Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka ręczna
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #76
Re: Piłka ręczna
Lucas napisał(a):Szanse na półfinał mamy takie jak 10000-1. Niemcy muszą wygrać wszystkie mecze, a Macedonia wszystkie przegrać, no i my wszystkie wygrać. Nierealne.
a jednak! Big Grin

Nie tylko ta ostatnia akcja była frajerska w wykonaniu Norwegów. Jeszcze do 50 (?) minuty było 25-22 dla nich. Tylko, że Norwegowie to nie Dania, czy Chorwacja i już chyba witali się z gąską. Jako niedoświadczona reprezentacja dwa razy przegrali ten emcz. Najpierw doszliśmy ich na 25-25, a potem nw 1,5 minuty przed końcem prowadzili 30-28, a to my wygraliśmy. U naszych chłopaków było widać zmęczenie. Gdybyśmy grali jeszcze raz z Danią wyglądało to by zapewne inaczej, ale Norwegowie to drwale. Na szczęście ostatnie 15 minut to pokaz ambicji i serducha do walki naszych reprezentantów i osiągneliśmy już podwójny sukces: Wyjebaliśmy Niemców (pośrednio ;]) i sami awansowaliśmy.

Ale powiem szczerze: Gdy było 25-22 to już nie wierzyłem. Ale gdy to odrobili to jakoś spokojniej oglądałem, jak było 30-28, choć ostatnie 10 min to już miałem świeczki w oczach xD

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
28-01-2009 09:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #77
Re: Piłka ręczna
Szczerze mówiąc... nie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Norwegowie zagrali fatalnie w końcówce, za nerwowo, zamiast spokojnie rozgrywać. A my to wykorzystaliśmy.

Wiele takich comebacków w sporcie. Choćby mecz z Bayernem. To są niesamowite mecze. Przeciwnik już w głowie cieszy się z wygranej, a ty pakujesz mu gola. Gra do końca - to jest to.
Swoją drogą ciekawe, czy Siódmiak ma problemy z plecami po takim obciążeniu, jak się położyła na niego cała nasza reprezentacja...

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
28-01-2009 11:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #78
Re: Piłka ręczna
Lucas napisał(a):Szanse na półfinał mamy takie jak 10000-1. Niemcy muszą wygrać wszystkie mecze, a Macedonia wszystkie przegrać, no i my wszystkie wygrać. Nierealne.

Tak tak nie realne, a jednak się zdarzyło
Zawsze powtarzam, że trzeba wierzyć do końca bo w sporcie wszystko jest możliwe, jeśli jest najmniejsza szansa na sukces to trzeba w nią wierzyć, Lucas jeśli ty tak wierzysz w zwyciestwo Manchester United jak w reprezentację ręczniej to wspóczuje, Manchester United też jest nie raz w nie ciekawej sytuacji i wtedy co też mowisz ze jest 10000-1? bo ja nie.

A co do meczu to wczoraj trzeba przyznać Polacy grali słabiej od Norwegów, a jednak wygrali, taki już jest sport, czasem trzeba mieć szczęście jak przeciwnik w danym dniu ma lepszą dyspozycję, szacunek dla norweskiego trenera, zdjoł bramkarza stawiając wszystko na jedną kartę, gdyby w tym meczu był remis to do pół finału awansowali by NIemcy

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
28-01-2009 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #79
Re: Piłka ręczna
Lucas miał rację z szansami, czasami się tak zdarza, że wszystko wychodzi i do tego Polacy dołożyli 3 zwycięstwa, co z pewnością zasługuje na wielki respect. Mecz z Norwegią przeciętny, najbardziej utkwił mi Kjelling, cisnął tymi strzałami raz dobrze, raz źle.

Janczar napisał(a):szacunek dla norweskiego trenera, zdjoł bramkarza stawiając wszystko na jedną kartę, gdyby w tym meczu był remis to do pół finału awansowali by NIemcy

Remis nic nie dawał ani Polakom, ani Norwegom. Polacy musieli wygrać by awansować, a Norwegia żeby mieć lepsze miejsce na koniec MŚ.

W sporcie jest wszystko możliwe, racja ale taka dramaturgia mogłaby być ozdobą każdego finału...

PS: Janczar - Masz Firefoxa? :?
28-01-2009 14:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #80
Re: Piłka ręczna
Janczar napisał(a):Tak tak nie realne, a jednak się zdarzyło
Zawsze powtarzam, że trzeba wierzyć do końca bo w sporcie wszystko jest możliwe, jeśli jest najmniejsza szansa na sukces to trzeba w nią wierzyć, Lucas jeśli ty tak wierzysz w zwyciestwo Manchester United jak w reprezentację ręczniej to wspóczuje, Manchester United też jest nie raz w nie ciekawej sytuacji i wtedy co też mowisz ze jest 10000-1? bo ja nie.
Ale co to za porównanie. Była taka sytuacja i realnie, REALNIE oceniłem szansę Polaków. Kto się spodziewał, że Niemcy, mistrzowie świata z 4 punktami nie awansują dalej? Mieliśmy wiele szczęścia i tą 1/10001 szansę na awans, którą wykorzystali.
28-01-2009 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #81
Re: Piłka ręczna
niemiecki komentarz :

http://pl.youtube.com/watch?v=saM4s4jps0E

aufwiedersehen kurwy :mrgreen:

Pele good, Maradona better, George Best
28-01-2009 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #82
Re: Piłka ręczna
Tyle nadzieji i oczekiwań w sercach polskich kibiców, po ostatnich dokonaniach naszej reprezentacji, a dzisiaj przegrywamy z Chorwatami, szkoda, wielka szkoda, bo mieliśmy wielką szansę na powtórzenie wyniku sprzed 2 lat, no szkoda. Lecz trzeba przyznać, że nasza reprezentacja nie była wcale w formie na tych mistrzostwach, graliśmy średnio, bez porywajacych zagrań i myślę, że i tak trzeba się cieszyć, że doszliśmy tak daleko będąc w takiej słabej dyspozycji. Trzeba jeszcze walczyć w tym turnieju o swoje i zrobić wszystko, żeby wyjechać z brązowym medalem pokonując Danię, już raz ich pokonaliśmy, więc mam nadzieję, że ponownie to zrobimy.

A co do dzisiejszego meczu, to Chorwaci grali u siebie, grali pewnie, zdecydowanie, szybko, grali poprostu dobrze, jak na gospodarzy turnieju przystało, pierwsza połowa wyrównana, w drugiej nasza reprezentacja całkiem się pogubiła, Chorwaci wyszli na 7pkt przewagę i było już po meczu.
Wielkie podziękowania za grę w dzisiejszym meczu dla Jurasika i K.Lijewskiego :!:
Denerwował mnie zawodnik chorwacji Ivan C. ten co strzelał karne, po kazdym zdobytym golu tak to celebrował, że nie wiedziałem czy już Chorwaci wygrali, czy już się mecz skończył, a do tego symulował, dobrze, że go Lijewski zahaczył, dobrze mu tak, ale już się więcej nie unoszę, walczymy o brąz Panowie Wink

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
30-01-2009 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #83
Re: Piłka ręczna
Ja na co dzień sie tym sportem zbytnio nie interesuję ale taki mecz jak półfinał mistrzostw świata musiałem zobaczyć.
Miałem wielką nadzieję że pokonamy Chorwację ale po bardzo trudnym meczu. Ale niestety oni są na fali i zbytnio nie dali nam pograć, zwłaszcza w drugiej połowie. Co do pierwszej połowy to prawie cały czas przegrywaliśmy trzema punktami, jedynie pod koniec zdołaliśmy wyrównać.
Trzeba przyznać że Szmal kiepsko bronił w przeciwieństwie do bramkarza gospodarzy, który zagrał kapitalne zawody, z resztą obrona Chorwacji też grała bardzo dobrze wynikiem czego była spora nieporadność naszych zawodników.
W drugiej połowie sie pogubiliśmy i jak było 7 pkt różnicy to już nie miałem nadziei na awans do finału. Po prostu Chorwacja była lepsza i do tego ich dodatkowym zawodnikiem było 15 tysięcy gardeł na trybunach.

Ale nie ma co mieć pretensji do naszych zawodników bo zagrali bardzo ładny turniej i mogą być z siebie dumni że zaszli tak daleko.
30-01-2009 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #84
Re: Piłka ręczna
Nie piszcie punkty, proooosze ;p

Chorwaci zagrali przede wszystkim konsekwentnie. Bez fajerwerków, ale konsekwentnie. Polacy nie mieli kim straszyć. Bielecki bez formy na całych mistrzostwach. Wleklak solidny bez rewelacji. Jaszka nie wytrzymał presji. Lijewski starszy najlepszy chyba w tym meczu. Jurasik też coś czasami rzucił, ale nie ten poziom co 2 lata temu. Szmal słabiej za to Malcher pare razy się wykazał. Tłuczyński tyle co karne rzucał. Gliński z Kuchczyńskim słabo. Siódmiak dobrze zagrał.

Najgorzej było z grą w obronie. O ile poprzednie Mistrzostwa Świata wygrywali obronę o tyle na tym turnieju było już z tym zdecydowanie gorzej. W ataku zawsze ciężko się gra przeciwko Chorwatom, którzy grają bardzo niewygodną obroną 3-2-1.

No ale i tak półfinały trzeba uznać za sukces reprezentacji. Brawo Polacy Smile

EDIT: Ale w sumie nie dziwne, że się przegrywa jak w 6 minut gry w przewadze nie zdobyliśmy żadnej bramki a straciliśmy 3...
30-01-2009 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #85
Re: Piłka ręczna
Dziś czeka nas nie łatwe spotkanie z reprezentacją Dani, niby już raz ich ograliśmy, ale nie zapominajmy, że przeciwnika lekceważyc nie wolno, zresztą Dania ma wiele osiagnięć w tej dyscyplinie i nie dostała się do tej fazy rogrywek raczej przypadkowo, myślę, że jak ich dzis pokonamy to możemy być bardzo zadowoleni z wyniku osiagnietego na turnieju Wink

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
01-02-2009 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #86
Re: Piłka ręczna
Dobrze jest na razie, Szmal broni, Bielecki gra świetnie, reszta też już zaskoczyła, po słabszym początku. A Hansen zaczął się mylić.
Dalej Polacy!

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
01-02-2009 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #87
Re: Piłka ręczna
No i wyjeżdżamy z brazowym medalem z Chorwacji, zagraliśmy bardzo dobre spotkanie z Duńczykami, byliśmy od nich lepisi w każdym elemencie gry, słabo graliśmy tylko w przewadze, ale liczy się ostateczny wynik, kontrolowaliśmy całe to spodkanie. Komentator powiedział "Karol obudził się nam na koniec turnieju" szkoda, że nie obudził się nam mecz wcześniej, może to rzeczywiście przez te fryzure
Podziekowania za mecz dla Bieleckiego i Szmala, byli dzisiaj naszymi najlepszymi zawodnikami Wink
Mamy Brąz :!: :!: :!:

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
01-02-2009 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #88
Re: Piłka ręczna
Super, naprawdę super, tak miało być! Grali świetnie w każdym elemencie, choć pierwszych kilka minut było średnich.
I nieszkodzi, że nie było finału, będzie następnym razem i wygrają. Kurcze mamy naprawdę wyśmienitą drużynę!

Wkręciłam się w tę ręczną Big Grin Jak będę teraz oglądac piłkę, to będe sie dziwiła że co chwila gole nie padają.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
01-02-2009 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #89
Re: Piłka ręczna
Może mi ktoś wytłumaczyć z ludzi znających się na ręcznej co w kadrze robi Krzysztof Lijewski? Co ten Wenta wziął go w dwupaku z Marcinem? Koleś generalnie nie ma mózgu i zdarza mu się rzucać bez sensu, a co mnie najbardziej irytuje to jego straty. Już nie wierzę, że nie ma w Polsce lepszych.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
01-02-2009 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #90
Re: Piłka ręczna
muszeq, ale żeś pojechał :? Ja na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie bez niego kadry... Oglądałeś poprzednie mecze?! Może dziś 2/3x nie trafił ale potrafił dobrze w obronie sobie poradzić oraz 4 bramki rzucił...
Nie wiem czy są lepsi od niego.

Bielecki zadośćuczynił wszystkie poprzednie słabe spotkania... Dania może powiedzieć, że klątwa Polska trwa dalej. Jaszka też pozytywnie.

muszeq napisał(a):Może mi ktoś wytłumaczyć z ludzi znających się na ręcznej co w kadrze robi Krzysztof Lijewski?

Michelle czy Minh więcej powiedzą.
01-02-2009 17:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości