Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Champions League 2012/2013
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #1
Champions League 2012/2013
[Obrazek: 180px-UEFA_Champions_League_logo_2.svg.png]

Przed nami 21. sezon Ligi Mistrzów UEFA (57., licząc wcześniejsze rozgrywki PEMK), najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych. Manchester United, wicemistrz Anglii, do rozgrywek przystępuje od fazy grupowej. W walce o trofea zabraknie mistrza Polski, Śląska Wrocław, który odpadł już po boju ze szwedzkim Helsingborgiem. Tytułu najlepszej drużyny Europy bronić będzie Chelsea, dla której było to pierwsze takie zwycięstwo w historii - niezagrożony zostaje zatem lider klasyfikacji ogólnej, dziewięciokrotny triumfator Real Madryt.

Finał odbędzie się 25 maja na londyńskim Wembley z okazji 150-lecia założenia pierwszej futbolowej federacji, FA. Stadion ten gościć będzie finał po raz siódmy - wśród dotychczasowych wymienić należy te z 1968 i 2011 roku, kiedy brał w nich udział Manchester United.


Pary 4. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów:

FC Basel (Szwajcaria) - CFR Cluj (Rumunia)
Helsingborg IF (Szwecja) - Celtic Glasgow (Szkocja)
BATE Borysów (Białoruś) - Hapoel Kirjat Szmona (Izrael)
AEL Limassol (Cypr) - Anderlecht Bruksela (Belgia)
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - NK Maribor (Słowenia)
Sporting Braga (Portugalia) - Udinese Calcio (Włochy)
Spartak Moskwa (Rosja) - Fenerbahce Stambuł (Turcja)
CD Malaga (Hiszpania) - Panathinaikos Ateny (Grecja)
Borussia Moenchengladbach (Niemcy) - Dynamo Kijów (Ukraina)
OSC Lille (Francja) - FC Kopenhaga (Dania)

Zwycięzcy dziesięciu dwumeczów awansują do fazy grupowej. Spotkania zaplanowano na 21/22 i 28/29 sierpnia.

Śląsk trafiłby na Celtic i wcale nie byłby bez szans gdyby jako tako "potrafił grać" w piłkę, ale mniejsza o to. Z tzw. kopciuszków możemy mieć w fazie grupowej reprezentanta Izraela czy też AEL Limassol. Mecz o życie dla ekipy Dynama Zagrzeb i vice versa będzie konfrontacja z Mariborem. Ciekawie zapowiada się spotkanie Spartaka z Fener + szejkowa Malaga z Panatą. Jakieś te eliminacje bez wielkich mocarzy Wink

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
16-08-2012 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #2
Re: Champions League 2012/2013
Najciekawsze spotkanie odbędzie się chyba w Moskwie. I ekipa Spartaca i Panathinaikosu mają coś do udowodnienia. No i będzie to także taka "bitwa lig", wreszcie przekonamy się gdzie lepiej kopią Wink
Celtic wcale nie musi pokonać Szwedów. Pierwszy mecz w lidze mieli bardzo słaby(1-0 z Abeerden), więc w LM może być jeszcze gorzej.

Powiem tak, moim "United" w tej rundzie jest Lille. Niech dokopią Duńczykom Big Grin

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
16-08-2012 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #3
Re: Champions League 2012/2013
KARTONick napisał(a):No i będzie to także taka "bitwa lig", wreszcie przekonamy się gdzie lepiej kopią Wink

Chyba biją :lol:

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
16-08-2012 20:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #4
Re: Champions League 2012/2013
W ramach przypomnienia, jutro losowanie grup Wink
29-08-2012 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #5
Re: Champions League 2012/2013
W tamtym sezonie mieliśmy najłatwiejszą z możliwych grup i z niej nie wyszliśmy, bo SAF zlekceważył rywali. Może teraz dobrze byłoby dostać mocniejszą grupę, aby Fergiego znów nie poniosło i nie wystawiał dziwnych składów na mecze LM :?:

A tak na poważnie, znów liczę, że dostaniemy grupę śmiechu z nadzieją, że tym razem SAF będzie wystawiał mocniejsze składy. W weekendy poprzedzające mecze w Lidze Mistrzów mamy ciężkie mecze, więc łatwiejsza grupa nam się przyda.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
29-08-2012 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #6
Re: Champions League 2012/2013
Cytat:Podział na koszyki przed losowaniem LM:

Koszyk 1:
Chelsea Londyn (Anglia)
FC Barcelona (Hiszpania)
Manchester United (Anglia)
Bayern Monachium (Niemcy)
Real Madryt (Hiszpania)
Arsenal Londyn (Anglia)
FC Porto (Portugalia)
AC Milan (Włochy)

Koszyk 2:
Valencia CF (Hiszpania)
Benfica Lizbona (Portugalia)
Szachtar Donieck (Ukraina)
Zenit Sankt Petersburg (Rosja)
Schalke 04 Gelsenkirchen (Niemcy)
Manchester City (Anglia)
Sporting Braga (Portugalia)
Dynamo Kijów (Ukraina)

Koszyk 3:
Olympiakos Pireus (Grecja)
Ajax Amsterdam (Holandia)
Anderlecht (Belgia)
Juventus (Włochy)
Spartak Moskwa (Rosja)
Paris-Sainte Germain (Francja)
Lille OSC (Francja)
Galatasaray Stambuł (Turcja)

Koszyk 4:
Celtic Glasgow (Szkocja)
Borussia Dortmund (Niemcy)
BATE Borysow (Białoruś)
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
CFR Cluj (Rumunia)
Malaga CF (Hiszpania)
Montpellier HSC (Francja)
FC Nordsjaelland (Dania)

No to bawimy się w wybieranie grup, bo już dziś losowanie(transmisja na Eurosporcie) ! Big Grin

Grupa śmierci wg mnie:
Manchester United
Zenit Sankt Petersburg
Juventus Turyn
Borussia Dortmund

Grupa marzeń wg mnie:
Manchester United
Dynamo Kijów
Spartak Moskwa
CFR Cluj

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
30-08-2012 09:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #7
Re: Champions League 2012/2013
Dobrze byłoby trafić z drugiego koszyka na Schalke. Jest to ciekawa drużyna, nie wiałoby nudą, a przy odpowiedniej motywacji łykamy ich na spokojnie. Dodatkowym plusem jest bliskość Gelsenkirchen i bezpośrednie połączenie lotnicze, pozwoli to na szybki powrót do Manchesteru i szybszą regeneracje. Nie chciałbym trafić na wschodnie kluby typu Dynamo Kijów, Zenit czy Szachtar, z powodów odmiennych do tych które podałem w przypadku niemieckiego teamu. Odrzuciłbym też tutaj wszystkie drużyny z półwyspu Iberyjskiego, które nam po prostu nie leżą i gra się z nimi ciężko.

W trzecim koszyku jest już luźniej i są tam drużyny 'przyjazne' według mnie dla Manchesteru. Omijałbym tylko Spartaka Moskwę i Galatasaray żeby nie tłuc się nie wiadomo ile i nie tracić zbytnio czasu na długą podróż. Nie chciałbym też trafić na Juventus, który jest dobrym zespołem, ale ciężko byłoby z nimi grać, zostawmy ten pojedynek na co najmniej ćwierćfinał. Cieszyłbym się gdybyśmy trafili tutaj na Ajax, Anderlecht lub Lille.

Czwarty koszyk, oprócz Borussii wydaje się najzwyczajniej w świecie słaby. Ominąć tylko Białoruś, Rumunie czy inną Chorwację i będzie super. Najbardziej trzymam kciuki za trafienie na Celtic Glasgow.

Moja wymarzona grupa:
1. Manchester United,
2. Schalke 04 Gelsenkirchen,
3. Ajax Amsterdam,
4. Celtic Glasgow.

Mocne nazwy, które gwarantują jakieś emocje, ale przy okazji do pokonania bez większej spiny.
30-08-2012 09:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #8
Re: Champions League 2012/2013
A ja za Ajax chciałbym jednak Juve. Było by to niesamowicie ciekawy dwumecz mimo iż grupowy i prawdopodobieństwo zmierzenia się w finale także było by większe Wink
30-08-2012 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #9
Re: Champions League 2012/2013
A co byście powiedzieli na projekt PSG? Wink
30-08-2012 12:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #10
Re: Champions League 2012/2013
Ja bym tam chciał żeby United trafiło na Borussię. Musieliby spinać poślady od początku i nie traktować LM lajtowo, a jeszcze zobaczylibyśmy jak się Polacy zaprezentują na OT, szczególnie Lewandowski. Poza tym transmisja w TVP byłaby na 100% !

Ah przypomina mi się 1997 i United z Cantoną przeciwko Borussi.....

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
30-08-2012 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #11
Re: Champions League 2012/2013
Imo mamy łatwą grupę, awans z pierwszego miejsca powinien być na lajcie, ale nie wolno lekceważyć, jak rok temu Wink
Jedynie boję się trochę o mecze z Bragą, naprawdę mogą być dla nas groźni, szczególnie w Portugalii, bo wątpię czy którakolwiek z tych drużyn ugra coś w Anglii Smile

Grupa D jest przekozacka Big Grin

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
30-08-2012 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #12
Re: Champions League 2012/2013
Grupa bardzo łatwa jak się wydaje, ale rok temu też się tak wydawało. Boję się właśnie, że Ferguson znowu da pograć młodzieży. Po doświadczeniach z zeszłego roku zapewnijmy sobie awans jak najszybciej a w ostatnich meczach możemy poeksperymentować. Minus taki, że na żaden mecz nie możemy liczyć transmitowany w TV, bo coś czuję, że będzie na zmianę grupa z Realem i Barcą. Tongue

Chociaż z drugiej strony takiemu klubowi taka wpadka dwa razy z rzędu się nie zdarza. A już na pewno ludzie odpowiedzialni zatroszczą się o to, żeby się nie powtórzyło.
30-08-2012 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #13
Re: Champions League 2012/2013
Szkoda trochę Borussi, będą mieli mega ciężko. Mam za to nadzieję że Mou i Ronny spuszczą ostry wpierdziel cwaniakom z City. Jak będą grali z Niebieskimi w Machesterze to będą mieli mega wsparcie Wink Grupa United wydaje się bardzo łatwa, ale tureckie kluby zawsze są bardzo groźne, zwłaszcza na swoich stadionach przy ogłuszającym dopingu. Ja dalej nie wiem z kim gramy pierwszy mecz w LM... o_O

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
30-08-2012 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #14
Re: Champions League 2012/2013
Zzzz... rok w rok to samo, te grupy Manchesteru są niebywałe Tongue

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
30-08-2012 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Champions League 2012/2013
Ja aż takim optymistą nie jestem - z portugalskimi zespołami nigdy przesadnie dobrze nam nie szło i nie chodzi mi tu tylko o wpadki z Benficą w zeszłym roku i sezonie 05/06. Ze Sportingiem wygrywaliśmy jedną bramką po naprawdę zaciętych spotkaniach, w dwumeczu z Porto ratował nas Cristiano lub też pogrążały gole w ostatnich minutach. Tym bardziej, że w spotkaniu z Bragą gramy kilka dni przed ważnym meczem na Stamford, więc składem trzeba będzie rotować.

Galatasaray to naprawdę ciężki przeciwnik. Byłem na ich meczu z Fenerbahce w listopadzie ub. roku i to jest zespół, który gra do końca, nigdy nie odstawiają nogi, mają za trenera chodzącą legendę tureckiej piłki - Fatiha Terima (wygrał z zespołem Puchar i Superpuchar UEFA + dotarł do półfinału EURO 2008 z reprezentacją). Ponadto, 50,000 fanów, którzy zrobią wszystko, by tylko zdekoncentrować przeciwnika (latające buty, zapalniczki, monety w stronę przeciwników). Mają świetnego Emre Colaka, który grą przypomina Modrica i myślę, że może to być jego ostatni sezon w Turcji przed transferem do silniejszej drużyny. Ponadto, zrobili świetne transfery - przyszedł Hamit Altintop z Realu Madryt, który znakomicie gra pod Terimem i to w dużej mierze dzięki niemu został wybrany do 11 turnieju EURO 2008. Przyszedł chyba najlepszy napastnik w ligach europejskich zeszłego sezonu - Burak Yilmaz, który w zeszłym sezonie zdobył 30 bramek w 33 meczach. Do nich warto dodać chociażby Fernando Muslerę, Johana Elmandera, Felipe Melo, czy Eboue i wychodzi nam ekipa, którą stać na wyjście z tej grupy. Tym bardziej, że z Turkami gramy u siebie tuż przed spotkaniem z Liverpoolem i musimy bezapelacyjnie wygrać.

Jeśli chodzi o Cluj to nie spodziewałbym się tak lekkiej przeprawy jak w zeszłym roku z Otelulem. Dla Cluj to już trzeci występ w CL w ciągu 4 lat. Nie powinniśmy mieć problemów, żeby wygrać z Rumunami, ale trzeba uważać, bo Cluj w przeszłości wygrywało z Romą, Basel, czy zabrało punkty Chelsea.

Myślę, że na koniec grupa powinna wyglądać tak:
1. United
2. Galatasaray
3. Braga
4. Cluj
31-08-2012 02:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości