Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odzież
Peneros Offline
Member
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #61
Re: Odzież
Pierwsza oficjalna meczówka po za tymi tandetnymi podróbami Smile

http://allegro.pl/rarytas-koszulka-nike ... 20095.html
30-04-2011 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #62
Re: Odzież
sebos_krk napisał(a):Normalne ceny dla marek typu henri lloyd czy pierre cardin. Za bycie premium się płaci.

W Anglii te same marki chodzą w przeliczeniu na złotówki 4-5x taniej Tongue

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
05-07-2011 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #63
Re: Kupię, sprzedam, zamienię...
EsDe napisał(a):W ogóle te rzeczy Lacoste to śmiech na sali. Zwykła koszulka polo w kolorowe paski, która na byle bazarze mogę kupić za 20 zł, po doszyciu krokodylka dostaje nagle +300 do ceny :plask: .

Zajebiste porównanie Wiesz co to jakość? po paru praniach zobaczyłbyś jaka jest różnica między koszulką z ryneczku a Lacoste. To tak jakbyś porównywał fajną piłeczkę adidasa abo nike z biedronka za 5zł i żalił się że nike i adidasy są drogie. Tak samo z butami, kup sobie oryginały albo za 15 zł u japońca na rynku :lol:
05-07-2011 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #64
Re: Kupię, sprzedam, zamienię...
Niektórzy mają niebywałą wiarę w siłę logo znanej firmy Smile

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
05-07-2011 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #65
Re: Kupię, sprzedam, zamienię...
Polecam kupić jakiś produkt Lacoste nie produkowany w Peru za posrednictwem francuskiej firmy, 2-3 prania i nie ma polówki, miałem taką Smile dla porownania polówke oryginał mam juz ponad 3 lata, lekko sprana, tyle.

Under The Boardwalk - United Warriors
06-07-2011 02:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #66
Re: Kupię, sprzedam, zamienię...
Lasq napisał(a):Niektórzy mają niebywałą wiarę w siłę logo znanej firmy Smile
E tam. W 90% produktów jakość renomowanych firm (nie mylić z masówkami typu H&M) z droższymi ubraniami jest bardzo wysoka. Zresztą jak już pisałem gdzieś tutaj najłatwiej dostępnymi produktami z dobrymi normami jakościowymi są sportowe ubrania adasia czy najka. Tańsze to niż marki premium. Oczywiście zdarzy się bubel, bo też są różne poziomy cenowe, ale to trzeba wiedzieć co kupować. Wiadomo, że te plastikowe korki za 200 stówy a'la cr7/9 nie wytrzymają tyle ile klasyczne skórzane world cup'y. Sam mam halówki z serii tych klasycznych i mam je dziesięć lat. Wciąż na skórze nie ma śladu zużycia, jedynie podeszwa już lekko niedomaga, ale to od grania na betonie. Nawet nie mam potrzeby zmiany butów do kopania na hali, a ludziskom co przyoszczędzą to co sezon/dwa się rozlatują.

A co do ubrań zwykłych to na naszym rynku jakość zaniżają przede wszystkim wszelkiej maści polskie firmy dla młodzieży, z angielskimi nazwami. Tam już jest loteria jaką czekoladkę się akurat trafi.

El Polako napisał(a):kup sobie oryginały albo za 15 zł u japońca na rynku :lol:
Chyba tajwańca albo chińczyka :?


Fan United od 1992 roku
06-07-2011 07:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #67
Re: Kupię, sprzedam, zamienię...
sebos_krk napisał(a):E tam. W 90% produktów jakość renomowanych firm (nie mylić z masówkami typu H&M) z droższymi ubraniami jest bardzo wysoka. Zresztą jak już pisałem gdzieś tutaj najłatwiej dostępnymi produktami z dobrymi normami jakościowymi są sportowe ubrania adasia czy najka. Tańsze to niż marki premium. Oczywiście zdarzy się bubel, bo też są różne poziomy cenowe, ale to trzeba wiedzieć co kupować. Wiadomo, że te plastikowe korki za 200 stówy a'la cr7/9 nie wytrzymają tyle ile klasyczne skórzane world cup'y. Sam mam halówki z serii tych klasycznych i mam je dziesięć lat. Wciąż na skórze nie ma śladu zużycia, jedynie podeszwa już lekko niedomaga, ale to od grania na betonie. Nawet nie mam potrzeby zmiany butów do kopania na hali, a ludziskom co przyoszczędzą to co sezon/dwa się rozlatują.

Jasne tylko, ze dla niektórych logo jest zwykle jedynym wyznacznikiem a tak naprawdę liczą się materiały i jakość wykonania a nie cena i logo. Wiadomo, że raczej żadne chińskie "adidosy" nie będą miały dobrej jakości ale jest sporo małych firm odzieżowych, które produkują naprawdę dobre ciuchy w niskiej cenie bo nie każą sobie płacić 80% marży za samo logo. Dla przykładu jest taka polska firma produkująca jeansy "rader". Fabrykę mają w Polsce, w swoich spodniach używają materiałów lepszych albo porównywalnych niż najlepsi producenci w swoich topowych modelach. Takie spodnie na targu kosztują 80-100zł ale dla większości i tak będą to "beznadziejne bazarówki" a Levisy za 350zł zajebistymi spodniami. Gdzie w Raderze za 100zł cena materiału i produkcji to ok 50-60zł a reszta to marża producenta i sprzedawcy a w Levisie produkcja kosztuje dokładnie tyle samo tylko marży trzeba zapłacić 300zł za to, ze kupujemy spodnie ze znaczkiem Levisa Wink

Trzeba też zauważyć, że najpopularniejsze marki to marki najczęściej podrabiane. I to nie podrabiane w ten sposób, że są sprzedawane jako "adidos" na targu tylko podrabiane w taki sposób, że do oficjalnego dystrybutora przyjeżdża ciężarówka odzieży od ruskich i jest dystrybuowana po sklepach. Nie wiem jak Wam ale mi wielokrotnie się zdarzało, ze buty Adasia czy Nike, zakupione w oficjalnym salonie rozpadały się po 2-3 miesiącach. I nie powiedziałbym, że to jest 10% towaru chyba, ze miałem wyjątkowego pecha.

PS. Ta dyskusja chyba powinna trafić do jakiegoś tematu typu "Odzież" Tongue

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
06-07-2011 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #68
Re: Odzież
Ma ktoś z Was koszulki z fruit of the loom? Cena t-shirtów powala, a jak jest z jakością?

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
06-07-2011 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #69
Re: Odzież
Ja mam. Bardzo dobra bawełna, polecić mogę z czystym sumieniem. I nie taka cienka jak w niektórych koszulkach.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
06-07-2011 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #70
Re: Odzież
Ja mam te koszulki z gramaturą 205. Baaaardzo zacne.

Gdzie jest Groszek?
06-07-2011 13:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
santi Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #71
Re: Odzież
Wyjątkowo wytrzymałe, warto wybulić.

You told us to come back when we've won 18. We are back.
06-07-2011 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kisia92 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 577
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #72
Re: Odzież
na bazie tych koszulek były nasze forumowe po wygranej w moskwieWink świetne jakościowo.

If I'd observed
all the rules
I'd never have got

Anywhere

Marilyn Monroe
06-07-2011 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #73
Re: Odzież
Tylko teraz które wybrać, od jakiej ceny zaczynają się koszulki dobrej jakości, bo na allegro można kupić już od 10 zł.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
06-07-2011 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #74
Re: Odzież
matys napisał(a):bo na allegro można kupić już od 10 zł.

One po tyle stoją na oko. Fakt, że bawełna świetna, ale oni te T-shity opylają po 10-20 złotych. Przynajmniej ja tak kupiłem - i nie żałuję.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
06-07-2011 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kojot Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 674
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 3
Post: #75
Re: Odzież
A ja patrzyłem polo tego co wymienił Matys , było jedno za 30 zł , a tu nagle bach 360 : o.

I cannot put my finger on it now
The child is grown
The dream is gone
And I have become comfortably numb.
06-07-2011 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości