF w diamencie źle go ustawiał. Zamiast dać Rooneya do ataku z RVP i Kagawę na pozycję AM

To nie trzyma się kupy, dwóch napastników Roo - van Persie i jeszcze za nimi Kagawa? To jest ustawienie "vabank", ultra ofensywne kiedy wszystko stawia się na atak np. pod koniec meczów o wysoką stawkę, kiedy wynik nie sprzyja. Japończyk prawie w ogóle nie broni i w efekcie, kiedy przeciwnik miałby piłkę to Rooney cofałby się głębiej niż on. Jak dla mnie, albo gramy jednym napastnikiem i Kagawą za jego plecami, albo miejsce Shinjiego zajmuje Rooney. Dodatkowym problemem dla Kagawy jest to, że nawet jakby miał zagrać zamiast Rooneya to van Persie czyli generalnie pierwszy napastnik w chwili obecnej nie współpracuje z nim zbyt dobrze. Robin zawsze szuka otwierającego podania, przez co często uciekał od Japończyka w pierwszych meczach sezonu. Myślę, że optymalna sytuacja dla Kagawy to gra za plecami Welbecka, który operowałby na szpicy. Z Dannym mógłby zagrać szybko i kombinacyjnie po ziemi na małej przestrzeni przodem do bramki i w ciągłym ruchu, trochę tak jak z Lewandowskim w poprzednim sezonie. Możliwe, że z Rooneyem też zagrałby w ten sposób, zakładając że Rooney nie angażowałby się zbyt mocno w defensywę...

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
26-10-2012 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #30
RE: Shinji Kagawa
Zawsze można by zagrać tak
Kagawa - Rooney
Van Persie.
Ogólnie to Kagawa musi raz, że przystosować się do ligi, dwa United to inna drużyna grająca inaczej niż Borussia i to też jest nie bez znaczenia. Dwa, że przyszedł w momencie kiedy doszedł także van Persie i nasza ofensywa tak średnio teraz wie co ma grać.
27-10-2012 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości