Ankieta: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Ankieta jest zamknięta.
Jose Mourinho 31.67% 38 31.67%
Martin O'Neill 2.50% 3 2.50%
David Moyes 10.83% 13 10.83%
Ole Gunnar Solskjaer 18.33% 22 18.33%
Eric Cantona 10.00% 12 10.00%
Roy Keane 2.50% 3 2.50%
Steve Bruce 0.83% 1 0.83%
Laurent Blanc 18.33% 22 18.33%
Carlos Queiroz 0.83% 1 0.83%
Żaden z wyżej wymienionych 4.17% 5 4.17%
Razem 120 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #286
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Nie dysponowały? Tottenham robi w ostatnich latach naprawdę kapitalne transfery, wcale nie za grosze.
Wyobrażasz sobie Everton wydający 13 mln euro na bramkarza? Nie sądzę, Holtby czy Dempsey za grosze też nie przyszli. Poza tym oni mogą sobie pozwolić na stawianie kwot rzędu 30 mln za Berbatova czy 16 mln za Carricka. Za Bale prędzej czy później też wezmą niezłą kasę.
Przy budżetach jakie kluby mają i zmianach kadrowych utrzymanie Evertonu tak wysoko jest naprawdę nie bez znaczenia. Aston Villa ile wydaje na płace i jakich miała grajków i jak grała za O'Neilla a gdzie jest teraz? Fulham poza dwoma wyskokami też nie jest drużyną regularnie bijącą się o prawo gry w lidze Europy. O Middlesbrough to nawet nie wspominam. A wszystkie te kluby są raczej bogatsze.
Kto bronił Evertonowi dobić do poziomu czwórki? Bronił nikt, ale ograniczyły ich bogatsze kluby. I nie powiedziałbym, że Everton stoi w miejscu.

Swoją drogą to jak odświeżyłem posty z początku tego tematu to dziwne, że tak cicho jest o Blancu, no cóż, może na Francuza jeszcze za wcześnie, może to będzie dobry materiał na zastępcę zastępcy Fergiego.

I niby dlaczego mam stawiać osiągnięcia Ole wyżej od roboty Moyesa w Evertonie?
08-05-2013 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #287
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Bo pod nim klub się rozwija. W tym aspekcie Ole > Moyes. W tym aspekcie.

BTW, co robi teraz Blanc?

Gdzie jest Groszek?
08-05-2013 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #288
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Ja też wolałbym, aby United przejął ktoś inny niż David Moyes, ale jeśli nowy ojciec dyrektor Ferguson namaści Szkota na swojego następcę to kibice muszą go ciepło przyjąć i dać mu szansę na spokojną pracę. W końcu Rafy B. nikt nam do sztabu nie podkłada :]. Pochodzenie to największy atut szkoleniowca Evertonu. Nie za wiele, ale tu, na Old Trafford to sporo.
Mou, Klopp, Solskjaer - też bym chciał któregoś, ale ja dużych szans na to nie widzę.


Fan United od 1992 roku
09-05-2013 06:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #289
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Hubson, po pierwsze - straszną aferę robisz z tego Ole. A z tego co ja widzę, niemal każdy ( w tym ja) traktuje go jako sprowadzenie słabszego managera, ale za to związanego z United. U nikogo Ole nie znajduje się na pierwszym miejscu i broń Boże nikt nie mówi, że umiejętności ma większe od Moyesa. Po prostu dla wielu bardzo ważne jest to, że przez lata grał na OT.

Po drugie, dużo już zostało powiedziane na temat Moyesa, dużo znaleziono przeciwko niemu. Ja z tym wszystkim co tu piszecie się zgadzam, tak samo widzę argumenty przeciw niemu. Ale też jest jeszcze jeden ważny. Hubson mówi, że nie miał kasy w Eve a tak dobrze im idzie. Z tym, że u nas nie będzie musiał zrobić czegoś z niczego. Tu będzie miał pieniądze, kadrę, wszystko. Zupełnie inny charakter pracy, którego kompletnie nie zna.

Po trzecie, co do tej mojej opinii sprzed 4 lat, to chłopaki niemal wszystko powiedzieli, ja tylko dodam, że cztery lata temu myślałem, że dziś Eve będzie miało więcej sukcesów na swoim koncie. Wygra choćby raz jakiś Puchar Anglii, albo Puchar Ligi, będzie łączyło grę w Lidze Europejskie z występami w lidze, a tu nic z tych rzeczy.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
09-05-2013 07:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #290
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Undermine napisał(a):Oczywiście, większość jest ślepo w niego zapatrzona, ale ja posiadam tą rzadką umiejętność obiektywnego oceniania piłkarzy/pracowników drużyny której kibicuje.

Chciałbym podziękować Undermine'owi za to, że wspaniałomyślnie dzieli się z nami swymi równie rzadkimi przemyśleniami!

sebos_krk napisał(a):Mou, Klopp, Solskjaer - też bym chciał któregoś, ale ja dużych szans na to nie widzę.

No dokładnie. Mou pewnie jednak wyląduje w Chelsea, a Klopp się nie ruszy. Solskjaer. Nie mogę mu odmówić mojej ogromnej sympatii, ale wydaje się, że to nie jest to

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
09-05-2013 07:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #291
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
To i ja dorzucę swoje 3 grosze, do tego co właśnie dzieje się na naszych oczach i do czego z pewnością nie byliśmy odpowiednio przygotowani. Po pierwsze wciąż kołacze mi się po głowie wiele pytań: dlaczego tak nagle? dlaczego tak szybko? dlaczego 2 kolejki przed końcem rozgrywek a nie tuż po ich zakończeniu? etc etc. Ja się nie dziwie temu co dzieje się w chwili obecnej, w końcu nie ma chyba tu osoby, która pamiętałaby innego trenera niż Fergie. To on był gwarantem sukcesów, był postacią elektryzującą kibiców, piłkarzy - działał jak magnes, będąc postacią która działała na naszą korzyść, która wyróżniała nas na tle innych (także tych wielkich) klubów. Nie przesadzę jeśli napiszę, ze czuje się jak osierocone dziecko, jak ktoś komu odeszła bliska osoba (chociaż Fergie fizycznie wciąż przecież jest). Ciekawi mnie ile rzeczywiście miał czasu by przemyśleć swoją decyzję i z czego ona konkretnie wynika, w końcu jeszcze nie tak dawno mówił dziennikarzom, że świetnie się czuje, że już myśli o kolejnym sezonie, sugerował swoją aktywność w okienku transferowym... Nie chcę mi się jakoś konkretniej wypowiadać na temat potencjalnego następcy, bo nic już nie będzie tu takie samo i złudnym jest liczenie, że ktoś wytrzyma na tym stanowisku tyle co Szkot. Zmieniły się czasy, zmieniły się realia, piłka nożna coraz częściej kręci się wokół pieniądza - prestiż klubu, a co dopiero mówić o trenerze, schodzi tu na drugi plan. Dlatego nie wiem jak Wy ale ja chce te dwa ostatnie mecze, kiedy na ławce trenerskiej będzie jeszcze SAF, mam zamiar przeżyć jeszcze bardziej. W dupie mam to w jakim stylu i jakimi wynikami zakończą się te spotkania, chce się nacieszyć ostatnimi chwilami pięknej i niepowtarzalnej kariery tego wybitnego człowieka.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
09-05-2013 08:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #292
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Po to dwie kolejki przed by kibice mogli Fegiemu podziękować jeszcze na stadionie Wink
09-05-2013 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #293
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Naciągane;] zawsze można było zorganizować jakiś 'mecz pokazowy' z udziałem byłych zawodników United, np. przeciwko obecnej kadrze i nawet po cichu liczę na taki piękny tribute dla FergiegoSmile

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
09-05-2013 09:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #294
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
(08-05-2013 22:46)Hubson napisał(a):  Wyobrażasz sobie Everton wydający 13 mln euro na bramkarza? Nie sądzę, Holtby czy Dempsey za grosze też nie przyszli.
Everton tez potrafił sypnąć groszem. O takiego Felainiego czy Bilygo zapcili całkiem sporo.

Mój jedyny zarzut wobec jego kandydatury, to styl gry, który preferuje. My od lat staramy się grać raczej kombinacyjnie i tego też uczymy młodzież. Moyes wyznaje znacznie bardziej bezpośrednią filozofię gry i to mi zupełnie nie pasuje do United. Miał tyle czasu, że naprawdę mógł zbudować inaczej grający zespół, więc moge założyć, że po prostu taki styl gry jest mu najbliższy.

Cytat:I niby dlaczego mam stawiać osiągnięcia Ole wyżej od roboty Moyesa w Evertonie?
Tego Ci nie powiem. Mogę Ci natomiast powiedzieć czemu ja go stawiam wyżej. Objął rezerwy i chłopaki zaczęli niemal z miejsca wygrywać mecz za meczem i to w bardzo dobrym stylu. W Molde również wpoił im nową filozofię i sukcesy przyszły bardzo szybko. I to na starcie jego przygody z trenerką. To musi imponować - czegokolwiek się ten człowiek nie chyci, to jest sukces.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
09-05-2013 09:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #295
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Co do nowego trenera: nie wiem kto zasiądzie, ale jednak liczę po cichu na Mourinho. Podobno wczoraj zawiesił swoje rozmowy z Chelsea, więc wniosek nasuwa się sam. Jakoś nie chcę wierzyć, żeby Moyes odniósł jakiekolwiek sukcesy. Nam potrzebny jest charyzmatyczny trener, więc Jose pasowałby idealnie.
Wczoraj Orange Sport fajnie zestawiło cechy nowego trenera United, w sensie jaki on powinien być, i wszystko pasowało do Portugalczyka - wiek poniżej 50, nie może to być Anglik, powinien wygrać chociaż raz Ligę Mistrzów. Wiem że to tylko niby głupie zestawienie, ale serio jak ulał Jose by się nadawał.

No i na koniec polecam przeczytać:
http://krotkapilka.pl/artykul,tak_zaczynal_fergie,493

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2013 13:04 przez KARTONick.)
09-05-2013 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #296
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Tak patrze na tego Moyesa i patrzę, aż mnie oświeciło:
[Obrazek: rbz6sg.jpg]

Licence to win?

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
09-05-2013 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #297
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
No i już wszystko wiadome. Teraz trzymamy kciuksy za Davida żeby mu się udało!

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
09-05-2013 14:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości