Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: Manchester United 1-0 Roma (09.04.2008)
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #31
Re: CL: Manchester United - AS Roma (09.04.2008, 20.45)
Olis napisał(a):Na koniec dodam, że zasnęłam w moim nowym, wypasionym szaliku.

No mój szalik też na tym meczu przeszedł chrzest bojowy

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
10-04-2008 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #32
Re: CL: Manchester United - AS Roma (09.04.2008, 20.45)
Tomassen napisał(a):Hergrejfs
Akurat tu się chyba nie pomylił? Wink

Mecz dobry w naszym wykonaniu. Może gra w ofensywie nie była jakaś nadzwyczajna, ale o to chodziło, żeby się nie przemęczać. Roma próbowała, a my bez dużego wysiłku wyprowadzaliśmy kontry. Dawno nie oglądałem meczu na żywo United, więc jestem zadowolony. Bardzo dobre zgranie, choć ci zawodnicy podczas meczu ze sobą jeszcze nie grali.
Moje oceny:
Van der Sar 7.50 - kilka bardzo dobrych interwencji i to zaufanie, którym obdarzali go nasi, podając mu często piłki, ani razu nie skiksował, choć kopał też lewą nogą, Edwin ma niesamowite wykopy
Brown 6.75 - raczej poprawny występ, choć miał trochę problemów z Mancinim i do tego mało aktywny w ofensywie
Silvestre 7.25 - miło zaskoczony jestem występem Francuza, naprawdę śladu nie widać po kontuzji, raz uratował nas przed utratą bramki i do tego udzielał się w ofensywie, jak na powrót po kontuzji to bardzo dobry występ
Ferdinand 7.50 - robił, co chciał z Vucinicem, bardzo pewny punkt drużyny, jego obecność dodaje mnóstwo pewności w poczynaniach defensywnych
Pique 7,25 - u boku Rio grał dobrze, błędów nie popełnił, nikt go nie ograł, więc poprawny występ, a to 0.25 to za to, że nie zjadła go trema w tak ważnym meczu Smile
Park 7.75 - bardzo dobry występ Koreańczyka, mnóstwo akcji z jego udziałem, a to strzał, a to podanie, główne zagrożenie bramki Rzymian, jedyne co można uznać za minus to szybkość, myślałem, że Park jest taką błyskawicą, ale widać, że szybkość nie jest jego zaletą
Giggs 7.50 - no nie powiem, ładnie Ryan sobie poczynał, kilka dobrych prostopadłych podań, zaczynałem go skreślać po kilku ostatnich meczach, ale na pewno się jeszcze Walijczyk przyda
Carrick 7 - występ dobry, ale na pozycji, której grał nie miał wiele okazji do wykazania się, choć kilka odbiorów było najwyższej klasy
Anderson 7 - jego to w sumie mało widziałem, dobra współpraca z kolegami z drużyny, jak zwykle waleczny, ale nic poza tym
Hargreaves 8 - zdecydowanie najlepszy piłkarz na boisku, ileż on się wczoraj obiegał, Owen jest genialny w ofensywie, bardzo szybki, waleczny i ma świetne dośrodkowanie, jak dla mnie bardzo dobrze pasuje na skrzydło lub na prawą obronę, świetna asysta, mogła być też bramka, a wtedy byłby to występ na 10!
Tevez 7.50 - dobra wymiana pozycji, piękny gol, ale widać, że osamotniony w ataku traci na swej wartości

Jak dla mnie to czwórka Park, Hargreaves, Giggs, Tevez wczoraj była wspaniała. Wyglądali, jakby grali ze sobą już nie pierwszy raz, znakomicie współpracowali.

Teraz bardzo trudny dwumecz z Barcą. Faworyta trudno wskazać, ale zapowiada się niezwykły mecz najładniej grających drużyn (może oprócz Arsenalu), bo Chelsea i Liverpool to będą jak zwykle piłkarskie szachy Smile

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
10-04-2008 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bartez Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 659
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #33
Re: CL: Manchester United - AS Roma (09.04.2008, 20.45)
Mieliśmy ogromną przewagę, mnóstwo niewykorzystanych sytuacji, np. sam na sam Hargreavesa, wiem że można tłumaczyć że to def. pom. ale taką sytuację to powinien wykorzystać każdy nawet Sar cz Kuszczak.
Ogólnie można powiedzieć że zagraliśmy dobry mecz, taktyka 4-5-1, więc gradu goli się nie spodziewałem Wink . Tevez oraz Ryan zagrali świetny mecz, Pique również, cieszy powrót Rio, Garego oraz Mikaela, można spokojnie czekać na mecz z Barceloną.
10-04-2008 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Vidic Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #34
Re: CL: Manchester United - AS Roma (09.04.2008, 20.45)
Silvestre mnie wczoraj mile zaskoczył :O Obawiałem się trochę, bo to jego pierwszy mecz po kontuzji, a Sylvek nawet zdrowy w ciągu poprzedniego sezonu grał strasznie niepewnie. Wczoraj zagrał dobre spotkanie, pewny punkt obrony. Brawo!

A co do sytuacji Hargreavesa to bym się tak nie czepiał, bo to jest defensywny pomocnik i nie dziwota, że nie potrafi wykorzystywać sytuacji typowych dla napastnika. A te jego dośrodkowania z prawej strony :arrow: cud, miód, orzeszki Big Grin
10-04-2008 19:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #35
Re: CL: Manchester United - AS Roma (09.04.2008, 20.45)
muszeq napisał(a):Akurat tu się chyba nie pomylił? Wink

A nie Hargrejfs? Tongue

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
10-04-2008 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #36
Re: CL: Manchester United - AS Roma (09.04.2008, 20.45)
Tomassen napisał(a):A nie Hargrejfs? Tongue
A nie wiem, możliwe, moim zdaniem obie nazwy są poprawne Smile A co do Szpaka, to IMHO całkiem dobrze komentował spotkanie z Romą. Dużo pomyłek nie wychwyciłem, ale co mnie najbardziej drażni to jego wymowa RUNI. Jeśli już tak chce wymawiać to niech chociaż troche zaakcentuje, żeby brzmiało jak RUNEJ, a nie takie perfidne, czyste, polskie RUNI Smile

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
11-04-2008 10:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #37
Re: CL: Manchester United - AS Roma (09.04.2008, 20.45)
Akurat w wymowie Rooney nie ma na koncu [ ej ], tylko [ i ]. Ale żeby to ładnie brzmiało, to trzeba trochę "zangielszczyć" głoski Tongue a nie wymawiać przez poskie ń

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
11-04-2008 14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #38
Re: CL: Manchester United - AS Roma (09.04.2008, 20.45)
No więc i ja się wypowiem tradycyjnie już oceniając grę naszych piłkarzy. Trochę spóźnione ze względu na problemy z netem, ale jak zwykle subiektywne noty:

6,5- Van der Sar- uderzenia z dystansu sprawiały mu spore problemy. Liczy się, że nie wpuścił bramki.
6,5- Brown- sprokurował karnego, niewiele w sumie pracy ze skrzydłowymi Romy.
7,25- Ferdinand- nie musiał się bardzo wysilać. Dobra gra w powietrzu.
7,25- Pique- myślę, że sir Alex już nie ma wątpliwości kto ma grać pod nieobecność Vidica.
7- Silvestre- powrót po kontuzji wypadł bardzo dobrze. Nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu.
7,25- Park- szkoda, że w końcówce nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji, bo przypieczętowałby kolejny swój udany występ.
8,25- Hargreaves- patrząc na to co Owen wyprawiał już sam nie wiem na której pozycji jest najlepszy. Motor napędowy całej drużyny i zdecydowanie najlepszy piłkarz spotkania.
7- Carrick- znakomity w odbiorze, dobry w rozegraniu. Zdominował środek pola.
7,25- Anderson- szybki, aktywny. Może zaliczyć występ do udanych.
7,25- Giggs- wreszcie należy pochwalić Ryana za dobry występ. Wracają chęci do gry.
7,5- Tevez- zwycięski gol i udział w wielu ciekawych akcjach United.
..- Rooney- niewiele mógł pokazać w czasie gdy był na placu
..- O'shea- wykonał swoją robotę
..- Neville- widzieć Garego znów na boisku- cudowne..., widzieć Garego na środku ataku- bezcenne Smile


Fan United od 1992 roku
11-04-2008 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #39
Re: CL: Manchester United - AS Roma (09.04.2008, 20.45)
Temat blokuję i przenoszę do Archiwum. Zapraszam do dyskusji o kolejnych meczach.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
25-04-2008 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości