Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezerwy i młodzież
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #601
RE: Rezerwy i młodzież




Świetny występ młodego pomocnika




Najnowszy nabytek. Varela, świetnie robi postępy
22-10-2013 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #602
RE: Rezerwy i młodzież
Może mi ktoś powiedzieć - kto oczywiście żyje rezerwami, jakie przełożenie ma system gry w U18 i rezerwach, na kadrę pierwszego zespołu? choci mi o taktykę, poszczególne formacje, zadania na boisku etc. Gdzieś natknąłem się na stwierdzenie, że nasze drużyny młodzieżowe grają innym systemem gry (głównie 4-2-3-1), a ich starsi koledzy z kadry seniorskiej (zazwyczaj 4-4-2 / 4-4-1-1). Nie koliduje to jakoś?

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2013 11:06 przez daniel.)
29-11-2013 11:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #603
RE: Rezerwy i młodzież
Może to będzie lekki offtop, ale odnośnie formacji, to uważam, że większym problemem jest to, że kadra seniorska gra system jakim gra, niż to, że młodsze kadry grają chyba optymamalnym systemem na ten moment rozwoju futbolu, czyli wspomnianym 4-2-3-1. Z pewnością gra w 4-2-3-1 kształtuje w tych piłkarzach dużo większą wszechstronność i kreatywność i myślę, że nie będą mieli żadnych problemów z przestawieniem się na nieco inne ustawienie. Trzeba też powiedzieć, że dorosły Manchester United też nie będzie tkwił wiecznie w 4-4-2, teraz tylko posiadanie Rooneya i Persila blokuje nas przed zmianą systemu gry.

Dodam jeszcze tylko, że nie mam pojęcia jak ma się sytuacja w naszych rezerwach, tylko tak teoretycznie dywaguję.

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
29-11-2013 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #604
RE: Rezerwy i młodzież
Od lat drużyny młodzieżowe(nie jestem w stanie powiedzieć od ilu, ale pewnie ostatnio regularnie graliśmy z dwójka w przodzie za czasów Rossiego/Ebans Blakea) grają jednym napastnikiem, ze skrzydłowymi którzy częściej schodzą do środka niż biegną z piłką do linii końcowej aby posłać dośrodkowanie. Ogólnie nasza akademia bazuje właśnie na takich zawodników, którzy szukają kombinacyjnej gry, bardzo wszechstronnych, a nie nastawionych na jedno zagranie Smile

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
29-11-2013 13:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #605
RE: Rezerwy i młodzież
No to jakie to ma później odzwierciedlenie w kadrze seniorskiej United? Szkoleni są w innym systemie, by później sprawdzać się (lub głównie nie sprawdzać się) w 442? Nie stoi to w opozycji? Jedynie Januzaj mi tu pasuje do tej gry kombinacyjnej, reszta jakoś albo nie odpalała albo stanowiła pewną 'solidność'.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
29-11-2013 14:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #606
RE: Rezerwy i młodzież
Nie rozumiem ostatniego zdania, tylko Januzaj z kadry seniorskiej nadaje sie do gry kbinacyjnej? Kagawa Welbz Clev RvP czasem Nani i Roo to juz jest ok.

Mlodzi pilkarze beda wchodzic do druzyny i zmieniac jej oblicze, to nie jest szybki proces. Barcelone nie zbudowali wraz z przyjsciem Guardioli a poprzedzono to wieloletnia praca nad fundamentami by Pep to wykorzystal.
29-11-2013 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #607
RE: Rezerwy i młodzież
Welbeck, Cleverley czy Linagard to nie zawodnicy stworzeni do gry kombinacyjnej ? Tyle tylko, że nasz system nie opiera się głównie na grze kombinacyjnej, a raczej rozegraniu do skrzydeł i cross.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
29-11-2013 15:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #608
RE: Rezerwy i młodzież
Cepilek napisał(a):Nie rozumiem ostatniego zdania, tylko Januzaj z kadry seniorskiej nadaje sie do gry kbinacyjnej? Kagawa Welbz Clev RvP czasem Nani i Roo to juz jest ok.

Ale ja pisałem wyraźnie o zawodnikach, którzy przeszli w ostatnim czasie poszczególne szczeble (U18, rezerwy) i dostali się do pierwszego składu.
Clev i gra kombinacyjna? To, że raz na jakiś czas uczestniczy w klepce przed polem karnym przeciwnika nie świadczy o jego predyspozycjach do gry kombinacyjnej właśnie. Lingard póki co to niewiadoma, chociaż bardzo bym chciał żeby dali szansę temu chłopakowi. Chodzi mi właśnie o ten aspekt, do którego Michał nawiązałeś. Widzę pewną sprzeczność w szkoleniu młodzieży w jednym systemie i gry kadry pierwszego zespołu w innym. Wiadomo, opieranie gry na klasycznych skrzydłowych jest we krwi tego zespołu od dawna, ale tu wraca klasyczna bolączka, czyli co w przypadku kiedy skrzydła zawodzą, a umiarkowana kreatywność środka pola nie pozwala na więcej rozwiązań?

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2013 14:12 przez daniel.)
02-12-2013 14:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #609
RE: Rezerwy i młodzież
Cytat:To, że raz na jakiś czas uczestniczy w klepce przed polem karnym przeciwnika nie świadczy o jego predyspozycjach do gry kombinacyjnej właśnie.
Trudno, żeby uczestniczył częściej jak

1) Rzadko kiedy tam się znajduje
2) Nasz plan na grę w ofensywie opiera się na szerokim ustawieniu i dośrodkowaniach

Cytat:Lingard póki co to niewiadoma, chociaż bardzo bym chciał żeby dali szansę temu chłopakowi.
Tutaj nie chodzi o niewiadomą. Tutaj chodzi o jego styl gry, który jest trochę podobny do Cleva, czyli lubi grać krótkimi podaniami na jeden kontakt. To czy sprawdzi się u nas, to już zupełnie inna sprawa. Jesli nie zmienimy systemu, to będzie mu trudno.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
02-12-2013 15:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #610
RE: Rezerwy i młodzież
W ostatnim dniu okienka United odrzuciło ofertę rzędu 5 mln funtów za Lingarda ;o dawać taką kasę za zawodnika, który w Premier League jeszcze nie zaistniał i dodatkowo ma pół roku do końca kontraktu? To Rene ostro pojechał...

Swoją drogą nie rozumiem sytuacji Lingarda. Na tournee spisywał się bardzo dobrze, poszedł na wypożyczenie i tam również prezentował wysoką formę. Ściągnięto go z powrotem do United i teraz facet gnije w rezerwach... po sezonie pewnie odejdzie za darmo do jakiegoś innego klubu, w którym będzie mógł liczyć na regularną grę. Jesse swoją ciężką pracą zasłużył sobie na otrzymanie szansy w pierwszym składzie. Skoro jednak jej nie otrzymał to wątpię by chciał przedłużyć kontrakt.
Szkoda...może nie jest to zawodnik, który byłby liderem zespołu, ale z pewnością z czasem mógłbym się stać wartościowym zawodnikiem.



Mój Blog: Pod presją czasu
05-02-2014 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #611
RE: Rezerwy i młodzież
Wypożyczymy go jeszcze gdy będzie taka możliwość w tym sezonie. Na uwagę zasługuje fakt że jest w kadrze na LM

Wilson zgłoszony do kadry na LM mimo że można go zgłaszać z faktu bycia wychowankiem, pokazuje to skale talentu i to że mamy z chłopakiem plany. Może wejdzje w przyszłym sezonie jak Januzaj? Jego kariera nie rozwija się poki co wolniej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2014 09:54 przez Cepilek.)
06-02-2014 09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #612
RE: Rezerwy i młodzież
Nasza strategia co do niektórych młodych zawodników jest dziwna. Thorpe dopiero teraz został wysłany na wypożyczenia, a facet ma na karku bodaj 21 wiosen (nawiasem mówiąc w pierwszym meczu odniósł kontuzje i ponoć może wypaść na długo). Larnell Cole, czy Magnus Eikrem nawet nie doczekali się wypożyczenia (nie mówiąc już o szansie w pierwszym zespole) i z nich zrezygnowaliśmy. Lingard natomiast - nie ukrywajmy - równiez nie dostanie swojej szansy. Jeśli jej nie otrzymał, gdy nie było Maty, to nie łudźmy się że teraz będzie inaczej. Chłopak zmarnuje kolejne miesiące na grę w marnej u21.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
06-02-2014 10:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #613
RE: Rezerwy i młodzież
Foster napisał(a):po sezonie pewnie odejdzie za darmo do jakiegoś innego klubu, w którym będzie mógł liczyć na regularną grę.

Potem się okaże jeszcze że będziemy żałować tego tak jak w przypadku Pogby...
06-02-2014 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #614
RE: Rezerwy i młodzież
Michał, Cepilek

Jako, że w tym sezonie bardzo rzadko oglądam rezerwy, mam pytanie. Jak prezentuje się Varela? Wyrośnie coś z niego? Choćby nawet solidny zmiennik czy nie bardzo? Pytam, bo tak sobie myślę o kolejnym sezonie i się zastanawiam nad naszą prawą obroną. Jeden Rafael to za mało i tak sobie pomyślałem, czy aby Guillermo nie da rady?



Mój Blog: Pod presją czasu
17-03-2014 17:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #615
RE: Rezerwy i młodzież
Ciężko będzie musiał pracować by wyrósł z niego piłkarz o przydatności Johna O'Shea tak to ujmę Smile

Dziwne rzeczy się z nim dzieją, niedawno był w Ameryce Południowej bo jego rodzice mieli wypadek co podobno uniemożliwiło jego wypożyczenie. Pewne oznaki talentu, jakieś możliwości techniczne ma ale to raczej takie jajko niespodzianka w mojej opinii. Tacy też są potrzebni.
17-03-2014 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości