Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #1
PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
[Obrazek: 2uhmtjq.png][Obrazek: m9rm0p.png] [Obrazek: 1zn0jye.png]


Manchester City vs Manchester United
Barclays Premier League
22.09.2013; 17:00
Etihad Stadium, Manchester



Mój Blog: Pod presją czasu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2013 17:53 przez sebos_krk.)
15-09-2013 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #2
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Mam niesamowity głód piłki, ledwie się zakończył mecz z Bayerem, a ja już się nie mogę doczekać kolejnego spotkania United, zwłaszcza, że będzie to potyczka derbowa, czemu do niedzieli jest jeszcze tak daleko... Huh

Spotkanie z Leverkusen trochę wyjaśniło w kontekście rywalizacji z City. Tak naprawdę w składzie powinny być dwie niewiadome:

[Obrazek: cropimage3naptx.png]


Kto na prawej obronie? Z tego co czytałem, Rafael trenuje już z drużyną, ale wystąpi raczej dopiero z Liverpoolem w Pucharze Ligi. Wobec tego pozostaje wystawienie jego brata bliźniaka lub Smallinga, który zaliczył niezły mecz w LM, choć trzeba zaznaczyć, że miał trochę ułatwione zadanie, bo to po jego stronie boiska przebywał Boenisch. Drugą niewiadomą jest, kto zagra na lewej stronie pomocy. Teoretycznie kandydatów jest aż 5, w praktyce trudno oczekiwać występu Portugalczyka z Japończykiem od pierwszych minut, jeśli już to raczej około 60 minuty. Nani tak naprawdę jeszcze nie dostał szansy w tym sezonie, trudno więc spodziewać się, żeby to miało nastąpić w tak ważnym meczu. Wydaje mi się, że możemy zobaczyć podobny wariant do tego, który oglądaliśmy z Leverkusen, tj. zawodnik linii pomocy schodzący do środka, lewy korytarz odsłonięty natomiast dla Evry i w sumie mogłoby to zdać egzamin biorąc pod uwagę, że zagramy prawdopodobnie dwójką napastników, trzeba jakoś wzmocnić środek pola zwłaszcza grając przeciwko City. Niespecjalnie zdziwi mnie, gdy zagra tam właśnie Giggs, którego nie oglądaliśmy w ostatnich dwóch spotkaniach.

Manchester City nie zachwyca na początku obecnych rozgrywek, ale jak wiadomo takie spotkania rządzą się swoimi prawami i nikogo nie trzeba do nich specjalnie motywować. Jeśli miałbym przewidywać scenariusz tego spotkania to raczej zamknięty mecz, trochę szachów, "byleby nie stracić" i typowy under 2,5, obym się jednak mylił.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2013 18:29 przez Adis.)
18-09-2013 14:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #3
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Nie widziałem spotkania City w LM, ale zauważyłem, że drugi mecz z rzędu nie grał David Silva, co przy założeniu, że nadal jest kontuzjowany może być ich sporym osłabieniem. Nasri na tej pozycji może sprawdzić się z Vitorią Pilzno, ale z United już będzie miał trudniej. Forma City nie powala, Premier League zafundowała Pellegriniemu zimny prysznic, po buńczucznych zapowiedziach, że skład mają najlepszy na Wyspach. Trudno powiedzieć na co obecnie stać tą drużynę, ale ze Stoke wybitnie im nie szło, nie potrafili przełamać "The Potters", którzy generalnie ograniczali się do wkładania im patyka w szprychy, ale tutaj chyba Pellegrini zlekceważył rywali i może trochę przegiął z rotacją, zagrał jakby to powiedzieć "za bardzo hiszpańsko!" Big Grin

Skoro już o rotacji... Moyes ewidentnie od początku stawia niemal na tych samych zawodników (+Fellaini), co prawdę mówiąc zaczyna mnie już martwić, w kontekście tego ilu z nich jest po 30stce, ale na razie wstrzymam się z oceną takiego doboru składu, bo może chciał mocno zacząć w LM, a w CoC zamierza postawić na zawodników, którzy do tej pory grali mniej. Jednak w niedzielę, skład jak wspomniał Adis będzie raczej do przewidzenia, z wyjątkiem prawej obrony i lewego skrzydła. Wydaje mi się, że środek Carrick + Fellaini to absolutny przymus w tym meczu, aby nie pozwolić Obywatelom, w szczególności jednemu rosłemu murzynowi opanować środka boiska. Obstawiam, że na lewej stronie zagra Young, a na prawej obronie Jones i znów będziemy opierać grę w ofensywie głównie na skrzydłach. Evra wbiegający samotnie na lewą stronę to trochę zbyt ryzykowna opcja na City, raczej będzie współpracował z Youngiem i ostrożnie ruszał do przodu. Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że Moyes i United dadzą Pellegriniemu lekcję twardego brytyjskiego futbolu i wzorem Stoke, nie pozwolą City na grę kombinacyjną, cierpliwie czekając na swoje szanse. Marzy mi się gol Fellainiego z dyńki po stałym fragmencie Smile

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
18-09-2013 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #4
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Fajna strona Adis Smile

Również jestem przekonany, że zagramy w podobnym ustawieniu, które zaproponował Adis. W tamtym sezonie na Etihad się udało, oby i tym razem wyszło. Mam nadzieję, że przynajmniej w drugiej części pojawi się Nani, bo nie ma się co spodziewać, że zagra od początku.

A jakbym sobie wymarzył?

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
18-09-2013 17:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #5
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Coś takiego widzę, jestem prawie pewny, że Giggs był oszczędzany po to, żeby zagrać z City. Zamiast Rafaela może być Smalling, zobaczymy.

E: RvP mi nie zaznaczyło Smile


Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2013 20:10 przez Mubinio.)
18-09-2013 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #6
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Ja bym to widział tak:

Gdzie jest Groszek?
18-09-2013 21:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #7
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Widzę, że spodobała się stronka. Tongue

Ciekawi mnie sytuacja Evansa, bo jest on jedynym obrońcą (no obok Buttnera), który jeszcze nie zagrał w tym sezonie u Moyesa, a poprzednią kampanię miał przecież bardzo udaną. Rio tymczasem zaczęły przydarzać się proste, głupie błędy, jakieś momenty rozluźnienia, do tego na dłuższą metę na pewno nie będzie w stanie wytrzymać trudów gry co 3 dni, więc powstaje pytanie, kiedy w końcu zobaczymy Jonnego na murawie.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2013 21:48 przez Adis.)
18-09-2013 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #8
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Dokładnie.
Gdyby nie to, że Jasiek nie rozegrał ani jednego spotkania dotychczas, to jego chciałbym zobaczyć zamiast Rio w niedzielę.

Gdzie jest Groszek?
18-09-2013 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #9
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
No na pewno mecz z City to nie jest dobry mecz na jego pierwszy występ w sezonie.
Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że City nie wie co ma grać. Pellegrini ma plan, ale minie trochę czasu nim przekaże swoją wizję gry.
Mam nadzieję, że Fellaini sprawi, że Toure tak nie będzie swobodny w tym środku. Ogólnie ciężko wytypować co i jak. Wyniki z początku sezonu są mylące, ale patrząc na dyspozycję City można powiedzieć, że powinniśmy powalczyć o zwycięstwo.
18-09-2013 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #10
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Ta obawa przed Toure jest jakaś mocno przesadzona IMO. Ja nie pamiętam, żeby Yaya sprawiał nam w przeszłości jakieś wielkie problemy. Fellaini, czy Dembale jak najbardziej, ale Toure?

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
18-09-2013 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #11
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Ja z Evansem i Chicharito poczekałbym do środowego pojedynku z LFC i tam dał szansę obu graczom. Na razie widać, że Moyes nie chce zmieniać kręgosłupa drużyny, więc na Etihad zapewne zobaczymy tych co dotychczas.
Nie mam jednak wątpliwości, że obaj wymienieni muszą dostawać więcej szans, bo zaczną się zwyczajnie frustrować. To są w końcu piłkarze na pierwszy skład większości klubów LM.


Fan United od 1992 roku
19-09-2013 07:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #12
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Z Chicharito w ogóle będziemy mieć problem, bo:
1. żelaznym zestawem napastników jest RvP - Roo i nikt nie jest w stanie tego podważyć;
2. Welbecka można użyć na skrzydle, Chicharito niekoniecznie.

Wg mnie "sprawa Chicharito" opiera się na tym, czy on sam chce być rezerwowym w ManUtd, czy może woli grać w podstawie w słabszym klubie. Ja wierzę bardziej w to pierwsze.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
19-09-2013 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #13
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Mubinio napisał(a):Wg mnie "sprawa Chicharito" opiera się na tym, czy on sam chce być rezerwowym w ManUtd, czy może woli grać w podstawie w słabszym klubie. Ja wierzę bardziej w to pierwsze.

Moim zdaniem nieuniknione jest to, że ostatecznie Chicharito zdecyduje się na grę w klubie, który da mu większą szansę częstych występów, jeżeli Moyes nie będzie bardziej rotował napastnikami. Czy będzie to słabszy klub, zobaczymy. Myślę, że gdy będzie miał rok do końcu umowy to jedne z najlepszych klubów na świecie będą sondować możliwość jego pozyskania.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
20-09-2013 11:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #14
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Ogromnie jestem ciekaw co nam dzisiaj zgotują Diabełki i co wykombinuje Moyes. Nie spodziewam się duży zmian. Mam tylko nadzieję, że w pierwszym składzie nie wyjdzie Giggs bądź Young. Pierwszy już nie bardzo nadaje się takie spotkania, a już na pewno nie od początku (choć z drugiej strony, Ryan zawsze może zaskoczyć nas swoją 18 młodością), a drugi po prostu jest za słaby.
Mam nadzieję, że tym razem Rio zagra pewnie, bo w ostatnich spotkaniach popełnił trochę głupich błędów i w sumie to dziwię się ciągle, dlaczego doświadczony Anglik, a nie Evans wybiega obok Vidica. Rozumiem, że Moesy stawia na doświadczenie, ale nie można tego robić kosztem utraty poziomu drużyny.

Dla mnie osobiście najlepszym rozwiązaniem byłoby takie ustawienie:

DDG
Rafael/Fabio - Rio - Vidic - Evra
Carrick
Valencia - Fellaini - Cleverley - Rooney
van Persie


Obawiam się jednak, że wyjdzie dwójką z przodu, a na skrzydle będzie grał Giggs/Young i co gorsza na prawej obronie zagra Smalling. Jeśli Moyes zdecyduje się na takie ustawienie to moim zdaniem będziemy musieli liczyć na zły dzień City bądź wiele szczęścia.



Mój Blog: Pod presją czasu
22-09-2013 10:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #15
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Najbardziej chciałbym tak:
[Obrazek: 1233609_233641260093257_1356357910_n.jpg]
Ale skończy się tak:
[Obrazek: 629f595043.png]
Sad
22-09-2013 11:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości