Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: Manchester United 4-2 Bayer Leverkusen (17.09.2013)
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #16
RE: CL: Manchester United - Bayer Leverkusen (17.09.2013; 20:45)
Pierwszą połowę ciężko mi się oglądało bo streamy, ale druga już w całości. Tak więc, zacznę od plusów. Przed meczem byłem wkurwiony, że Kagawa będzie grał na skrzydle, jednak bardzo mi się spodobał pomysł Moyesa, żeby Evrze kompletnie zostawić lewą flankę i granie tak naprawdę na dwóch ofensywnych, środkowych pomocników - Roo i Shinji. Może nie wyglądało, to jeszcze jakoś cudownie, ale była do nowa rzecz dla naszych zawodników, a i tak było nieźle Wink

Dalej, coraz lepszy Valencia, dziś chyba MOTM. Od początku sezonu to jest już zupełnie inny gracz. Do tej bardzo grał dobrze, dziś już było bardzo dobrze. Oby tak dalej. Również świetne zawody Roo. W pierwszej połowie trochę mało widoczny, ale w drugiej już bardzo aktywny i to z dobrymi efektami. Liczby mówią zresztą same za siebie - 2 gole i asysta. Jednak i tak dalej go nie lubię i nie wyobrażam by mogło stać się inaczej. Warto odnotować także dobry występ Kagawy, jednak brakuje jeszcze rytmu meczowego. Środek solidnie, obrona dobra. Minus dla DDG za drugą bramkę.

No i tak płynnie przejdziemy do minusów, który właściwie jest jeszcze tylko jeden i trochę spiskowy. Wkurwia mnie, że póki co wygląda, Roo i RVP to będą grać mecz w mecz bez względu na wszystko. Co do spisku, to komedia to jakie pudła dziś obaj zaliczyli, przypadek? Być może, ale może także oni czują, że ich pozycja jest niepodważalna i zabrakło koncentracji.

No i bramkarz Leverkusen, nie wiem kurwa skąd go wzięli, u nas by chyba nawet w U18 na ławkę by się nie łapał Big Grin

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
17-09-2013 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #17
RE: CL: Manchester United - Bayer Leverkusen (17.09.2013; 20:45)
Dobry start w trudnej grupie i w sumie tylko zwycięstwo się liczy. Fajnie Moyes ustawił zespół, aby Kagawa schodził do środka, a Evra krył lewe skrzydło. Może Samuraj nie zagrał świetnie, ale miał trochę swobody, by schodzić do środka i parę razy błysnął techniką. Może to jest jakiś sposób? ale z drugiej strony Patrice nie jest najmłodszy i nie ma siły biegać po całej długości boiska, co było widać w drugiej połowie. Nie podłączał się tak czesto, skutkiem czego Kagawa musiał grać szeroko co nie zdawało egzaminu, więc słusznie Moyes dokonał zmiany ściągając go z boiska. Muszę też wspomnieć o Valencii... ktoś powie, że się czepiam bo gol i asysta, ale jednak wcześniej była cała masa niedobrych dośrodkowań, wybronił się ostatecznie, ale nad dośrodkowaniami musi nadal pracować. Fellaini zagrał przyzwoicie, podoba mi się spokój w jego grze, odbiory na połowie rywala i nie szukanie najłatwiejszych rozwiązań, zaliczył kilka fajnych podań do przodu, ale kiedy się zaaklimatyzuje będę oczekiwał od niego trochę więcej, inna sprawa że koledzy jeszcze nie szukają go przy stałych fragmentach. O obu pudłach napiszę tylko tyle - DOBRZE, że zdarzyły się akurat w takim meczu! Jeszcze jedno, czy tylko mnie tak irytują te poziome czarne paski na getrach zawodników United?! przez całą pierwszą połowę miałem skojarzenia z Arsenalem Tongue

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2013 22:09 przez Silvan.)
17-09-2013 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #18
RE: CL: Manchester United - Bayer Leverkusen (17.09.2013; 20:45)
Lewa strona to była taka czysta Evertoniada, cała lewa strona dla Bainesa/ Evry a srodkowy pomocnik łata dziury w srodku.

Sprawdzilo sie to o czym pisalem, w Europie od dawien dawna gramy wiefej pilka i bardziej Europejsko. widzialem fajne statystyki kiedys ktore pokazywaly ze w meczach LM nasza srednia ilosc podan i ich celnosc jest wyzsza.

Pierwsza polowa to byl fajny wsytep Kagawy, druga Valencii generalnie dlatego że w pierwszej polowie gralismy wiecej pilka i caly czas staralismy sobie ja krotko rozgrywac a w drugiej polowie nastawilismy sie na szybkie ataki gdzie Antonio mogl sie rozpedzic i rozjechac Polaka.
Nie najgorszy wysteo Fellainiego, to nie byl mecz w ktorym jego najwieksze zatety by nam sie jakos bardzo koniecznie przydaly a i tak zaliczył bardzo dobre statystyki i w tv tez nie wygladal slabo Smile

Ten mecz poprawił moje nastroje przed City
18-09-2013 05:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #19
RE: CL: Manchester United - Bayer Leverkusen (17.09.2013; 20:45)
Ogólnie mecz dobry, ale te pudła Roo i Robina... Tak jak pisaliście, dobrze, że w takim meczu, ale też dobrze, że się nie zemściły. Pierwsza bramka dla BL to czy z przypadku? Moim zdaniem z pogubienia się w polu karnym naszej defensywy. Rio się zakręcił, a przed polem karnym Rolfesa nie miał kto pilnować. A strzał piękny Smile Podobnie druga bramka. Najpierw nieporozumienie między Rio i DDG, po którym był rożny dla BL, potem błąd Davida i wynik niedowieziony do końca.

Świetny mecz Rooneya, bardzo dobry mecz Valencii. Asysta i bramka, gdyby trafił Robin, byłyby dwie asysty. Napisałbym, że świetny, ale miał kilka niecelnych podań, pod nogi rywala, a i wrzutki też można poprawić. Rozkręca się chłopak i oby trzymał tak dalej. Co do Fellainiego, to Moyes ustawił go wczoraj dość defensywnie, wydaje mi się, że zagrał dobrze, ale bez fajerwerków. Chociaż przede wszystkim zagrał spokojnie.

Mubinio napisał(a):Martwi mnie ostatnio skuteczność RvP, a mianowicie to, że strzela gole z przewrotek, a kiedy trzeba po prostu dostawić nogę/strzelić leciutko obok bramkarza, to noga Robina zawodzi.

Również zwróciłem na to uwagę. Jestem dobrej myśli, może się rozkręci! ^^

Cepilek napisał(a):Ten mecz poprawił moje nastroje przed City

Mnie też i niestety nie będę go mógł obejrzeć Sad

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
18-09-2013 07:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #20
RE: CL: Manchester United 4-2 Bayer Leverkusen (17.09.2013)
Początek nieco chaotyczny z obu stron, ale z każdą kolejną minutą wyglądało to co raz lepiej z naszej strony. Co przełożyło się na późniejsze bramki. Szkoda tylko, tych niepotrzebnie straconych bramek.

Szczególnie bramka na 4-2 pod koniec spotkania trochę wkurza, ale tutaj obciąża konto De Gei, który nie miał w tym meczu wiele pracy, ale mimo to klopsik mu się zdarzył. W pozostałych interwencjach był jednak pewny. W obronie niezbyt pewny Rio. Pozostali bez zarzutu. W środku pola fajnie Carrick z Fellainim razem się prezentowali. Spokojnie i bez szaleństw, ale za to bezpiecznie. Belg zaliczył dobre spotkanie (odbiór, przechwyty, mądre podania). Na prawej pomocy wreszcie Valencia śmigał tak jak należy- bramka, asysta, oby tak dalej. Mam wrażenie, że to był taki mecz na przełamanie Ekwadorczyka i od teraz będziemy go widzieć w jeszcze lepszej dyspozycji. Dobrze było wreszcie zobaczyć Kagawę w składzie, niby grał z lewej strony, ale często schodząc do środka robił miejsce do aktywnego Evry- ciekawy pomysł, ale potrzeba czasu, żeby zobaczyć tego prawdziwe rezultaty. Niemniej przy takiej dyspozycji Roo i Robina Japończyk nie może liczyć na grę na swojej ulubionej pozycji. Roo bardzo aktywny i generalnie słusznie został MOTM, ale powinien zakończyć ten mecz z 3 bramkami. Robin pokazał klasę przy swojej bramce, ale również powinien mieć o jedno trafienie więcej.

Generalnie wrażenia po meczu in plus. Na pewno złe wrażenie po Crystal Palace zostało zmazane. Choć w meczu z City trzeba będzie zaprezentować się jeszcze lepiej by zdobyć 3 punkty.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
19-09-2013 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości