Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 2-0 Swansea City (11.01.2014)
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #8
RE: PL: Manchester United 2-0 Swansea City (11.01.2013, 18:30)
Zgadzam się z tym co pisze Silvan, ale nie mogłem się oprzeć by opisać to własnymi słowami Wink

Gdy zobaczyłem skład na dzisiejszy mecz od razu pomyślałem, że to Kagawa będzie grał za Welbeckiem a z lewej strony mieszał będzie Januzaj. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że Moyes ustawił ich odwrotnie.
Pierwsza połowa była nieprzekonywująca. Wprawdzie mieliśmy kilka szans (strzał Welbecka czy poprzeczka Januzaja) ale generalnie gra była nudna i niedokładna. Po zmianie stron wyglądało to o niebo lepiej. Nie wiem na ile poskutkowała tu przemowa Moyesa w szatni czy też szybko strzelona bramka po przerwie, ale naprawdę można było cieszyć się grą United. Przesunięcie Januzaja na lewą stronę a Kagawę do środka od razu rozruszało mecz. Shinji wziął się za rozprowadzanie akcji a Januzaj mieszał na skrzydle aż miło. Ponadto z przodu Welbeck znowu wykonywał wspaniałą robotę i po raz kolejny strzelił bramkę. Chłopak przeżywa wspaniały okres i mam nadzieję, że długo będziemy jeszcze oglądać go w takiej dyspozycji.

Dwie strzelone przez nas bramki dały zasłużone zwycięstwo, ale wynik mógł być jeszcze bardziej okazały gdyby dokładniejsi byli Welbeck, Smalling czy Kagawa. Niemniej ważne, że są trzy punkty i trochę optymizmu wlało się w moje serce.

Patrząc na wczorajszą kadrę a konkretniej na zestawienie pomocy i ataku to na dobrą sprawę zabrakło nam wczoraj tylko kogoś na prawej pomocy. Welbeck, Januzaj i Kagawa znakomicie zatroszczyli się o poczynania ofensywne (każdy z nich ma zmysł do kombinacyjnej, szybkiej i nieprzewidywalnej gry) a i dzielnie z tyłu wspierali ich Carrick i Fletcher. Szczególnie cieszy postawa Szkota, który tak szybko doszedł do siebie. Niestety, ale do takiego ustawienia kompletnie nie nadaje się Antonio, który nie może jedynie wrzucać piłki ze skrzydła. Potrzebna jest większa kreatywność. Tutaj pasowałby taki ktoś jak Nani w formie...

Jeszcze słówko uznania dla Januzaja- nikt chyba nie sądził, że taką istotną rolę będzie odgrywał w naszym zespole i naprawdę strach pomyśleć gdzie bylibyśmy bez niego. Chłopak ma umiejętności, talent i do tego bezczelnie wykorzystuje to na boisku. Starcia 1 na 1 nie są dla niego problemem i nie boi się podejmować trudnych decyzji. Niech nam rośnie na chwał.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
12-01-2014 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: PL: Manchester United 2-0 Swansea City (11.01.2013, 18:30) - Lukas - 12-01-2014 10:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości