Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
duskhorizon Offline
Member
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2012
Reputacja: 5
Post: #16
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Czemu nie gra Robin?

...tap tap tap...
22-09-2013 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #17
RE: PL: Manchester City - Manchester United (22.09.2013; 17:00)
Kątuzja.

Gdzie jest Groszek?
22-09-2013 17:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
mat.ka Offline
oj.cieć
****

Liczba postów: 324
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 5
Post: #18
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Gdyby chcieli to jeszcze ze dwie na spokoju by nam strzelili. Szkoda. Ale przynajmniej będzie mnóstwo materiałów do analizy dla sztabu i może ktoś rozsądny wyciągnie wreszcie wnioski. Domagam się Kagawy i Evansa. Rio niech sobie odpocznie.

to nie może tak być
ja sobie sam wybiorę wroga
22-09-2013 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #19
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
6 goli na OT jakoś bardziej mnei bolało Tongue
22-09-2013 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #20
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Żenada. Zero motywacji. Jeżeli pierwszy poważny strzał oddajemy w 55 minucie, pierwszy celny strzał w 68, a przyciskamy w 80, to nie ma czego szukać w takim spotkaniu. Zero zaangażowania, motywacji, taktyki.

Broniłem Younga. Do dzisiaj. Przepraszam wszystkich.

Dalej dziwi mnie obecność Welbecka w pierwszym składzie.

Smalling na prawej obronie to dzisiaj nieporozumienie. Chciałem tłumaczyć racjonalnie sobie przed meczem, że trzeba wzrostu do walk powietrznych z zawodnikami City. Z Bayerem to dało w miarę pozytywny rezultat. Jak widziałem jak Nasri wkręca go w ziemie przy akcji na 1:0, to zrozumiałem jak bardzo się myliłem.

Valencia nie pomagał wyżej wymienionemu Smallingowi. Po tym jak dostał opierdol od Vidicia, to wracał. Ale środkiem..

Kompletnie odrębną historią jest kwestia zmian. Przegrywamy 0:2 w derbach po bezbarwnej (eufemizm) grze. Tu się aż prosi o podwójną zmianę. Za to wychodzimy tak samo nastawieni i dostajemy kolejne dwie bramki.

Doczekaliśmy się pierwszej zmiany po czwartej bramce. Clev, owszem, troszkę rozruszał grę, ale przy takim wyniku to równie dobrze mogło wynikać z odpuszczenia meczu przez City. Jak już o rozruszaniu mówimy. Zero ruchu z przodu. No kompletnie nic. Na mecz derbowy to każdy powinien biegać za dwóch. Tutaj nie było niczego cytując klasyka.

Wracając do zmian. Cała jedna przez 90 minut? Nasuwa się jedno pytanie. Czemu nie zagrali ani minuty Kagawa z Nanim? Przecież dla każdego to byłby pierwszy wybór. Szczególnie przy takiej stagnacji i nieruchliwości naszych zawodników.

Jedyny pozytyw to ładna bramka Roo.

Dzień na straty. Odważniej stawiać na Januzaja i Kagawę pomijając Welbecka i Younga. Tyle ode mnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2013 18:45 przez allfanmu.)
22-09-2013 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #21
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
No i dostaliśmy porządną lekcję od City.
Od początku spotkania prezentowali się lepiej. Byli szybsi, agresywniejsi, dokładniejsi no i piekielnie skuteczni. My natomiast za wolno, bez pomysłu, polotu, wszystko czytelne, prawie, że na stojąco. Naprawdę żenująca pierwsza połowa (dosłownie 1 strzał w kierunku bramki Harta !). W obronie bida. Dawno nas tak nikt nie dymał. Tym razem środek pola Carrick- Fellaini delikatnie mówiąc nie zdominował boiska. Tutaj akurat zawalił Moyes, którego skusiła wizja dwóch napastników zamiast dodatkowego gracza w środku. W czasie przerwy byłem jednak nastawiony na to, że przeciwstawimy się City i uda nam się uciułać chociaż punkt, niestety gospodarze szybko dołożyli kolejne trafienia... Young niestety po raz kolejny słabo, dlaczego nie gra Nani? Fajnie rozruszał towarzystwo Cleverley, ale i to było za mało. Widać, że Welbeck był trochę poza rytmem meczowym, a druga sprawa to chyba za często używa zbyt skomplikowanych rozwiązań (były chyba ze dwie sytuacje, w których powinien uderzyć od razu a zamiast tego, jakieś odegrania piętką).
Jeszcze jedno: można mieć za złe Roo to wszystko co jest związane z jego zachowaniem itp. ale trzeba mu oddać, że dzisiaj był najlepszy na boisku. Zapierdzielał, starał się, podawał i strzelał. Generalnie miałem wrażenie, że tylko jemu się chce i tylko on włożył serce w ten mecz.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
22-09-2013 19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #22
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Niestety. Ferdinanda powinno się już powoli odstawiać, a w pierwszym składzie powinien grać Evans. Mnie już w zeszłym sezonie nachodziły takie myśli(mimo, że był w niezłej formie) a w tym mamy potwierdzenie. Bardzo słaby Evra, zaczynam żałować, że nie sprowadziliśmy Bainesa. Nie nadążał zupełnie, Navas go upokorzył. Vidic również bardzo słabo, Smallinga ciężko winić bo nie grał na swojej pozycji, do tego Valencia w ogóle mu nie pomagał.

Younga i Valencie przemilcze bo to są zawodnicy którzy powinni odejść z United już w tym okienku. Z tak słabymi skrzydłowymi nie ma szans na sukces. Nie mogę patrzeć na ich grę.

Jedynymi graczami których nie ukarałbym za ten mecz finansowo są Roo, Carrick i De Gea. Ale pensji nie powinien dostać nikt.
22-09-2013 19:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #23
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Nie pamiętam kiedy ostatni raz nie żałowałem, że nie mogłem oglądać meczu United. Czytam wasze komentarze i pojęcia nie mam jak Diabły mogły zagrać tak fatalnie, jeszcze w kontekście tak przekonywującego meczu z Bayerem na tygodniu. Przeciwnik innego kalibru, ale mimo wszystko to jednak jakiś koszmar. Mam nadzieję, że więcej osób opisze swoje odczucia, po meczu, bo chyba nie zdobędę się do jego obejrzenia i zwyczajnie skasuje nagranie z pamięci dekodera...

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2013 20:01 przez Silvan.)
22-09-2013 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #24
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Usun, a dekoder spal.

allfanmu napisał(a):pomijając Welbecka i Younga

Tylko czemu pomijać Welbza? Bo nie rozumiem w momencie gdy to był jego tak na prawdę pierwszy słaby mecz w tym sezonie.

Nie sadze by Kagawa móglby nam dac wiecej od Anglika

#fanboj#forever
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2013 20:32 przez Cepilek.)
22-09-2013 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #25
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Krótko - dramat. Zero zaangażowania, zero pomysłu, zero szybkości. Dawno nie widziałem tak fatalnego występu i to jeszcze w tak ważnym dla kibiców spotkaniu...

Dwie sprawy.
Jeden - Póki co Moyes sam sobie utrudnia życia. Zamiast grać tym co najlepsze wystawia tych, którzy są słabi (Rio, Young) a także wystawia zawodników nie na ich pozycje (Smalling). Jeśli David nie nauczy się, że w topowych meczach nie możemy grać dwójką napastników to w dalszym ciągu będziemy oglądać podobne spotkania.
Dwa - duet Fellaini - Carrick jest dobrym pomysłem, ale gdy decydujemy się na tak defensywne ustawienie w środku pola, to musimy mieć na boisku szybkich i kreatywnych zawodników. Dzisiaj nie dość, że mieliśmy defensywny środek, to nie mieliśmy lewego i prawego skrzydła... także nie można grać! Jak już jest Carrick i Fellaini to na skrzydłach musi być Nani, Zaha, ewentualnie Antek z odpowiednim wsparciem bocznego obrońcy i przede wszystkim KAGAWA!

Fatalny występ. Mam nadzieję, że Moyes w końcu zrozumie że bez zmian personalnych daleko nie zajedzie. Rio na ławkę, a Young wyjazd z klubu. Welbecka też bym posadził na ławkę, ewentualnie dał na skrzydło, gdy zajdzie taka potrzeba.



Mój Blog: Pod presją czasu
22-09-2013 20:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #26
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Źle, źle i jeszcze raz źle. W zasadzie czy jak zobaczyliśmy wyjściowy skład to ktoś łudził się, że będzie to wyglądało inaczej? Ja na pewno nie. Jedyną szansę upatrywałem w tym, że wyjdziemy z trójką w środku i w zasadzie zaczęło to jakoś funkcjonować dopiero kiedy na boisku pojawił się Clev. Szkoda, że tak późno, ale wobec mizerii pozostałych zawodników i tak niewiele by zrobił. Fellaini z Carrickiem za bardzo statycznie. Jak już napisałem w innym temacie - wiedziałem, że zatęsknię za Clevem, ale nie myślałem, że nastąpi to tak szybko. Chłopak wszedł i tchnął w nas życie.

W zasadzie jest sporo powodów do zmartwień. Od początku widzimy, że gra skrzydłami nam nie idzie, a Moyes uparcie preferuje ten styl gry. Mamy Kagawe, mamy Naniego, którzy IMO mogą dać tej drużynie nową jakość, ale i tak wolimy stawiać na innych. To musi budzić niepokój. Do tego przydałoby się odświeżyć defensywę.

Jest sporo pytań, mało odpowiedzi, ale jeszcze nie wszystko stracone. Moyes ma czas, żeby udowodnić, że zasługuje na ta robotę.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2013 21:44 przez michal85.)
22-09-2013 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #27
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Mecz tragedia. Wszystko co złe zostało wyrzucone i napisane.
Ja się wypowiem trochę w innym tonie, oczywiście nie rozgrzeszam Moyesa, ani piłkarzy za to co zagrali.
To jest jednak TYLKO jeden mecz. On o niczym póki co nie decyduje. Każdy narzekał na brak doświadczenia naszego nowego coacha i w taki sposób to doświadczenie będzie zdobywać. To nie ostatni taki mecz. To jest frycowe, jakie płacimy i płacić będziemy za zmianę menedżera. Tylko, że prawdopodobnie to by się działo, kto by nie zastąpił Fergusona. Oczywiście można zachodzić w głowę, czemu jedyna zmiana to Clev, czemu nie wszedł Kagawa ani też Nani. Osobiście sądzę, że ani Kagawa ani Nani nic by dziś nie wnieśli z powodu braku wcześniejszych gier. Niby można by im dać pograć, ale wchodzić po to, żeby potem narzekać, że zmiany i tak nic nie wniosły... Zwłaszcza jeżeli chodzi o Naniego...

Może dobrym rozwiązaniem by było zrobić małą rewolucję, ale to PIERWSZY tak tragiczny mecz ZESPOŁU. Odsunięcie pojedynczych zawodników od składu jak np Rio czy Young jak najbardziej, ale wywalanie połowy składu i wkładanie Zahy, Januzaja i Kagawy NA RAZ to nie była by dobra opcja, a ktoś pisał coś takiego na shoucie.

Oczywiście sam sposób gry, w końcu nikt nie odszedł a doszedł Fellaini mógłby i powinien być inny, ale powtarzam, to TYLKO JEDEN mecz. Na nieobecność Robina też nie ma co zwalać, podejrzewam, że poza jakąś większą wiarą w zwycięstwo i tak by za dużo nam nie dał. A propo Robina ktoś wie jak długo będzie pauzować?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2013 22:03 przez Hubson.)
22-09-2013 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #28
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Hubson napisał(a):Osobiście sądzę, że ani Kagawa ani Nani nic by dziś nie wnieśli z powodu braku wcześniejszych gier. Niby można by im dać pograć, ale wchodzić po to, żeby potem narzekać, że zmiany i tak nic nie wniosły... Zwłaszcza jeżeli chodzi o Naniego...
Ale, do jasnej cholery. Przegrywamy DERBY, przegrywamy w stylu ŻENUJĄCYM, NIC nie wskazuje na to, że sytuacja może się sama odmienić, to TRZEBA robić JAKIEKOLWIEK (sensowne) ZMIANY.

Co do Kagawy - o Japońcu się mówi od samego początku, nie stawiajmy go w jednym rzędzie z nieopierzonymi Zahą i Januzaje,.

Gdzie jest Groszek?
22-09-2013 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #29
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Generalnie Moyes ma problem z rotacją, cały czas ci sami zawodnicy(jedynie Kagawa z Leverkursen). Typuje że to jakieś pozostałości z Evertonu gdzie często nie miał nawet 12-13 zawodników "na Premier Leauge"
23-09-2013 08:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #30
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Gorzej, że u nas w podstawie wychodzą piłkarze, którzy w klubie z takimi aspiracjami powinni walczyć między sobą o miejsce na ławce. Rozegraliśmy już w tym sezonie trzy szlagiery i nie można powiedzieć, że rozjeżdżamy rywali jak walec. Czas zrozumieć Panie Moyes, że w takim klubie nie może być aż tak dużej rozbieżności między graczami wybitnymi, którzy decydują o losach spotkań, a resztą jedenastki. Przykład transferu RvP powinien każdemu uświadomić jak ważne są nowe bodźce w postaci jednostek, które dają powera reszcie zespołu. Popatrzmy co wyczynia Arsenal po jednym tylko transferze.


Fan United od 1992 roku
23-09-2013 08:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości