Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszykówka
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #136
Re: Koszykówka
Koniec pewnej epoki w NBA.
Cytat:Jerry Sloan ma w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu ogłosić, że rezygnuje z funkcji trener Utah Jazz. Zespół prowadził nieprzerwanie od 1988 roku. Dłuższy staż w czołowych ligach na świecie jako trener jednej drużyny ma jedynie Sir Alex Ferguson, trener Manchesteru United.
Sloan jest jedynym trenerem w historii, który wygrał ponad tysiąc meczów z jednym zespołem. Jako szkoleniowiec ma świetny bilans 1221. zwycięstw i 803. porażek.

Z innych ciekawych informacji. Jeśli Cavaliers przegrają swój następny mecz ligowy pobiją niechlubny rekord wszystkich amerykańskich drużyn zawodowych - 27 porażek z rzędu. Szokujące jest to, że w ubiegłym sezonie zespół z Cleveland był najlepszą drużyną sezonu zasadniczego. Co znaczy odejście LeBrona James'a...


Fan United od 1992 roku
10-02-2011 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #137
Re: Koszykówka
sebos_krk napisał(a):Co znaczy odejście LeBrona James'a...
Niby jeden gracz, ale jakże ważny i bardzo dobry... wystarczy powiedzieć że w jednym z niedawnych meczy rzucił ponad 50 punktów :shock:

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
11-02-2011 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #138
Re: Koszykówka
Ależ pech Marcina... rozgrywał naprawdę świetne zawody, pod koniec 3 kwarty miał 18 pkt i 10 zbiórek, był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. Pech chciał że złamał nos Sad Szkoda, mam nadzieję, że szybko wróci do gry.



Mój Blog: Pod presją czasu
26-03-2011 11:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #139
Re: Koszykówka
Tym bardziej w jakich okolicznościach go sobie złamał:

http://www.youtube.com/watch?v=2rUghSTsPjw
26-03-2011 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #140
Re: Koszykówka
No to się dzień zaczął fatalnie.

Cytat:Małgorzata Dydek, najsłynniejsza polska koszykarka w historii, zmarła w piątek w szpitalu w Brisbane w Australii.


Fan United od 1992 roku
27-05-2011 07:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #141
Re: Koszykówka
Przykra wiadomość... choć wiele wskazywało na to, że nie da się jej uratować to jednak informacja ta jest szokująca i bardzo smutna.



Mój Blog: Pod presją czasu
27-05-2011 10:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #142
Re: Koszykówka
Myślałem, że uda się ją wybudzić... Bardzo smutna wiadomość. Co gorsze, pani Małgorzata była w 4 miesiącu ciąży.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
27-05-2011 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #143
Re: Koszykówka
Niewątpliwie skończyła się pewna era w tym sporcie.

Ukryty tekst:
Urodzony w Newark Shaq do NBA trafił w 1992 - został wybrany w drafcie z numerem 1 przez Orlando Magic. I właśnie wtedy Magicy stali się znani na całym świecie. O'Neal - wtedy jeszcze o sylwetce szczupak potrafił w tamtych czasach przebiec z piłką całe boisko by zakończyć akcję efektownym wsadem.

Potrafił łamać tablicę, potrafił świetnie blokować, wreszcie potrafił porwać tłumy. Załapał się jeszcze na rywalizację z Robertem Parishem - dziś blisko 60-latkiem. Grał przeciw Hakeemowi Olajuwonowi - to właśnie on przyćmił go w finale w roku 1995, czy przeciwko Patrickowi Ewingowi. Jest chyba ostatnim (albo jednym z ostatnich) koszykarzy, którzy zaczynali karierę w latach 80-tych, lub 90-tych, a którzy potem porwali tłumy (Jordan, Malone, Barkley) - jego odejście kończy pewną koszykarską epokę. Jego koledzy z początków gry w Orlando dziś na przykład parają się już trenerką jak choćby Scott Skiles. W tym samym drafcie co Shaq do NBA trafili Alonzo Mourning, czy Christian Laettner. Obaj także od kilku lat na emeryturze.

Zanim O'Neal zdobył upragniony mistrzowski pierścień wywalczył w Atlancie wraz z Dream Teamem olimpijskie złoto. Jak już zdobył tytuł - to potem rok po roku dołożył kolejne dwa. Dominacja Los Angeles Lakers z Shaq'iem właśnie trwała w latach 2000-2002. Jego podkoszowa dominacja nie podlegała dyskusji. Władze ligi zdecydowały nawet o wprowadzeniu obrony strefowej - wcześniej w NBA niedozwolonej.

Początkowo Shaq stworzył zabójczy duet z Kobem Bryantem, ale dwóch tak wielkich gwiazdorów nie mogło ze sobą wytrzymać Skłócony z kolegą O'Neal trafił do Miami Heat i tam w 2006 roku zdobył kolejne mistrzostwo. Później grał jeszcze w Phoenix Suns, Cleveland Cavaliers i na koniec w Boston Celtics. Stracił szybkość i wiele innych cech, które wyróżniały go na początku kariery, ale nie stracił instynktu i charyzmy. Oczywiście zmieniła mu się także sylwetka. Dziś Shaq nie jest już szczupakiem.

Jego rekordy z NBA robią wrażenie: 61 punktów, 28 zbiórek, potrafił nawet asystować 10 razy w jednym meczu. 15 razy grał w Meczu Gwiazd, dwa razy był najlepszym strzelcem ligi, jest w gronie najlepszych 50 zawodników w historii NBA. Raz w życiu trafił nawet rzut za 3 punkty.

Poza parkietem Shaq się nie nudził - rapował (ma w dorobku 6 albumów), grał w filmach ("Czarodziej Kaazam", "Stalowy rycerz", "Straszny film 4") - dzieła może nie wybitne, ale dzięki O'Nealowi stały się lepiej rozpoznawalne. Do historii przejdą także jego wypowiedzi - kontrowersyjne, pozornie głupie, komiczne, ale nigdy nijakie.

Nikogo chyba nie dziwi, że właśnie w taki sposób (na Twitterze) Shaq ogłosił zakończenie kariery. Dzięki temu znów jest na ustach wszystkich - przyćmił nawet trwający przecież finał NBA. Bo taki właśnie jest Shaq.


Fan United od 1992 roku
02-06-2011 08:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #144
Re: Koszykówka
Niewątpliwie. Jakkolwiek nie lubię koszykówki, ale Shaq to przecież jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci kojarzonych z tym sportem..

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
02-06-2011 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #145
Re: Koszykówka
Legenda tego biznesu. Nie jest obcy żadnemu fanowi piłki koszykowej. Duet z Brynatem, to niewątpliwie jeden z najlepszych w historii. Jeziorowcy byli nie do powstrzymania. Piękne czasy gdy byłem ba bieżąco z NBA.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
02-06-2011 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #146
Re: Koszykówka
Absolutnie ikona NBA. Niesamowity sportowiec i niemniej ciekawy człowiek.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
02-06-2011 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #147
Re: Koszykówka
Dallas Mavericks mistrzami a Dirk Nowitzki MVP! Rywalizację w finale NBA z gwiazdorską drużyną Miami Heat wygrali 4-2 z czego niezmiernie się cieszę, bo denerwowały mnie te buce z Miami.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
13-06-2011 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #148
Re: Koszykówka
I bardzo dobrze, że Dallas wygrali

Gwiazdki z Miami z Lebronem na czele myślały już, że mają całą ligę u stóp, a tu proszę, takie rozczarowanie Wink

Jednak muszę przyznać, że nie myślałem, że uda się Mavs wygrać z Heat.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
13-06-2011 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #149
Re: Koszykówka
A ja się cieszę, że Mark Cuban w końcu zdobył to o czymś zamarzył 11 lat temu inwestując w słabiutki klubik z Teksasu. Pozazdrościć właściciela z taką pasją, który byłby na każdym meczu swojego zespołu, a w NBA to przecież 80- 90 gier rocznie.


Fan United od 1992 roku
13-06-2011 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kamill Offline
Member
***

Liczba postów: 219
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 2
Post: #150
Re: Koszykówka
Też cieszy mnie zwycięstwo Dallas, głównie z powodu mojej niechęci do LeBrona.

Form Is Temporary, Class Is Permanent
13-06-2011 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości