Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka w praktyce...
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #61
Re: Muzyka w praktyce...
http://www.youtube.com/watch?v=UivNKp8eBEY

Gitarzyści! Macie tabulaturę do tej piosenki? Ale dokładnie do tej wersji, który gra ten starszy pan? Szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Inny w cholerę, ale tej nigdzie...



Mój Blog: Pod presją czasu
30-12-2010 19:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #62
Re: Muzyka w praktyce...
Ugryzione z troche innej strony, ale w chuj ciekawe - making of.

[flash=425,355]http://www.youtube.com/v/6ZYLp5uX9Yw[/flash]

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
30-12-2010 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kojot Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 674
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 3
Post: #63
Re: Muzyka w praktyce...
Szczerze to nie wiedziałem gdzie to napisać , więc pisze tutaj.

Od niedawna ( ponad miesiąc chyba jest ) zacząłem grać na gitarze. Właśnie sobie grałem Nothing Else Matters , kiedy nie wyszło mi, ''nie chcący '' szarpnąłem strunę za mocno i się zerwała ( R.I.P Sad ) .

Tak więc pytanie do gitarzystów , jakie struny kupić , firma , nie wiem co tam jeszcze może być , jestem w tym temacie zielony jak narazie.

Proszę o odpowiedź . Dzięki.

EDIT: Zapomniałem dodać , że to akustyk.

I cannot put my finger on it now
The child is grown
The dream is gone
And I have become comfortably numb.
24-05-2011 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sirius Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 424
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 3
Post: #64
Re: Muzyka w praktyce...
Ja ze swojej strony mogę polecić Dean Markley, Daddrio i Ernie Ball. Dwie pierwsze firmy dobry stosunek jakości do ceny, ostatnia sprzedaje już trochę droższe ale bardzo dobre struny.

Jednak jeśli piszesz, że dopiero zaczynasz to radziłbym się udać do sklepu z porządną obsługą i tam poprosić o to żeby doradzili jaką firmę wybrać i co najważniejsze jaką grubość strun. I chyba najważniejsza sprawa- założenie strun. Nie wiem czy umiesz albo masz kogoś kto porządnie to dla Ciebie zrobi ale jeśli nie to warto zabrać ze sobą wiosło i poprosić żeby zainstalowali na miejscu tak żebyś mógł podpatrzeć co i jak. I pamiętaj, że jak już zmieniasz to lepiej nie oszczędzaj zmieniając tylko jedną strunę tylko wymień cały komplet- będziesz miał wtedy ładniejsze brzmienie Wink
24-05-2011 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kojot Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 674
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 3
Post: #65
Re: Muzyka w praktyce...
Mam kumpla , on mi struny założy Wink.

Dzięki za pomoc !

Edit: Jeszcze jedno pytanie . Czy struny do elektryka są takie same jak do akustyka? Bo patrzyłem na allegro właśnie te firmy strun co podałeś i mają elektryk/ bass i nie widziałem akustyka , więc pytam.

I cannot put my finger on it now
The child is grown
The dream is gone
And I have become comfortably numb.
24-05-2011 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sirius Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 424
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 3
Post: #66
Re: Muzyka w praktyce...
Nie, struny są różne. Na paczce jest napisane do czego to struny i opakowania się trochę różnią. Aż z ciekawości zajrzałem na allegro i tam przecież jest nawet podział kategorii na struny do: elektryka, basu, klasycznej, akustycznej.
24-05-2011 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kojot Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 674
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 3
Post: #67
Re: Muzyka w praktyce...
Ups. Gafa . Nie zauważyłem :lol: .

I cannot put my finger on it now
The child is grown
The dream is gone
And I have become comfortably numb.
24-05-2011 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #68
Re: Muzyka w praktyce...
Ktoś pisał o Dean Markleyach, D'Addario i Ernie Ball. Rzeczywiście, bardzo dobre firmy, do tego dołożyłbym jeszcze DR, ale wypowiadam się w kontekście strun do elektryka. W ogóle zamiatają Elixiry, ale to wydatek 75zł lub więcej. Ostatnio gram na Dunlop Zakk Wylde Signature. Dobre struny, niedrogie (30zł), a poza tym kupuję albo DR, albo Dean Markley Blue Steel. Grubość 10-46, chociaż zastanawiam się nad zmianą na nieco cieńsze. Tak żeby zobaczyć tylko.

kojot napisał(a):Edit: Jeszcze jedno pytanie . Czy struny do elektryka są takie same jak do akustyka? Bo patrzyłem na allegro właśnie te firmy strun co podałeś i mają elektryk/ bass i nie widziałem akustyka , więc pytam.

Są różne (struny do akustyka poznasz po tym, że już 3. struna, struna G, ma basową owijkę; dwie pierwsze [E i H] to gołe druty Tongue ), ale nie przeszkadza założenie strun od elektryka do akustyka. Np. ja bym tak zrobił, bo niemiłosiernie denerwuje mnie ta owijka na strunie G, poza tym gram na elektryku, więc jestem przyzwyczajony, że masz 3 "gołe druty" i 3 struny z owijką. Ave ja.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
25-05-2011 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości