Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkocka Premier League
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #1
Szkocka Premier League
Clydesdale Bank Premier League czyli Scottish Premier League (SPL) to najwyższa klasa ligowa w piłce nożnej w Szkocji. W tym temacie dyskutujemy właśnie o niej. Który z odwiecznych rywali z Glasgow tym razem zdobędzie mistrzostwo i sprawi, że stanie się piłkarskim władcą tego miasta jak i całej Szkocji? Jak będzie sobie radził Boruc w bramce Celtiku? A może jakiś czarny koń sprawi wszystkim niespodziankę i przerwie hegemonię Celtiku oraz Rangersów? Kto będzie na krawędzi i będzie walczył o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej?

O tym piszemy w tym temacie. Zapraszam do dyskusji.

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
06-04-2008 11:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Szkocka Premier League
Ja w lidze szkockiej kibicuje Celtikowi ze względu na Boruca. Jak wiemy wczoraj Celtowie niespodziewanie przegrali u siebie z Motherwell, grając całą drugą połowę z przewagą jednego zawodnika, a mimo to nie potrafili strzelić gola. Szanse na mistrzostwo są już bardzo, bardzo małe :/ Z pucharu Szkocji już odpadli, z LM tak samo, więc wydaje się, że era Strachana w drużynie Celtiku dobiega końca.


Mistrza najprawdopodobniej niestety zdobędą Rangersi :evil:
:cry:

Pele good, Maradona better, George Best
06-04-2008 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #3
Re: Szkocka Premier League
W sumie nie interesuję się już szkocką ligą, kiedyś bardziej się interesowałem, jak leciały mecze SPL na Polsacie Sport. Ale ze szkockich zespołów kibicuję Celticowi, również ze względu na Boruca. Tak szczerze mówiąc, to jakby nie było United, to chyba bym kibicował Celtom... <myśli>

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
06-04-2008 12:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #4
Re: Szkocka Premier League
Szkocka liga to ciągła rywalizacja Rangersów i Celticu. Ligą się zbytnio nie interesuję, ale podteksty religijne w meczach obu ekip prowadzą do pojedynków pełnych walki i emocji. Osobiście nienawidzę Celticu, a wręcz przeciwnie odnoszę się do Rangersów. I trwa to już od kilku lat. Być może Celticu nie lubię poprzez mecze z United, gdzie napsuli nam trochę krwi. Jednak ogólnie rzecz biorąc to nie trawię tego klubu i cieszą mnie jego porażki. Rangersów lubię bardzo, też nie wiem dlaczego, ale po prostu tak już jest. I nigdy nie trzymam kciuków za kluby na podstawie liczby Polaków w składzie. Nie interesuje mnie to, że Boruc nie zdobędzie mistrzostwa Szkocji, które po ostatnich derby na korzyść Rangersów i wczorajszej porażce Celticu, wydaje się przesądzone na korzyść Glasgow Rangers.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
06-04-2008 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Donu Offline
Member
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Szkocka Premier League
Cud by się stałby The Boys zdobyli tytuł!. Czas na to żeby Boruc opuścił Glasgow i przeszedł do innego klubu, oczywiście do LEPSZEGO niż Celtic. Uważam, że nie posiadają super zawodników, przecież Brown nie będzie najlepszym zawodnikiem europy, a Nakamura nie może ciągle być najlepszy, przecież ma już swoje lata! Kiedyś Żurawski był dla nich Hitem, kupują zawodników poziomu "średni", od lat nie mieli jakiegoś hitu transferowego, kupili Robsona który nie mieści sie zawsze w pierwszym składzie. Celtic z latami się robi coraz gorszy Sad.
06-04-2008 17:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Szkocka Premier League
Donu napisał(a):Od lat nie mieli jakiegoś hitu transferowego

A Keane, Larsson? Trzeba im przyznać, że odkryli Boruca, to jest pewne.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
06-04-2008 17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pimpek Offline
Member
***

Liczba postów: 118
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Szkocka Premier League
Donu napisał(a):Celtic z latami się robi coraz gorszy Sad.
No już tak nie przesadzajmy. Może i nie są ekstra, ale i też nie są jacyś słabi. W Lidze Mistrzów radzą sobie naprawdę dobrze, ostatnio wychodzą z grupy systematycznie, i nawet potrafią zawalczyć o to, aby piąć się jeszcze wyżej. Miewali nawet ostatnio w tych rozgrywkach świetne mecze, było i tak, że nic tylko klaskać, chociażby z Milanem, a nawet i dobrze zaprezentowali się ostatnio z Barceloną. A że teraz w lidze im nie idzie, to nie znaczy, że są słabi. Jeśli chodzi o Mistrzostwo, to Rangersi albo Celtowie. Teraz bliżej są Ci pierwsi i tyle. Są to dwa zespoły, które rywalizują o tytuł i nie będzie tak, że z góry Celtic ma je zaklepane, nie liczą się tylko i wyłącznie oni, bo są Ci drudzy zza między.
06-04-2008 17:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
MU_fan Offline
Member
***

Liczba postów: 213
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #8
Re: Szkocka Premier League
Tomassen napisał(a):W sumie nie interesuję się już szkocką ligą, kiedyś bardziej się interesowałem, jak leciały mecze SPL na Polsacie Sport.

Nadal lecą, nie wiem czy na Polsacie Sport czy na Extra, ale lecą.

A co do moich upodobań. Do zdecydowanie wolę Celtic od Rangersów. Mogło zadecydować o tym kilka faktów, ale w głównej mierze to, że Cetlic jest bardziej 'polskim' klubem oraz chamskie, idiotyczne, podłe czy wręcz zwierzęce zachowanie kibiców Rangersów. Za przykład dam mecz Rangersów rozgrywany kilka dni po śmierci JPII kiedy to praktycznie cały stadion śpiewał 'Fuck Pope', rozumiem inna wiara i ten tego, ale...no sami sobie dopowiedzcie.

A co ligi szkockiej do zaprawdę muszę przyznać, ze jest słabą ligą z dwoma jedynie wyróżniającymi się klubami, bo np. taki Celtic dalej niż do 1/8 finału LM prędko nie zajdzie, a kibice w końcu zaczną oczekiwać czegoś więcej.

A więc Borucu jeśli chcesz coś poważnego w piłce osiągnąć, to ładnie podziękuj za grę i uciekają stamtąd.
06-04-2008 18:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
pawlo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Szkocka Premier League
MU_fan napisał(a):A co do moich upodobań. Do zdecydowanie wolę Celtic od Rangersów. Mogło zadecydować o tym kilka faktów, ale w głównej mierze to, że Cetlic jest bardziej 'polskim' klubem oraz chamskie, idiotyczne, podłe czy wręcz zwierzęce zachowanie kibiców Rangersów. Za przykład dam mecz Rangersów rozgrywany kilka dni po śmierci JPII kiedy to praktycznie cały stadion śpiewał 'Fuck Pope', rozumiem inna wiara i ten tego, ale...no sami sobie dopowiedzcie.

a mecz Celtic vs United gdzie prawie byl drugi rzym nie robi na tobie wrazenia?

swoja droga dzis fenomenalne spotkanie Dundi z Rangersami

50 years ago, our team lay in the snow.
Battered and bloodied some of them died,
Some of them survived.
Charlton and Matt Busby,
They took us to Wembley.
And we beaten Benfica and we won the cup,
all those years ago.
06-04-2008 19:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Oskar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 420
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Szkocka Premier League
Rangers to według mnie "religijne chamy", a spora ilość kibiców nie umie się porządnie zachować i przypomina dzikie zwierze, ale trzeba przyznać, że zasłużyli na mistrzostwo Szkocji, a zbyt nonszalanckie podejście Celtów im pomogło w zdobyciu tytułu (już chyba mają pewny).

Loserpool, not a Liverpool.
"Przyłóż termometr, 100 stopni na kark, byle by na gramofonie w końcu wcisnąć start"
06-04-2008 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
MU_fan Offline
Member
***

Liczba postów: 213
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Szkocka Premier League
pawlo napisał(a):a mecz Celtic vs United gdzie prawie byl drugi rzym nie robi na tobie wrazenia?

Chodzi o zamieszki kibiców czy cuś? Bo naprawdę nie wiem. Jeśli tak, to leje na to, to jest mimo wszystko inna sprawa.
06-04-2008 21:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Szkocka Premier League
Wczoraj w derbach Glasgow Celtic pokonał rangersow 2 - 1 Big Grin
Pierwszą bramkę dla Celtów cudownym uderzeniem za '16' zdobył ostatnio raczej w słabej formie Nakamura. Na początku drugiej połowy gola strzelił Novo i było 1-1. W doliczonym czasie gry Hesselink dał wygraną The Boys. Warto dodać, że karnego nie wykorzystał McDonald.
Boruc cały mecz, raczej bezrobotny, przy golu novo nie miał szans.

Glasgow znów Zielono-Białe 8-)

Pele good, Maradona better, George Best
17-04-2008 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Angelito Offline
Legenda Haxa :)
****

Liczba postów: 404
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 5
Post: #13
Re: Szkocka Premier League
Celtic miał też ten + , że w bramce pojawił się nie przygotowany do takiego spotkania wg mnie - Neil Alexander który zmienił "walczącego" z bólem nogi (stopy czy czegoś tam) podstawowy bramkarz Rangersów Allan McGregor który rozgrywał kapitalne spotkanie np ta obrona sam na sam z Hesselinkiem i wspomniany przez @dende karny ... podział pkt byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem
17-04-2008 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Szkocka Premier League
379 derby Glasgow dla Celticu 8-)


Celtic pokonał na własnym boisku rangersów, 3-2 po dwóch golach Scotta McDonalda i jednym trafieniu z rzutu karnego Robsona (ciekawe czego "11" nie wykonywał S.McD Wink ) Dla rangersów bramki strzelali Weir i Cousin.
Czerwo w ostatniej minucie dostał Whittaker.
Celtic ma 5 punktów przewagi, ale rangersi mają do rozegrania jeszcze trzy zaległe mecze.

Pele good, Maradona better, George Best
27-04-2008 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Szkocka Premier League
dende napisał(a):Celtic ma 5 punktów przewagi, ale rangersi mają do rozegrania jeszcze trzy zaległe mecze.

I to właśnie Rangersi raczej zgarną tytuł. Jak zawsze derby Glasgow są ciekawym widowiskiem. Stadion zapełniony, jak zawsze przy takich okazjach. Boruc dziś po raz ostatni z Rangers wystąpił raczej.
27-04-2008 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości