Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga Europy 2012/2013
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #1
Liga Europy 2012/2013
[Obrazek: 2ziyfpu.png]

Liga Europy 2012/13 jest czwartym sezonem rywalizacji, odkąd rozgrywki zostały przemianowane z Pucharu UEFA. Rozgrywki zostaną zwieńczone finałem, który odbędzie się 15 maja 2013 roku na stadionie Ajaxu, Amsterdam ArenA. Posiadaczem trofeum jest aktualnie drużyna Atletico Madryt, która spróbuje obronić puchar.

Krótkie zasady:
38 drużyn które pomyślnie ukończą zmagania w eliminacjach oraz 10 przegranych z rundy play-off Ligi Mistrzów zostaną podzielone na dwanaście grup po 4 zespoły. Każdy zespół będzie rozgrywał z grupowym rywalem mecz i rewanż - tak jak ma to miejsce w Lidze Mistrzów.
Na wiosnę odbywa się faza pucharowa w skład której wchodzą 32 zespoły.
Do startu w rundzie pucharowej są uprawnione następujące drużyny:
-12 zwycięzców z fazy grupowej
-12 wiceliderów z fazy grupowej
-8 drużyn które zajęły trzecie miejsca w fazie grupowej LM

Polskie akcenty:
Lech Poznań odprawił egzotyczny Żetisu Tałdykorgan oraz Xəzər Lenkoran by w 3. meczu trafić wreszcie na europejską drużynę (!) ale niestety musiał zaznać gorycz porażki z AIKem Solna. Ruch Chorzów rozgromił Metalurg Skopje ale Victoria Pilzno wskazała mu miejsce w szeregu nie dając najmniejszych szans. Legia Warszawa pokonała w iście hokejowym wyniku Metalurgs Lipawa i zwyciężyła SV Ried by w ostatniej rundzie kwalifikacji zmierzyć się z byłym dominatorem ligi norweskiej Rosenborgiem. Śląsk odpadając z 3. rundy el.LM dostał kolejną szansę zaistnienia w Europie, aby znaleźć się w fazie grupowej LE muszą pokonać Hanover 96.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
16-08-2012 20:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #2
Re: Liga Europy 2012/2013
Oby ten temat nas nie zainteresował zanadto w tym sezonie...

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
16-08-2012 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #3
Re: Liga Europy 2012/2013
Powiem tyle, że Atletico obroni tytuł. Wspomnicie moje słowa Wink

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
16-08-2012 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #4
RE: Liga Europy 2012/2013
(16-08-2012 20:19)KARTONick napisał(a):  Powiem tyle, że Atletico obroni tytuł. Wspomnicie moje słowa Wink

Big Grin

Chelsea vs Benfica w finale. Zapowiada się dość ciekawie, bo klub z Lizbony wczoraj ośmieszył wręcz Fenerbache. Dobry mecz zaliczył Cardozo, który ponownie zaczyna zdobywać szacunek u mnie. Niesamowicie wyglądają też jego statystyki - osiem strzałów na bramkę, sześć goli!

Warto też zobaczyć ładny gol Luiza we wczorajszym spotkaniu:



Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
03-05-2013 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mat.ka Offline
oj.cieć
****

Liczba postów: 324
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 5
Post: #5
RE: Liga Europy 2012/2013
E tam, piłkarz z Playstation. Nawciskał na ślepo parę klawiszy i weszło od święta Wink Żal mi Basel, z drużyn które pozostały w LM czy LE to im chyba najmocniej kibicowałem.

to nie może tak być
ja sobie sam wybiorę wroga
04-05-2013 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości