Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
David Moyes i sztab szkoleniowy
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #166
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Van Gaal i tyle.

Ma masę wad, spierdolił sprawę w Barcelonie, przesadnie stawiał tam na rodaków, zjebał w reprezentacji Holandii przed Mundialem 2002, w Bayernie też miał później słabsze wyniki.

Ale to jest fanatyk taktyczny, człowiek za którym idą tłumy, charakterem zjada niemal wszystkich europejskich trenerów. Jego pomysły są nowatorskie, preferuje ofensywną piłkę, uwielbia młodzież, wypierdala gwiazdki, pompuje w zespół energię, trzyma surową dyscyplinę, uczy piłkarzy nowych rzeczy. Całkowite przeciwieństwo eunucha Moyesa który nie wie, że istnieje coś innego niż schemat Baines->Fellaini, który nie ma zupełnie jaj, który nosi torbę Rooneyowi.

Przypominam, że to van Gaal zbudował podwaliny pod cudowny Bayern za który propsy zbierają Heynckes z Guardiolą. To on sprowadził na pół zmarnowanego w Realu Robbena i tchnął w niego nowe piłkarskie życie. On wprowadził Muellera czy Kroosa, a w Barcelonie pod jego skrzydłami ogrywali się Xavi, Iniesta i Thiago Motta. Lahm wielokrotnie powtarzał, że bez Holendra Bayern nie byłby w tym miejscu w którym jest, bo on nauczył ich dyscypliny, żelaznej taktyki, itp.

Nikogo lepszego nie znajdziemy, żaden kolejny półśrodek nie wchodzi w grę, a na Kloppa czy Simeone i tak nie mamy szans.

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
22-04-2014 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #167
Music RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Od Pomorza po Wodzisław, na trenera tylko Zdzisław Big Grin

[Obrazek: 10288766_671467762911649_7936140704536577768_n.jpg]

A tak serio to ktokolwiek by nie przyszedł, to poradzi sobie lepiej - tego akurat jestem pewien. Nie lubię van Gaala, ale umiejętnościami jest jakieś 3 lata świetlne przed Moyesem - nie mógłbym się więc obrażać na jego przyjście.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
22-04-2014 17:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #168
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Stało się.
No cóż, przykro mi i zwyczajnie szkoda mi Moyesa, ale tak patrząc z ręką na sercu na cały sezon to innej decyzji nie mogło być. Osobiście myślałem, że jeśli ostatnie 5 meczów (w tym mecz z Evertonem) zagramy w dobrym stylu to Szkot uratuje swoją pozycję i w następnym sezonie będzie prowadził nasz zespół. Stało się jednak inaczej.
Kilka pojedynczych dobrych meczów na przestrzeni całego sezonu to zdecydowanie za mało jak na taki klub z takim składem. Moyes nie potrafił wykorzystać naszego potencjału. Gracze też chyba nie do końca ufali trenerowi i grali często na pół gwizdka. Generalnie z przegranymi można byłoby się jeszcze jakoś pogodzić gdyby widać w nich było jakąś GRĘ, pomysł, styl i kierunek w którym chcemy zmierzać. A praktycznie cały czas wyglądaliśmy jak dzieci we mgle.
Nie udało się przeskoczyć Moyesowi poziomu Evertonu. Zwyczajnie- za wysokie progi.

van Gaal jest faworytem i zapewne to on teraz przejmie stery naszego okrętu.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
22-04-2014 18:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #169
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
No cóż, decyzja która musiała nadejść, a jednak jest mega zaskoczeniem. Bo myślałem, że jeszcze minimum następny sezon będziemy tkwić z Moyesem na ławce.

Jak wiecie, od początku mi się ta kandydatura nie podobała i jak widać nie wypaliła. Nie, nie triumfuje, wolałbym, żeby triumfował Moyes ciesząc się z powiedzmy 3 miejsca w lidze. Niestety, wszystko go przerosło. Dla mnie szczytem, szczytów jest fakt, jaki znalazłem dziś w internetach, że w tym sezonie Moyes zestawił 50 różnych jedenastek i bodajże ani razu w tym sezonie nie grały ze sobą dwie identyczne jedenastki. Powodów czemu mu się nie udało zapewne było wiele. Począwszy od braku posłuchu w szatni, przez niewłaściwie rozegrane okienko letnie, po zdecydowanie zbyt niską wiedzę taktyczną.

Mi jednak Moyesy dał promyk nadziei, kiedy to ostatnio graliśmy świetne, widowiskowe mecze w lidze, a także przynajmniej dobrze rozegrany dwumecz z Bayernem. Jednak to, co już wspominałem dla mnie kluczowe w tym momencie byłoby to jakby sobie poradził z parą Roo-RVP i tym, że MUSIMY grać na jednego napadziora. Szczerze? Wątpię, aby ten problem rozwiązał i IMO nadal gralibyśmy na dwóch z przodu, niemniej szkoda, że nigdy na 100% się o tym nie przekonamy.

Moyesy'emu źle nie życzę. Widać było, że chłop bardzo chce i mu zależy, niestety nie umiał. Co zrobić, zapewne nieliczni są w stanie sobie poradzić z prowadzeniem tego klubu, ale nie Moyes.

Jedno jest pewne, spory syf do ogarnięcia będzie miał nowy menago. Nastroje w szatni na pewno nie za dobre, sporo typa chce odchodzić, zaczyna się niecierpliwić. Z drugiej strony nowy coach będzie miał w chuj hajsu do wydania, naprawdę dobrych zawodników i sezon, w którym będzie mógł się skupić wyłącznie na lidze. Do tego presja będzie dużo mniejsza, bo gorzej już chyba być nie może Big Grin

Kto za niego? Z początku nie podobała mi się opcja z van Gaalem. Bo będzie to raczej opcja na max 5 sezonów może, a i to raczej nie. Ale tak naprawdę chyba nic innego nam nie pozostaje. Półśrodka na półśrodek nie ma co wymieniać, bo tak to lepiej było zostać z Moyesem. Ludzie typu Simeone, Klopp, czy Conte są raczej nie do ruszenia. A jeśli są to na pewno należy mocno się nad nimi zastanowić. W każdym razie, obecnie jestem za van Gaalem. Sporo o nim poczytałem, o jego metodach, i IMO jak ulał pasuje do tego zespołu. Potem się zobaczy, jak to wszystko się rozwinie, może na rynku pojawi się jakiś menago godny zatrudnienia, może ktoś z wcześniej wymienionych zrezygnuje z pracy, albo będzie chciał odejść. Tego niewiadomo, ale na pewno van Gaal to obecnie najlepsza opcja.

Btw. przenieście dyskusje o Moyesie z SB do tematu, bo tam nie chce mi się czytać 50 stron, a tu to by można zmieścić w parę postów Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
22-04-2014 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości