Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
David Moyes i sztab szkoleniowy
Lisu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 289
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2
Post: #138
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy
Ciężko patrzy się na to, że Moyes czuje się bezkarny wobec fatalnej postawy w tym sezonie. 'Mam poparcie Fergusona i wszystkich kibiców więc mi wszystko wolno'. Część kibiców już się odwróciła i dobrze - może wreszcie Moyes przejrzy na oczy i zobaczy, że nie jest tu nietykalny. Wina za wyniki powinna paść na piłkarzy? Bullshit. To menedżer jest odpowiedzialny za wyniki. Miał mnóstwo czasu, żeby wprowadzić do zespołu nowe twarze. Od maja do kóncówki sierpnia nie zrobił nic. Potem ten transfer Fellainiego, którego forma zbliżona jest do rewelacyjnego w tym sezonie Cleverley'a... Nie zrobił nic zarówno na rynku transferowym jak i jeśli chodzi o wprowadzenie swojego stylu gry (jeżeli wogóle jakikolwiek ma...)

Najbardziej frustrujące - jak dla mnie - może nie są już same wyniki (które spodziewałem się, że nie będą wybitne), ale styl w jakim przegrywamy mecze. Taktyczne posunięcia Moyes'a to katastrofa. Najdobitniej było to widać, w pierwszym meczu z Olimpiakosem, czyli totalny brak pomysłu na grę.

Czy dać szansę jeszcze Moyesowi? Moim zdaniem nie. Od początku swojej kadencji tutaj nie zrobił nic. Spójrzmy na inne czołowe drużyny, które zmieniły w tym roku trenerów. Na początku sezonu nie szło przykładowo zarówno Pellegriniemu czy Ancelottiemu. Ok, nie szło, ale zobaczmy co jest teraz. Wystarczyło 2,3 miesiące a w grze ,MCity czy Realu zauważyć można było świetny progres. Trenerzy wprowadzili swój styl, który w przełożeniu na wyniki okazał się bardzo efektywny. A Moyes? Gramy ten sam piach, to samo gówno co we wrześniu. Zero progresu mimo, że sezon trwa już 7 miesięcy, a Moyes pracuje tu już 10!

Załóżmy, że zostawiamy Moyesa na najbliższy sezon. Wykonuje kilka oczekiwanych transferów. Mija kolejne kilkanaście miesięcy, żeby wprowadzić nowych piłkarzy do drużyny. Czy poprawa stylu nastąpi? Wątpie, a to dlatego, że widzimy przykłady Fellainiego i Maty - nabytków Moyesa. Mata to genialny piłkarz, który w trójkącie z RVP i Rooney'em powinien stanowić najsilniejszy atak (zaryzykuję stwierdzenie) na świecie. A my widzimy jak za kadencji Moyesa RVP nie może zgrać się z Rooneyem, a w każdym meczu widać, jakby grali ze sobą pierwszy raz. Maty Moyes nie potrafi eksploatować. Nie potrafi. Nawet Fellainiego, którego mogłoby się wydawać - zna na wylot, nie potrafi dobrze 'wykorzystać'.
Przyjdą nowe twarze i będzie to samo. Będzie jeszcze większy chaos niż jest teraz. Mam nadzieję, że zarząd do tego nie dopuści i pozbędzie się Moyesa.

Jeszcze do pojedynku z Olimpiakosem wierzyłem, że jednak coś z Moyesa będzie. Ale jego zachowanie, jego kompetencje, jego podejście do tak wielkiego klubu jest nie do zaakceptowania. Nie mówię tego w przypływie gniewu, czy braku cierpliwości. Cierpliwość była, ale do czasu.
Moyes, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, wracaj do ligowych średniaków, bo widzę, że ich lubisz, skoro z Manchesteru Utd chcesz uczynić jednego z nich.

Bycie fanem United to nie przyjemność, to zaszczyt
29-03-2014 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: David Moyes i sztab szkoleniowy - Lisu - 29-03-2014 11:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości