Ankieta: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Ankieta jest zamknięta.
Jose Mourinho 31.67% 38 31.67%
Martin O'Neill 2.50% 3 2.50%
David Moyes 10.83% 13 10.83%
Ole Gunnar Solskjaer 18.33% 22 18.33%
Eric Cantona 10.00% 12 10.00%
Roy Keane 2.50% 3 2.50%
Steve Bruce 0.83% 1 0.83%
Laurent Blanc 18.33% 22 18.33%
Carlos Queiroz 0.83% 1 0.83%
Żaden z wyżej wymienionych 4.17% 5 4.17%
Razem 120 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #200
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Też jestem zwolennikiem Ole. Szczególnie, że liczę, że SAF potrenuje jeszcze te 5 lat minimum a to da Ole czas na nabranie doświadczenia i udowodnienie swojej klasy. Mam nadzieje, że Fergie bierze na poważnie jego kandydaturę w swoich rozważaniach na temat następcy bo to on będzie miał ostatnie słowo w tej sprawie. Czemu Norweg? Wszystkie jego plusy zostały tu już wymienione: Jest legendą United, jest młody i oddany United wiec pewnie związał by się z klubem na długie lata (oczywiście pod warunkiem osiągania sukcesów), póki co udowadnia, ze ma papiery na bycie fenomenalnym trenerem. Cała ta jego praca w Molde przypomina mi trochę to co robił... SAF w Aberdeen - on tez przełamał dominację innych zespołów w swojej lidze i potrafił poprowadzić klub do wielkich sukcesów. Oby tylko Ole potwierdził klase w kolejnych sezonach, a będzie następcą idealnym.

Inne kandydatury mi nie odpowiadają. Mou jest owszem trenerem fenomenalnym, ale najemnikiem, który po osiągnięciu sukcesu odejdzie gdzie indziej (chociażby do reprezentacji Portugalii bo takowej jeszcze nie trenował i pewnie chciałby mieć sukcesy też na tym polu). Ja nawet wierze, że on "od zawsze marzy o zastąpieniu SAFa" bo to idealnie pasuje do jego charakteru i ego - marzenie o byciu tym, który zastąpi tak legendarnego trenera. Tylko, ze to jeszcze nie znacyz, ze zostanie tu na wiele lat. Imho on po prostu chce być tym, który zastąpi SAFa, zmierzyć się z jego legendą, udowodnić, ze potrafi prowadzić United równie dobrze po czym pojść dalej, po rzeczy których jeszcze nie robił/nie osiągnął. To taki typ człowieka. Poza tym już czysto obiektywnie to styl gry prezentowany przez drużyny Mou nie jest tym, który bym chciał oglądać w United.

Moyesa nie chce, solidny fachowiec, ale ile razy już widzieliśmy trenerów fenomenalnych w średniakach, którzy nie radzili sobie w gigantach. To całkiem inny świt i inna presja. Nie mówię, że Ole zniesie to lepiej niż Szkot, ale z Ole warto przynajmniej zaryzykować bo gdyby się udało i został u nas na kilkanaście lat to byłaby to kolejna przepiękna karta w historii tego klubu, legenda jako piłkarz, legenda jako trener. Moyes nie ma nic co usprawiedliwiałoby ryzyko. To już lepiej właśnie taki Klopp, który jest świetnym trenerem, ale nic poza tym. Równie dobrze mógłby trenować Chelsea czy Liverpool i nie zrobiłoby mu to większej różnicy. Imho następca SAFa powinien być ktoś wyjątkowy,

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
06-10-2012 10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Kto następcą Sir Alexa Fergusona? - Lasq - 06-10-2012 10:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości