Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Tottenham Hotspur 1-1 Manchester United (20.10.2012)
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #31
RE: PL: Tottenham Hotspur 1-1 Manchester United (20.10.2012)
Po "odchorowaniu" wyniku tego meczu i opadnięciu nerwów muszę pochwalić grę defensywną United. Mimo straty punktów, gra obronna całej drużyny naprawdę mogła się podobać. Ferguson trafił niemal w dziesiątkę wrzucając Jonesa do składu. Dzięki temu, że Phil pomagał Rafaelowi udało się im praktycznie całkowicie zneutralizować Balea, naprawdę świetny ruch Fergusona. Może faktycznie Lennon kręcił Evrą, ale kiedy wychodził do niego Carrick (co ciekawe) nie miał już tak lekko Smile Utrzymać taką drużynę jak Tottenham w ryzach przez ponad 90min to jednak spora sztuka, Rio i Vidić zagrali świetny mecz, zwłaszcza ten blok Rio przy strzale Defoe był nie najgorszy. Nawet van Persie wracał się by asekurować defensywę. Do tego De Gea bronił jak natchniony i tylko to feralne sparowanie piłki obciąża jego konto, ale jakby się przyjrzeć to wpływ na to mogło mieć zderzenie z Vidiciem, właściwe to Serb wpadł na Davida...

Udałoby się utrzymać to 0:1 gdyby nie tragiczne w skutkach nieporozumienie między Rafaelem a Valencią i oddanie piłki w groźnej sytuacji, którą Koguty zamieniły na gola. To był książkowy przykład tego, czego nie należy robić broniąc wyniku... W takiej sytuacji, na kilkadziesiąt sekund przed końcem obaj powinni skupić się na piłce i dążyć do tego by znaleźć się pomiędzy nią a bramką, zamiast tego Rafa wystrzelił do przodu nie wiem po co, a Valencia jak to Valencia ostatnimi czasy nie wiedział co ma zrobić, skutkiem czego zamarł w bezruchu. Mam wrażenie, że gdyby Cleverley dograł do końca to United by tego nie przegrali, no ale mówi się trudno. Mimo wszystko w defensywie wreszcie wyglądali solidnie.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2013 12:45 przez Silvan.)
21-01-2013 10:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #32
RE: PL: Tottenham Hotspur 1-1 Manchester United (20.10.2012)
Moim zdaniem Rafael dobrze zrobił i ja też spodziewałem się ruchu Valencii który przecież był świeży i jest szybki a ten stał jakby go ktoś tam przyspawał. I to do niego mam największe pretensje o tego gola. Za brak jakiejkolwiek reakcji. De Gea wybił tą piłkę, trochę pechowo, bo w sumie też nie wiem jak to podanie doszło do Dempseya a też mało brakło a odbiła by się piłka od Rio. Ogólnie ta akcja nie rzutuje jakoś na grę obronną która przeciwko takiemu rywalowi była naprawdę bardzo dobra.
Co do Cleva to mi się wydaje, że Clev grał razem z Carrickiem w środku a za nimi Jones tylko, że Clev i Jones biegali tam gdzie była potrzeba. Ogólnie to podobała mi się wymienność pozycji z przodu to jest bardzo fajne. I coraz lepiej wygląda Kagawa. Swoją drogą faul kiedy ciągnał Dembele za koszulkę dość wyraźnie a arbiter tego nie odgwizdał bardzo mi się spodobał u Shinjiego. Dużo plusów po tym meczu, w zasadzie to tylko ta pechowo stracona bramka dość mocno obniża notę za mecz i sposób gry w drugiej połowie.
21-01-2013 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości