Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robin van Persie
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #31
Re: Robin van Persie
Breakthru napisał(a):Ty mi lepiej wymień jednego, który rok temu nie dał dupy w LM

Vida! :mrgreen:

Ale na poważnie - Pat z roku na rok spisuje się coraz gorzej, po jego błędach straciliśmy mnóstwo bramek. Nie wiem co się z tym chłopem stało, bo o ile braki szybkościowe można wytłumaczyć wiekiem i nadmierną eksploatacją o tyle brak maksymalnego zaangażowania - chłop se dośrodkowuje, a Evra stoi i patrzy bezczynnie - irytuje strasznie...

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
15-08-2012 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #32
Re: Robin van Persie
Szymcio napisał(a):
Breakthru napisał(a):Ty mi lepiej wymień jednego, który rok temu nie dał dupy w LM

Vida! :mrgreen:

Ale na poważnie - Pat z roku na rok spisuje się coraz gorzej, po jego błędach straciliśmy mnóstwo bramek. Nie wiem co się z tym chłopem stało, bo o ile braki szybkościowe można wytłumaczyć wiekiem i nadmierną eksploatacją o tyle brak maksymalnego zaangażowania - chłop se dośrodkowuje, a Evra stoi i patrzy bezczynnie - irytuje strasznie...
Nie wiem, może to jakieś sugestywne wrażenie moje ale częściej to co opisujesz ja dostrzegałem u Rio, niestety.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
15-08-2012 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #33
Re: Robin van Persie
Nie wiem, co myśleć o tym transferze. Mam nieodparte wrażenie, że SAF po tym, jak nie udało mu się ściągnąć na OT dwóch jego największych celów transferowych w obecnym okienku transferowym- Hazarda i Lucasa- na siłę chciał pokazać, że potrafi jeszcze ściągnąć kogoś z nazwiskiem do klubu. Czy napastnik był nam aż tak bardzo potrzebny i w dodatku wydawać na niego aż 24 mln funtów? Uważam, że nie. Myślę, że warto było zostawić na OT 31-letniego Berbatowa i nie kupować 29-letniego van Persiego. A jeśli już Fergie chciał kupić nam nowego napastnika, to były lepsze kandydatury do ściągnięcia za podobną kasę, a być może i mniejszą. W dodatku RVP ma już 29 lat, miniony sezon był pierwszym, w którym się nie łamał i nie opuszczał meczów.

Jak to poukłada Ferguson :?: Chyba wszyscy tego nie wiemy, jedynie możemy przypuszczać, dywagować. Mam tylko nadzieję, że SAF nie będzie dalej używał taktyki 4-4-2.

Myślę, że ustawienie 4-2-3-1 powinno w takiej sytuacji być najlepsze i najbardziej wykorzystywać potencjał składu, jaki obecnie posiadamy:

---Carrick - Scholes---
Nani - Kagawa - Rooney
----------RVP-----------


W takim ustawieniu Kagawa z Rooney'em podczas meczów mogliby wymieniać się pozycjami, bo jak wiadomo, Roo lubi też grać jako cofnięty napastnik, natomiast Kagawa m.in. w reprezentacji często jest ustawiany na lewej flance. W pewnych momentach także RVP mógłby schodzić na lewą stronę, a na szpicę wędrowałby Rooney.

W obecnej sytuacji Berba zapewne odejdzie, Welbeck będzie dostawał dużo mniej szans na grę, a Chicha na stałe może zagościć na ławce rezerwowych( jak Berbatow w minionym sezonie).

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
16-08-2012 09:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #34
Re: Robin van Persie
Jaroldz napisał(a):A jeśli już Fergie chciał kupić nam nowego napastnika, to były lepsze kandydatury do ściągnięcia za podobną kasę, a być może i mniejszą.
Kogo konkretnie masz na myśli? Bo szczerze mówiąc nie widzę lepszego od RVP napastnika, będącego do wyjęcia. Chyba, że pisząc lepsza kandydatura miałeś na myśli tylko bardziej przyszłościowego grajka, w sensie młodszego.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
16-08-2012 09:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #35
Re: Robin van Persie
Breakthru napisał(a):częściej to co opisujesz ja dostrzegałem u Rio

Evra to ten niższy, może Ci się pomyliło, bo on jest zawsze spóźniony i później musi schodzić do środka w miejsce środkowych, którzy go asekurują na lewej stronie.

Jaroldz napisał(a):---Carrick - Scholes---
Nani - Kagawa - Rooney
----------RVP-----------

Za tę część piwo!

Jaroldz napisał(a):A jeśli już Fergie chciał kupić nam nowego napastnika, to były lepsze kandydatury do ściągnięcia za podobną kasę,

Jakie te lepsze kandydatury? Przyszedł do nas napastnik ze światowego topu, król strzelców PL, w dodatku za śmieszne obecnie pieniądze. Jedynym problemem mogą być kontuzje.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
16-08-2012 09:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #36
Re: Robin van Persie
Na przykład Llorente jest do wyjęcia, ma 27 lat i nie kosztowałby więcej niż 24 miliony funtów. Także ten Leandro Damiao strzela jak szalony, na IO zdobył bodajże 6 bramek, wczoraj znów ustrzelił bramkę dla Brazylii.

Ogólnie uważam, że nie było potrzeby kupowania kolejnego napastnika.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
16-08-2012 09:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #37
Re: Robin van Persie
Hahaha... gdzie był Baines jak Evra był najlepszym lewym na świecie 2 sezony z rzędu? Jak czytam, ze Baines jest lepszy od Evry to mi się śmiac chce. Baines jest solidny, ale nigdy nie wyjdzie ponad pewien przeciętny poziom, Evra to klasa światowa. Faktem jest, że Francuz ma za sobą 2 słabsze sezony (z tym, że poprzedni lepszy od jeszcze poprzedniego, więc widać progres), ale też zauważy, że on gra sezon w sezon po 70 meczów. Żaden z naszych zawodników nie jest tak eksploatowany. Inna sprawa, że zmiennik by mu się przydał, nawet ten Baines żeby go odciążył w kilku momentach i był realną konkurencją w momencie spadku formy. Jednak zejdźmy na ziemie, to nie zastępstwo za Evrę Wink

Jaroldz napisał(a):Myślę, że ustawienie 4-2-3-1 powinno w takiej sytuacji być najlepsze i najbardziej wykorzystywać potencjał składu, jaki obecnie posiadamy:

---Carrick - Scholes---
Nani - Kagawa - Rooney
----------RVP-----------


W takim ustawieniu Kagawa z Rooney'em podczas meczów mogliby wymieniać się pozycjami, bo jak wiadomo, Roo lubi też grać jako cofnięty napastnik, natomiast Kagawa m.in. w reprezentacji często jest ustawiany na lewej flance. W pewnych momentach także RVP mógłby schodzić na lewą stronę, a na szpicę wędrowałby Rooney.

Nie rozumiem czemu wszyscy wysyłają naszego najlepszego skrzydłowego na ławkę i nawet tego wyboru nie komentują. Jak już to:


---Carrick - Scholes---
Valencia- Kagawa - Rooney
----------RVP-----------


Taki jest optymalny skład, jeśli na siłe chcemy ustawiac Rooneya na skrzydle. Na to jednak raczej nie ma szans. Imho Kagawa na CM, bądź jako zmiennik Rooneya na podwieszonym. Możliwe też, że będzie grałczasem tu a czasem tu.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
16-08-2012 09:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #38
Re: Robin van Persie
Jaroldz napisał(a):Czy napastnik był nam aż tak bardzo potrzebny i w dodatku wydawać na niego aż 24 mln funtów?
Jaroldz napisał(a):Na przykład Llorente jest do wyjęcia, ma 27 lat i nie kosztowałby więcej niż 24 miliony funtów. Także ten Leandro Damiao strzela jak szalony, na IO zdobył bodajże 6 bramek, wczoraj znów ustrzelił bramkę dla Brazylii. .

Szafujesz kwotami, a po pierwsze nie wiemy, ile daliśmy za RvP (wątpię, że aż tyle, bardziej do mnie przemawia 20 melonów), po drugie za cholerę nie wiemy, ile Atletico chce za Llorente. A podejrzewam, że mogą chcieć więcej, niż piszesz.

Po trzecie: Robin van Persie to obecnie najlepszy napastnik tej ligi, czy Ci się to podoba, czy nie. A cholera wie, czy Llorente w wieku 27 lat przystosuje się o tak, pyk, do stylu gry PL.

Po czwarte: wolę RvP nawet i za 30 melonów niż obrażone balleriny Hazarda z Lucasem za 35 milionów od sztuki. Przypominam, że ci gracze jeszcze tak naprawdę NIC w Europie nie pokazali. Poza tym, znając życie, obydwoje w końcu pójdą do Realu, więc ja ich tu nie potrzebuję. Wink

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
16-08-2012 10:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #39
Re: Robin van Persie
Lasq napisał(a):Nie rozumiem czemu wszyscy wysyłają naszego najlepszego skrzydłowego na ławkę i nawet tego wyboru nie komentują. Jak już to:

---Carrick - Scholes---
Valencia- Kagawa - Rooney
----------RVP-----------
Może się mylę, ale zakładając że na stałe przechodzimy na 4231 (433?), nie jest to najlepsza formacja dla Valencii. W takim ustawieniu boczni zawodnicy muszą grać bardziej jako 'wide forward' aniżeli typowy 'winger', którym jest Ekwadorczyk, jak pisałem wcześniej idealny skrzydłowy do 442, gdzie może trzymać się cały czas bocznej linii, dojść do końca boiska i dośrodkować, w 4231 miałby trochę inne zadania, tam idealnie moim zdaniem wkomponują się Nani, czy też Young, a Valencia może zatracić swoje atuty.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
16-08-2012 10:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #40
Re: Robin van Persie
Żaden z tych zawodników nie jest typowym 'wide forward' jak Nasri czy Silva w City. Równie dobrze tą samą robotę może robić Valencia co Nani (jeszcze Young najbardziej mi się widzi jako tego typu zawodnik, ale też nie jest to jego optymalna pozycja). My w ogóle nie mamy zawodników do grania formacją jaką gra City. Mamy najlepsze skrzydła w EPL a może i na świecie, po co się ich pozbawiać? Nie wierzę w przejście na takie coś. 4-4-2 z cofniętym Rooneyem.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
16-08-2012 10:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #41
Re: Robin van Persie
Jedno jest pewne. Przyjście Robina daje tyle możliwości kombinacji w formacjach ofensywnych, że równie dobrze Ferguson może sobie losować skład, bo każdy będzie równie dobry. Każdy na inną okazję i taktykę. Zarówno w 4-4-2 jak i 4-3-3 mamy mnóstwo możliwości. To dobrze.

Ja na 4-3-3 (lub też 4-2-3-1 z jednego można szybko przejść do drugiego i na odwrót) przychylam się do Naniego z prawej strony. Valencia trzyma się linii dosyć konsekwentnie (co nie znaczy, że jego rzadkie zejścia do środka nie są zaskakujące i skuteczne). Właściwie wszyscy pomijamy Younga a on także pasuje jak ulał do tego ustawienia na lewej stronie.

Widzę też opcję ultra-ofensywną na wynik 10-9 z Barceloną np. Tongue

Kagawa - Cleverley
Nani - Rooney - Young
RVP
Wink
16-08-2012 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #42
Re: Robin van Persie
Cytat:Mam nieodparte wrażenie, że SAF po tym, jak nie udało mu się ściągnąć na OT dwóch jego największych celów transferowych w obecnym okienku transferowym- Hazarda i Lucasa- na siłę chciał pokazać, że potrafi jeszcze ściągnąć kogoś z nazwiskiem do klubu.

Nazwisko Van Persiego pojawiło się wraz z plotami o Mourze. Zresztą moim zdaniem 15(+7 które wcale nie jest powiedziane że zapłacimy) to świetna sprawa i w takim wypadku lepiej mieć Robina niż go nie mieć.

Cytat:Na przykład Llorente jest do wyjęcia, ma 27 lat i nie kosztowałby więcej niż 24 miliony funtów. Także ten Leandro Damiao strzela jak szalony, na IO zdobył bodajże 6 bramek, wczoraj znów ustrzelił bramkę dla Brazylii.

Llorente to nie jest klasa Van Persiego, jest dobry ale techniką, zmysłem strzeleckim, inteligencją boiskową nie dorównuje naszemu nowemu nabytkowi. On w reprezentacji Hiszpanii odstaje tak jak Negredo z kimś tam na Euro.

A Damiao to nie wiadoma, też nie uważam by Ferguson chciał kupować młodego znanego napastnika a przyszłość. To miejsce jest zarezerwowane dla Welbza i dwóch innych jeśli im się powiedzie.

Dwójka którą wymieniłeś nie dorównuje Robinowi. Obecnie jest niewielu graczy na podobnym poziomie do niego.

Cytat:---Carrick - Scholes---
Nani - Kagawa - Rooney
----------RVP-----------

Czemu ustawiacie Roo na skrzydle? Obecnie mamy dwóch napastników którzy lepiej sobie tam poradzą bo i mają na tej pozycji większe doświadczenie i bardziej odpowiadają umiejętnościami temu czego wymagamy od skrzydłowego. Nie czyni ich to ofc piłkarzami lepszymi od Roo.


Jeszcze pytanie do was, co z Chichą?
16-08-2012 12:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #43
Re: Robin van Persie
Cepilek napisał(a):zemu ustawiacie Roo na skrzydle?


Bo grał już na tym skrzydle i moim zdaniem bardzo dobrze mu na tej pozycji szło.W dodatku ustawienie jakie podał Jaroldz pozwala na ogromną rotacje z przodu, RvP też mógłby na to skrzydło schodzić, podobnie jak Kagawa. Poza tym Roo ma świetne dośrodkowania, nie wiem jak tam w tym elemencie u Holendra.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
16-08-2012 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #44
Re: Robin van Persie
A ja się nie zdziwię jeżeli w ataku będzie i Rooney i Van Persie a Kagawa będzie bardziej drugim lewym skrzydłowym a Nani i Valencia będą bić się o prawą stronę. Fakt faktem ten transfer na pewno przydał się nam. Nikt nie wie jak będziemy grać, każdy ma swój pomysł a Fergie pewnie i tak zrobi coś "nowego". Ajjj jak się nie mogę doczekać meczu z Evertonem. Dobrze, że jest w poniedziałek. Musi być świetnym meczem!!
16-08-2012 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #45
Re: Robin van Persie
Lasq napisał(a):Nie wierzę w przejście na takie coś. 4-4-2 z cofniętym Rooneyem.
A ja z kolei nie wierzę w takie coś, bo to by oznaczało, że Kagawa gra w środku z Carrickiem, na zespoły ze słabszym środkiem może okej, ale w innym przypadku słabo to widzę. Zresztą przekonamy się już niedługo jak to Fergie poukłada, pewne jest, że mając takich uniwersalnych i błyskotliwych zawodników jak RVP, Rooney, Kagawa, Welbz, Nani, Young, szykuje się genialna wymienność pozycji i oglądanie United będzie mega przyjemne dla oka. Smile

O ile początkowo ten transfer średnio mi się widział, to z każdą chwilą zaczyna mi się coraz bardziej podobać. Teraz jedyne o co się jeszcze obawiam, to jaką tygodniówkę dostał Holender na dzień dobry, i czy nie spowoduje to jakichś spięć w szatni, przykładowo taki Nani i problemy z podwyżką dla niego.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
16-08-2012 13:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości