Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #1
PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
[Obrazek: 19761.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 1zn0jye.png]


Cardiff City vs Manchester United
Barclays Premier League
24.11.2013; 17:00
Cardiff City Stadium, Cardiff

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2013 18:52 przez sebos_krk.)
21-11-2013 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #2
RE: PL: Cardiff City - Manchester United (24.11.2013, 17:00)
Nic poza wygraną na spokojnie nie wchodzi w rachubę. 3 punkty muszą być i dalsze pnięcie w górę tabeli
21-11-2013 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #3
RE: PL: Cardiff City - Manchester United (24.11.2013, 17:00)
W tym meczu musimy potwierdzić, że wróciliśmy do żywych. Że znów jesteśmy Manchesterem United, który przyzwyczajony jest do regularnych zwycięstw. Jeśli postawimy stempel na naszej grze, to i z każdym następnym meczem powinno być coraz łatwiej. Raz- nasza psychika na tym wiele zyska, dwa- rywale stracą na nowo wiele pewności siebie.

Ogólnie rzecz biorąc powrót do normalności. Potwierdzenia tego oczekiwałbym w tym i kilku następnych spotkaniach. Oczywiście mam wrażenie, że to już się dokonało, ale taka pieczątka naszej dobrej gry, po meczach reprezentacyjnych, wysoce wskazana Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
22-11-2013 09:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #4
RE: PL: Cardiff City - Manchester United (24.11.2013, 17:00)
Po meczach reprezentacyjnych nie od razu wszystko wraca do normy. Mam nadzieję, że Rafael jest już zdolny do gry. Skład jak niżej powinien spokojnie dać sobie radę z Cardiff.

----------Roo----RvP-------------
-Januzaj---Clev--Fellaini--Nani--
-Evra------Rio---Vida----Rafael-
---------------DDG----------------

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
22-11-2013 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #5
RE: PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
Napisze ktoś coś? Bo niestety nie miałem "przyjemności" oglądać tego meczu Sad

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
25-11-2013 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #6
RE: PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
A ogladales mecz z Southamptonem? Wyszlo praktycznie to samo. Na plus Fellaini.
25-11-2013 07:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #7
RE: PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
Łah, bolało.

Fajny zespół z Cardiff
25-11-2013 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #8
RE: PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
RedLucas napisał(a):Napisze ktoś coś? Bo niestety nie miałem "przyjemności" oglądać tego meczu

Można się już przyzwyczaić do bezpłciowej gry United, ale takie mecze za Fergusona wygrywali seriami. Przez dziurawą formę czołówki, obecnie tylko takie mecze jak z Cardiff czy Soton (jak Pchela słusznie zauważył bardzo podobne) oddzielają nas od top 4, a to jest niedopuszczalne. Zabrakło głównie chęci i parcia na zwycięstwo po obu końcach boiska.

Jeżeli komuś wydawało się, że mecz z Arsenalem sprawi, że rywale zaczną okazywać United większy szacunek i drużyna odzyska Fergusonowski "Fear Factor" to był w dużym błędzie, obecnie każdy rywal ma świadomość, że nawet jeżeli goni wynik przeciwko Czerwonym Diabłom to zawsze może wrócić do gry. Pamiętam jak przyswajałem sobie sylwetkę Davida Moyesa przed sezonem i zwróciłem uwagę, że jego zespoły cechuje gra zachowawcza. Może i da się czasami dostrzec w tym podobieństwo do poprzednika, ale Moyes to chyba najbardziej zachowawczy trener w lidze. United w tym sezonie już parokrotnie przejechało się na bronieniu wątłego prowadzenia. Nie zrzucam tu odpowiedzialności tylko na trenera, bo ewidentnie coś złego dzieje się z blokiem defensywnym, który nadal popełnia proste błędy. Pierwszy gol dla Cardiff to jakiś koszmar, dwa proste podania na łącznie ok 40-50m i obrona rozmontowana... Drugiego gola już nawet nie skomentuję, bo jak zawodnicy Cardiff ustawiali piłkę do wolnego to już śmierdziało golem. Jeżeli nie pojawi się instynkt zabójcy i wybijanie rywalom z głowy myśli o pozytywnym wyniku przez bardziej zdecydowane ataki nawet PO objęciu prowadzenia to United nadal będzie gubić punkty.

Cała obrona zagrała z Cardiff bardzo słabo. Rooneya nie pochwalę mimo bramki i asysty, bo wcześniej powinien wylecieć z boiska. Sytuacja niemal identyczna jak w meczu Anglii z Czarnogórą jakiś czas temu, za co Wayne poza czerwem dostał jeszcze bana. Rywal odebrał mu piłkę, a ten od tyłu z premedytacją wymierzył mu kopa, debilizm w czystej postaci. Jego szczęście, że zawodnik Cardiff nie upadł, a sędzia zinterpretował to jako zagranie nieumyślne(!) i pokazał TYLKO żółtą kartkę. Indywidualnie mocno zawiódł mnie też Cleverley, który zagrał bardzo słabo. Aby nie być gołosłownym, co zarzucano mi wcześniej przytoczę jego staty vs. zawodnicy z Cardiff znalezione przypadkiem na manutd.pl, zakładam, że są prawdziwe:

2 interceptions, 2 clearances, 30/38 passes completed (79%)

Dla porównania zawodnicy Cardiff;

Whittingham; 1 tackle, 2 interceptions, 3 clearances, 51/56 passes completed (96%)
Medel - 4/6 tackles, 2 interceptions, 1 clearance, 42/47 passes completed (89%).

Czekam z niecierpliwością aż fan klub Cleverleya pospieszy z usprawiedliwieniami w oparciu o to, że United preferuje ataki skrzydłami i stąd jego słaba postawa i minimalny wpływ na grę.

Na przestrzeni całego meczu in plus chyba jedynie Fellaini, który może nie jest Carrickiem i nie potrafi rozgrywać na tak wysokim poziomie piłki z tyłu to jednak z roli DMa wywiązał się bez większego zarzutu. Oczywiście nadal jest miejsce na progres, ale gdyby miał lepszego partnera w środku, może United nie musiałoby cisnąć ataków skrzydłami. Belg stanowił w tym meczu taki one-man-midfield. Ostatecznie biorąc pod uwagę to, na ile Diabły pozwoliły rywalom, należy uznać, że wynik był sprawiedliwy, a kto wie czy nie szczęśliwy, bo przy dzisiejszej dyspozycji drużyny i czerwonej kartce Rooneya na wczesnym etapie meczu mogło zakończyć się porażką.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2013 09:32 przez Silvan.)
25-11-2013 09:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #9
RE: PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
O proszę, statystyki Cleva w końcu wyglądają marnie od kilku dobrych tygodni i wtedy są dobrym argumentem. Wątpię jednak, żeby ktokolwiek bronił Toma po tym występie. Nikt przecież tutaj nie twierdził(a przynajmniej ja nie pamiętam), że Anglikowi nie zdarzają się kiepskie występy.

W moim odczuciu Fellaini był jedynie minimalnie lepszy od bezbarwnego Cleverley'a, od którego oczekiwałem znacznie więcej. Przede wszystkim po dobrych występach z AFC i w reprezentacji. Oby wynikało to z faktu, że po raz pierwszy grał w parze z Fellainim, bo jeśli na dłużej będzie w słabszej dyspozycji to możemy mieć poważny problem. A jak Tom nie wykorzysta szansy pod nieobecność Carricka, to będzie mógł mieć tylko do siebie pretensje.

Ogólnie to trudno doszukiwać się pozytywów po tym meczu. Nie był to koszmarny występ, jako drużyna nie wyglądaliśmy w sumie tak źle. Były sytuacje, aby spokojnie wywalczyć te 3 punkty, ale faktycznie - podobnie jak z Southampton - nie potrafiliśmy dobić rywala, a co gorsze zostaliśmy za to ukarani. W ten sam sposób straciliśmy już 4 punkty w tym sezonie. To co było nasza bronią w latach ubiegłych, teraz obraca się przeciwko nam.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2013 10:06 przez michal85.)
25-11-2013 09:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #10
RE: PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
michal85 napisał(a):O proszę, statystyki Cleva w końcu wyglądają marnie od kilku dobrych tygodni i wtedy są dobrym argumentem.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale odnosiłem się tylko do jego wczorajszego meczu. Nie zauważyłem jednak by Cleverley rozgrywał jakieś wybitne spotkania w ostatnim czasie, a za dobrą dyspozycję zdarzało mi się go pochwalić, wybacz że nie dodałem wtedy również statystyk, by bardziej rzuciło Ci się to w oczy.

michal85 napisał(a):W moim odczuciu Fellaini był jedynie minimalnie lepszy od bezbarwnego Cleverley'a, od którego oczekiwałem znacznie więcej.

W jakim sensie był minimalnie lepszy? Ze swoich obowiązków defensywnego pomocnika wywiązywał się bardzo poprawnie, co widać poniżej. Posiłkuję się dalszą częścią statystyk przytoczonych przez nijakiego Senariusa w tym samym poście, w którym podał statystki Cleverleya:

Fellaini - 3/4 tackles, 6/7 headed duels won, 2 interceptions, 4 clearances, 41/50 passes compl. (82%)

Natomiast Cleverley miał odpowiadać za kreatywność, ruch, płynność akcji i regulowanie tempa gry, a wychodziło mu to bardzo marnie. Jak dla mnie duża różnica w indywidualnej ocenie tych zawodników jest jak najbardziej uzasadniona.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2013 10:51 przez Silvan.)
25-11-2013 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #11
RE: PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
Cytat:Nie wiem czy zauważyłeś, ale odnosiłem się tylko do jego wczorajszego meczu, a nie do spotkania Arsenalem 2 tygodnie temu.
Zauwazyłem. Stąd zdanie, ze statystyki są wyciągane tylko wtedy, kiedy służą na niekorzyść.

Cytat:Nie zauważyłem jednak by Cleverley rozgrywał jakieś wybitne spotkania w ostatnim czasie.
Ja też nie. W gruncie rzeczy nie pamiętam aby jakikolwiek nasz grajek zaliczył takowe w ostatnim czasie.

Co do reszty - w naszym systemie nie ma takiej dużej różnicy w zadaniach między jednym, a drugim. Wystarczy chociażby popatrzeć na średnie pozycje, gdzie Fellaini jest minimalnie wyżej niż Clev. W moim mniemaniu Fells był lepszy w defensywie, ale też szału nie robił. Od zastępcy Carricka wymagałbym natomiast, aby znacznie częściej schodził po piłkę pod obrońców. W sumie podobny zarzut mam do Cleva, ale to było raczej głównie zadanie Belga.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
25-11-2013 10:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #12
RE: PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
michal85 napisał(a):Cytat:
Nie wiem czy zauważyłeś, ale odnosiłem się tylko do jego wczorajszego meczu, a nie do spotkania Arsenalem 2 tygodnie temu.
Zauwazyłem. Stąd zdanie, ze statystyki są wyciągane tylko wtedy, kiedy służą na niekorzyść.

j.w. za dobrą dyspozycję zdarzało mi się go pochwalić, wybacz że nie dodałem wtedy również statystyk, byś to również zauważył.

michal85 napisał(a):W gruncie rzeczy nie pamiętam aby jakikolwiek nasz grajek zaliczył takowe w ostatnim czasie.

Rooney vs. Arsenal

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2013 11:05 przez Silvan.)
25-11-2013 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #13
RE: PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
To najwyraźniej inaczej rozumiemy wybitne spotkanie, albo czegoś innego oczekujemy od zawodników gających na ofensywnych pozycjach.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
25-11-2013 11:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #14
RE: PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
United grało przez pierwsze 20 min potem do głosu dochodzili gospodarze, mimo iż na początku akcje były nie poradne, a strzały typu by zdobyć przyłożenie to jednak z każdą akcją nabierali tempa i dostawali wiatr w żagle. Agresywny pressing graczy Cardiff i gracze United już gubili piłkę, udzielała się totalna sraczka i nie potrafiliśmy wyjść poza własną połowę. Mimo że oglądałem cały mecz to praktycznie drugiej połowy nie pamiętam bo była taka bezbarwna, nic się prawie nie działo. Ja na plus zauważyłem grę kudłacza i Valenci który po stracie piłki walczył i wracał,z przodu też był aktywny. Mimo wszystko powinniśmy wygrać bo Roo w ostatnich minutach miał setkę którą spartolił koncertowo podając za plecy Welbzowi który wcześniej też miał dogodną okazję do zdobycia bramki. Nie rozumiem dlaczego nie gra Nani?!Januzaj nie musi grać wszystkich meczy od początku, jego lepiej wpuszczać na zmęczonego rywala. Jak grać w ofensywie pokazali City ogrywając totki.
25-11-2013 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #15
RE: PL: Cardiff City 2-2 Manchester United (24.11.2013)
Proszę, proszę, znowu zgadzam się z Michałem. Jeśli mamy porównywać Fellainiego i Cleva to moim zdaniem też ten pierwszy był tylko odrobinę lepszy. Chociaż i tak oceniam to na poziom wodorostów Big Grin Tak się utarło i zawsze wypominało Fergusonowi transfer Verona do United. Moyes bardzo szybko dorobił się swojego Verona.

Trudno tak naprawdę pochwalić kogokolwiek po tym spotkaniu. Tak jak zauważył El Polako, bardzo fajnie walczył Valencia, ale co z tego skoro w ofensywie szumu wielkiego nie zrobił. Rooney za to pobrykał trochę na początku, a na koniec zostawił dla nas wisienke na torcie w postaci zjebanej setki. Ja już tę piłkę widziałem w bramce Sad
Evra - nasz jedyny lewoskrzydłowy, tym razem z bramką, ale też i koszmarnym błędem w obronie. Przyjrzyjcie się co ten chłop zrobił przy rzucie wolnym dla Cardiff, no to jest po prostu...krwawica, brak słów.
Smalling - jak zwykle, w obronie solidnie, w ataku zero, kompletne zero. Podobnie jak Januzaj, tylko nasza młoda gwiazda do tego nie udzielała się w defensywie.

Moyes oczywiście dalej się nie uczy na błędach, funduje nam zachowawczą grę z Cardiff. Ostatnie 10 minut to było 10 zawodników United na swojej połowie i jeden Rooney na szpicy. Do tego ta genialna taktyka: środek, który nie ma za grosz kreatywności, plus na skrzydłach Smalling, Valencia, któremu wyjdzie jedno dośrodkowanie na 10 i akurat wczoraj fatalny Januzaj. I tak w kółko, a to na prawej wyjdzie Nani, który potem jest żegnany przez kibiców gwizdami, a to Kagawa na skrzydle, który skrzydłowym nie jest.

Hernandez - domagałem się częstszych występów Meksykanina, ale wczoraj go nie było na boisku. Tylko sprawa z Javierem jest taka, że on potrzebuję podań, a wczoraj na nie liczyć nie mógł.

Podobno Rio doszukał się jakiś pozytywów po tym meczu...nawet mi się tego czytać nie chciało, bo ja nie widziałem żadnych. Przyznam tez, że bardzo dziwiłem się na widok waszego optymizmu przed tym meczem, ale myślałem, że jednak wymęczymy te 3 punkty. Niestety znowu przyszło ogromne rozczarowanie.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
25-11-2013 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości