Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka ręczna
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #1
Piłka ręczna
Jeden z moich ulubionych sportów Smile
Szkoda tych mistrzostw ostatnich, ale zawodnicy widać bez formy, słabo sobie radziliśmy... Z Norwegią powinniśmy wygrać, najbardziej żal niewykorzystanych 5 rzutów karnych :/ W sumie mnie do dziś trochę szkoda mistrzostw świata, bo najgorszy mecz turnieju to finał... :/ Niemcy wcale nie pokazali nic specjalnego i byli do ogrania. Ale idziemy dalej, oby jeszcze nasi szczypiorniści przynosili Polakom powody do zadowolenia Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
25-01-2008 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michelle Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 314
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 1
Post: #2
Re: Piłka ręczna
Szczerze mówiąc piłkę ręczną stawiam na równi z nożną. Wspaniały, widowiskowy sport. Ja to mam o tyle dobrze, że się bierze karnecik i do Blaszaka na Wisłę się leci zdzierać gardło :mrgreen:. A chłopaki dobrze sobie radzą w ekstraklasie w tym sezonie, więc liczę na mistrza. O powody do zadowolenia z reprezentacji moim zdaniem nie mamy się chyba co martwić Wink. Chyba wiemy wszyscy na co ich stać. Faktycznie mecz z Norwegią był do wygrania, a nawet zwycięstwo byłoby w ręku, gdyby nie zmarnowane karne. Ale Dania... oni grają galaktyczną piłkę to nie ulega żadnym wątpliwościom. Szkoda tych mistrzostw, ale myślę, że na IO będzie lepiej Smile.

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not - Kurt Cobain

Twitter: @mchabowska
michalinachabowska.pl
HandballPlanet.com
25-01-2008 22:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #3
Re: Piłka ręczna
Najgorszy sport z możliwych.
Nienawidzę w to grać. W ogóle mi to nie sprawia przyjemności.
A oglądanie jest jeszcze bardziej denerwujące. Non stop aby faul i faul. Po prostu nie trawię tego sportu.
Jedynie jak polska reprezentacja gra w jakimś ważnym turnieju jakiś ważny mecz to obejrzę, bo Polska to Polska Smile

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
25-01-2008 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #4
Re: Piłka ręczna
Widzę, że nie tylko ja pasjonuję się piłką ręczną. Smile Niestety, w Polsce ten sport jest mało popularny, nie to co u naszych zachodnich sąsiadów. Osobiście trenuję w MKS Agrykola już od kilku lat. Uwielbiam ten sport Wink

Co do ME. No cóż, szczerze mówiąc już po meczach towarzyskich z Białorusią oraz na turnieju Lauritz Knudsen Cup było widać, że Polacy w najwyższej formie nie są. Co nie zmienia faktu, że ME to najtrudniejszy turniej na świecie. Bardzo wyrównana stawka. Bardzo często niespodzianki. Piłka ręczna ma już to do siebie, że każdy wynik jest możliwy. Na tym turnieju chociażby bardzo mocna Rosja dostała baty w swojej grupie i zajęła ostatnie miejsce nawet za Czarnogórą (debiutant jeśli chodzi o ME). Niespodzianka to również niska lokata Hiszpanów oraz Polaków. Co tu dużo mówić, drużyna Bogdana Wenty nie spisała się na miarę oczekiwać polskich kibiców oraz mediów. Po wicemistrzostwie świata wszyscy oczekiwali medali, niestety forma nie przyszła na czas. Słaba gra w obronie, praktycznie brak lewego skrzydła, słaba ławka rezerwowych oraz przeciętna forma bramkarzy - to wszystko złożyło się na 'dopiero' 7 miejsce. Ale nie wyobrażam sobie, żeby trener Wenta mógł odejść, mimo słabszego występu na Mistrzostwach.
25-01-2008 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #5
Re: Piłka ręczna
W sumie to też nie myślałem o tym, żeby zwolnić trenera, a mam nadzieję, że i on nie myślał o dymisji Wink

Btw. @michelle - u nas w Blaszaku to sie idzie w przerwie meczu na piwko (tzn. kto idzie, to idzie...). To taki pub zaraz obok stadionu i trochę mi się śmiesznie skojarzyło Big Grin

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
25-01-2008 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michelle Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 314
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 1
Post: #6
Re: Piłka ręczna
Minh napisał(a):Widzę, że nie tylko ja pasjonuję się piłką ręczną. Smile Niestety, w Polsce ten sport jest mało popularny, nie to co u naszych zachodnich sąsiadów.

Fakt, w Niemczech na meczach piłki ręcznej są często pozajmowane wszystkie trybuny. W Polsce czegoś takiego brakuje. Po takim wielkim sukcesie jak zdobycie wicemistrzostwa świata przez polską reprezentację, miałam nadzieję, że szczypiorniak zyska na popularności, ale był szum przez pewien okres czasu, a teraz nic, cisza. Jednak w Płocku trzeba przyznać, że ludzie przychodzą na mecze, co naprawdę cieszy. Szczególnie tłumy są, kiedy Wisła gra z Vive Kielce, czy Zagłębiem Lubin.

Właśnie - Zagłębie. Jak komuś wydawało się, że ta drużyna nie będzie sobie radziła bez Jaszki i Kubisztala to był w błędzie. Nie wiem jak to będzie dalej, ale jak na chwilę obecną prezentują się naprawdę dobrze, a miejsce do tych dwóch zawodnikach bardzo stara się zapełnić Tomczak. Miałam przyjemność oglądać ich wczoraj w akcji, podczas meczu z Wisłą.

@Tomassen - U nas Blaszak to hala. Zwana właśnie Blaszak Areną, Chemikiem, albo Kurnikiem :mrgreen:

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not - Kurt Cobain

Twitter: @mchabowska
michalinachabowska.pl
HandballPlanet.com
25-01-2008 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smiglojr Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Piłka ręczna
W piłkę ręczną jako taką, nigdy nie grałem. Ale lubię czasami obejrzeć w tv jakiś mecz Wink
Ostatnio, na WOS'ie na lekcję wchodzi nauczyciel, pyta się nas: "wygrali Polacy ?". "nie, zremisowali". "cholera, a postawiłem na nich 100 zł" i załamka Tongue
25-01-2008 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #8
Re: Piłka ręczna
Michelle napisał(a):U nas Blaszak to hala. Zwana właśnie Blaszak Areną, Chemikiem, albo Kurnikiem :mrgreen:

Bardzo dobra hala. Jednak zaplecze oraz trybuny nie za bardzo jak na europejskie standardy. ;] Miałem okazję grać na niej podczas meczów z Wisłą Płock w naszej lidze juniorów. Smile
25-01-2008 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michelle Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 314
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 1
Post: #9
Re: Piłka ręczna
Minh napisał(a):
Michelle napisał(a):U nas Blaszak to hala. Zwana właśnie Blaszak Areną, Chemikiem, albo Kurnikiem :mrgreen:

Bardzo dobra hala. Jednak zaplecze oraz trybuny nie za bardzo jak na europejskie standardy. ;] Miałem okazję grać na niej podczas meczów z Wisłą Płock w naszej lidze juniorów. Smile

No niestety. Ciągle jest obiecywana nowa hala, ale jak na razie nic sie nie rusza... Oj, przepraszam! Wybrali już projektanta, po 2 latach Tongue. Na jednym z meczów, stosunkowo niedawno mieliśmy taki ciekawy incydent związany z nowa halą. Mianowicie: jeden z chłopaków zauważył, że na jednej z trybun (koło ławek dla rezerwowych) siedzi prezydent Płocka. Kolega prowadzący doping szybko załapał o co chodzi i po kilku minutach wszyscy kibice zaczęli śpiewać: "Gdzie jest ta hala?! Milewski, gdzie jest ta hala?!".
btw Mnih, jak Wam mecz poszedł z młodymi Wiślakami? Smile

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not - Kurt Cobain

Twitter: @mchabowska
michalinachabowska.pl
HandballPlanet.com
25-01-2008 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #10
Re: Piłka ręczna
Michelle napisał(a):btw Mnih, jak Wam mecz poszedł z młodymi Wiślakami? Smile

Minh! ;]

No niestety przegraliśmy 30-24. Wisła w naszym roczniku ma bardzo mocny skład, IMO idą na Mistrza Polski.

Tak w ogóle to polecam strony:
http://www.reczna.pl/forum/ - forum o piłce ręcznej. Niestety poziom pozostawia trochę do życzenia.
http://reczna.pl/ - najlepsza chyba polska strona o piłce ręcznej.

Smile
25-01-2008 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michelle Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 314
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 1
Post: #11
Re: Piłka ręczna
Minh napisał(a):
Michelle napisał(a):btw Mnih, jak Wam mecz poszedł z młodymi Wiślakami? Smile

Minh! ;]

No niestety przegraliśmy 30-24. Wisła w naszym roczniku ma bardzo mocny skład, IMO idą na Mistrza Polski.

Tak, oczywiście, przepraszam - literówka Smile
W ogóle w Płocku otwarcie mówi się, że zawodników stać na osiąganie jak najlepszych wyników, w czym oczywiście Mistrzostwa Polski. U nas widać, że inwestuje się w szczypiorniaka. Nie wiem czy ktoś z Was słyszał może o Orlen Handball Mini Liga? Jak nie to już tłumaczę: polega to na tym, że młodzi chłopcy, uczniowie klas trzecich i czwartych Szkoły Podstawowej z Płocka i okolic rozgrywają mecze. Tych spotkań jest sporo, oczywiście później nagrody. Każda drużyna dostaje stroje, piłki dla szkoły. Naprawdę fajna sprawa. Już po pierwszej kolejce do kilku chłopaków podszedł Marek Witkowski, kiedyś zawodnik, obecnie dyrektor sportowy Wisły i powiedział, że będą w kontakcie. Myślę, że w innych miastach też powinno powstać coś na wzór Orlen HML.
Minh, z którym rocznikiem graliście? :>

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not - Kurt Cobain

Twitter: @mchabowska
michalinachabowska.pl
HandballPlanet.com
26-01-2008 00:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #12
Re: Piłka ręczna
Michelle napisał(a):Tak, oczywiście, przepraszam - literówka Smile
W ogóle w Płocku otwarcie mówi się, że zawodników stać na osiąganie jak najlepszych wyników, w czym oczywiście Mistrzostwa Polski. U nas widać, że inwestuje się w szczypiorniaka. Nie wiem czy ktoś z Was słyszał może o Orlen Handball Mini Liga? Jak nie to już tłumaczę: polega to na tym, że młodzi chłopcy, uczniowie klas trzecich i czwartych Szkoły Podstawowej z Płocka i okolic rozgrywają mecze. Tych spotkań jest sporo, oczywiście później nagrody. Każda drużyna dostaje stroje, piłki dla szkoły. Naprawdę fajna sprawa. Już po pierwszej kolejce do kilku chłopaków podszedł Marek Witkowski, kiedyś zawodnik, obecnie dyrektor sportowy Wisły i powiedział, że będą w kontakcie. Myślę, że w innych miastach też powinno powstać coś na wzór Orlen HML.
Minh, z którym rocznikiem graliście? :>

Wybaczam. Tongue

Teraz ogólnie więcej się inwestuje w młodzież. Ligi mazowieckie zaczynają się już od rocznika 1996 (5 klasa podstawówki) bodajże. Dla porównania nasza drużyna zaczęła grać w Lidze w 1 gimnazjum. Smile Naprawdę fajna sprawa takie turnieje dla młodych zawodników. Dla nich to jest wielkie wyróżnienie.

Ja jestem z rocznika 92 a gramy w lidze rocznik 91.
26-01-2008 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
vtg87 Offline
Member
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Piłka ręczna
Heeeeeeh. Miłością do ręcznej zaraził mnie tata. Szczerze mówiąc ja nie miałam bladego pojęcia o szczypiorniaku. Ale tata ma monopol na telewizor, a że lubię z nim oglądać jakikolwiek sport (szkoda, że On ze mną snookera nie lubi Tongue), to oglądaliśmy sobie ostatnie MŚ w Niemczech. No i tak Kasia popatrzyła i Kasię wciągnęło Smile Opowieści taty o starym dobrym Wybrzeżu, na które miasto nie miało pieniędzy (NA TAKĄ EKIPĘ NIE MIEĆ KASY!), tylko spotęgowało to zainteresowanie - no bo w końcu gro osób z kadry to gdańszczanie jak ja Smile Ale ogółem to piękny sport - mnóstwo walki i, co ciekawe, mniej chamstwa niż w piłce nożnej. Pamiętam jak na Mundialu Hajto przeszedł komuś po udzie tak bezczelnie, że aż mnie przed TV "zabolało". Tymczasem w ręcznej faule w grze bywają ostre, bo to nie gra dla mięczaków, ale nie ma tego, że ktoś komuś jeszcze "dołoży".
Ogólnie później wszystko sie spotęgowało - po wywalczeniu 2. miejsca na MŚ pisałam do kilku zawodników z pozdrowieniami i z prośbą o graf (te moje zamiłowania), a szczególnie miło pisałam do gdańszczan właśnie i pamiętam jak choćby Siódmiak nietypowo mi dopisał "Dziękuję za sympatyczny list Smile", podobnie Krzysiek Lijewski. A Wenta to bardzo miły człowiek - wiem, bo spotkałam osobiście.
Inaczej patrzy się trochę na kadrę, gdy człowiek pozna zawodników nieco "prywatnie". Dlatego po piłce nożnej, siatkówce, snookerze, pokochałam ręczną. Michaśka mogłaby o tym książkę napisać Tongue
Ale klubowo cieniutko, bo nie lubię ręcznej kobiet - byłam ze dwa razy, ale to nie to samo. Jakoś w ogóle nie lubię ani siatkówki w wykonaniu kobiet (klubowej, nie reprezentacyjnej), ani ręcznej właśnie. Teraz podobno faceci też grają w Ekstraklasie... ale niestety, albo tworzenie KK siatkarskiego Trefla, albo ręczna. Zdeklarowałam się na to pierwsze, aczkolwiek serducho bije tez dla szczypiorniaka i zawsze bić będzie Smile

1908 and 1911 and 1952 and
1956 and 1957 and 1965 and
1967 and 1993 and 1994 and
1996 and 1997 and 1999 and
2000 and 2001 and 2003 and
2007 and 2008 and 2009 !!!!!
...as The Reds go marching on on on!!
---
<!-- m -->http://sktg.pl<!-- m -->

Piszę poprawnie po polsku.
26-01-2008 00:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michelle Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 314
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 1
Post: #14
Re: Piłka ręczna
vtg87 napisał(a):Michaśka mogłaby o tym książkę napisać Tongue

Kocham ręczną, ale żeby od razu książkę pisać? Tongue Ale co racja, to racja. Mogę bez przerwy patrzeć się w telewizor - nie ważne na jaki mecz, nie ważne który raz go będę oglądać, ale byle oglądać. Siedząc na hali jestem w swoim żywiole (podobnie jak oglądając mecze United, czy reprezentacji Polski).
I zawodnicy prywatnie są caaaałkieeem inni niż na boisku. Miałam okazję porozmawiać z niektórymi zawodnikami. Zupełnie inni ludzie niż na boisku. Znam się osobiście z Rafałem Kuptelem - przesympatyczny i bardzo skromny człowiek. Na boisku pokazuje całkiem inną osobowość. Podobnie Zbyszek Kwiatkowski - na parkiecie zawzięta walka, a poza boiskiem raczej wyciszony.

Kasiu, tam u Was, przez Wybrzeże przewinęło się sporo wspaniałych obecnie zawodników. I większość z nich grała również w Wiśle, a obecnie w reprezentacji. Szkoda, że ten klub się wówczas rozpadł, bo szkolił naprawdę dobrą młodzież.

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not - Kurt Cobain

Twitter: @mchabowska
michalinachabowska.pl
HandballPlanet.com
26-01-2008 11:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TRSWS Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Piłka ręczna
vtg87 napisał(a):Heeeeeeh. Miłością do ręcznej zaraził mnie tata. Szczerze mówiąc ja nie miałam bladego pojęcia o szczypiorniaku. Ale tata ma monopol na telewizor, a że lubię z nim oglądać jakikolwiek sport (szkoda, że On ze mną snookera nie lubi Tongue), to oglądaliśmy sobie ostatnie MŚ w Niemczech. No i tak Kasia popatrzyła i Kasię wciągnęło Smile
U mnie jest podobnie. Ojciec w szkole i na studiach całymi dniami grał w ręczną i zaraził mnie tym Smile Tzn. nie żebym grał, ale jakiś mecz naszych reprezentantów czasem obejrzę. Ostatnie MŚ to pierwsze, które oglądałem do finału, bo w poprzednich dawałem spokój, kiedy nasi odpadali - w Portugalii zajęli chyba 10. miejsce, a w Tunezji nie zagrali wcale.
26-01-2008 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości