Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
David Moyes i sztab szkoleniowy
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #106
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Silvan napisał(a):Nie, nie miał też w lidze arabskich szejków z nieograniczonym budżetem i ruskich oligarchów. Nie twierdzę przecież, że krytyka Moyesa jest bezpodstawna.

W sumie to nie ma z byt wielkiego znaczenia. Bo:
1. W poprzednich sezonach nam to nie przeszkadzało;
2. City w tym oknie transferowym szału nie zrobiła jak we wcześniejszych latach;
3. W City też zmienił się trener i to w całkiem gorszej atmosferze niżu nas;
4. Moyes nie raz udowadniał że średnim zespołem (Everton) ze średnimi zawodnikami (prócz jednostek) potrafił rywalizować, stawiać opór a nawet wygrywać z czołówką (szczególnie z City)

Po prostu w tym meczu dał ciała na całej linii, trzeba się teraz wziąć w garść, przeanalizować błędy i je wykluczyć na pozostałe mecze. Poza tym w poprzednich meczach United nie porywało swoją grą, tylko z drugiej strony City radziło sobie jeszcze gorzej patrząc na przeciwników.
24-09-2013 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #107
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
El Polako napisał(a):Silvan napisał(a):
Nie, nie miał też w lidze arabskich szejków z nieograniczonym budżetem i ruskich oligarchów. Nie twierdzę przecież, że krytyka Moyesa jest bezpodstawna.

W sumie to nie ma z byt wielkiego znaczenia. Bo:
1. W poprzednich sezonach nam to nie przeszkadzało;
2. City w tym oknie transferowym szału nie zrobiła jak we wcześniejszych latach;
3. W City też zmienił się trener i to w całkiem gorszej atmosferze niżu nas;
4. Moyes nie raz udowadniał że średnim zespołem (Everton) ze średnimi zawodnikami (prócz jednostek) potrafił rywalizować, stawiać opór a nawet wygrywać z czołówką (szczególnie z City)

Ale rozmawiamy przecież, o tym w jakich realiach drużynę zastał odpowiednio Moyes i Ferguson. Chyba ma znaczenie to, że gdy zaczynał Sir Alex to piłka nożna była jeszcze w miarę normalna, można było spokojnie wychowywać zawodników i wprowadzać ich do zespołu, dać im czas i ogrywać. Nie było takiego parcia na natychmiastowe wyniki jak teraz, bo rywale kupują bez opamiętania. Najlepiej tą sytuację obrazuje to, że w obecnych czasach trenera nie robiącego wyników jak Ferguson w pierwszych latach po prostu wyrzucono by z klubu bez żalu.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
25-09-2013 07:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #108
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
David o naszych szansach na ligę mistrzów:

Cytat:"Żeby wygrać Ligę Mistrzów, trzeba mieć pięciu lub sześciu piłkarzy światowej klasy" - powiedział. "Wystarczy spojrzeć na Bayern Monachium, który spełnia ten warunek. Barcelona, gdy święciła triumfy w Europie, również miała kilku topowych zawodników. Teraz być może ma ich Real Madryt."

"Trzeba wspiąć się na ten poziom, by wygrać. My jeszcze go nie osiągnęliśmy. Mamy za to doświadczenie i kilku zawodników, którzy albo już są świetni, albo niewiele im do tego brakuje."

Trochę prawdy w tym jest, ale co on chce osiągnąć taką wypowiedzią? Bo na pewno morale nie podniesie w drużynie.

Moyes narzeka na brak zakupionych zawodników w ten sposób ale chyba może sam siebie winić na spółę z Edem.
29-09-2013 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kupczyk Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 35
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #109
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Jeśli trener nie wierzy w swoją drużynę, to kto ma wierzyć?
29-09-2013 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #110
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Ostatecznie można tą wypowiedź traktować jak świadomość, że David jest na początku swojej drogi oraz mocną zachętę do poprawiania swoich umiejętności dla zawodników.

Ale znowu Moyes za dużo mówi. Jest chyba zbyt otwarty w swoich wypowiedziach.
29-09-2013 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #111
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Ciekaw jestem jaki wpływ na transfery miał Moyes. Czy spojrzał na takiego Andersona, Younga, Naniego i stwierdził: "to są dobrzy piłkarze, dam im szansę". Bo moim zdaniem takich graczy jak Young czy Anderson w tym klubie już nie powinno być.
Jeśli Moyes twierdzi, że nie ma drużyny na zwycięstwo w LM a do tego tak zawalił okno transferowe to mówi o nim wiele.
29-09-2013 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #112
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
allfanmu napisał(a):Ale znowu Moyes za dużo mówi. Jest chyba zbyt otwarty w swoich wypowiedziach.
Mam takie samo zdanie, brakuje mi pragmatycznego i oszczędnego w słowach podejścia Fergusona. Moyes zbytnio otwiera się przed dziennikarzami, a z tym brakiem szans na lm to już przegięcie... Były sezony, gdy w LM furorę robiły zespoły, które grały poniżej oczekiwań w rozgrywkach ligowych. Nie takie rzeczy się zdarzały, to w końcu zupełnie coś innego. Jestem zażenowany tą wypowiedzią Moyesa, nie mniej niż stwierdzeniem, że Rooney to opcja "zapasowa". Ktoś powinien nauczyć go rozmawiać z mediami zanim zafunduje nam kolejną "złotą myśl"...

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
29-09-2013 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #113
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Ameryki to on nie odkrył. Nie bywając zbyt często na treningach United, każdy z nas na forum o tym wie. Może po takiej wypowiedzi piłkarze mają na przekór wszystkim bez presji grać w LM? Nie to jednak bezsensu. Tu wszyscy są przyzwyczajeni do wygrywania i dopiero teraz co niektórzy beda sobie uświadamiac ile z nich wyciągał sir Alex.
Też się zgodzę, że nie powinien mówić takich słów.


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2013 20:18 przez sebos_krk.)
29-09-2013 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #114
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Może chce podejść rywali że niby nie jesteśmy tak mocni jak kiedyś i żeby się tak nie spinali grając z United. Taka gra psychologiczna? A potem przyjedzie Bayern czy Real i klepniemy ich 4:0Big Grin
30-09-2013 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #115
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Czasami człowieka nie rozumiem. Muszę całość wkleić. Wiem, że macie internety i sami to przeczytacie, ale no muszę.

DevilPage.pl napisał(a):David Moyes na antenie MUTV wyjawił, że w letnim oknie transferowym lista życzeń Manchesteru United była jeszcze przygotowana przez sir Alexa Fergusona.

– Okno transferowe było trudne, bo nie mogłem podjąć pracy aż do 1 lipca. Nie byłem w pobliżu Carrington, nie mogłem tam być i z pewnością był to trudny okres. Ogólnie miałem pomysł jacy piłkarze są potrzebni. Miałem w głowie 2-3 zawodników – mówi Moyes.

– Sir Alex Ferguson powiedział mi, co będzie potrzebne. Pracowałem ze sztabem szkoleniowym i skautami nad planem sir Alexa. Było 2-3 graczy, których nie udało się kupić w ostatniej chwili.

– Uważam, że kiedy przychodzisz do klubu, musisz ocenić swój skład i dać każdemu szansę. Mam nadzieję, że każdy zawodnik będzie mógł powiedzieć, że rozegrał kilka spotkań. Niektórzy liczyli z pewnością na więcej, ale staraliśmy się dać szansę wszystkim – dodaje Moyes.

Podsumowując:
Przed 1 lipca nawet nie było opcji, żeby przygotować plan działania. Na pewno w Evertonie sprawdzali czy David nawet nie myśli o nowej pracy.

Moyes miał pomysł na 2-3 zawodników, Ferguson także i pracowali oczywiście nad opcją Fergusona. No i oczywiście musieli to załatwić w ostatniej chwili.

W takim wypadku którą opcją był Fellaini? Nie wierzę, że Fergusona. To co, jednak udało się kupić kogoś z listy Moyesa?

No i oczywiście musisz dać każdemu szansę chyba, że jesteś Fabio Da Silvą.
29-12-2013 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #116
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
allfanmu napisał(a):W takim wypadku którą opcją był Fellaini? Nie wierzę, że Fergusona. To co, jednak udało się kupić kogoś z listy Moyesa?
Dlaczego nie? Już za rządów Fergiego często łączono nas z Kudłaczem. Choć mogło być i tak, że nic z listy Fergiego nie wypaliło i Moyes się uparł i w ostatniej chwili przyszedł Belg. Nie wiem, dziwne to strasznie wszystko.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
29-12-2013 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #117
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
To bzdura. Ze Strootmanem i Garayem byliśmy już po słowie, a Moyes zablokował te transfery [nawet nie chce mi się newsa na ten temat szukać, ale to nie było żadne The Sun czy inny Mirror Wink]. Asekuranctwo zawsze spoko, koleś od maja wiedział, gdzie będzie pracował i nie miał czasu "poznać" swojego pracodawcy. Beka z Ryżego wciąż grana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2013 14:02 przez Pchela.)
29-12-2013 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #118
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Strootmanem nie byliśmy nawet zainteresowani, bynajmniej nie na tyle by złożyć jakąkolwiek ofertę bo jedyny klub który złożył ofertę to właśnie Roma.
A Garay tak nam potrzebny jak Anderson, więc faktycznie beka nieziemska... ;/
29-12-2013 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #119
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Generalnie to wygląda tak, jakby Mojsze usprawiedliwiał się tym, że mimo, iż on był trenerem, to i tak rządził Ferguson, a gdyby to Dawid rządził, to byłoby git.
Zatem dlaczego już jako trener nie powiedział "Niet! Teraz ja tu rządzę!" i nie realizował swoich pomysłów? Przecież wymianę całego sztabu na swój dało się zrobić w try miga.

Gdzie jest Groszek?
29-12-2013 14:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #120
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Może od początku takie były warunki.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
29-12-2013 18:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości